Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Devětatřicetiletá zpěvačka Deloris zpívá v baru herny Nevada Club v Renu. Je milenkou majitele podniku, překupníka drog Vinceho LaRoccy. Jednoho dne se stane svědkyní vraždy. Hledá pomoc u policie a detektiv Souther ji jako korunní svědkyni v chystaném procesu s Vincem ukryje v karmelitském klášteře. Deloris zpočátku odmítne, ale když zjistí, že mafián na ni vypsal odměnu, svolí. Přísná matka představená souhlasí jen na naléhání biskupa a představí ji ostatním sestrám jako sestru Mary Clarence z kláštera v Renu. Od svého nástupu má však Deloris problémy nejen s matkou představenou, ale také s řeholním životem jeptišek. Nakonec ji matka představená přidělí k pěveckému sboru. Deloris se s vervou pustí do práce a za několik dní se objeví první výsledky. Sbor poprvé nezpívá falešně. Jak se úroveň sboru zlepšuje, přichází do kostela stále více lidí. A když Deloris přesvědčí ostatní, aby se věnovaly práci mimo klášter, jeho sláva roste. Přiláká však pozornost médií. Netrvá dlouho a Deloris se mihne na televizní obrazovce. Zanedlouho jí Vince se svými zabijáky vypátrá a unese zpět do Rena. Jeptišky to tak nenechají a vydají se jí na pomoc. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Ukázka z filmu

Recenze (238)

jojo33 

všechny recenze uživatele

Whoopi Goldberg este za cias svojej najvacsej slavy... pre mna ale slavy nepochopitelnej. Takto nesympaticka, preafektovana a asexualna herecka hviezda sa tazko hladala aj v 90.rokoch. Snimka vsak stale ma tu nepoddajnu patinu devatdesiatok (lokacie, kostymy, hudobne cisla...) a niektore vtipne gagy slapu celkom slusne. Emile Ardolino mal talent, ten vsak vyhasol prilis rychlo nahlou smrtou. ()

Stanmi 

všechny recenze uživatele

Zpěvačka Deloris (Whoopi Goldberg) se stane svědkyní vraždy, kterou přikázal její milenec, gangster Vince LaRocca (Harvey Keitel). Policie se ji rozhodne ukrýt na místo, kde by LaRoccovi muži určitě nehledali – do kláštera… Whoopi Goldberg byla v 90. letech na vrcholu popularity a krásnou ukázkou její tvorby je právě Sestra v akci. Whoopi zde svým klasickým živelným herectvím ztvárnila hubatou zpěvačku, která se jen velmi těžce sžívá se svým nedobrovolným azylem, ale k ctnostným jeptiškám si nakonec najdu cestu díky zpěvu a je třeba uznat, že svou úlohu ztvárnila vskutku přesvědčivě. Jedním dechem je však třeba dodat, že Whoopi se mohla opřít o své herecké kolegy a kolegyně, ať už z řad ctihodných sester (Maggie Smith, Kathy Najimy), policie (Bill Nunn) nebo gangsterů (Harvey Keitel). Když se vrátím k příběhu, tak ten by sice zasloužil lepší propracování, ale i tak obsahuje hned několik povedených momentů (pěvecká čísla jasně vedou). Sestra v akci je tak vlastně docela fajn komedie, která sice není dokonalá, ale jednou za čas se na ni vždy rád podívám. ()

Reklama

Ravi 

všechny recenze uživatele

Whoopi baví. Komedie na nedělní večer, která v žádném případě neurazí, dobře pobaví a možná i tu slzu někdo uroní. Má-li se materialistická zpěvačka přeměnit v cudnou řádovou sestru, aby se ukryla před svými pronásledovali, není to všední nápad, navíc když si jako "vedlejšák" střihne roli učitelky zpěvu. 65% = 3/5 ()

Zagros 

všechny recenze uživatele

Když se řekne Whoopi Goldbergová, představím si ji právě jako sestru Mary Clarence ve filmu Sestra v akci. Ač měla i pár další pozoruhodných rolí, tohle byla ta její životní a sedla jí dokonale. Celý film stojí prakticky na ní, a kdyby tam hrál kdokoli jiný, nestálo by to za nic. V rámci žánru hudebních komedií to je jeden z nejlepší filmů a lze jej s klidným svědomím doporučit. Nicméně samotný žánr mě osobně moc nebere a budou to jen lepší tři hvězdy za pohodovou komedii s vynikající Whoopi Goldbergovou. ()

heyda 

všechny recenze uživatele

Jelikož ulítávám na Gospelových melodiích, tak jsem byl tímto filmem hodně potěšen. Film je to hodně prostý, nemá nějaké výrazné zvraty, ale má skvělý humor, úžasné písničky a Whoopi Goldberg, která se rozhodně necítí v jeptiškovském hábitu pohodlně, přesto předvádí její typický kvalitní herecký výkon. :-) Nesmím též opomenout skvělý dabing nejen Whoopi, ale celého hereckého sboru. Prostě sestra v akci je přesně komedie šitá mi na míru a hodnocení pod 3 hvězdičky já osobně nepochopím snad ani ve snu!!! 10/10 ()

Galerie (33)

Zajímavosti (25)

  • Sestra v akcii bola celosvetovo šiestym najvýnosnejším filmom roku 1992. (martin1m2)
  • 10. júna 1993 herečka Donna Douglas so svojím partnerom Curtom Wilsonom podali žalobu na štúdio Disney, Whoopi Goldbergovú, Bette Midlerovú, ich produkčné spoločnosti a ďalších v hodnote 200 miliónov dolárov. Obvinili ich, že celá Sestra v akcii bola ukradnutá z knihy "A Nun in the Closet" (Mníška v šatníku). Manželia vraj v roku 1985 podľa knihy napísali aj scenár a v rokoch 1987-1988 ho trikrát ponúkli štúdiu Disney, Goldbergovej a Midlerovej. Ďalej podľa súdnych spisov medzi knihou manželov a scenárom štúdia Disney možno nájsť viac ako 100 podobností. V roku 1994 manželia odmietli mimosúdne vyrovnanie v sume 1 milión dolárov. Nakoniec súd rozhodol v prospech štúdia Disney a ďalších obvinených. (martin1m2)
  • Klášter, ve kterém se Whoopi Goldberg (Deloris) schovává, je katolický kostel sv. Pavla v ulici Valley č. 221 v San Franciscu. (HappySmile)

Související novinky

Sestra v akci našla režiséra

Sestra v akci našla režiséra

03.10.2021

Hudební komedie Sestra v akci z roku 1992 se dočká dalšího pokračování. Takřka 30 let od vzniku prvního dílu se tak herečka a moderátorku pořadu The View Whoopi Goldberg vrátí do jeptiškovského… (více)

Reklama

Reklama