Dej si pohov, kámoši

• USA Grumpy Old Men (více)

Film režiséra Donalda Petrieho (Mystic Pizza) je především hereckým koncertem dvou osobností – Waltera Matthaua a Jacka Lemmona. Herečtí bardi tu představují dva letité rivaly a zároveň sousedy Johna a Maxe. Oba si už vlastně ani nepamatují, čím začalo jejich „dědkovsky paličaté“ škodolibé nepřátelství, které se sestává z drobných lumpáren a zlomyslností. Karty jsou už léta rozdány a nic by se nezměnilo, kdyby se do sousedství nepřestěhovala extravagantní a stále velmi atraktivní dáma jménem Ariel. Její volnomyšlenkářské chování okouzlí oba postarší pány tak, že v nich navíc vzplane žárlivá mužská rivalita. Svérázná a temperamentní Ariel si ovšem do ničeho nenechá mluvit a vybere si podle svého. Úsměvná komedie někdy s nadhledem a někdy vážněji ukazuje, jak chutná „podzim života“. V druhém plánu sledujeme i milostné vztahy Johnovy dcery Melanie (Daryl Hannahová), která právě opustila manžela a nyní až příliš sympatií věnuje Maxovu synovi Jacobovi. Že by mladí konečně usmířili znepřátelené staříky? (Česká televize)

Marek1991

Perfektná geriatrická komédia, pri ktorej som sa veľmi narehotal. Film, ktorý dodal veľa srandy k jeseni života, slávna dvojka, ktorá ide celý život naplno a užíva si ho plnými dúškami. Krindy pindy Lemmon Matthau, to bola nádhera. ()

corpsy

Mal by som si vyčítať, že som sa k tejto báječnej komédii dostal až takmer po štvrťstoročí od jej vzniku. Zábava, ktorú sprostredkovala ústredná komediálna dvojica, môže konkurovať aj samotnému, jedinečnému Kevinovi, mladšiemu o 60 rokov. Zaslúžený hit a pre mňa už teraz legenda. ()

spaceboyCZ

Tohle proste patri k mym nejoblibenejsim komediim...Jack a Walter zde predvadeji duchodovske sousedske bitvy v te nejvtipnejsi podobe. ()

Kryton

Chemie mezi Lemmonem a Matthauem nemizí ani po dekádách. Ty dva si své důchodce hrají s noblesou. Nakonec to vždy mezi mužskýma dokáže rozházet jen ženská! Hodnocení OST Silvestri se akorát rozcvičoval na hudbu k Gumpovi i tak dokázal vytvořit melodie, které chytnou. 7/10 ()

KIT.HL

Paráda !! Hlavně nezapomeňte až do úplného konce.. ,, Kdybych tušil ,že tam bude i nahá scéna ,tak si řeknu ještě o milion........................(W.M.) ()

mysiak

Skvelá komédia o starcoch, ktorý už bohužiaľ nie sú medzi nami...skvelý humor, a dobré odpisy vždy vedia vytvoriť dobrý základ komédie...a keď sa pripočítajú skvelí herci... ()

Pierre

Některé starší kousky s dvojící Matthau-Lemmon jsem ještě neviděl, každopádně tento kousek mohu hodnotit jako zatím nejlepší pokus převést ji do nových časů. Správná dvojka mi přeplácanými situacemi a křečovitou snahou náváazat na to co fungovalo, když pánům bylo o 30 let méně moc nezaujala. O Wilderově Kamaráde, kamaráde radši pomlčím. Dej si pohov, kámoši je naopak čistokrevná pohodovka, která se sice docela drží při zdi, což je u pánů Lemmona a Matthaua asi s podivem. Ale musím říct, že jim role rozhádaných, ale v jádru přátelských dědousků bojujících o novou sousedku velmi sedly a přesvědčily mě, že dokážou být zabavní i v pozdním věku. Hlavně Jack Lemmon mi pořád přišel fajn a Walter Matthau mu zdatně sekundoval. Právě přítomnost pánů film povyšuje na lehký nadprůmer. Jinak se zřejmě jedná o takovou klasickou americkou komedii 90.let, kde je kapka humoru, dojetí, smíření, hodně sněhu a přání šťastných vánoc. Ale mohu říct, že mi to tohoto povánočního zimního zasněženého  času docela sedlo, sledovalo se to příjemné a i vážnější pasáže na mě nezapůsobily špatně. Jako celek nic převratného, ale přijemná odyychovka, u které bych jen vynechal ty časté zmínky o sexu. ()

buldock

Výborná komedie o dvou nerozlučných socích , jejich souboji o bytost něžnějšího pohlaví a znovuzrození dávno zašlého přátelství. "Nazdar moulo , čau posero" , "A už to mám , zklamal tě šulín co?" Vynikající Jack Lemmon a neméně dobrý Walter Matthau vás rozesmějí a okouzlí svým humorem a přidají i špetku moudra. ;-) Film: 88% ()

Orlau32

Kdo se chce dobře bavit, musí se podivat na tuto komedii. Jednak zaručuje zábavu duo vynikajících herců Jacka Lemmona a Waltera Matthaua a uslyší kupu výborných dialogů, které, jak tvrdím já, dělají tu neopakovatelnou srandu ve filmové komedii. Ti dva tu měli ještě hodně dlouho zůstat. Opravdu je každý nahraditelný ??? ()

rt12

Jack Lemmon a Walter Matthau jsou jasnou zárukou kvality, neznám s nimi film, který by mě nebavil. Tihle hoši, kteří se vytáčejí různými ,,špílci" mají k sobě blíž, než dávají najevo. Tak hurá na ryby ! ()

Hadža

Kdyz se dva dedci opravdu naserou,tak neznaji bratra.Neni nic horsiho,nez kdyz se mezi dva kamarady a to jakehokoliv veku, vloudi zena.Skvela komedie plna virtuozniho herectvi starnoucich hercu. ()

MATADOR

Vyjímečnost tohoto filmu čpí v tom, že je to tak pěkně napsáno, že jednou fandíte Johnovi a pak zase Maxovi! Hrozní čiperové tihle chlápci, až budu v jejich letech, tak chci být taky takový čipera :) Jinak aplaus pro Burgesse Mereditha, to je taky fustej děda :)) ()

TominoLa

Tahle komedie je srdeční záležitost. Platí i pro druhý díl. Humor nejen Jacka Lemmona a Waltera Matthaua rozesměje, ale i pohladí po srdci. Výborný lék na zlepšení nálady. ()

Chen

Žádné sezení na lavičkách a krmení holubů, ale boj o ženu snů, tak má pravý důchod vypadat :)). ()

Jonash87

Film jako takovej pohoda na 3 hvezdy, coby komedie na 2, ke kterym jsem se nakonec priklonil. Jinac 50 %, panove spolu maji lepsi snimky. ()

Martin741

Johne, tva kocka se vydelala na me schody. Jo ? Tak at se tvoje vydela na moje schodya jsme si kvit" Jack Lemmon /Letiste 77, Byt / opat potvrdil, ze bol majstrom humoru a ze bol aj genialny herec. Kazda scena je zrezirovana skusenou rukou, dialogy su take normalne a zo zivota, ale rychlo odsypaju a dobre sa pocuvaju. Komedialna zlozka je vkusne vyvazena tou romantickou a zase naopak, romanticka vlozka doplna tu komedialnu. Okrem Lemmona vyborne hraju aj Burgess Meredith, Daryl Hannah a Walther Matthau. 98 % ()