Prijemna komedia v ktorej exceluje Whoopi, ale scenar je trochu hadze polena pod nohy. Dost casto sa to berie seriozne a prilezitosti v ktorych by sa mohla Whoopi predviest tam mohlo byt podstatne viac. Vdaka tomu film obsahuje dost vela hluchych miest. Nastastie sa ale podaril casting aj vsetkych vedlajsich postaviciek, takze vo vysledkuje to prijemny nadpriemer, ktory si raz za cas kludne pustim znova. 7/10.(1.11.2012)

Dost vydařená komedie, které chybí opravdu málo k dokonalosti. Whoopi Goldberg sehrála opravdu skvělý herecký výkon. Zbytek hereckého obsazení byl rovněž skvělý, třeba Maggie Smith mě zaujala. Film má dobrej příběh, vtipných momentů je zde dost. Konečné zpěvecké vystoupení je zajímavé. Možná záporáci a něco k tomu mi nesedlo nejlépe, ale to je detajl. Celkově film vidím na zasloužených 88% = ****(16.11.2012)

Zbožňuji tenhle film už od dětství, možná právě díky tomuhle filmu jsem ráda chodívala do kostela a fascinovali mě jeptišky. Navíc Whoopi je neuvěřitelně vtipná a komická a takové role jí sednou na tělo. Má v sobě zvláštní energii, která jejím postavám dodává to správné kouzlo, že si je hned zamilujete a jinak to není ani u Deloris. Navíc Maggie Smith v roli přísné a negativní jeptišky to jen doplňuje.(14.1.2017)

Ppříjemná komedie těžící hlavně z rozdílné povahy prostořeké "milenky gangstera" Deloris a jeptišek, které díky úzkoprsé matce představené neznají skutečnou tvář okolního světa. Dolores se tak stane jakousi jejich spasitelkou. Ukáže jim život a hlavně, promění upadající klášterní sbor ve vídělečné hudební tělěso! Všechno tu funguje jak má, je to inteligentní a divák se baví. Vytknul bych snad jen snadnou předvídatelnost děje, který tak trochu těží ze struktury např. sportovních filmů, kde se týmu nedaří vyhrát, až přijde trenér (na první pohled mezi hráče nezapadá), který po vyřešení personálních problémů všem dodá energii, načež se přes všeliké útrapy dostanou až ke slavnému vítězství... To ale příliš nevadí - film utáhne skvělé obsazení a příjemný humor... o skvělé hudbě ani nemluvě.(18.12.2004)

Komediální snímek s Whoopi Goldberg v hlavní roli, která opět rozvinula svůj komediální talent v plné palbě. A nic naplat, komediálnost vyzdvihla i její česká dabérka Jana Andresíková, která ji pojala úplně stejně, jako František Filipovský Louise de Funèse. Divoká a prostořeká zpěvačka z Las Vegas je coby svědkyně vraždy ukryta v klášteře mezi jeptiškami. Už předem je jasné, jak to celé může dopadnout. Ale ouha. Když se dostane ke klášternímu sboru, vše najednou vezme obrat. Klášter z počátku považuje za hrůzu, ale každým dnem začíná jeptišky a jejich církevní význam chápat. Role Dolores je Whoopi napsána doslova na tělo a tak je jejím vlivem snímek zábavný, velice živý, plný hlášek a i nějaké té akce. Po divácké stránce zanechává hluboký dojem z filmového zážitku a to nejen krásným zábavným příběhem, ale i známými písničkami v podání chorálu jeptišek. Je až s podivem, jak nestárne a jak dokáže pobavit i dnes.(10.4.2018)

• - Pro exteriéry školy zde sloužila katolická škola sv. Tomáše Akvinského v Renu. V tu dobu ale nebyla používána jako škola. (HappySmile)

• - Počas titulkov až tri titulky magazínov majú chybne napísané meno hlavnej hviezdy, ktoré je Deloris a nie Delores. Dve ďalšie obálky to majú správne. (martin1m2)

• - Filmový debut Beth Fowler. (HappySmile)