thorewi

Tento film jsem viděl už před hodně dlouhou dobou a nedávno jsem ho znovu zhlédl. V podstatě nelze nic vytknout, kvalitní herecké obsazení a samozřejmě i výkony (osobně mám velmi rád Kevina Spaceyho), pár originálních prvků a celkově film, který dokáže zaujmout, určitě ale nikoho neurazí. ()

Brhlis

Dva z mých nejoblíbenějších herců se zde sešli opravdu v plné parádě. Typický americký film, ovšem i ten může být skvělý. Nedostatek akčních scén mi vůbec nechyběl, vše nahradili Samuel a Spacey. Jasný happy-end, ale napětí až do konce. 85% ()

Paity

Vyjdednavače řadm bezkonkurenčně mezi nejlepší thrillery všech dob. Vystačí si s málem. Žádné veliké triky, výbuchy, žádná okázalost a přesto vzniklo něco, kde nebudete vědět, kde vám hlava stojí a na čí stranu se přidat a koho odsoudit. Rozhodně jde o veliký koncert Kevina Speceyho a Samule L. Jacksona. ()

ti88na

A prečo nedať päť hviezd filmu, ktorý som videla asi už štyri krát a vždy ho sledujem s napätím a záujmom počas celej 140 minútovej stopáže, ktorú dokázali naplniť do poslednej sekundy bez toho, aby som čo len na chvíľu začala myslieť na niečo iné, než na tento výborný film?! Pre mňa je toto už kultový thriller s výbornou a s doteraz neohranou témou policajného vyjednávania. Dokonca aj samotný prípad, ktorý bol vyšetrovaný bol originálnejší ako len obyčajná zrada z vlastných kruhov. Samuela L. Jacksona som už nikdy nevidela v lepšej úlohe, ako práve v tomto filme a nič za ním nezaostával ani Kevin Spacey, ktorý teda svojho času patril k top hercom. Na jeho hereckom umení sa zrejme nič nezmenilo, ale kvalitnejšie úlohy sa mu akosi v poslednej dobe vyhýbajú. V každom prípade tu bol v najlepšej forme a spolu s Jacksonom odohrali krásny duet plní napätia, emócie a akcie. ()

Litvicek

Negr má rukojmí? ZASTŘELTE HO! Víc není třeba dodávat. Výživná podívaná, u které se vedou dlouhé diskuze a přeci vás to baví stejně hutně, jak koukání na kvalitní porno, bohužel u tohodle si bambána asi nepohoním a to jednoduše proto, že se tam ve filmu s krásnou ženskou vyloženě nepotkáte. Kevin řádí, Samuel je černej, Morse chce zahájit palbu. To mluví samo za sebe! Kvalitní film. ()

krtek138

Kousek Uprchlíka, trochu Smrtonosné pasti a špetka Telefonní budky. Smíchejte to dohromady a máte skvělý, dnes by se řeklo old schoolový, thriller. První hodina geniální, zbytek "jen" velmi dobré. Přesto s hodnocením váhat nebudu, protože tenhle film i přes některé nelogičnosti a trochu té devadesátkové naivity, mám vážně moc rád. A i když má Jackson mraky slavnějších rolí, já ho mám nejradši tady. A je to asi jedna z mála kladných rolí, co má. ()

Wishkah

No čekal sem od toho všelico ale výsledkem byl velice příjemný filmový zážitek. Film se mi líbil a hlavní zásluhu na tom mají Samuel L. Jackson a Kevin Spacey. Sledovat jejich souboj bylo skvělé ()

Hyb_rid

Dalo by se říct, že jede o rutinní žánrovou záležitost, to by ovšem proti sobě nesměli stát Spacey a Jackson. Jen jejich výkon posouvá tento film nad průměrovou šeď. ()

Hanes88

Thrillerem bych to zrovna nenazýval, ale jako skvělou kriminálku teda určitě ano :-). Skvěle zahrány obě hlavní role a celý děj byl strhující. Pro mě jasných 80%. ()

