Nick Wild pracuje jako bodyguard v Las Vegas. Zároveň ví jak být profesionální zabiják a má tak trochu problém s gamblerstvím. Když mu kamaráda zmlátí sadistický gauner, Nick zasáhne a zjistí, že onen násilník je synem mocného mafiánského bosse. Nick se tak ocitne v podsvětí a na stopě mu je jak policie, tak i mafie samotná. Na Nicka tedy čeká sázka nejvyšší, hra o život začíná. (Filmbox)

ywo666

Vidím klasickú stathamovku s klasickým Stathamom. Jason opäť raz zahral depresívneho sebedeštruktívneho drsniaka. Akčné scény sú tu tri. A sú dosť dobré. Ale mohlo ich byť viac. Príbeh je celkom slabý. Respektíve kopec vecí vyznie do stratena. Statham ťahá film ale jeho postava ma občas srala. Vedlajšie úlohy (skoro až cameá) sú dosť dobre obsadené. Mohol to byť dosť dobrý film, ale mám pocit, že to všetci trochu odflákli. Dám 70% z milosti. Ale trailer bol oveľa lepší ako výsledok. ()

elanius

(26/2015) / Priznávam, mám slabosť pre Stathamovky. Tentokrát sa ale bohužial mrhalo potenciálom. Vegas, klasický skrachovaný Statham, podarený neschopný side kick, a k tomu Stanley Tucci v cameu. Ešte aj ten Ventimiglia bol prekvapivo obstojný parchant. Pomalý začiatok by mal zmysel ak by film mal ešte o pol hodinku viac a niečo sa v ňom reálne udialo. Ak to mala byť "iba" atmosférická žánrovka, chýbalo atmosféry, na akčňák chýbala akcia. (4/10) ()

Trustme

Film, který má k dispozici akčního bijce a akčního režiséra se překvapivě dá na cestu zpracování tuctového amerického románu, kde se bude hrát v casinu a nebo koukat na obřízku zahradnickými nůžkami... Co si budem nalhávat, na Stathama se "chodí" kvůli jeho razovitemu naturelu, který tak nějak v dnešní době Marveláckého oteplení filmových hrdinů chybí. Jeho ksicht, hlášky a hlavně schopnost dát uvěřitelně s maximální turbulencí přes držku každému nepotrestanému, to je to, čím nás baví. Bohužel doby jeho kurýrů, zlodějů a zabijáků jsou v poslední době upozaděny do rolí drobných podnikatelů na ochranu osob a s omezenou licencí na zabíjení. Hollywood ho odsouvá kam si do kategorií jak žánrově, tak výkonnostně slabších filmů, které bych ponechal pro postradatelnější herce. Wild Card by moc neoslovil ani v osmdesátých letech z jehož filmové retro obsahové kategorie pochází. Fight choreograf Corey Yuen nemá moc, co vystavět, když bitky jsou všeho všudy asi tři a jsou spíš na efekt, než na styl, nedejbože s někým trénovaným. Postava Nicka Wilda není špatná a ke Stathamovi se hodí (chlastá, cedí ironický hlášky a chce lepší život), ale obávám se, že po dokoukání Wild Karty spíš zatoužíte si zagemblit, než zapracovat na lepší práci nohou při otočce ve výskoku. ()

VanTom

Nepřemožitelný drsoň Statham se tentokrát kromě násilnického mafiána potýká s patologickým gamblerstvím, ale jeho výborně napsaný i zahraný nájemný bodyguard Nick Wild to zvládá s břitkou ironií na rtech. Lasvegaské prostředí neónových kasin a všehovšudy dvě (plus jedna malá) kontaktní bitky v choreografii Coreyho Yuena podtrhují další stylový zářez britského plešouna. ()

JohnSmith

Simon West klesá a klesá. Kdysi natočil výborný Con Air a slušnou Generálovu dceru a před pár lety nám naservíroval vynikající Expendebales 2 a solidního Mechanika. A Teď? Slušně obsazený snímek o pomstě, který je neskutečně předvídatelný a nudný. Jen dvě scény mne skutečně pobavily. První byla bitka v kasínu za zvuku vánoční hudby a druhá byla ta se Stanleym Tuccim. Jinak fakt bída. ()

zdenny

Stathamovky mají ten problém, že jsou si kvalitativně velmi podobné. Ale zase mají jedno plus, že díky Jasonovu charismatu a jeho neokoukané bojovém umění a choreografii akčních scén nemusí nikdy spadnout pod tři hvězdy. Zde byly bicí scény zase hodně dobré. ()

Hollohlaway

Na Stathama a jeho akční jednohubky překvapivě kompaktní film, s jednoduchou zápletkou, ovšem dobře a seriózně zahranou. Akční scény dobře nasnímané a originální. Rozhodně lepší průměr. ()

netahlo

Pomalejsi tempo a (relativne) mene akci (zato precizne natocenych) Jasonovi evidentne vyhovuje. Ma totiz moznost ukazat, ze kdyz chce, umi taky zahrat neco jineho, nez strilecky a kopance. Takhle sympaticky mi jeste nebyl. Jeho nejlepsi role zatim. ()

