Pracuje pro biotechnologickou společnost, která umí manipulovat s časem. Temnou stránku toho odhalí, až když jeho žena kvůli dluhům přijde o 40 let života. (Netflix)

Hejkal

Velmi slušně provedený evropský filmový kousek. Civilní německé sci-fi s filosofickým přesahem. Dobře zvládnuté etické otázky, bez závěrečného klišé… ()

Milsa

Prekvapujúci film. Vyzerá to tak jednoducho. Ale nakoniec je to sled nie, áno, nie, áno, nie, áno, atď., ten koniec sa vytušiť nedá. Ukazuje to ale akí sú ľudia nevyspytateľný. Podľa popisu to vyzerá na jednoduchý film, ktorý ma tak veľmi nelákal, ale má to v sebe o dosť viac. Za toto jednoznačne plný počet. ()

Thane

V necem strasne banalni v necem to hrozne vykrada jiny filmy ale bylo to fajn. Zminuje se tu porovnavani s bodem obnovy coz asi neni uplne mimo. Tematicky to misty brutalne pripomina vymereny cas ale co. Nemusi byt vsechno brutalne originalni aby si to clovek uzil. Zajimavy je ze se tu opakuje ze ten film nemoralizuje. Coz me zarazilo protoze podle me moralizuje od zacatku az do konce. A nekdy takovym nemeckym zpusobem. Dokonce az tak ze me to na konci zacalo fakt hodne obtezovat. Ale zazitek mi to uplne nezkazilo. ()

Dalajlada

Další sonda do budoucnosti lidstva, ale i zrcadlo současnosti, tentokrát v podání Německa. Vynikající nápad, ale od určité chvíle naprosto očekávaná zápletka, skvělé zpracování, výborní herci. Nezbývá než doufat, že takhle to snad nikdy nebude. ()

JamesBlack00

Dobrý den. V ráji ani omylem!!!Avšak, co padá v českém (a slovensko-srbsko-polském) sci-fi Bodu obnovy, zde stoupá v německy nadupaném futurdramatu. Sice taky ne úplně nové peripetie, ale velice slušné.  Američani ve svých filmech tuší, že by i ten poslední člověk měl vyjadřovat v tváři nějaké pocity, zde Němci, ostatně jako vždy, zůstávají až na výjimky u přísných výrazů.  Zvláštním způsobem se zde pojí německá přísnost s rezervovaností a chladem severských filmařů (scéna v lese, honba za Marií, její záchrana, ad.) ačkoli žádní okolo tohoto produktu neprošli. A to všemu dodává punc zajímavosti, napětí a určité větší pravděpodobnosti (menší byla u přepravy Marie a jejích únosců v různých autech a jejich dorozumívání), a tímpádem musím dát za tuto stránku takové hodnocení, které vyjadřuje moji spokojenost. A to i přesto, že mám raději francouzskou a britskou produkci. Příběh a jeho rozuzlení mě prostě bavil.  Díky. ()

Ed.

Ta myšlenka není nová, svůj čas prodává mnoho lidí svým zaměstnavatelům za mizernou mzdu! Mnoho lidí nic jiného dělat ani nemůže, nejsou šťastní a peníze za čas strávený v mnohdy nevyhovujících podmínkách zaměstnání musí obětovat! Jaké podobenství se sci-fi filmem. Film sám je povedený, nebyla to nuda. ()