Narušení

Durchgeknallt

Narušenie

Drama / Životopisný

USA / Německo, 1999, 127 min

Hvězdně obsazené a následně i hvězdně zahrané drama z prostředí psychiatrické léčebny. A přestože Angelina Jolie zrovna není mým šálkem kávy, tak v tomto snímku mě dost zaujala a svého Oscara si těžce vybojovala. Ale i ostatní nezůstávají pozadu, Winona Ryder zde ze sebe také dostala maximum. Menší roli výborně a věrohodně zvládla i Whoopi Goldberg a Vanessa Redgrave. Nečekaným překvapením byla pro mě i Brittany Murphy. Snímek je vtipný, dojemný, dramatický a doplněný o velmi dobrou hudbu. Film na mě udělal velmi pozitivní dojem.(24.9.2007)

Každej, koho znám, to aspoň jednou napadlo.. Prostě si položil otázku, potichounku, v duchu a to tak že plnou strachu: ,,Jsem blázen? '' A kdo může bejt sakra schopnej to posoudit?? Kdo stanovuje, ve světě plnym subjektivnich pohledu na věc, co je normální a co ne? Když mám vesnici v níž je jeden upír, tak je to on, kdo je vyvrhel. když ale zbyde ve vesnici po roce jeden jediný ,,nenakažený'' na situaci to vrhá trošku jiný světlo.. Kdo pak je teď pan Jiný? Kdo je nemocný.. Aby toho nebylo málo, nikdo z nás neni schopnej sebereflexe dosatečný aby znal sám sebe. Opravdu znal. A co to je opravdu? Shrek mlel něco o cibuli. A měl pravdu.. Neuvěřitelně autentický projev angeliny (RESPEKT!!), Winony (respekt) a nejenom jich, nám umožňuje vidět bitvu epickejch rozměrů, která vede k uzdravení.. uzdravení? Lépe řečeno bitvu provázející cestu od někud, někam...(27.8.2009)

Hodně podobné Přeletu nad kukaččím hnízdem, akorát v ženském podání. Viděla jsem to v originálu a myslím, že bych asi nedokázala spočítat kolikrát tam bylo slovo "Fuck" :D Angelina mě doslova a do písmene ohromila svým vystoupením. Dokonce mi při nějakých situacích naháněla husí kůži...ten její pohled....fuj!!! :D Co se týče Winony, tak ta na mě nijak nezapůsobila. (Krom ve scéně, kde se rozkřičela na Whoopi, tam byla dost dobrá!!) Né že by se mi její výkon nelíbil, ale proti Angelině neměla šanci. Jakoby ona byla vedlejší role a Angelina ta hlavní.....Ale celkový dojem z film je výborný. Mám ráda tento styl.(11.7.2012)

Tenhle film jsem určitě chtěla někdy vidět, proto jsem nevynechala příležitost podívat se na něj, když běžel na ČT. Výkony jak Winony, tak Angeliny byly naprosto skvělé. Film mi připadal jako ženská variace na Přelet nad kukaččím hnízdem, jakési společné prvky to určitě mělo. Jinak to byl velice příjemný a zajímavý film k zamyšlení a taky docela sugestivní zážitek.(17.6.2013)

Všem nadšencům pro tento film se hluboce omlouvám, ale já ho po projekci vnímám jako podprůměrnou napodobeninu Přeletu nad kukaččím hnízdem. Tím však nechci nijak zatracovat tenhle snímek. Angelina Jolie hraje fantasticky, emotivní stránka je také solidní, ale celkově to na mě nezapůsobilo tak jak jsem očekával. Taže za mě průměr. 65%(20.2.2011)

• - Daisy Randonová (Brittany Murphy) trpí mimo bulimie i OCD, Obsedantně kompulzivní poruchou. Člověk, který touto nemocí trpí, má pravidelné obcese, které ovládají mysl, má sklony k sebepožkozování a trpí neustálým strachem, že někomu ublíží. (Nancy...)

• - O roli Lisy se ucházeli Rose McGowan s Claire Danes. (HellFire)

• - Role Lisy je ve skutečnosti kombinací dvou postav z knížky - obě se jmenují Lisa. (jarvis)