poster

Sestra v akci

 • USA

  Sister Act

 • Slovensko

  Sestra v akcii

Komedie / Krimi / Hudební

USA, 1992, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marek1991
  ***

  Zábavné, miestami hlúpe, najmä, čo sa týka takzvaných mafiánov, ale tie piesne, ťapkajúci pápež a úteky sú už legendárne, najmä to prilákanie ľudí do kostola. Bolo to síce preháňané aj smerom porušovania zákazov, tak aj smerom v konzervatívnosti, ale toto je už legendárny film, ktorý Whoopi Goldberg preslávil. Je to celkom milé.(7.10.2012)

 • EMMY
  *****

  Hudební komedie Sestra v akci patří společně s Mrs.Doubtfire-táta v sukni mými nejlepšímy komediemi v 90.letech.Whoopi se předvedla v celé své komediální kráse jako sestra Marie Clarence v klášteře sv.Magdalény.Vysřídá sestru která učila katastrofální zpěv v místním zboru (Mary Wickes) a řeknu vám ta to teda rozjela.Whoopi Godberg původně sestru v akci hrát neměla měla ji ztárnit známá herečka Bette Midler ,ale ta natáčení odmítla.Film byl v roce 1993 nominovaný dokonce na dva Zláté globy a tři MTV Movie Awards.(10.1.2007)

 • Stanmi
  ***

  Zpěvačka Deloris (Whoopi Goldberg) se stane svědkyní vraždy, kterou přikázal její milenec, gangster Vince LaRocca (Harvey Keitel). Policie se ji rozhodne ukrýt na místo, kde by LaRoccovi muži určitě nehledali – do kláštera… Whoopi Goldberg byla v 90. letech na vrcholu popularity a krásnou ukázkou její tvorby je právě Sestra v akci. Whoopi zde svým klasickým živelným herectvím ztvárnila hubatou zpěvačku, která se jen velmi těžce sžívá se svým nedobrovolným azylem, ale k ctnostným jeptiškám si nakonec najdu cestu díky zpěvu a je třeba uznat, že svou úlohu ztvárnila vskutku přesvědčivě. Jedním dechem je však třeba dodat, že Whoopi se mohla opřít o své herecké kolegy a kolegyně, ať už z řad ctihodných sester (Maggie Smith, Kathy Najimy), policie (Bill Nunn) nebo gangsterů (Harvey Keitel). Když se vrátím k příběhu, tak ten by sice zasloužil lepší propracování, ale i tak obsahuje hned několik povedených momentů (pěvecká čísla jasně vedou). Sestra v akci je tak vlastně docela fajn komedie, která sice není dokonalá, ale jednou za čas se na ni vždy rád podívám.(22.5.2016)

 • Streeper
  ****

  Zbožňuji tenhle film už od dětství, možná právě díky tomuhle filmu jsem ráda chodívala do kostela a fascinovali mě jeptišky. Navíc Whoopi je neuvěřitelně vtipná a komická a takové role jí sednou na tělo. Má v sobě zvláštní energii, která jejím postavám dodává to správné kouzlo, že si je hned zamilujete a jinak to není ani u Deloris. Navíc Maggie Smith v roli přísné a negativní jeptišky to jen doplňuje.(14.1.2017)

 • Johgas
  ****

  Mně tenhle film vždycky pobaví. Viděla jsem ho už vícekrát a zatím pořád dobrý. Přerod barové zhýralé zpěvačky ve ctihodnou jeptišku je sice klišovitý, ale ty hlášky....některé jsou klasika: "Co, klášter?!? Tam já nejdu, tam jsou samý bílý ženský v černejch hadrech"! atd atd. Dobrá hudba a zábavná Whoopie.(11.1.2014)

 • - V roku 2006 sa Sestra v akcii vrátila ako muzikál na divadelné dosky. Muzikálové predstavenia po celom svete lámali rekordy návštevnosti a Sestra v akcii sa opäť stala hitom. Režisérom bol Peter Schneider a na scenári sa podieľala s ďalšími kolegami aj Whoopi Goldberg. Muzikál mal derniéru v auguste 2012 a celkovo bolo odohratých 561 predstavení. (martin1m2)

 • - Filmový debut Beth Fowler. (HappySmile)

 • - Keď Eddie príde do kasína ku koncu filmu, otvorí dvere na aute. V odraze si môžete všimnúť filmový štáb. (martin1m2)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace