• kaylin
  ***

  Nevím proč, ale měl jsem v hlavě představu o tom, že tenhle snímek bude silný jako "Dvanáct rozhněvaných mužů", ale to se rozhodně nepotvrdilo. Paul Newman hraje, co je potřeba, ale jeho hrdina je možná až moc stoický. Téma je výborné, ale podle mě se z toho podařilo vytěžit trochu málo.(2.1.2017)

 • Prejza
  ****

  Zajímavý drama, který se poměrně brzo a dost otevřeně svým způsobem jaksi vypořádává s maccarthysmem a taky přispívá k rodince rebelskejch filmů padesátejch let - to především tou otázkou, jak a proč to může taky dopadnout s americkým klukem, kterýho opustí vlast v tý nejmíň příznivý situaci, po "zradě", která ani tak zradou nebyla. Samozřejmě trošku připomene Mandžudskýho kandidáta, i když je to všechno nějak vobráceně.(23.11.2005)

 • - Film šel původně do omezené distribuce, ale tržby byly tak slabé, že byl stažen a všeobecná distribuce odstartovala až 4 měsíce po uvedení filmu Někdo tam nahoře mě má rád (1956). (Mikino00)

 • - Hlavní role byla původně napsána pro Glenna Forda. Ten ji však těsně před natáčením odmítl. (Mikino00)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace