Kam byste schovali černou zpěvačku, kterou hledá její přítel mafián? No přeci do kláštera!!! Černá jeptiška by nebyla nikomu nápadná- to ne... Tenhle film jsem shlédla, když jsem byla opravdu dítě a pouštěla jsem si ho pořád dokola na VHS- kách... proto na tento skvělý film s nezapomenutelnými písničkami a skvělou Whoopi Goldberg nedám dopustit.(19.4.2009)

To mne tenkrát kamarádka - sestra řeholní bez hábitu - v Bratislavě hnedle po příjezdu lapila pod křídlo se slovy „To musíš videť!“ a odtáhla k mému údivu na „Sestru v akci“ v hábitu. V slovenskom biografe s českými titulky, kdy ještě Češi a Slováci byli bratry, poštovní známka nebyla za-hraniční a pár vládníků a nacionalistů z nás neudělalo cizince zakrojivše drápem svým ostrým v půli. Tato bláznivá komedie (rozuměj film) vykřesala u mě hurónský smích v kolena plácající, jakož i u mé sousedky, jakož i u publika všechněho. Řehtání až k slzám. Zážitek božský! Zkrátka Sestra v akci mne nemohla uvítat důstojněji. A ačkoliv nejsem příznivec amerických komedií, pro tuto bláznivou nostalgickou vzpomínku nemohu dát méně než čtyři.(22.2.2014)

• vesper001

Ctěná odborná veřejnosti, vážení kolegové v oboru filmové vědy. S lítostí vám s konečnou platností musím oznámit, že nejsem schopna docenit myšlenkovou hloubku a zábavní potenciál amerických hudebních komedií. K tomuto poznání jsem dospěla při pokusném sledování Sestry v akci, neboť právě tehdy mi prozřetelnost dala pocítit míru mé mentální odlišnosti, která mě nepřekonatelně dělí od cílové skupiny, které jsou podobné filmové počiny určeny. Anebo mi prostě jen jde šíleně na nervy ta uječená důra Whoopi s hendrixovským hárem, jeptišky, lítající po casinu a fakt, že jsem – bohužel – vyhrála sázku, týkající se záběru na trsajícího papeže (alias „Jeho SvÁtost“ = důkaz, že někteří čeští překladatelé mají kulturní rozhled míchačky na beton).(2.5.2012)

• Fiftis

Veľmi podpriemerná komédia z prostredia kláštora. Whoopi v hlavnej úlohe je tu znesiteľná a postupom času si ma získala na svoju stranu i keď smradľavé mníšky neznášam, ale ona vlastne nebola pravá mníška. Často opakovaný vtip už nie je vtipom a nie je to vyložene ten film, na ktorý by sa dalo so záujmom pozerať stále dokola. Uznávam, že sú tu vtipné scénky, najmä keď Marie Clarenca učila mníšky spievať a tancovať, sympaticky nepríjemná je aj matka predstavená a krásne rozkyslé sú aj všetky kamarátky mníšky hlavnej hrdinky.(2.2.2015)

Jedinej důvod, proč si tuhle komedii pamatuji, je ten, že na maturitní ples ještě na průmyslovce kluci vymysleli, ze jako půlnoční překvapení budeme mít výstup v jeptiščích hábitech, a to se vším všudy inspirováni právě tímto filmem. Takže mamka jednoho kluka ze třídy, povoláním švadlena z města Žebráku, dostala do ruky počet hábitů, jenž má o chvílích volna nám, bandě středoškolskejch delikventů z města Příbrami, ušít na míru, my jsme si "je", tedy ty hrudníky (ačkoliv nevím, kdo si co přesně měřil, jako slaboproudí elektrikáři jsme neměli ve třídě jedinou slečnu - bohužel), hezky pěkně přeměřili, sehnali kříže a svíčky a o půlnoci zazpívali a zatancovali Macarénu a další hitovky a všichni byli veskrze spokojení, včetně nás. Opravdu jsme to totiž celkem i uměli, a to i s potřebnou choreografií, protože jsme to "trénovali" o velkej přestávkách v tělocvičně jako na spartakiádě asi 2 měsíce. Jó sestry v akci, rád na to vzpomínám. Párkrát už jsem půjčoval i kostým...(9.8.2014)

• - Spoiler: Na konci filmu vzdáva nadšený pápež hold zboru Marie Clarence, keď im dáva standing ovation. Keď sa pápež postaví, musia sa okamžite postaviť aj všetci jeho spoločníci, ale môžete si jasne všimnúť, že jeho prísediaci sa ani nehnú. (martin1m2)

• - Pro exteriéry školy zde sloužila katolická škola sv. Tomáše Akvinského v Renu. V tu dobu ale nebyla používána jako škola. (HappySmile)

• - Počas titulkov až tri titulky magazínov majú chybne napísané meno hlavnej hviezdy, ktoré je Deloris a nie Delores. Dve ďalšie obálky to majú správne. (martin1m2)