Devětatřicetiletá zpěvačka Deloris zpívá v baru herny Nevada Club v Renu. Je milenkou majitele podniku, překupníka drog Vinceho LaRoccy. Jednoho dne se stane svědkyní vraždy. Hledá pomoc u policie a detektiv Souther ji jako korunní svědkyni v chystaném procesu s Vincem ukryje v karmelitském klášteře. Deloris zpočátku odmítne, ale když zjistí, že mafián na ni vypsal odměnu, svolí. Přísná matka představená souhlasí jen na naléhání biskupa a představí ji ostatním sestrám jako sestru Mary Clarence z kláštera v Renu. Od svého nástupu má však Deloris problémy nejen s matkou představenou, ale také s řeholním životem jeptišek. Nakonec ji matka představená přidělí k pěveckému sboru. Deloris se s vervou pustí do práce a za několik dní se objeví první výsledky. Sbor poprvé nezpívá falešně. Jak se úroveň sboru zlepšuje, přichází do kostela stále více lidí. A když Deloris přesvědčí ostatní, aby se věnovaly práci mimo klášter, jeho sláva roste. Přiláká však pozornost médií. Netrvá dlouho a Deloris se mihne na televizní obrazovce. Zanedlouho jí Vince se svými zabijáky vypátrá a unese zpět do Rena. Jeptišky to tak nenechají a vydají se jí na pomoc. (TV Nova)

Ukázka z filmu

Oskar

Původně měla hrát hlavní roli Bette Midlerová. No, nevím, jestli by to dopadlo tak dobře. Whoopi Goldbergová sice někdy pořádně ujede, ale v tomhle filmu a v 'Duchovi' je dobrá. Jako vždy vynikající jsou také Maggie Smithová, Elaine Stritchová a hlavně Kathy Najimyová, velmi dobře nadabovaná Jaroslavou Kretschmerovou. Hudební čísla jsou oslňující. ()

mol1111

Z mého pohledu na ČSFD překvapivě nízko hodnocená komedie. Asi hodně záleží na tom, jak moc máte rádi hudbu let šedesátých v gospelové úpravě. Já to třeba miluju :) Ale podle mě je to prakticky dokonalý film po všech stránkách: má to tempo, žádná hluchá místa, perfektní herecké výkony (hlavně Whoopi a Maggie), morální poučení podané snesitelným způsobem, srozumitelnou dějovou linku a hromadu humoru založenou tradičně na rozporu dvou světů (rebel vs. odpovědnost). Já osobně si neumím představit lepší rodinou komedii, bavilo mě to v patnácti, baví mě to i ve čtyřiceti, i když jsem to už kolikrát viděl… ()

Fiftis

Veľmi podpriemerná komédia z prostredia kláštora. Whoopi v hlavnej úlohe je tu znesiteľná a postupom času si ma získala na svoju stranu i keď smradľavé mníšky neznášam, ale ona vlastne nebola pravá mníška. Často opakovaný vtip už nie je vtipom a nie je to vyložene ten film, na ktorý by sa dalo so záujmom pozerať stále dokola. Uznávam, že sú tu vtipné scénky, najmä keď Marie Clarenca učila mníšky spievať a tancovať, sympaticky nepríjemná je aj matka predstavená a krásne rozkyslé sú aj všetky kamarátky mníšky hlavnej hrdinky. ()

Všelicos

Nedávno jsem si na tenhle film vzpomněla a až jsem se podivila, jak je sakra dobrý. Jen za posledních 14 dní jsem si jej pustila 6x a nemůžu se jej nabažit. Má švih, má spád, je vtipný ("Miluju zpěv!" "Je lepší jak zmrzlina!" "Lepší než sex- nee, jen co jsem slyšela..."), má skvělou hudbu a Whoopi je prostě úžasná :)) ()

• Klášter, ve kterém se Whoopi Goldberg (Deloris) schovává, je katolický kostel sv. Pavla v ulici Valley č. 221 v San Franciscu. (HappySmile)
  • Postavu citlivej ryšavej sestry Mary Robert stvárnila Wendy Makkena, ale všetky jej piesne zaspievala vokalistka Andrea Robinsonová. (martin1m2)
  • Počas titulkov až tri titulky magazínov majú chybne napísané meno hlavnej hviezdy, ktoré je Deloris (Whoopi Goldberg) a nie Delores. Dve ďalšie obálky to majú správne. (martin1m2)

Související novinky

Sestra v akci našla režiséra

Sestra v akci našla režiséra

03.10.2021

Hudební komedie Sestra v akci z roku 1992 se dočká dalšího pokračování. Takřka 30 let od vzniku prvního dílu se tak herečka a moderátorku pořadu The View Whoopi Goldberg vrátí do jeptiškovského… (více)