Devětatřicetiletá zpěvačka Deloris zpívá v baru herny Nevada Club v Renu. Je milenkou majitele podniku, překupníka drog Vinceho LaRoccy. Jednoho dne se stane svědkyní vraždy. Hledá pomoc u policie a detektiv Souther ji jako korunní svědkyni v chystaném procesu s Vincem ukryje v karmelitském klášteře. Deloris zpočátku odmítne, ale když zjistí, že mafián na ni vypsal odměnu, svolí. Přísná matka představená souhlasí jen na naléhání biskupa a představí ji ostatním sestrám jako sestru Mary Clarence z kláštera v Renu. Od svého nástupu má však Deloris problémy nejen s matkou představenou, ale také s řeholním životem jeptišek. Nakonec ji matka představená přidělí k pěveckému sboru. Deloris se s vervou pustí do práce a za několik dní se objeví první výsledky. Sbor poprvé nezpívá falešně. Jak se úroveň sboru zlepšuje, přichází do kostela stále více lidí. A když Deloris přesvědčí ostatní, aby se věnovaly práci mimo klášter, jeho sláva roste. Přiláká však pozornost médií. Netrvá dlouho a Deloris se mihne na televizní obrazovce. Zanedlouho jí Vince se svými zabijáky vypátrá a unese zpět do Rena. Jeptišky to tak nenechají a vydají se jí na pomoc. (TV Nova)

Ukázka z filmu

Tiiso

Když jsem film viděl poprvé, dá se konstatovat, že se mě moc líbil. Bylo mě málo a spousty snímků jsem měl před sebou. Po letech, při poslední projekci musím konstatovat, jakým průměrným výkonem příběh oplývá. Whoopi je výborná, nebo tedy aspoň velmi dobrá a ve filmu jsem našel pár hezkých okamžiků. Jak hudebních tak komediálních. ()

jojo33

Whoopi Goldberg este za cias svojej najvacsej slavy... pre mna ale slavy nepochopitelnej. Takto nesympaticka, preafektovana a asexualna herecka hviezda sa tazko hladala aj v 90.rokoch. Snimka vsak stale ma tu nepoddajnu patinu devatdesiatok (lokacie, kostymy, hudobne cisla...) a niektore vtipne gagy slapu celkom slusne. Emile Ardolino mal talent, ten vsak vyhasol prilis rychlo nahlou smrtou. ()

ostravak30

Whoopi Goldberg a její komediální talent - kapitola sama o sobě. Duch pravděpodobně odstartoval její kariéru a Sestra v akci ji definitivně potvrdila. Pravdou je, že Whoopi pak natočila celou řadu dalších filmů a komedií, ale tyto dva překonány nebyly. A pokud se řekne W. Goldberg pak člověka napadne Sestra v akci. Černošská herečka svůj talent zde uplatnila naplno a právě na ni film stál. A také na výborné hudbě, která dostane leckoho do varu, hlavně když se do toho pustí sbor jeptišek. Ve skutečnosti se o zase tak dobrou komedii nejedná, ale spojení jeptišek, barové zpěvačky v podání právě slavné herečky a jejích kreací a velmi originální zápletky tak nějak funguje. Film příjemně uteče a i ty zábavné momenty se najdou. Škoda toho konce, kdy matka představená nejprve jde do sporu s Deloris a nakonec dokonce vtrhne do kasina, aby jí pomohla, zatímco policie nepochopitelně mlčí. ()

Dever

Soundtrack Marc Shaiman: 1. The Lounge Medley - Deloris & The Ronelles ,2. The Murder - Marc Shaiman ,3. Getting Into The Habit - Marc Shaiman ,4. Rescue Me - Fontella Bass ,5. Hail Holy Queen - Deloris & The Sisters ,6. Roll With Me Henry - Etta James ,7. Gravy - Dee Dee Sharp ,8. My Guy (My God) - Deloris & The Sisters ,9. Just A Touch Of Love (Everyday) - C&C Music Factory ,10. Deloris Is Kidnapped - Marc Shaiman ,11. Nuns To The Rescue - Marc Shaiman ,12. Finale: I Will Follow Him ('Chariot') - Deloris & The Sisters ,13. Shout - Deloris & The Sisters & The Rondelles ,14. If My Sister's In Trouble - Lady Soul , ()

B!shop

Pro me asi nejlepsi film s Whoopi Goldberg v hlavni roli. I kdyz to podle mista, kde se film odehrava tak nevypada, tak to je vyborna zabava se spoustou uzasnejch momentu. Taky potesi, ze oproti jinejm filmum, kde se hrdina polepsi, tak tady Whoopi vyvadi od zacatku do konce. Zahrany to je taky slusne a zmodernizovany kostelni pisnicky se dobre poslouchaj. Kdyby byl trochu vic promakanej scenar tak bych dal mozna i 5*, ale takle jen 4*, protoze to je "jen" komedie, ktera ale pobavi a to je hlavni. ()

• Napriek tomu, že film Sestra v akcii slávil fenomenálny úspech po celom svete, Whoopi Goldbergová (Deloris) taká šťastná nebola. Počas filmu sa neraz vyskytli obrovské tvorivé rozdiely medzi ňou a štúdiom Disney, čo sa ku koncu natáčania ešte prehĺbilo. Keď film vyšiel, napätie bolo tak veľké, že Goldbergová odmietla propagovať film akýmkoľvek spôsobom. (martin1m2)
  • Filmová policejní stanice v Renu je ve skutečnosti hlavní pošta v centru Rena, před níž filmaři nechali zaparkovat policejní auta. Tyto hlídkové vozy řídili skuteční policisté, kteří měli na starost bezpečnost na place. Skutečná policejní stanice v Renu režisérovi moc policejní stanici nepřipomínala. (HappySmile)

Související novinky

Sestra v akci našla režiséra

Sestra v akci našla režiséra

03.10.2021

Hudební komedie Sestra v akci z roku 1992 se dočká dalšího pokračování. Takřka 30 let od vzniku prvního dílu se tak herečka a moderátorku pořadu The View Whoopi Goldberg vrátí do jeptiškovského… (více)