Autor! Autor!

Author! Author!

Komedie / Rodinný / Drama

USA, 1982, 104 min

• Chrustyn

Ačkoliv se dá film nazvat komedií, nejednou jsem si při jeho sledování vzpomněl na legendární drama "Kramerová vs. Kramer", přestože jsou kvality obou snímků nesrovnatelné. Dramatický příběh Kramerových je nezapomenutelný, u tohoto snímku jsem na konci nevěděl jak začal a Pacino to nedokáže zachránit.(18.2.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $13,111,101Tržby Celosvetovo $-(29.11.2008)

Al Pacino rulezz!:) I komediální role mu nadmíru svědčí. V této komedii mi několikráte svými výstupy přivodil záchvaty smíchu. Film dávali v TV někdy okolo půl druhé hodiny ranní a Al se bez problémů dokázal postarat o to, aby mě nepřepadla únava. Scéna, v níž dává pusu na dobrou noc svým potomkům ve mně vzbudila toužebné přání, že bych od něj taktéž chtěla dostat pusu na dobrou noc:)(3.12.2011)

Zajímavé, místy však lehce zdlouhavé. V žebříčku tradiční produkce nadprůměr, ve srovnání s jinými Pacinovými filmy ale Author! Author! nijak nevyniká.(8.1.2010)

Big Al toho v osmdesátkách mnoho nenahrál a jediný pamětihodný snímek z té doby je nesmrtelný Scarface. Pokud jde o jeho herecké umění může být divák naprosto klidný. Výkon který předvádí i v téhle romanťárně v pohodě splňuje parametry. Autor! Autor! není možná nějaká mega pecka v jeho filmografii, ale určitě by jej každý fanda tohoto vzrůstem malého ale výkonem velkého herce neměl minout. 60%(21.7.2017)

Velice hezký film s Al Pacínem i když méně slavný než třeba Kmotr nebo Zjizvená tvář.(24.2.2011)

• Rocky62

Právem polozapomenutý snímek, u něhož jsou jakékoliv hromady ovací zcela vyloučeny, nejen kvůli velmi silné konkurenci(Tootsie), ale tenhle rodinný kýč bez jakékoliv zajímavé scény, či dialogu nemá opravdu moc co nabídnout. Během projekce jsem se jen párkrát pousmál a často jsem měl nutkání sledovat hodinky, než film. Zdlouhavé, bez emocí, a sociální cítění jsem tu nikomu nevěřil. Chudák Pacino to celé táhnul sám. P.S:Důrazně doporučuji originální znění, dabing (obzvláště Al Pacina) může způsobit nevyléčitelný zánět uší.(28.12.2011)

Těšila jsem se jak děcko na další nikde nesehnatelný film od Al Pacina do mé osobní sbírky. Těšení poněkud splasklo při pohledu na milovanou maminku. Složitá rodinná anamnéza měla být nejspíš komickou složkou děje, ale u mě tahle paní učitelová na útěku nepochodila. Ta ženská mi byla nesympatická od začátku, říkala jsem si, kde tu babu nepříjemnou vyhrabali, chemie mezi ní a Ivanem vůbec nefungovala. No a instinkt mě nezklamal. Tak hnusnou anetickou necitlivou mrchu jsem ještě nikdy (naštěstí) nepoznala. I když Al opět dominoval, především v dramatických scénách (rozkošná Debie, premiéra hry se synem), přes tu odpornou ropuchu se nepřenesu. Skoro si říkám, jestli není příběh z pera Ivana Travaliana, protože ten je rozhodně lepší herec než spisovatel.(11.4.2011)

Tento film mě moc neoslovil,ale není to zlé.Al Pacino bojující o dobré klima v rodině a zároveň dobrou divadelní hru -to neurazí ,ale ani nenadchne.65% a tři hvězdy.(15.8.2014)

Povedal by som až strhujúca komédia, líznutá strešteným humorom, čo sa veľmi do Al Pacinovej filmografie na prvý pohľad veľmi nehodí. Ale v tomto prípade to vyšlo.(4.2.2011)

• danecek24

40. Zlatý Glóbus za rok 1982 - nominace (1) - Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Al Pacino(23.12.2008)

• baruss

Raspberry Award (Maliny) : 1983 : NOMINÁCIE (1) : Najhoršia pieseň - "Comin' Home To You (is Like Comin' Home To Milk And Cookies)".(14.2.2008)

Pravom zabudnuty film s Al Pacinom. Prilis vela odznie prazdneho tlachania o medziludskych vztahoch a emociach. 45 %(12.5.2015)

Viděno s Dabingem... Pěkná rodinná komedie se skvělým Al Pacinem. V oreginále jsem to bohužel nenašel, ale dabované to obsahovalo spoustu vtipných hlášek :)(22.4.2012)

Oproti jeho největšímu konkurentu (Kramerová vs Kramer) jsem se méně nudil, ukázal bych víc z normálního života Al Pacina. Film končí dobře, ale 2 části (boj o děti a boj o hru), na které se snímek dělí, jsou hrozně nevyrovnaný. Především se režiséru nepovedly přechody mezi jednotlivými částmi.(16.3.2012)

Al Pacino v roli divadelního tvůrce a otce. Ani jedno mu moc nejde a v roli manžela totálně propadl, ale vše dobře dopadne, děti ho budou mít rády, jeho hra bude mít úspěch a zbaví se neskutečný svině v podání své manželky, kterou bych na jeho místě po prvních deseti minutách filmu vykopnul ze svého života.(25.3.2013)

Příjemná a oddychová rodinná komedie, kterou kupodivu netáhne pouze Al Pacino. Ovšem zde opět dokazuje, že zahraje naprosto věrohodně úplně každou roli. Nejdůležitější je, že jsem se ani chvilku nenudil, i když scénář není kdovíjak úžasný. Solidní 4 hvězdičky.(14.3.2011)

Al Pacino v rodinné komedii? I tohle funguje. Al zde hraje divadelního autora, což je mu dost blízké, protože jeho láska k divadlu je všeobecně známá a v dramatičtějších scénách opět exceluje. Tu jeho manželku předpokládám za matku roku nezvolí.(7.8.2011)

Autor Autor..to je názov filmu ktorému by kľudne sedel názov Otec Otec....Al Pacino v netradičnej úlohe divadelného dramatika ( mám strašné depresie......dramatik ) ktorý má ale kopec rodinných problémov s dosť prelietavou manželkou po ktorej vždy ostane nejaké to decko. Film je v podstate rodinná komédia a neprišiel som na to ktorá zložka je primárna..či úloha Autora alebo Otca...film v tom dosť tápe....každopádne má film čo ponúknuť...vždy a všetko hrajúci Al ktorý svojou charizmou zvláda upracovaného spisovateľa ako aj otca nie vždy svojich detí pre ktorých je ale ochotný spraviť všetko.....hlášky deti sú pomerne podarené....nebyť prítomnosti Al Pacina tak je to podpriemerný tuctový film akých nám 80 roky ponúkli v hojnej miere.(2.9.2011)

Bouřlivý milostný poměr autora a herečky, odehrávající se na jevišti i v zákulisí divadla.Herecký koncert Al Pacina a jeho dvou partnerek, nepříliš inteligentní zápletka.(21.1.2003)

Když to tak vezmu, když mohl Terminátor hlídat děti ve školce, tak proč by se nemohl drsnej mafián starat o půlku děcáku. Vcelku povedené komedíální rodinné drama...(3.5.2012)

<< předchozí 1 2