Velmi podařená komedie z prostředí kláštera. Whoopi v hlavní roli je zde snesitelná a postupem času si mě získala na svou stranu. V tomto snímku ji byla svěřena role Dolores , barové zpěvačky a milenky mafiána , která uzří vraždu , ve které je hlavním aktérem její již zmiňovaný milenec a mafián v jedné osobě. Rozhodne se jej udat policii a ta jí schová do kláštera , kde je nucena stát se chtě nechtě jeptiškou. Dolores (Whoopi) se s tím zprvu nechce smířit , ovšem po chvíli si to rozmyslí a zůstává. Poté započne revoluci a přeměnu kláštera a jeho obyvatelek k obrazu svému a matka představená a ctihodné sestry se mají na co těšit! Je to nenáročná komedie pro širší spektrum diváků , která neurazí a příjemně pobaví.(15.2.2008)

Průměrnou nezáživku nám předkládá do přijatelnější formy zručný režisér Emile Ardolino (ano, to je ten, co nechal Patricka Swayzeho "hříšně zatančit") a příjemná Whoopi Goldbergová v hlavní roli. Potenciál nosné linky je využit asi tak na 50%, což je docela škoda, samotný námět se dal využít i lépe. Stačilo přidat trochu víc černého humoru a mohli jsme se těšit s nadprůměru. Žánrové klišé jsou přítomny, ale to u takového žánru snad ani nelze kritizovat(3.12.2005)

Hudební komedie Sestra v akci patří společně s Mrs.Doubtfire-táta v sukni mými nejlepšímy komediemi v 90.letech.Whoopi se předvedla v celé své komediální kráse jako sestra Marie Clarence v klášteře sv.Magdalény.Vysřídá sestru která učila katastrofální zpěv v místním zboru (Mary Wickes) a řeknu vám ta to teda rozjela.Whoopi Godberg původně sestru v akci hrát neměla měla ji ztárnit známá herečka Bette Midler ,ale ta natáčení odmítla.Film byl v roce 1993 nominovaný dokonce na dva Zláté globy a tři MTV Movie Awards.(10.1.2007)

Nemůžu si pomoct, ale tenhle jednoduchý film s naprosto naivním příběhem mě jaksi chytnul za srdce. Jo jasně, je to klišé ....?? .. i když možná i není? ...ten příběh, ta atmosféra, ta pouliční nálada ... každopádně zpěcv je skvělý, příběh průměr, ale tak nějak to prostě padně do sebe. Nestydfím se za těch 5 hvězd ..(26.12.2013)

Ppříjemná komedie těžící hlavně z rozdílné povahy prostořeké "milenky gangstera" Deloris a jeptišek, které díky úzkoprsé matce představené neznají skutečnou tvář okolního světa. Dolores se tak stane jakousi jejich spasitelkou. Ukáže jim život a hlavně, promění upadající klášterní sbor ve vídělečné hudební tělěso! Všechno tu funguje jak má, je to inteligentní a divák se baví. Vytknul bych snad jen snadnou předvídatelnost děje, který tak trochu těží ze struktury např. sportovních filmů, kde se týmu nedaří vyhrát, až přijde trenér (na první pohled mezi hráče nezapadá), který po vyřešení personálních problémů všem dodá energii, načež se přes všeliké útrapy dostanou až ke slavnému vítězství... To ale příliš nevadí - film utáhne skvělé obsazení a příjemný humor... o skvělé hudbě ani nemluvě.(18.12.2004)

• - Whoopi Goldberg sa vrátila do Sestry v akcii aj po štvrtýkrát, opäť ako matka predstavená. Tentoraz v spracovaní na Broadwayi v roku 2015. (martin1m2)

• - Matka představená představí jeptiškám Delores jako sestru Marii Clarence, přičemž tvrdí, že "Clarence" odkazuje na sv. Clarence v Konkordu. Přestože v Konkordu, kde je tradičně římský katolismus, není žádný sv. Clarence, jeden je ve Vienne a je patronem vězňů. (HappySmile)

• - Spoiler: Na konci filmu vzdáva nadšený pápež hold zboru Marie Clarence, keď im dáva standing ovation. Keď sa pápež postaví, musia sa okamžite postaviť aj všetci jeho spoločníci, ale môžete si jasne všimnúť, že jeho prísediaci sa ani nehnú. (martin1m2)