Reklama

Reklama

Nejhvězdnější noc popu

  • USA The Greatest Night in Pop
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Nahlédněte do zákulisí historické události z roku 1985, kdy se jednoho lednového večera sešly největší hudební hvězdy světa, aby nahrály skladbu „We Are the World“. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (37)

djfun 

všechny recenze uživatele

Kdo má duši, napojí se, bez dechu zhltne a uroní i slzu.... 96 minut v nejvybranější společnosti, jakou si snad ani netroufáte vyfantazírovat, uběhne jak 96 vteřin! Je to jako včera, když jsem We Are slyšel jako čerstvou novinku poprvé - a stejně jako tehdy i dnes mi běhá mráz po zádech. Vinyl téhle hymny chovám jako v bavlnce, protože tahle parta (ani žádná podobná) se už bohužel nikdy nesejde... Aneb slovy Diany Ross, která zůstala ve studiu jako poslední:" já nechci aby to skončilo"! ()

sQelle 

všechny recenze uživatele

Neskutečná píseň se skutečná. Jeden z největších hitů, ať už přes své hudební obsazení nebo myšlenkou, kterou nese. Spojení ohromných hudebních hvězd 80. let, jmen které zní dodnes. Písně, které zná každý, ačkoliv si třeba nespojí s daným jedincem. To všechno se spojilo v jednu noc, aby vytvořili světový hit, který dojímá dodnes. Průvodce Lionel Richie celým dokumentem provází s neuvěřitelným respektem a pokorou a v kombinaci se záběry na legendy jako Bob Dylan, Michael Jackson, Stevie Wonder, Ray Charles a další je až zarážející jak za tak malou věcí jako je 7:07 dlouhá píseň, se skrývá tolik dojetí a víry v pomoc potřebným. ()

Reklama

jedna_vrana 

všechny recenze uživatele

Toto bola jedna z najdôležitejších nocí a udalostí vo svete popu a nezištného úsilia najväčších hviezd tých čias o pomoc biednym. Príbeh zo zákulisia o tom, ako Harry Belafonte inšpiroval Lionela Richieho, Michaela Jacksona a Quincyho Jonesa a spoločne dokázali vytvoriť a hlavne nahrať pesničku We Are the World. V dokumente sa dozvieme aj niekoľko menej známych faktov – prečo sa nezúčastnila Madonna, prečo nakoniec nedorazil Prince a výraz tváre Boba Dylana počas celého nahrávania hovorí veľa. Lionel Richie dokázal s Quincym Jonesom zorganizovať túto pozoruhodnú skupinu umelcov a postarať sa, že nakoniec bola nahraná. Asi mám bližší vzťah k európskym charitatívnym aktivitám, ale v konečnom dôsledku to bolo dojímavé, mnoho zo zúčastnených už nie je medzi nami. ()

Marcos22 

všechny recenze uživatele

Strhující hudební dokument, pojednávající o vzniku charitativní americké písně We Are the World, zacílené na podporu boje proti hladomoru v Africe. Unikátní projekt, ve kterém se 28. ledna 1985 sešla padesátka nejzářivějších amerických umělců při příležitosti 12. ročníku American Music Awards, a přes noc stvořila dle britského vzoru Do They Know It´s Christmas mladšího, melodičtějšího a celosvětově uznávanějšího bratříčka. Nejhvězdnější nocí popu diváka provází americký zpěvák Lionel Richie a činí tak s ohromnou úctou jednak k samotné myšlence, stvořené Bobem Geldofem a iniciované Harry Belafontem, tak k umělcům, kteří se do projektu zapojili, mezi nimiž nechyběl ani Dan Aykroyd čerstvě dotočivší Krotitele duchů. Režiséru Bao Nguyenovi se daří prostřednictvím chronologického vyprávění přenést na diváka tu ohromnou dávku energie, kterou do vzniku písně jednotliví zpěváci vložili, a zároveň ukázat, jak moc pro ně bylo téma podpory hladovějícím aktuální a důležité. Nejhvězdnější noc popu je nádherným lidským hudebním dokumentem, které nastavuje zrcadlo společnosti a zachycuje nezapomenutelnou a velmi milou emotivní scénu mezi Bobem Dylanem a Stevie Wonderem. Pecka roku! Pět hvězd. 👌 (29.01.2024) ()

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

Check your ego at the door.“ Lepšie motto by Quincy Jones ani nemohol vymyslieť. Niektorým sa to nepodarilo (napr. Prince). Dokument, ktorý sa dal dohromady priemerným spôsobom, no obrazy, obdobie a postavy, ktoré obsahuje, ho dokážu vytiahnuť na vyššiu úroveň. Nadpriemerné nostalgické obrazy – je to menší zázrak, že dokázali toľko odlišných osobností avšak skvelých interpretov dať dohromady pre pesničku We re the World. __ Na Boba Dylana bolo vidieť, že zo začiatku len veľmi ťažko dokázal nájsť svoje miesto. Ale prišiel Mr. Wonder a už bolo lepšie. Vokály „Šéfa“ a Steva Perryho sú aj dneska výnimočné. P.S.: Ani dneska nie je jednoduché dať dohromady viac a hlavne charakterovo rôznych interpretov pre nejakú pesničku, prípadne pre nejaký album. Človek, ktorému sa to viackrát podarilo, je Arjen Anthony Lucassen (známy ako Ayreon). (Toto porovnanie prosím berte s rezervou.) Osobné hodnotenie: 84% (****) ()

Galerie (110)

Zajímavosti (2)

  • Netflix vydal dokument 29. januára 2024 - presne na 5. výročie úmrtia jedného z účastníkov piesne "We Are the World" (1985) - Jamesa Ingrama. James zomrel na rakovinu mozgu 29. januára 2019. (Arsenal83)
  • V dokumentu je podrobně popsáno několik příběhů z první ruky, proč se Prince na písni nepodílel. Dokument však neuvádí, že Prince ve skutečnosti věnoval na album „We Are the World“ (vydané 23. dubna 1985) píseň „4 The Tears in Your Eyes“ a natočil k ní doprovodný videoklip s živým vystoupením, který měl premiéru na koncertě „Live-Aid“ vysílaném 13. července 1985. Kromě toho Prince podrobně popsal svou „stranu příběhu“ písní „Hello“, která byla B stranou singlu „Pop Life“ v USA (vydaného v červenci 1985) a B stranou singlu „Raspberry Beret“ ve Velké Británii. (Johnny.ARN)

Reklama

Reklama