Nějaký hlupák si usmyslel, že zrovna na Štědrý den musí přepravit v obřím dopravním Boeingu 747 do vězení v Los Angeles dva kriminálníky. Sváteční nálada vydrží posádce i civilistům jen do chvíle, než se nebezpečný vrah Ryan a bankovní lupič Stubbs začnou pasažérům starat o zábavu. Tanec smrti přežije z celé posádky jen jedna letuška, což je dost zneklidňující. Tuny znýtovaného plechu teď ve vzduchu drží jen automatický pilot. Jak si ale elektronické obvody bez pevné ruky kapitána poradí s blížící se bouřkou? Oba hlavní hrdinové se zjevně dobře baví, ale policie i vedení letového provozu z toho začínají hromadně šedivět. (oficiální text distributora)

Trailer

Shit

Humus, jinak se to ani nazvat nedá. V první chvíly to sice na to nevypadá, ale tim bych se rozhodně nenechal oklamat, protože pak se rozpoutá opravdový peklo a diváka nečeká nic jinýho než nuda, ze který občas vytrhne scéna nad kterou e dá jen pousmát. A to se ani nemá cenu pozastavovat nad tim, že Turbulence vykrádá milion podobných filmů a že někerý dialogy by se spíš hodily do parodie. V tomhle filmu Ray Liotta rozhodně neměl šanci pozvednout svojí upadající kariéru. ()

igi B.

Bídná sprostoto! Televizní režisér na penzi by zkrátka neměl točit akční thrillery - a už vůbec ne takto vyvařené třeťáky provařených druháků... Z téhle turbulence se vám potom může řádně obrátit žaludek... Škoda času, škoda slov. Jedna hvězdička tedy jen proto, že větších hovadin je v rámci žánru požehnaně... :-/ ()

tron

Pohrobok o rok staršieho Boeingu 747 v ohrození. Choze má pravdu, od filmu s takýmto názvom, zápletkou a hereckým obsadením divák nemôže očakávať nebeský dar. Ale čo je veľa, to je veľa. Otrasná vizuálna stránka (zachraňuje ju snáď len do tmy atmosféricky blikajúca vianočná výzdoba, na stominútovú snímku troška slabota), mizerný rozpočet viditeľný na každom televíznym dojmom pôsobiacom kroku, tragický zlosyn v podaní bežne príšerného (takže žiadne prekvapenie) Raya Liottu, mdlá hrdinka (Lauren Holly wtf?!) a také nádherné béčkarské obsadenie vedľajších rolí, že už to nie je ani nádherné (Gleeson, Elizondo, Ticotin). Ledva 40%. ()

choze

S odstupem času jsem se až lekl, jak málo tenhle kinofilm odděluje od jeho video a TV bratříčků. Hádám, že mi moje slabost pro letecké thrillery dříve zatemnila mozek. Nevadí mi, jak je to blbé, naopak vychytávky jako Boeing vzhůru nohama nebo auto zachycené na jeho podvozku to aspoň trochu nakopnou, ale jak je to ukecané, statické (i když vánoční výzdobou spoře osvětlené otřásající se letadlo má svoji atmosféru), postavy odbyté a herci nevyužití. Škrtič Raye Liotty právem skončil na skládce nevýrazných filmových zabijáků (ne, že by se Ray nesnažil, přehrává, co to jde) a jinak velmi sexy Lauren Holly vypadá s těmi krátkými vlasy jako odrbané kuře a její debilní postavě, která střídá silné a slabé chvilky, se opravdu jen těžko drží palce. Ale opravdu si nemyslím, že by tohle patřilo mezi 200 nejhorších filmů, kde to momentálně je. ()

Anthony odpad!

Skutečně stupidní film. Letuška Teri se chová jako by měla IQ blížící se absolutní nule a gauner Ryan bohužel také (jinak by ji zlikvidoval hned na začátku, což bych té hysterce přál). Prostě Jedličkárna v oblacích. Tolik pitomosti a nelogičnosti se hned tak nevidí - a přitom řešení je tak prosté! - viz bezproblémový závěr. ()

• Film se natáčel v Clinton v New Jersey, v Los Angeles v Kalifornii a v New Yorku. (rafix)