Dneska už legendární komedie se snaží usmířit dvě stránky Ameriky: tu nablýskaně entertainerskou a tu okázale zbožnou. Scénář je celkem průměrný a lehce předvídatelný, zachraňuje to Whoopi Goldberg, Maggie Smith, Kathy Najimy a excelentní scény s jeptiščím sborem. Jsem rád, že jsem to po letech konečně viděl, ale podruhé už nemusím. 70%(27.3.2010)

Mně tenhle film vždycky pobaví. Viděla jsem ho už vícekrát a zatím pořád dobrý. Přerod barové zhýralé zpěvačky ve ctihodnou jeptišku je sice klišovitý, ale ty hlášky....některé jsou klasika: "Co, klášter?!? Tam já nejdu, tam jsou samý bílý ženský v černejch hadrech"! atd atd. Dobrá hudba a zábavná Whoopie.(11.1.2014)

Zpěvačka Deloris (Whoopi Goldberg) se stane svědkyní vraždy, kterou přikázal její milenec, gangster Vince LaRocca (Harvey Keitel). Policie se ji rozhodne ukrýt na místo, kde by LaRoccovi muži určitě nehledali – do kláštera… Whoopi Goldberg byla v 90. letech na vrcholu popularity a krásnou ukázkou její tvorby je právě Sestra v akci. Whoopi zde svým klasickým živelným herectvím ztvárnila hubatou zpěvačku, která se jen velmi těžce sžívá se svým nedobrovolným azylem, ale k ctnostným jeptiškám si nakonec najdu cestu díky zpěvu a je třeba uznat, že svou úlohu ztvárnila vskutku přesvědčivě. Jedním dechem je však třeba dodat, že Whoopi se mohla opřít o své herecké kolegy a kolegyně, ať už z řad ctihodných sester (Maggie Smith, Kathy Najimy), policie (Bill Nunn) nebo gangsterů (Harvey Keitel). Když se vrátím k příběhu, tak ten by sice zasloužil lepší propracování, ale i tak obsahuje hned několik povedených momentů (pěvecká čísla jasně vedou). Sestra v akci je tak vlastně docela fajn komedie, která sice není dokonalá, ale jednou za čas se na ni vždy rád podívám.(22.5.2016)

Udivuje mě pouze hodnocení necelých 70%. Film, který se mi zapsal jako nezapomenutelný zážitek na dětství. Miluju hudební komedie a ještě s takovým kouzlem,které Whoopi dokázala stvořit svým hereckým uměním s velkým U.Peprné hlášky, milá až místy dojemná atmosféra..Typické klišé, které začíná napravením nenapravitelné drzé barové zpěvačky a končí nádherným zpěvem před samotným papežem.Excelovala také Maggie Smith se svou sestrou představenou a nesmělá ale geniální Wendy Makkena s hlasem jako zvon...Za mě neexistuje nic jiného než 100% !!(1.5.2012)

Soundtrack Marc Shaiman: 1. The Lounge Medley - Deloris & The Ronelles ,2. The Murder - Marc Shaiman ,3. Getting Into The Habit - Marc Shaiman ,4. Rescue Me - Fontella Bass ,5. Hail Holy Queen - Deloris & The Sisters ,6. Roll With Me Henry - Etta James ,7. Gravy - Dee Dee Sharp ,8. My Guy (My God) - Deloris & The Sisters ,9. Just A Touch Of Love (Everyday) - C&C Music Factory ,10. Deloris Is Kidnapped - Marc Shaiman ,11. Nuns To The Rescue - Marc Shaiman ,12. Finale: I Will Follow Him ('Chariot') - Deloris & The Sisters ,13. Shout - Deloris & The Sisters & The Rondelles ,14. If My Sister's In Trouble - Lady Soul ,(7.5.2011)

• - Scénárista Paul Rudnick napsal původní scénář už v roce 1987. Poté, co projekt opustila Bette Midler, která se měla objevit v hlavní roli, byl scéná několikrát přepsán těmito scénáristy: Carrie Fisher, Eleanor Bergstein, Nancy Meyers, Jim Cash, Jack Epps Jr. a Robert Harling. Protože potom Rudnick nepovažoval konečnou verzi filmu za svou práci, přál si, aby se v titulcích objevilo "Scénář od Goofyho", což ale bylo zamítnuto, takže si jako pseudonym vybral jméno Joseph Howard, kterému byly připsány zásluhy za scénář místo něj. (HappySmile)

• - Spoiler: Na konci filmu vzdáva nadšený pápež hold zboru Marie Clarence, keď im dáva standing ovation. Keď sa pápež postaví, musia sa okamžite postaviť aj všetci jeho spoločníci, ale môžete si jasne všimnúť, že jeho prísediaci sa ani nehnú. (martin1m2)

• - Keď sestra Mária Clarence preberie zbor, požiada sestry, aby sa zoradili podľa hlasových schopností. Spýta sa, kde sú soprány. Zopár mníšok z opačných strán zboru zodvihne ruky. Požiada ich, aby všetky prešli do popredia na ľavú stranu, ale pozornému oku neujde, že z pravej strany sa presunie iba jediná mníška. (martin1m2)