Excentrický miliardář Guy Grand (Peter Sellers) jednoho rána, seznaje, že mu stále schází mužský potomek, adpotuje náhodně vybraného bezdomovce (Ringo Starr), který se tím okamžikem stává Youngmanem Grandem. Následně si ve dvojici začnou dělat legraci z lidí poněkud svérázným způsobem - "každý má svoji cenu", jen jde o to přijít na to jakou. A tak policista s vidinou tučného výdělku sní pokutu, původně určenou Guyi Grandovi či si za patřičný obnos před očima zděšeného ředitele aukční síně odstřihne nos z obrazu Rembrandta. Peníze zmůžou cokoliv.

Tato britská komedie (s těžkým nádechem satiry všech možných lidských nectností) vznikla ze spolupráce Petra Sellerse a části (budoucích) Monty Pythonů (ve filmu potkáme Johna Cleese a Grahama Chapmana). Ve filmu zazní hudba z pera Paula McCartneyho (a kromě titulního Ringo Starra se tu objeví i John Lennon s Yoko Ono). Krom nich můžeme v různých drobných rolích potkat např. Christophera Leeho, Rachel Welch či Romana Polanskeho. (cdome.82)

rivah

Zběsilý britský humor, excentrická groteska nadčasová svým výsměchem boháčům i lidské chamtivosti, připomeňme scénu s předstíraným lodním výletem a scénu, kdy se dav vrhne do nádrže s výkaly, aby tam lovil záměrně rozházené bankovky. ()

Mykhaluu

Ačkoliv jsem byl masírován reklamou, kdy mi celý film v podstatě při jízdě autem kamarád nadšeně předvyprávěl a já sám oceňuji mile zvrhlou absurditu a otcovsko synovská dvojice Sellers - Ringo Starr byla taky fajn, tož stejně *** ()

AnnaMae

Téměř surrealistická podívaná na téma, že každý má svoji cenu. Film se totiž trochu rozpadá nebo naopak vypadá jako slepený z nesouvisejících věcí, spíš je to sled scének (což mi připomínalo Monty Python), vtipných, pravdivých a krutých zároveň, propojených dvojicí hlavních postav. „I just wanted to see if you had your price. Most of us do.“ Hodnocení: ***-**** ()

Atron

Jasně, že je to ptákovina, ale s povzdechnutím, že něco takového už by dnes nikdo nenatočil. A peníze nesmrdí! ()

zigy

Nuda se nekoná, několik skečů je povedených a Ringo se Sellersem jsou povedená ústřední dvojka......toť klady. Jinak je to šílenost a hovadina na entou. Asi bych se musel zdrogovat, ale i tak si myslím, že některé části by byly uhozené. ()

Dharmma

5* FOR THAT ART! Nicméně základem je ta myšlenka peněz, ale to umění, scény, metafory atd. mě prostě bavily neskutečným způsobem. ()

Sadova302b50

Pěkně švihlý film, který sice nedržel dvakrát pohromadě, ale byla to sranda a já ráda ulítlosti. Tu pátou hvězdu tam dám. 89% ()

Drslw

Monty Python bez Monty Python, keď sa ešte nevedelo, ako sa to dá a má robiť. Niektoré scénky výborné, a chápem aj zmysel a úmysel tohoto filmu. Za to hviezdu naviac. Najhoršie na tom však je, že hoci nastavovali zrkadlo v roku 1969, nikto si to zrkadlo absolútne nevšímal a nevšíma. Dnes úplne to isté. A zajtra asi tiež. ()

Zemřela herečka Raquel Welch

Zemřela herečka Raquel Welch