Lukoboss

Klasická, průměrná "stathamovka". Jason se prostě z klidovýho stavu dostane do určitýho náseru, aby prostě jako ochránce nařezal debílkům ve Vegas. No jo, ok, ale nemá to bohužel žádnou přidanou hodnotu. Nic tam není vyloženě zajímavýho, jinýho nebo snad lepšího než v jiných takových filmech, a proto časem nejspíš zapomenu, o co tam šlo. Dobrej je v úvodu útok kreditkou, to mě pobavilo, ale jinak... vlastně už ani nevím. A to je ten problém. ()

Kaceris

Film nesklamal, podľa hodnotení som čakal že to bude slabé. Ale je to klasický "angličák" Statham. Miestami mi film trochu pripomínal zápletku z filmu The Gambler s Mark Wahlbergom ale príbeh tu bol o dosť naplnený akciou, proste Jason ako ho poznáme. Nie je viac čo povedať. ()

Arkanoid

Tradične dobrý Statham, tentokrát v psychologickej rovine & kvalitné akčné scény, ktorých je pomenej, ale možno o to viac si ich užijete. Neskutočne dlhá, 80-minútová predohra k záverečnému uvedomeniu si hlavného hrdinu, že problémy sa nemajú ignorovať, ale riešiť, pričom mu k tomuto precitnutiu napomáhajú všetky vedľajšie postavy. Kvôli tomu to vyzeralo ako pilot k seriálu, nie ako plnohodnotný film. ()

sedm.1

Divoká karta je akční drama, kde se potvrdil fakt, že jak režisér filmu, Simon West, tak jeho hlavní hvězda, Jason Statham, jsou mnohem, mnohem pevnější v kramflecích v momentech, kdy se jedná o akci, která je zde zpracována opravdu efektně, drsně a především zábavně, bohužel k ní dojde ale prakticky jen v nějakých třech scénách, ovšem pokaždé tuto podívanou vystřelily do úplně jiných sfér. Zato ona dramatická podoba filmu není vážně nic moc, a to především kvůli kostrbaté zápletce, zabývající se nesmyslně mnoha postavami a jejich osobními minipříběhy, které jak rychle začnou, tak rychle skončí, a v podstatě tu tak kvůli tomu neexistuje nějak pevnější kostra, čehož následkem jsou pak i jak nefunkční emoce, tak veškeré dramatické situace, natož navození si vztahu k jakékoliv z postav. Tento můj dojem navíc potvrdí závěrečná pointa, která je zcela prázdná, bez vyústění a hlavně bez jakéhokoliv efektu na předchozí děj. Co bych jinak chtěl ještě zmínit, je obsazení, kterému v kladném smyslu očekávaně jednoznačně vévodí Statham, i když o jeho dramatickém herectví by se dalo diskutovat, ale svým charisma tuto skutečnost lehce přebije, na druhou stranu co tu předvádí Michael Angarano, to je naprostá herecká zrůdnost a tohoto chlapíka už ve filmu fakt nechci nikdy vidět. Celkově hodlám tedy Divokou kartu hodnotit spíše pozitivně, nicméně narvat tam daleko více akce a soustředit se převážně jen na jednu konkrétnější dějovou linii, mohlo to být ve výsledku ještě výrazně kvalitnější a zábavnější. ()

666Carnage

Další film Stathama kde podává svůj stálý herecký výkon což mi ale vůbec nevadí na jeho filmy se kouká dobře jen škoda, že některé jsou utahané a nebo nenabídnou lepší scénář. Jeho filmy mají stejný spád. Někomu pomůže to někoho nasere, pak je mezi pauza než ho najdou a pak všem nakope zadky. Většinou dost podobný akorát jiný město, jiný důvod. Ale aspoň tyhle jeho filmy mají nějakou úroveň a dá se na ně koukat. 60% ()

klukluka

To bylo po všech stránkách tak průměrný, že už to průměrnější ani být nemohlo. Myslím, že tenhle film byl nejlepší na světě v průměrnosti. To ale není primát, o který by měli tvůrci usilovat. Odměnou je okamžité zapomnění. Už teď si nepamatuju, o čem to bylo. Ještě nedoběhly titulky. Bylo to vůbec o něčem? ()

Seti

Když tak nad tím přemýšlím, tak Jason Statham je jeden z mála herců, kteří ve filmovém průmyslu dokázali definovat a vytvořit vlastní filmový žánr. A přestože ho kritici většinou cupují na kousky a moc lidí na něj do kina nechodí, tak cse elkem nepochopitelně stále najde dost sudií a producentů, kteří jsou ochotni do něj nasypyt pár dukátů. Už jen kvůli tomu bude u mě Jason vždycky borec, přestože tahle jeho gamblerská anabáze jede tak trochu na volnoběh. ()

keoma26

Uplne neco jinyho, nez jsem cekal,ale o to fajnovejsi...i kdyz ono jen staci podivat se,kdo to napsal,a pak je skoda,ze se film tolik miji se svymi divaky,protoze kdo ceka dalsi stathamovku v poradi, nebude uplne spokojenej,a ten,komu by se to libilo ciste jako drama,si to stezi nekdy pusti ()

KoRner

Jason zahraje karty, odkrágľuje pár mafiánov a koniec. Neviem si predstaviť o čom asi mohla byť tá kniha "Heat". Film nemá atmosféru, odohráva sa to celé v dvoch miestnostiach a ani tie dve akčné scény nemajú bohvieakú choreografiu. Ultralacné béčko, ktoré by zapadlo prachom, aj keby vyšlo začiatkom 90-tych. ()

Statham předává kurýrskou štafetu

Statham předává kurýrskou štafetu