Sestra v akci

Sister Act

Sestra v akcii

Komedie / Krimi / Hudební

USA, 1992, 100 min

Zábavné, miestami hlúpe, najmä, čo sa týka takzvaných mafiánov, ale tie piesne, ťapkajúci pápež a úteky sú už legendárne, najmä to prilákanie ľudí do kostola. Bolo to síce preháňané aj smerom porušovania zákazov, tak aj smerom v konzervatívnosti, ale toto je už legendárny film, ktorý Whoopi Goldberg preslávil. Je to celkom milé.(7.10.2012)

Hudební komedie Sestra v akci patří společně s Mrs.Doubtfire-táta v sukni mými nejlepšímy komediemi v 90.letech.Whoopi se předvedla v celé své komediální kráse jako sestra Marie Clarence v klášteře sv.Magdalény.Vysřídá sestru která učila katastrofální zpěv v místním zboru (Mary Wickes) a řeknu vám ta to teda rozjela.Whoopi Godberg původně sestru v akci hrát neměla měla ji ztárnit známá herečka Bette Midler ,ale ta natáčení odmítla.Film byl v roce 1993 nominovaný dokonce na dva Zláté globy a tři MTV Movie Awards.(10.1.2007)

Zpěvačka Deloris (Whoopi Goldberg) se stane svědkyní vraždy, kterou přikázal její milenec, gangster Vince LaRocca (Harvey Keitel). Policie se ji rozhodne ukrýt na místo, kde by LaRoccovi muži určitě nehledali – do kláštera… Whoopi Goldberg byla v 90. letech na vrcholu popularity a krásnou ukázkou její tvorby je právě Sestra v akci. Whoopi zde svým klasickým živelným herectvím ztvárnila hubatou zpěvačku, která se jen velmi těžce sžívá se svým nedobrovolným azylem, ale k ctnostným jeptiškám si nakonec najdu cestu díky zpěvu a je třeba uznat, že svou úlohu ztvárnila vskutku přesvědčivě. Jedním dechem je však třeba dodat, že Whoopi se mohla opřít o své herecké kolegy a kolegyně, ať už z řad ctihodných sester (Maggie Smith, Kathy Najimy), policie (Bill Nunn) nebo gangsterů (Harvey Keitel). Když se vrátím k příběhu, tak ten by sice zasloužil lepší propracování, ale i tak obsahuje hned několik povedených momentů (pěvecká čísla jasně vedou). Sestra v akci je tak vlastně docela fajn komedie, která sice není dokonalá, ale jednou za čas se na ni vždy rád podívám.(22.5.2016)

Zbožňuji tenhle film už od dětství, možná právě díky tomuhle filmu jsem ráda chodívala do kostela a fascinovali mě jeptišky. Navíc Whoopi je neuvěřitelně vtipná a komická a takové role jí sednou na tělo. Má v sobě zvláštní energii, která jejím postavám dodává to správné kouzlo, že si je hned zamilujete a jinak to není ani u Deloris. Navíc Maggie Smith v roli přísné a negativní jeptišky to jen doplňuje.(14.1.2017)

Mně tenhle film vždycky pobaví. Viděla jsem ho už vícekrát a zatím pořád dobrý. Přerod barové zhýralé zpěvačky ve ctihodnou jeptišku je sice klišovitý, ale ty hlášky....některé jsou klasika: "Co, klášter?!? Tam já nejdu, tam jsou samý bílý ženský v černejch hadrech"! atd atd. Dobrá hudba a zábavná Whoopie.(11.1.2014)

• - V roku 2006 sa Sestra v akcii vrátila ako muzikál na divadelné dosky. Muzikálové predstavenia po celom svete lámali rekordy návštevnosti a Sestra v akcii sa opäť stala hitom. Režisérom bol Peter Schneider a na scenári sa podieľala s ďalšími kolegami aj Whoopi Goldberg. Muzikál mal derniéru v auguste 2012 a celkovo bolo odohratých 561 predstavení. (martin1m2)

• - Filmový debut Beth Fowler. (HappySmile)

• - Keď Eddie príde do kasína ku koncu filmu, otvorí dvere na aute. V odraze si môžete všimnúť filmový štáb. (martin1m2)