Mladý agent Alex Scott dopadne v uzbekistánských horách pilota, který prodal obchodníkovi se zbraněmi Arnoldu Gundarsovi neviditelné vojenské letadlo, zvané Čepel. V Los Angeles se na poradě seznámí s detaily další akce. Musí se vydat do Budapešti, kde se Gundars chystá letadlo prodat. Vystupovat má jako asistent černošského boxera Kellyho Robinsona, který se utká o mistrovský titul a na žádost prezidenta souhlasil, že se tajné operace zúčastní. Spolupracovat mají také s atraktivní agentkou Rachel a slavným špionem Carlosem. V Budapešti unese namyšleného boxera krásná tmavovláska a v tovární hale ho nutí prozradit jméno svého komplice. Naštěstí šlo jen o test, který měl boxera prověřit. Dívka je ve skutečnosti agentka Rachel. Vybaveni replikou zlatého Gundarsova pera, ve kterém je ukryto sledovací zařízení, se vydají na party, kterou obchodník pořádá ve svém sídle. Podaří se jim pera vyměnit, Alex pronikne do pracovny a stane se svědkem prodeje letadla čínskému obchodníkovi. Kelly však omylem spustí alarm a muži musí uprchnout. Další den se agenti vydají za obchodníkem do lázní. Je to však past. Strhne se divoká přestřelka, během níž Rachel zahyne. Kelly v poslední chvíli dorazí do sportovní haly k zápasu o titul mistra. Alex se mezitím, ukryt v Gundarsově autě, dostane k letadlu, které právě přebírá nový majitel, Číňan Zu Tam, který hodlá dopravit do Washingtonu jadernou bombu. (TV Nova)

Nancy

Nebyl to zas takový průšvih, jak jsem čekala. Eddie byl konečně zase v nějaké lepší komedii, která vás sice asi těžko poznamená na celý život, ale nepochybně dobře pobaví alespoň na ten jeden večer. ()

Morholt

Cheche - mě se to líbilo, ačkoliv to bylo připitomělý. Poskakující Eddie Murphy a jeho "Já jsem Kelly Robinson, 47-0!" společně s kamerou v oku a akcí "Postel" mě dostávali. ()

svik

Sice sem se zasmál, ale úplným ptákovinám tenhle film nemá hlavu ani patu a co ho vyzdvihuje je Murphyho talent rozesmár. Stejne Policajta v Beverli Hills nikdy nepřekoná. A Wilson tak ten at se zači drží dabování to mu jde líp.Scénář v celku ušel byl vtipný. Režie příšerná a ty náznaky boje tak to ani nestojí za psaní. ()

corpsy

Trošku nedotiahnutý ´´buddy movie´´, ako po scenáristickej, tak po hereckej stránke. A vydariť sa to mohlo. Owen s Eddiem niesu zlý komici, ale tu im to nejako nešlo. Priemerný priemer. ()

Kryton

Na nic si nehrající a na nic nemyslící komedie. Vypnout mozky a vypnout cokoli co jste v 90 letech viděli od Murphyho. Pak dostanete slušnou porci zábavy. Tady je i krásná Famke Janssen. ()

Turiec

Miestami vtipné, občas slabšia paródia na bondovky, klasicky urečnený Eddie Murphy. Ťažko zaraditeľné, čo to vlastne malo byť. Film s množstvom nelogickostí, kde opäť Amerika zachraňuje svet pred sebou samým. Nič nápadité a už vôbec prevratné. Podpriemer **. ()

Korbitch

Od tohoto filmu jsem si hodně sliboval.....bohužel. Místy nechutně trapný. Ani nevim, o čem to bylo. Ale pocity při vzpomínce jsou úzkostlivý! ()

Z0oMb3E

Od hlavných predstaviteľov som fakt ale fakt nič nečakal. Výsledok ma však príjemne prekvapil a celkom som sa aj bavil. Dokonca som sa aj pár krát uškrnul čím som dal veľkú poctu Owenovi Wilsonovi ktorého som považoval za vtipného len po boku Jackieho Chana. Príjemná komédia odporúčam, no nečkajte nič extra. ()

Derek

owen wilson je vynikajuci a i eddie murphy sa snazi (i ked dost jeho vtipov nie je vobec zabavnych) ale to je dost malo lebo cely film je prepchany nudnou vatou a hlavne ide o akcnu komediu kde je akcia totalne bezducha a odflaknuta, ale famke v spodnom pradle je luxusna... ()

corona

Vedela som, že tento film asi nebude výstavným dielom oboch mojich relatívne obľúbených hercov, ale že to bude až také zlé a bez šťavy.., tak to som nečakala a ten divný záver tomu nepridal, sklamanie. ()

Fanucci odpad!

Slaboduchá, nevtipná špionážní komedie. Jediný dobrý bylo, že se většina filmu natáčela v Budapešti. Aspoň vím jak vypadá... ()