VOD (1)

Pracuje pro biotechnologickou společnost, která umí manipulovat s časem. Temnou stránku toho odhalí, až když jeho žena kvůli dluhům přijde o 40 let života. (Netflix)

Trailer

papadoce

Nekonečnosť života pre všetkých na planéte. Blbý nápad po každej stránke, ale námet pre film perfektný. Iste, snímok môže divákovi pripomínať Vymedzený čas s Justinom Timberlakeom, ale nemci to poňali mierne po svojom. Keď vidím znázornené v pohyblivých obrázkoch ako ľudia narobia fatálne chyby iba preto, že o tom spolu nekomunikujú, tak ma tak veľmi bolí srdce. Skutočne bolí. Pritom je potrebné iba to jediné, hovoriť spolu s otvoreným srdcom a všetko sa dá zvládnuť. Zvládnuť spolu. Veď nielen, že vzťah je spoločný, ale aj túžby sú spoločné a najmä rovnaké. Natočené je to ale kulantne, herci sú presvedčiví až perfektní a treba konštatovať, že po dlhšej dobe tu mám naozaj dobrý nemecký film. Myslím, že je šťastím, že také niečo bude navždy len fikciou. Premena po vykonaní trestu bola krutá, ale od partnera šla tak úžasná láska akú si ona absolútne nezaslúžila. Malá dílerka bola bohovská. Sklamal ma náhly zvrat v deji. Trochu prekombinovane, v zásade na základe jednej krátkej chvíle/udalosti obaja manželia zmenili svoje postoje, pričom predtým konali dlhodobo úplne opačne. Nezapadlo mi to do deja, ktorý som sledoval do tej chvíle. A chválim výber hudby. Palec nahor. Záver sa mi ani nechce popisovať, pretože takto to byť nemá. ()

BOURQUE

Sci-fi koketujúci s možnosťou obchodovania s ľudskými rokmi, s niektorými prvkami (miestami) nepriamo pripomínajúci určité časti In Time. Minimum akčných, ktoré občas spôsobia ako snímky z B-čkových filmov. Vedenie príbehu nie je zlý, ale v druhej poloviny to trochu stráca na tempe. Záver nie je taký rázny, akým by mal byť. Rozbor charakteru postáv je spíš na priemernej úrovni (vývoj a premena jedného charakteru je však dobre viditeľný). V rukách skúsenejšieho režiséra by to mohol dopadnúť ešte lepšie. Po VEĽMI dlhom období jeden pomerne slušne natočený a rozohraný film v produkcii Netflixu. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

mnx

I když mi přišlo přitažený za vlasy, že někomu s kompatibilní DNA můžu ukrást část metabolismu, přilepit si ho na svůj vlastní, a omládnout tak i o desítky let (zatímco on o stejnou dobu zestárne), tak celkově to zase tak špatné není. Děj ok, i atmosféra, jen zase prkennost německého (ne)herectví, typická k jejich levnějších filmům, spoustu věcí pokazila - i když ti hlavní 2 se celkem snažili. Ohromný africký slum hned vedle Berlína byl super, a do budoucna určitě reálnější, než ta prapodivná teorie s DNA. Každopádně náš hodně podobný Bod obnovy je přece jen o něco (možná i o dost) lepší. ()

M.i.k.e

Trochu In Time, trochu Altered Carbon a trochu Repo Man v překvapivě solidním německém sci-fi, které si ty čtyři možná úplně nezaslouží, ale už jen za ten nápad a zpracování, kde se tvůrci nebojí jít proti zajetým klišé a nesměřují za každou cenu k happy endu jim s klidem lehce přidám. Jediné co zamrzí je průhlednost jednoho ze zvratů, který se dá celkem snadno odhadnout…70% ()

pornogrind

Sci-Fi žánru až tak neholduju a když už tak mám raději Sci-Fi spojený s hororem. Což ale není zrovna případ tohoto filmu. Ikdyž kdyby to měl člověk zažít na vlastní kůži jako ústřední dvojice v tomhle filmu tak to vlastně horor je. Zestárnout společně s tím koho miluješ je asi to po čem každej touží. Naopak probudit se vedle steré brécy(mluvím za pány)když ty seš ještě mladík v nejlepších letech. To nechceš. A právě to se stane Maxovi když jeho ženu skrouhnou o 40let. Přesněji 38let. A tak není divu, že Max vynaloží všechny svoje síly aby jí její věk zase navrátil nazpět. Tož musím uznat, že na Netflix a na němčoury to nebylo vůbec špatný. Rozjelo se to hodně slibně. Moje prvotní nadšení sice postupně začínalo pomalu opadat(pár minut bych ubral na stopáži) i tak je z toho ale pořád kousek, kterej za podívání rozhodně stojí. Hodně silný 3hvězdy. ()