Narušení

Durchgeknallt

Narušenie

Drama / Životopisný

USA / Německo, 1999, 127 min

Keď sa tak zamyslím v akom svete to žijem, tak možno môžem povedať, že viac menej v dobrom. (to možno samozrejme treba brať zveličene). Pred pár dnami som musel zo smutnou tvárou zistiť, že náš svet(moje mesto) nie je bezpečné.(ja viem, to žiadne, no ja som žil možno v omyle, možno v uzavretej bubline) Otázka je prečo sú ľudia zlí, prečo sú nešťastní, prečo agresívni. Už ale bolo dosť žvanenia o niečom čo aj tak nechcem radšej rozoberať, ale potreboval som sa trošku vypísať a uvolniť ešte stále pretrvávajúce emócie :(((( . Film som dlho obchádzal veľkým oblúkom. Nebudem to zastierať, ale Angelinu moc nemusím. No treba priznať a kludne zjem svoj klobúk, že tu na mňa herecky konečne zapôsobila, Konečne!!!! Ale i tak mierne zaostávala za Winona Ryder ktorá Sussanu zahrala tak, že som cítil všetky jej emócie a problémy čo sa na ňu za tú dobu tak nakopili, že chvíľami nevedela ako ďalej. Dnešný svet "potrebuje" hráčov. Soliterov. Silné osobnosti. (Nie!!! svet ich nepotrebuje, ale oni sa vedia svetom najlepšie brebíjať). Každý z nás raz za čas,(dakto skoro stále) nevie ako ďalej. No nemôžete im to vyčítať, nikto z nás nedostal návod ako viesť šťastný život a nie všetci sme sa narodili pod šťastnou hviezdou. Ale pokým tu bude dakto kto bdde chcieť pomôcť , pokým tu bude dakto kto nechce druhé využiť alebo zneužiť tak stále tu bude nádej, že dokážeme pomôcť. Sorry, toto mi nevyšlo ale vyšiel film a to je možno to hlavné.(18.9.2015)

Hvězdně obsazené a následně i hvězdně zahrané drama z prostředí psychiatrické léčebny. A přestože Angelina Jolie zrovna není mým šálkem kávy, tak v tomto snímku mě dost zaujala a svého Oscara si těžce vybojovala. Ale i ostatní nezůstávají pozadu, Winona Ryder zde ze sebe také dostala maximum. Menší roli výborně a věrohodně zvládla i Whoopi Goldberg a Vanessa Redgrave. Nečekaným překvapením byla pro mě i Brittany Murphy. Snímek je vtipný, dojemný, dramatický a doplněný o velmi dobrou hudbu. Film na mě udělal velmi pozitivní dojem.(24.9.2007)

Angelina Jolie- tak zní jediný pádný důvod, proč jsem si snímek vůbec pouštěl a zároveň proč jsem od něj odcházel tak spokojený. Ta ženská to prostě má v sobě a zde se herecky vydala takovým způsobem, že pozvedá celý film jak emocionálně, tak i kvalitativně na mnohem vyšší úroveň. Pochvalu si ale určitě zaslouží i Winona, která hlavní roli unesla statečně a vzhledem ke svému talentu předvedla také výkon hodný obdivu. Ono je to vůbec celé postavené hlavně na hercích, čímž rozhodně nechci říci, že by to byl nějak špatný a nezajímavý film, ale zkrátka jak z Přeletu udělali herci filmový fenomén a legendu, tak Narušení se hlavně zásluhou věrohodných hereček stalo tak působivým dramatem, navíc ještě s oscarovým závojem. Na to, že jsem kromě Angeliny vážně nic dalšího neočekával, musím nakonec před kvalitami snímku uznale smeknout. 80%(22.6.2013)

Krásné a zajímavé drama z prostředí psychiatrické léčebny s nezapomenutelnými hereckými výkony Winony Ryder a Angeliny Jolie. Ikdyž z mého pohledu si zasloužila Oscara spíše Winona. Tím, že jsem sáhnul po tomhle filmu, jak se říká, naslepo, o to víc jsem byl překvapen. Jak tenká může být hranice mezi normálním životem dospívajícího jedince a bláznovstvím...(11.11.2007)

Všem nadšencům pro tento film se hluboce omlouvám, ale já ho po projekci vnímám jako podprůměrnou napodobeninu Přeletu nad kukaččím hnízdem. Tím však nechci nijak zatracovat tenhle snímek. Angelina Jolie hraje fantasticky, emotivní stránka je také solidní, ale celkově to na mě nezapůsobilo tak jak jsem očekával. Taže za mě průměr. 65%(20.2.2011)

• - O roli Lisy se ucházeli Rose McGowan s Claire Danes. (HellFire)

• - Většina filmu byla natočena ve státní nemocnici v Harrisburgu v Pennsylvánii, která byla do roku 2005 používána pro léčbu mentálně zaostalých lidí. (HellFire)

• - Daisy Randonová (Brittany Murphy) trpí mimo bulimie i OCD, Obsedantně kompulzivní poruchou. Člověk, který touto nemocí trpí, má pravidelné obcese, které ovládají mysl, má sklony k sebepožkozování a trpí neustálým strachem, že někomu ublíží. (Nancy...)