Nikdy mi nepřipadalo důležité vlastnit někonečné množství peněz, ale sir Guy mi ukázal kudy cesta vede. Takže až mi jednou nějakým záhadným způsobem nabobtná konto, tak bych si dovolil zkopírovat některé nápady typu rozházení peněz do hlubokých výkalů a sledování, kterak občané odhazují svou důstojnost a vrhají se do víru sraček. Také výlet pro smetánku na vymyšlené lodi nebyl špatný, ale já jsem doufal, že se budu bavit daleko víc. Vždyť vesla se ujal vynikající komik Petr Sellers, nahrával mu nejsrandovnější brouk Ringo, galeristu si střihl John Cleese, veslaře z Oxfordu Graham Chapman, transvestitu Yul Brynner, barového povaleče Roman Polanski a nepříliš oděnou galejnici mávající bičem nad sexy veslařkami Raquel Welch. S takovouto sestavou by se mělo hrát finále filmové Ligy mistrů, ale tohle byl jen lehce naprůměrný zápas základní skupiny.(28.7.2013)

Zatím nejslabší film s Peterem Sellersem, jaký jsem viděl (Stopu Růžového pantera nepočítám). Ne že by byl vyloženě špatný, naopak je krásně ztřeštěný a tak dále, jenže na rozdíl od Co je nového, kočičko? nebo Casino Royale si moji pozornost udržet nedokázal. Řada scén se povedla více než hodně, ovšem řada mě nechala zcela chladným. Nejvíce mě potěšila ta s Johnem Cleesem. "Rembrandtovu školu mám rád. Líbí se mi všichni francouzští malíři..." - "Hm, no, Rembrandt byl v jistém smyslu Holanďan." - "Holanďan?" - "Holaňdan. Rembrandt." - "Holandské malíře nemám rád. "(8.2.2015)

And keep your eyes open for a good ear! V satiře občas pokulhávající a v nějaké dějové návaznosti prakticky nulové, ale ve svých silnějších chvílích naprosto bezchybné. To, že Peter Sellers kraluje každým svým gestem, asi nikoho nepřekvapí (a jeho grimasy při aukci mi vehnaly slzy smíchu do očí), ale překvapivě fungující rodinná chemie s Ringem už možná ano. Přesto těžko říct, jak Kristiána uchopit. Je v něm totiž nacpané skoro všechno a zároveň je to jen hračka na jedno použití. Za nepříliš známou Sellersovu kreaci ale zhlédnutí určitě stojí.(14.7.2011)

Tenhle druh humoru mám ráda a uznávám, že tam bylo pár scének, které mě docela pobavily, ale na film to mělo děsně chatrný pevný děj, bylo to jen takové lenivé potácení se od jednoho vtípku ke druhému i když občas ulítlého tím kouzelně bláznivým způsobem. Taková hodně dobrá trojka, už jen za tu sice bizarní, ale vcelku dost roztomilou Sellers - Starrovskou rodinku v hlavní roli.(4.2.2014)

„Není nad dobré čisté zabití.” Kouzelný Kristián je celkem zdařilou společenskou satirou (každý má svoji cenu a od všech existují nějaké „klíče“; od hlídače parku až po největší zazobance) a snaží se být i komedií (hodně střelenou), to se jí však krom absurdních vystoupení příliš nedaří (v mých očích zůstává spíš jen ta bláznivost), i když fantazie a odvahy má dost (začne to obrácenými situacemi typu boháč obtěžuje bezdomovce, hamlet striptérem, a pokračuje vyhrocenějšími pasážemi jako: „vlak“, „hon“, „restaurace“, „box“, „pokuta za parkování“, „aukce“, „závody“ či „Kouzelný Kristián“, jenž je vrcholem anarchie). Bohužel vtipnost tak občas kreativitě ustupuje a divák se sice přímo nenudí, ale čeká na nějakou tu „normálnější“ scénku, u které by se mohl od srdce zasmát. Nicméně, i kdyby měl film vzniknout jen kvůli sice krátké, ale parádní konfrontaci 2 prvotřídních komiků Cleese a Sellerse (Champan už takový prostor a hlavně pořádnou scénku nedostal), stálo by to za to. Vidím to na lepší průměr (kdo se dokáže na tu crazy vlnu správně/lépe naladit, možná i nějakou tu hvězdu přidá).(22.8.2014)

• - Finální scéna, v níž naháže sir Guy Grand (Peter Sellers) do kádě plné marastu a výkalů bankovky a vybídne byznysmany, aby se jich pokusili co nejvíc vylovit, měla být podle magazínu Rolling Stone výsměchem americké společnosti. Symbolicky se natáčela na Wall Street. (Robbi)

• - Ve filmu se objevilo mnoho tzv. "cameo rolí": Spike Milligan se objeví jako dopravní strážník. Dává na černou limuzínu mercedes Guye Granda lístek za nesprávné parkování a ten mu navrhne, že když lístek sní, dostane 500 liber. Tak ho tedy sní. Michael Sellers vystupuje jako nedospělý hippie. Wilfrid Hyde-White hraje kapitána lodi. Christopher Lee je lodní upír. Roman Polanski sedí sám v lodním baru. Terry Southern chtěl, aby se v cameo roli objevil i Stanley Kubrick, ale ten prý nikdy neměl čas. (Pavlínka9)

• - Do filmu přispěl i Paul McCartney, z jeho pera pochází píseň „Come And Get It“, kterou zpívá skupina Badfinger, smluvně vázaná u Apple Corps. Ltd. Při nahrávání písně byl Paul přítomen, i když se na ní jinak nepodílel. (Robbi)