poster

Narušení

 • USA

  Girl, Interrupted

 • Německo

  Durchgeknallt

 • Slovensko

  Narušenie

Drama / Životopisný

USA / Německo, 1999, 127 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Krissty
  ****

  Velmi kvalitní film s velmi kvalitním hereckým obsazením, který mě chytl za srdce.. Podle mě je to příběh dívky, které myšlení není nijak výrazně odlišné od myšlení jejích vrstevníků.. Ona prostě jen zašla dál než ostatní.. Ani na chvíli jsem ji nedokázala brát jako nějak narušenou.. Celý děj byl zajímavý a bavily mě ty myšlenky, které se Susanně honily hlavou.. I ten závěr byl vynikající.. Divák už si říká "Teď už se nemůže nic stát, všechno je to za námi..". A najednou otevře oči a děj se zase rozjede.. SUPER! :)) Jsem ráda, že jsem Winoně konečně přišla na chuť.. Byla úplně jiná než ta milá slečinka ze Střihorukého Edwarda a trošku mi připomínala tu malou a temnou (?) holku z Beetlejuice.. Bohužel (nebo bohudík?) ji ale až na několik málo scén zcela zastínila Angelina Jolie.. Krásná, zlá a dokonale šílená.. Oscar byl opravdu na místě, to je bez debat :)) No a Brittany Murphy byla taky skvělá! A kdo mě překvapil byl Jared Leto.. Jednak jsem si jeho jména před začátkem filmu vůbec nevšimla a navíc byl tak zarostlý, že jsem si na první pohled říkala jen "Toho od někud znám!" :D Závěrem: Film je to skvělý! :)(25.1.2012)

 • AlfaNumerO
  *****

  [Výzva od PZ] Osobní spojení s hlavní představitelkou je víc než silné, protože můj táta si vzal taky prášky a láhev vodky, akorát byl šikovnější a přidal k tomu ještě provaz. V tomto případě se tedy máme i 2 hodiny na co dívat a vcelku vás baví sledovat, kam se dostaneme. Člověk se dokáže do všech protagonistek poměrně dobře vžít a tak si odnést trochu toho jejich vnitřního utrpení. Zase jeden z těch filmů, který dá pocítit... 81%(27.2.2018)

 • Faidra
  **

  Angelina v dobách, než ji továrna na sny proměnila v odevzdanou dělnici, je fakt dobrá, ale přijde mi mírně nefér, že se její výkon zdůrazňuje na úkor ostatních jenom proto, že se její Lisa chová vyšinutěji než ostatní. Podle mě to má herec ztvárňující postavu, které od pohledu fičí pod tašky, paradoxně snadnější než ten, který má k dispozici jen subtilnější formy vyjádření. Proti hereckým výkonům se nedá nic namítnout, sice je to vzhledem k tématu skoro výhradně dámská jízda, ale holky rozhodně vědí, kdy šlápnout na plyn, kdy to přibrzdit a kdy se jenom vézt. Jenže film jako celek je nejenom děsivě nevyrovnaný, ale navíc neskutečně falešný a hloupý. Pominu obvyklé filmové žonglování diagnózami, protože fakt, že mi pije krev, je spíš moje profesionální deformace (případně diagnóza), a to, že postavy zásadně trpí něčím úplně jiným, než mají napsáno v chorobopisu/scénáři, se dá přičíst diagnosticko-léčebnému pravěku, kdy se příběh odehrává, i když hraniční porucha osobnosti je noční můrou odborníků v jakékoli době. Jenže Girl, Interrupted není o tenké hranici mezi normalitou a chorobností a není ani metaforou o světě prohlašujícím za nenormální všechno, co se mu nehodí do spořádaného rámu, takže řeči o feminizovaném Přeletu nad kukaččím hnízdem mi přijdou krajně mimo a výraz "takhle to fakt bylo" dost problematický, protože myslet si, že psychiatrie se sestává z prohlášení k nemocnému "jsi jenom líná, sobecká a rozmazlená," načež se postižený kaje a dá se do pořádku, může leda šílenec (no pun intended). Tudíž mi uniká celkový smysl snímku, ale zase taková ztráta času to nebyla, i kdyby jen díky herečkám a neodolatelné britské kočičce Ruby. Já si vůbec myslím, že filmy by byly lepší, kdyby v nich bylo víc koček.(27.1.2012)

 • Hal_Moore
  ****

  Narušení je jednoznačně jedno z největších překvapení roku 1999. Po celý film sledujete dva vynikající herecké výkony, které zahrály Winona Ryderová a Angelina Jolieová. Smekám před nimi. Vynikající výkony a nepřítomnost klišé povyšuje toto dílo nad ostatní. Povyšuje jej do roviny, kde už dvacet čtyři let seděl osamocen Přelet nad kukaččím hnízdem. Už není sám.(21.7.2005)

 • lola3121
  ****

  Rozhárané děvče, které neví, co vlastně chce, takže se nechá (lehce nedobrovolně) zavřít do blázince, aby zjistila, že její problémy vlastně nejsou žádné problémy. Nicméně se jí tam zalíbí tak, že tam stráví celý rok a pak "uzdravena" se může vrhnout do života. Winona Ryder dobrá, sedmnáctiletou naivku zahrála i ve třiceti bez problémů, ovšem co předvedla Anželína, to nemá obdoby. Její fanynka určitě nejsem, spíš naopak, ale za tohle si toho plešouna fakt zasloužila. Nebo že by to nehrála? V tom případě chudák Brad...(16.1.2011)