Sestra v akci

Sister Act

Sestra v akcii

Komedie / Krimi / Hudební

USA, 1992, 100 min

Ppříjemná komedie těžící hlavně z rozdílné povahy prostořeké "milenky gangstera" Deloris a jeptišek, které díky úzkoprsé matce představené neznají skutečnou tvář okolního světa. Dolores se tak stane jakousi jejich spasitelkou. Ukáže jim život a hlavně, promění upadající klášterní sbor ve vídělečné hudební tělěso! Všechno tu funguje jak má, je to inteligentní a divák se baví. Vytknul bych snad jen snadnou předvídatelnost děje, který tak trochu těží ze struktury např. sportovních filmů, kde se týmu nedaří vyhrát, až přijde trenér (na první pohled mezi hráče nezapadá), který po vyřešení personálních problémů všem dodá energii, načež se přes všeliké útrapy dostanou až ke slavnému vítězství... To ale příliš nevadí - film utáhne skvělé obsazení a příjemný humor... o skvělé hudbě ani nemluvě.(18.12.2004)

• kingik

Vtipe vylez. Nic proti živelné Whoopi Goldberg, ale tenhle film nestojí za nic. Jsou však americké komedie s hrubozrnným humorem, pak ty s decentním humorem a to je tenhle případ, a to znamená pronudit se celým filmem. Navíc hábit abatyše a klášter, to opravdu není nic pro mě. Nevím, co pochválit. Film se mně nelíbil, ale snad jen ta Whoopi film rozpohybovala, ale bylo to předlouhé strávení nad něčím, co neumělo pobavit. Zesnulý Emile Ardolino dělal fakt pičovské až kýčovité filmy. Tenhle je jedním z nich. Ztráta času. 20%(18.6.2012)

• IllIlIlIIl

Opravdu nemám rád Whoopi Goldberg a nejen k ní, ale už i k tomuhle filmu mám silnou averzi.(21.11.2007)

I po několika shlédnutí mám husí kůži, když slyším, jak krásně ty jeptišky zpívají. Nebyla by to dobrá komedie s nádechem krimi, kdyby to snad každý rok nedávali v televizi. Nikdy neomrzí.(1.5.2012)

Na Whoopi Goldberg ešte celkom vtipná a znesiteľná komédia. Oproti druhému dielu priam boží zázrak.(24.6.2012)

• - Spoiler: Na konci filmu vzdáva nadšený pápež hold zboru Marie Clarence, keď im dáva standing ovation. Keď sa pápež postaví, musia sa okamžite postaviť aj všetci jeho spoločníci, ale môžete si jasne všimnúť, že jeho prísediaci sa ani nehnú. (martin1m2)

• - O rolu sestry Márie Robert sa uchádzala Lauren Holly. (martin1m2)

• - Keď sestra Mária Clarence preberie zbor, požiada sestry, aby sa zoradili podľa hlasových schopností. Spýta sa, kde sú soprány. Zopár mníšok z opačných strán zboru zodvihne ruky. Požiada ich, aby všetky prešli do popredia na ľavú stranu, ale pozornému oku neujde, že z pravej strany sa presunie iba jediná mníška. (martin1m2)