Devětatřicetiletá zpěvačka Deloris zpívá v baru herny Nevada Club v Renu. Je milenkou majitele podniku, překupníka drog Vinceho LaRoccy. Jednoho dne se stane svědkyní vraždy. Hledá pomoc u policie a detektiv Souther ji jako korunní svědkyni v chystaném procesu s Vincem ukryje v karmelitském klášteře. Deloris zpočátku odmítne, ale když zjistí, že mafián na ni vypsal odměnu, svolí. Přísná matka představená souhlasí jen na naléhání biskupa a představí ji ostatním sestrám jako sestru Mary Clarence z kláštera v Renu. Od svého nástupu má však Deloris problémy nejen s matkou představenou, ale také s řeholním životem jeptišek. Nakonec ji matka představená přidělí k pěveckému sboru. Deloris se s vervou pustí do práce a za několik dní se objeví první výsledky. Sbor poprvé nezpívá falešně. Jak se úroveň sboru zlepšuje, přichází do kostela stále více lidí. A když Deloris přesvědčí ostatní, aby se věnovaly práci mimo klášter, jeho sláva roste. Přiláká však pozornost médií. Netrvá dlouho a Deloris se mihne na televizní obrazovce. Zanedlouho jí Vince se svými zabijáky vypátrá a unese zpět do Rena. Jeptišky to tak nenechají a vydají se jí na pomoc. (TV Nova)

Ukázka z filmu

Diamant

Barová speváčka je svedkom vraždy za ktorou je šéf podsvetia. Kým bude súd, ju polícia ukryje v kláštore. Pre ňu, aj pre predstavenú sestier je to zo začiatku pohroma.../ Môže byť užitočná barová speváčka mníškam v kláštore? A môžu v niečom pomôcť oni jej? A môžu niečo dobré spolu spraviť pre ďalších ľudí? Film má krásnu hudbu, aj spev (až keď sa sestry naučia spievať), presvedčivé herecké výkony a veľmi dobre sa dá v ňom vidieť Božia prozreteľnosť... ()

buldock

Velmi podařená komedie z prostředí kláštera. Whoopi v hlavní roli je zde snesitelná a postupem času si mě získala na svou stranu. V tomto snímku ji byla svěřena role Dolores , barové zpěvačky a milenky mafiána , která uzří vraždu , ve které je hlavním aktérem její již zmiňovaný milenec a mafián v jedné osobě. Rozhodne se jej udat policii a ta jí schová do kláštera , kde je nucena stát se chtě nechtě jeptiškou. Dolores (Whoopi) se s tím zprvu nechce smířit , ovšem po chvíli si to rozmyslí a zůstává. Poté započne revoluci a přeměnu kláštera a jeho obyvatelek k obrazu svému a matka představená a ctihodné sestry se mají na co těšit! Je to nenáročná komedie pro širší spektrum diváků , která neurazí a příjemně pobaví. ()

Angie91

Kam byste schovali černou zpěvačku, kterou hledá její přítel mafián? No přeci do kláštera!!! Černá jeptiška by nebyla nikomu nápadná- to ne... Tenhle film jsem shlédla, když jsem byla opravdu dítě a pouštěla jsem si ho pořád dokola na VHS- kách... proto na tento skvělý film s nezapomenutelnými písničkami a skvělou Whoopi Goldberg nedám dopustit. ()

tron

Na rozdiel od príšernej dvojky je prvá Sestra v akcii vynikajúca záležitosť od chlapíka (rok nato zomrel), ktorý nakrútil už obdobný „film s tempom“, Hriešny tanec. Whoopi Goldberg je taká skvelá, že chlapi nemajú šancu a ako Harvey Keitel, tak Bill Nunn výrazne nudia. Zato ženy Whoopi nahrávajú na smeč prekvapivo kvalitne, čo je prípad najmä bacuľky Kathy Najimy a prísnej matky predstavenej v podaní Maggie Smith. Scenár je sám osebe hrozné klišé, ale akonáhle sa začne spievať, je to nákazlivá bomba. ()

Tiiso

Když jsem film viděl poprvé, dá se konstatovat, že se mě moc líbil. Bylo mě málo a spousty snímků jsem měl před sebou. Po letech, při poslední projekci musím konstatovat, jakým průměrným výkonem příběh oplývá. Whoopi je výborná, nebo tedy aspoň velmi dobrá a ve filmu jsem našel pár hezkých okamžiků. Jak hudebních tak komediálních. ()

• Obálka časopisu The Rolling Stone s Whoopi Goldberg (Deloris), ktorú možno zazrieť počas záverečných titulkov, je ako jediná spomedzi zobrazených reálna. (martin1m2)
  • Postavu citlivej ryšavej sestry Mary Robert stvárnila Wendy Makkena, ale všetky jej piesne zaspievala vokalistka Andrea Robinsonová. (martin1m2)
  • 10. júna 1993 herečka Donna Douglas so svojím partnerom Curtom Wilsonom podali žalobu na štúdio Disney, Whoopi Goldbergovú, Bette Midlerovú, ich produkčné spoločnosti a ďalších v hodnote 200 miliónov dolárov. Obvinili ich, že celá Sestra v akcii bola ukradnutá z knihy "A Nun in the Closet" (Mníška v šatníku). Manželia vraj v roku 1985 podľa knihy napísali aj scenár a v rokoch 1987-1988 ho trikrát ponúkli štúdiu Disney, Goldbergovej a Midlerovej. Ďalej podľa súdnych spisov medzi knihou manželov a scenárom štúdia Disney možno nájsť viac ako 100 podobností. V roku 1994 manželia odmietli mimosúdne vyrovnanie v sume 1 milión dolárov. Nakoniec súd rozhodol v prospech štúdia Disney a ďalších obvinených. (martin1m2)

Související novinky

Sestra v akci našla režiséra

Sestra v akci našla režiséra

03.10.2021

Hudební komedie Sestra v akci z roku 1992 se dočká dalšího pokračování. Takřka 30 let od vzniku prvního dílu se tak herečka a moderátorku pořadu The View Whoopi Goldberg vrátí do jeptiškovského… (více)