Marrty3

Celkem slušná jízda. Film odsýpá a pomalu, ale jistě se puzzle skládají a vše zapadá. Příjemná kriminálka s (pro mě) hvězdným obsazením. Jackson a Spacey jsou vynikající herci a Vyjednavač je toho důkazem. Další skvělou postavou, která mi udělala radost, obsadil P.Giamatti, který většinu snímku, dodával jen vtipné hlášky a roli si vyloženě užíval. Děj je vynikající, ovšem filmů o korupci v policejním sboru je dost a tento mi přijde že lehce pokulhává. Nicméně toto dílo, stojí rozhodně za zhlédnutí. Rozhoduji se mezi 3*** a 4****. je to takových 70%, jelikož místy je to slabší. Prozatím ty 3***, uvidíme podle toho jak se mi to ještě rozleží v hlavě. ()

peetriss

Plnotučný svěží thriller stojící na kvalitním hereckém obsazení, zejména na famózním hlavním duu Samuel L. Jackson - Kevin Spacey, který chytne a do konce nepustí. A takových se dnes točí bohužel velmi málo. Režisér F. Gary Gray opravdu umí dokonale zaujmout i pobavit, a ve Vyjednavači přináší hromadu napětí, dramatičnosti, emocí i uvolňující akce, a to vše stojící na poměrně umně napsaném scénáři stavějícím z vraždy neprávem obviněného nepohodlného jednotlivce do boje proti zkorumpovanému policejnímu systému za použití věru netradičních prostředků. Plná spokojenost, byť závěrečná půlhodina za předchozí jízdou mírně pokulhává. ()

Rozjimatel

[2,5*]     "I don't give a f*ck what kind of evidencie you got. Know why? Because you're not gonna make it out of here alive, motherf*cker!"     Je vám to povedomé? A už trápne? Isteže. Veď prečo by mal záporák potrebu pred tým, ako hlavného hrdinu odkrágľuje, dávať nejaké vyhlásenia o zločinoch, ktoré spáchal? Aha, preto, aby si ho hlavný hrdina mohol nahrať. "The Negotiator" je pomerne otrepaný a šablónovitý krimi thriller, ktorý tak nejak zapadá do dlhého radu krimi thrillerov nakrúcaných hlavne v 90. rokoch. Ak niečím z radu vybočuje, tak je to pomerne inteligentný scenár, keď viac ako guľkami sa bojuje slovami - ide hlavne o psychologický boj, akúsi bitku nervov. Týmto spôsobom sa darí dosiahnuť slušný dramatický náboj, postupne budovať atmosféru napätia, ústiaceho až do zdanlivo beznádejného stavu. Herecky to drží Samuel L. Jackson, ale podporu ďalších príliš veľkú nemá, s výnimkou Kevina Spaceyho (čiastočne ešte J. T. Walsha, ktorý je ako Niebaum správne slizký a Paula Giamattiho). Viaceré postavy sú vyslovene trápne, ako drsňák David Morse, partnerka hrdinu v podaní drevenej Reginy Taylor, ale asi najviac tí dvaja komici z FBI. Film obsahuje slušnú dávku naivity (námatkovo, ako mohli všetci vedieť, že hrdina niekoho v budove odstrelil?), je dosť predvídateľný a nepotešil ma ani ten strašne patetický koniec. ()

kwoky

Nesmírně napínavý film, u kterého jsem až do samého závěru nevěděl, jak to celé dopadne. A i to závěrečné rozkrývání karet proběhlo jinak, než jsem čekal. Jedna věc mi rozhodně utkvěla - jak moc se svět v prdel obrátí, když jsou poldové zkorumpovaní a spravedlnost nefunguje. ()

GREGOIRE

Nadprůměrný thriller, který má spád, napětí a spoustu nečekaných zvratů. K tomu duo vyjednávačů S.L.Jackson a vynikající Kevin Spacey. Co dodávat. ()

LuckyStar

Vyjednavač je klasickým filmem na variaci "Rupnou mi nervy a vy se koukejte, jak to dopadá" a psychologickým pokusem vyprávět příběh někoho, kdo je falešně obviněn z vraždy a snaží se očistit svoje vlastní jméno. Technická stránka věci je skvělá - způsob, jakým Jackson "eliminuje" zásahové komando a dělá si z něj srandu je svým způsobem moc "koukatelná forma jak pohltit diváka a přinutit ho nenudit se". Jinými slovy 139 minutové drama které se netáhne a navíc s perfektním obsazením - Kevin Spacey ani Samuel L. Jackson nejsou žádní troškaři a když to mezi nimi začne poprvé správně jiskřit - je to lahoda k pohledání. ()

Yardie

Malinko zklamání pro mě. Film mi přišel celkem málo napínavý a až tak moc mě nevtáhl do děje. I styl vyjednávání mi přišel celkem slabý a málo psychologický. Přišlo mi to docela ošizené o větší dávku psychologie a vůbec, takového hlubšího "pohledu" do věci. Samuela mám rád a opět nezklamal. Ale čekal jsem větší "psycho", proto bohužel jen 3 hvězdičky, resp. takových 70%. Jinak je film udělán dobře, nejsou tam přehnané akční scény, ale jak jsem už říkal, nebylo to úplně ono. Howgh! ()