Mně tenhle film vždycky pobaví. Viděla jsem ho už vícekrát a zatím pořád dobrý. Přerod barové zhýralé zpěvačky ve ctihodnou jeptišku je sice klišovitý, ale ty hlášky....některé jsou klasika: "Co, klášter?!? Tam já nejdu, tam jsou samý bílý ženský v černejch hadrech"! atd atd. Dobrá hudba a zábavná Whoopie.(11.1.2014)

To mne tenkrát kamarádka - sestra řeholní bez hábitu - v Bratislavě hnedle po příjezdu lapila pod křídlo se slovy „To musíš videť!“ a odtáhla k mému údivu na „Sestru v akci“ v hábitu. V slovenskom biografe s českými titulky, kdy ještě Češi a Slováci byli bratry, poštovní známka nebyla za-hraniční a pár vládníků a nacionalistů z nás neudělalo cizince zakrojivše drápem svým ostrým v půli. Tato bláznivá komedie (rozuměj film) vykřesala u mě hurónský smích v kolena plácající, jakož i u mé sousedky, jakož i u publika všechněho. Řehtání až k slzám. Zážitek božský! Zkrátka Sestra v akci mne nemohla uvítat důstojněji. A ačkoliv nejsem příznivec amerických komedií, pro tuto bláznivou nostalgickou vzpomínku nemohu dát méně než čtyři.(22.2.2014)

Když jsem film viděl poprvé, dá se konstatovat, že se mě moc líbil. Bylo mě málo a spousty snímků jsem měl před sebou. Po letech, při poslední projekci musím konstatovat, jakým průměrným výkonem příběh oplývá. Whoopi je výborná, nebo tedy aspoň velmi dobrá a ve filmu jsem našel pár hezkých okamžiků. Jak hudebních tak komediálních.(19.12.2009)

Sestra v akci není špatná komedie. Nevím jestli nejsem ovlivněná trochou nostalgie, protože byla jedním z filmů, který u nás dřív jel skoro nepřetržitě, takže mám chuť trochu nadhodnotit. Ale jelikož mě včera nepřikovala k židli a nedonutila sedět a koukat, tak to asi tak horký nebude. Whoopi Goldberg je zábavná, písně fungují, trocha akce. Jednou za čas. Proč ne.(2.5.2012)

Zábavné, miestami hlúpe, najmä, čo sa týka takzvaných mafiánov, ale tie piesne, ťapkajúci pápež a úteky sú už legendárne, najmä to prilákanie ľudí do kostola. Bolo to síce preháňané aj smerom porušovania zákazov, tak aj smerom v konzervatívnosti, ale toto je už legendárny film, ktorý Whoopi Goldberg preslávil. Je to celkom milé.(7.10.2012)

• - Postavu Deloris měla původně ztvárnit známá herečka Bette Midler, ale natáčení odmítla. (EMMY)

• - Klášter, ve kterém se Whoopi Goldberg schovává, je katolický kostel sv. Pavla v ulici Valley č. 221 v San Franciscu. (HappySmile)

• - Hlavná postava sa vo verzii pre Bette Midlerovú volala Terri Van Cartier. Po tom, čo rolu odmietla, Paul Rudnick zmenil meno na Deloris. Paul prezradil, že nápad na zmenu mena prišiel od samotnej Whoopi Goldbergovej, ktorá mu povedala, že vždy túžila hrať postavu s menom Deloris. Bette Midlerová neskôr svoje rozhodnutie odmietnuť rolu trpko ľutovala. (martin1m2)