Řekne-li se Jean Paul Belmondo, vybaví se většině filmových diváků postava sympatického dareby. Jeden z nejslavnějších francouzských herců jich vytvořil desítky a ať už stály na straně zákona nebo na té druhé, vždycky byl tím, komu se u televizní obrazovky držely palce. Komisař Jordan, hlavní hrdina kriminálního snímku Dobrodruh, také patří mezi ně. Mezi svými kolegy i mezi zločinci je znám svými obratnými a značně svéráznými metodami. Tentokrát je vyslán do Marseille, aby vyřídil velký případ s narkotiky. Přestože se stane obětí pečlivě nastražené léčky a je odvolán, rozhodne se zůstat a pokračovat v pátrání na vlastní pěst. Profesionálně natočenému snímku nechybí napínavý děj ani nenucený humor. Jordan je klasickou belmondovskou postavou a stejně jako třeba jeho Borowitz z filmu Policajt nebo rošťák, oslňuje elegantní nenuceností, šarmem a neortodoxními metodami, s nimiž likviduje zločinecké gangy. (oficiální text distributora)

Arkanoid

Na supergeroja Belmonda je každá mafia krátka. Film má divný dej, žiadne postavy, no napriek tomu hrajúcich hercov. Prostredie vo mne evokovalo pocit, že zločinci sú všade okolo, záleží len, do akej miery ich necháme zájsť. ()

vitekpe

Tady jsou ctyri super veci: Belmondo ve forme, Carlos Sotto Mayor - hezka holka se zvlastnim jmenem, 67 Mustang a Beretta 93R. Ctyri hvezdy jak vysity. :-) ()

Ondra16

Když silnými slovy promlouvá Martin Stropnický, říkáte si, že si z vás asi dělá srandu. Když ale promluví Belmondo, sklapnete hubu a radši se rychle pakujete z místnosti, aby vám jedna nepřistála. ()

Lukoboss

Starý francouzský kriminálky byly vždycky dobrý, a ty s J.P. Belmondem o to víc. Charismatickej herec, kterýmu tyhle role naprosto seděly, lamač dívčích srdcí, tvrďák a kaskadér, taky rebel... Takovej byl ve svých filmech vždycky a vždycky tohle baví, přestože už jsme viděli X variant na podobný téma. Tady skáče z helikoptéry na motorovej člun, seřeže všechny grázly, některý provrtá i olovem, no a když pak nasedne do starýho Mustangu, je vymalováno! Já to mám rád, tyhle filmy mě baví... ()

Kovaja

Aááá pohlazení na duši,Belmondo v roli divizního komisaře Jordana,který má nějaké předpisy a policejní etiketu na háku:-)!Všechno řeší důrazně a s ničím se nepáře.Role pro Belmonda jak stvořená:-) ()

Vaklaf

Dobrodruh určitě nepatří mezi Belmondovo nejlepší filmy, ale zase na druhou stranu má svoje nepopiratelný klady. Zcela nečekaně je to Belmondo, drsnej a hláškující. A pak taky příjemný prostředí (pro někoho) různejch kurev, teploušů, feťáků a pankáčů. Scénář nás sice od hlavní linie odvádí více než zdrávo, ale u tomuhle filmu bez vysokých ambicí (jak tak trochu předpokládám, abych ho mohl vnímat pozitivnějca odpočinkovějc) to nějak extrémně nevadí. Prostě to není majstrštyk jako Profesionál nebo Policajt, nebo rošťák. Tak 3 a půl *, ale u mě převažujou klady, takže 4 s přimhouřeným okem. ()

Rozjimatel

2,5  Ťažko povedať, čo to chcelo byť. Klasická komédia s Belmondom to nebola, humor chýbal. Tvárilo sa to vážne, niečo ako Francúzska spojka, lenže tá bola založená na realite a tento film mal od reality ďaleko (aj od kvality spomínaného filmu). Najväčší problém, ako sa spomína v mnohých komentároch, bol s neohroziteľnosťou hlavného hrdinu, ktorý sa správa ako superman, zo všetkých bitiek, prestreliek, a havárii vyviazne bez škrabanca. Ženy mu padajú k nohám pre jeho neodolateľný šarm (niečo ako James Bond), kašle z vysoka na všetky predpisy a pravidlá (niečo ako Drsný Harry), pri honbe za zločincami ho nejaké zákony nezaujímajú (samozvaný žalobca, sudca aj kat v jednej osobe). Čo je ale podstatné, ten film jednoducho nie je dobre nakrútený a má slabý scenár. Dokonca ani maestro Morricone nedokázal film pozdvihnúť a hudba patrí k najslabším v jeho tvorbe. ()

Mikino00

Nic moc, ne zrovna zajímavý ohraný námět, pořád to samé dokola. Jediné co vyčnívá je dobrá hudba, jinak je to taková pohádka, na kterou se nejde dívat za střízliva. ()

Chajimwitz

Hodně záleží na tom,koho tvůrci takový slabě průměrný báchorky obsadí do hlavní role.Hrát tam E.Murphy,S.Segal nebo nějakej jinej ,,akční hrdina",tak se vůbec neobtěžuju takovej film sledovat.J.P.Belmondo je však solidní borec a i z tohoto filmu dokáže udělat docela zajímavý pokoukání. ()

Yardie

Lepších 60%. Film celkem na pohodu, ale připadalo mi to, jakoby tomu chyběla souvislá linie. Bylo to takové jakoby lepené. Samozřejmě, byl tam hlavní záměr, ale cesta k němu taková neucelená. Každopádně je to klasický námět, nic překvapivého, možná bych čekal více akce. Pokud ne akci, tak více krimi. Tady to bylo takové plytké, z obou stran. Takže žáden zázrak, ale ani ne špatné. prostě průměr, který nenadchne, ale ani neurazí. Howgh! ()

laepus

Klasika, ke které není co dodat - plno hlášek, střílení, výbuchy, honičky, přátelství, krásné ženy, suchý humor a k tomu mladičký Tchéky Karyo, jak se učí od Bebela na vrcholu sil. ()

mira007

Protidrogový komisař Jordan v podání Belmonda, jeden nahatý turek boxer v podání Tcheky Karya a překrásná prostitutka Carlos. ()

bobstock

JP Belmondo v supr formě tentokrát v póze vážného vyšetřovatele, který nejdříve rozdává rány poté mluví. Spravedlivý sympaťák, kterému dají pařížské prostitutky i bez finanční odměny. Líbí se mi, že Belmondo je z mála skutečných tvrďáků, kteří se nenechali během natáčení jen tak zastupovat kaskadéry. Stejně tak i v jedné scéně, kdy po automobilové honičce narve dvojice padouchů s autem do železného sloupu a v autě sedí ti dva skuteční mafiáni, kteří si nechají dát ránu bez airbagu. Dnes má každá hvězda 5 dablérů a kaskadérské kousky jsou nahrazeny umělými figurínami či digitálním hnojem..srabi. :) 70% ()

Brejlil

Belmondo nepředvádí nic pozoruhodného, ani jako herec, a vlastně ani jako kaskadér, to by ale ani nevadilo. Vadí mi roztříštěnost. Než se pěkně seznámíme s hlavním záporákem a než se rozběhne jeho likvidace, stihne náš hrdina spoustu věcí kolem, které se zásadně odehrávají v prostředí rádoby šokujícím (ulička lásky, squat, gay bar), které ale dohromady k ničemu nepřispívají. Takže jen francouzský dobový průměr. ()

waits

Tenhle film měl asi vyznít úplně jinak než jak tomu nakonec je. Předpokládám, že režisér si ve střižně mnul ruce při pohledu na Belmonda, kráčejícího ulicí za doprovodu Morriconeho městské hudby, ano, tyhle záběry by se daly do kriminálky o neohroženém, ostrém komisaři, co jedná se zločinci bez servítek, použít. Ty ostatní ale už těžko. Padesátiletý Belmondo vypadá pořád na unavenějších třicet, potud vše v pořádku ale nohy mu podráží casting a tuctový a nedotažený scénář, takže se snímek postupně stává trochu směšným a některé scény připomínají spíš filmy s Budem Spencerem. Kvůli tomuhle filmu se na Jean Paula vzpomínat nebude. ()

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva