Nějaký hlupák si usmyslel, že zrovna na Štědrý den musí přepravit v obřím dopravním Boeingu 747 do vězení v Los Angeles dva kriminálníky. Sváteční nálada vydrží posádce i civilistům jen do chvíle, než se nebezpečný vrah Ryan a bankovní lupič Stubbs začnou pasažérům starat o zábavu. Tanec smrti přežije z celé posádky jen jedna letuška, což je dost zneklidňující. Tuny znýtovaného plechu teď ve vzduchu drží jen automatický pilot. Jak si ale elektronické obvody bez pevné ruky kapitána poradí s blížící se bouřkou? Oba hlavní hrdinové se zjevně dobře baví, ale policie i vedení letového provozu z toho začínají hromadně šedivět. (oficiální text distributora)

Arius

Turbulencia ma zlakala najma vdaka mojmu top one hercovi Brendanovi Gleesonovi, skoda ze zmizol spred kamery po niekolkych minutach. Herecke vykony boli vsetky uplne nezdarene a najma zo zaciatku sa na hercov a herecky nedalo ani pozerat, a to tam hralo dost znamych hercov. Osobita kategoria je Campbell ktory si zahral pilota a pripominal mi oscaroveho Chrisa Coopera, ten posobil ako jediny profesionalne. Butler teda natocil dost velku kravinu, aj ked sa mi to pred zhliadnutim ani nezdalo, ved LIotta a Gleeson slubuju vela, rovnako ako Elizondo. ()

ranp

Bída a utrpení, podle průměru hodnocení nejslabší film Raye Liotty. Veliký protiklad k jeho nejlépe hodnocenému filmu (Mafiáni). ()

xaver

Opět ten omšelý námět o letadlu bez pilotuů, se kterým může přistát kdokoli. Divák z těchto filmů nutně musí postupně nybývat pocit, že řízení letadla není vlastně nic složitého, a když Vás ze země někdo navádí, tak je to sranda. Srandu si z nás dělají každopádně režiséři těchto přiblblých filmů. ()

Jeržik odpad!

Céčkový sračkoid s námětem omílaným snad už na třístý způsob. Režisér nestíhá a tak je o tři záběry pozadu za scénářem, herci jsou zas o dva napřed... Až budu chtít, aby moje děti odvykly závislosti na televizi, pustím jim tohle. ()

Silencia90

Bylo to tak akorát napínavý, sem tam klišé a sem tam i vtipný. Jasný že to byla blbost, ale oddechová. I když letuška byla děsná kravka. ()

jasanka

Překvapivě se mi tenhle film celkem líbil, i když je šíleně předvídatelný a (samozřejmě) velice nerealistický. Narozdíl od jiných thrillerů z prostředí letadla se ale na něho dá slušně vydržet koukat až do konce. ()

Hapretor

Tady půjdu proti proudu. Mně to dobře zabavilo. Je to totální kokotina, Ben Cross snad nemohl být hubenější, ale ta stevardka je pohledná a Ray Liotta je jako psychopat Weaver dokonalý a nejednou Vás jeho grimasy a výbuchy vzteku pobaví. ()

helloween93

Nemam rád filmy o přepadeních letadel, protože jsou vesměs všechny stejné a jsou plné klišé. A tenhle film nebyl vyjímkou, spíš naopak. Chování postav jako ve školce, laciné triky a natahované finále. Tu jednu hvězdu dávám za obsazení, zbytek hrůza. * ()

MickeyStuma

Snímek, který si nepochopitelně zasloužil další dvě volné pokračování a od kterého vznikly všelijaké napodobeniny. A všechny takovéto filmové výtvory mají společnou šablonu a tím je záchrana letadla letuškou. Byť se jedná o pouhý popkornový film, svým přílišným patosem a spousty nelogičností shazuje veškerý potenciál své zábavnosti. Všichni do jednoho se tu chovají, jako by ztratili rozum. Natočeno to není nejhůř a poukázat se dá na povedené speciální efekty, ale když je nepovedený scénář, ani režisér s tím prostě nic neudělá. Otázka také je, proč film začíná a končí jako ´Smrtonosná past 2´? Tedy na začátku připomínka že jsou vánoce a na konci u titulků záběr na zachráněné letadlo a mumraje kolem něj, což nakonec bylo použito ještě mnohokrát. V 90. letech vzniklo hodně povedených akčních či katastrofických popkornových snímků, ale tento mezi ně rozhodně nepatří. Tohle je ve filmovém světě hodně velký omyl. ()

illy.cz

Celkově pavažuji všechny filmy z rodinky Turbulence za jedny z nejhorších...první film ale ještě není tak hrozný...njn mezi slepými jednooký králem:-) ()