Dneska už legendární komedie se snaží usmířit dvě stránky Ameriky: tu nablýskaně entertainerskou a tu okázale zbožnou. Scénář je celkem průměrný a lehce předvídatelný, zachraňuje to Whoopi Goldberg, Maggie Smith, Kathy Najimy a excelentní scény s jeptiščím sborem. Jsem rád, že jsem to po letech konečně viděl, ale podruhé už nemusím. 70%(27.3.2010)

Námět filmu je jednoduchý- zpěvačku v nočním klubu chce zabít její milenec a vrah, proto se ji rozhodne policista ukrýt v klášteře. Kdybych si měl o filmu nejdřív někde přečíst asi bych se na tento film nepodíval. Když jsem však viděl tento film v čele s Goldbergovou a Smithovou (mojí oblíbenou herečkou) žasnul jsem, jak mě to bavilo. Přitom je to docela lidová komedie- ovšem postavená na skvělých písních.(7.4.2013)

Whoopi, velký černý zadek, velký černý tvářičky, velký černý vlasy, trochu černej humor, černý kostým a závěrečný song I Will Follow Him...sledovatelné, ale ničím výjimečné. Teda krom faktu, že konečně někdo pochopil, že skupina jeptišek může být drsnější než komando marináků. A že zastřelit jeptišku je těžší jak zastřelit obyčejnou zpěvačku.(6.11.2008)

• vesper001

Ctěná odborná veřejnosti, vážení kolegové v oboru filmové vědy. S lítostí vám s konečnou platností musím oznámit, že nejsem schopna docenit myšlenkovou hloubku a zábavní potenciál amerických hudebních komedií. K tomuto poznání jsem dospěla při pokusném sledování Sestry v akci, neboť právě tehdy mi prozřetelnost dala pocítit míru mé mentální odlišnosti, která mě nepřekonatelně dělí od cílové skupiny, které jsou podobné filmové počiny určeny. Anebo mi prostě jen jde šíleně na nervy ta uječená důra Whoopi s hendrixovským hárem, jeptišky, lítající po casinu a fakt, že jsem – bohužel – vyhrála sázku, týkající se záběru na trsajícího papeže (alias „Jeho SvÁtost“ = důkaz, že někteří čeští překladatelé mají kulturní rozhled míchačky na beton).(2.5.2012)

Kam byste schovali černou zpěvačku, kterou hledá její přítel mafián? No přeci do kláštera!!! Černá jeptiška by nebyla nikomu nápadná- to ne... Tenhle film jsem shlédla, když jsem byla opravdu dítě a pouštěla jsem si ho pořád dokola na VHS- kách... proto na tento skvělý film s nezapomenutelnými písničkami a skvělou Whoopi Goldberg nedám dopustit.(19.4.2009)

• - Počas titulkov až tri titulky magazínov majú chybne napísané meno hlavnej hviezdy, ktoré je Deloris a nie Delores. Dve ďalšie obálky to majú správne. (martin1m2)

• - Spoiler: Na konci filmu vzdáva nadšený pápež hold zboru Marie Clarence, keď im dáva standing ovation. Keď sa pápež postaví, musia sa okamžite postaviť aj všetci jeho spoločníci, ale môžete si jasne všimnúť, že jeho prísediaci sa ani nehnú. (martin1m2)

• - Scénárista Paul Rudnick napsal původní scénář už v roce 1987. Poté, co projekt opustila Bette Midler, která se měla objevit v hlavní roli, byl scéná několikrát přepsán těmito scénáristy: Carrie Fisher, Eleanor Bergstein, Nancy Meyers, Jim Cash, Jack Epps Jr. a Robert Harling. Protože potom Rudnick nepovažoval konečnou verzi filmu za svou práci, přál si, aby se v titulcích objevilo "Scénář od Goofyho", což ale bylo zamítnuto, takže si jako pseudonym vybral jméno Joseph Howard, kterému byly připsány zásluhy za scénář místo něj. (HappySmile)