Newyorský detektiv Frank Keller v podání hvězdného Al Pacina prochází hlubokou životní krizí, opustila ho manželka a vážně uvažuje nad odchodem do výslužby. Vyhořelý policista dostává na starosti případ sériového vraha, který své mužské oběti nemilosrdně likviduje kulkou do zátylku za zvuků dávného šlágru Moře lásky. Jediné důkazy z místa činu představují vražedná kulka a cigaretový nedopalek, na němž zůstaly otisky rtěnky. Během vyšetřování se ukáže, že oběti pojí jediná skutečnost – publikovali veršovaný inzerát v magazínu pro svobodné. Frustrovaný Frank se domnívá, že ve městě řádí šílená vražedkyně, která se zaměřuje na osamělé muže. Jako léčka na její dopadení má posloužit rafinovaný inzerát, který ji vyprovokuje k další akci. Frank se setkává se všemi zájemkyněmi a zajišťuje jejich otisky. V síti podezřelých uvízne i atraktivní prodavačka obuvi Helen (Ellen Barkinová), jejíž krásou a vášní se nechá zkušený detektiv dokonale zaslepit. Poblouzněný Frank svádí vnitřní souboj s narůstající nedůvěrou a spalující vášní, která ho ale může stát život. (Česká televize)

3DD!3

Atmosférický krimithriller s excelentním Pacinem. Zajímavý a neobvyklý příběh diváka nechává v nejistotě a unáší nás po moři lásky až do nečekaného cíle. Come with me my love To the sea, the sea of love I want to tell you How much I love you Do you remember when we met Thats the day I knew you were my pet I want to tell you How much I love you Come with me To the sea, of love Do you remember when we met Thats the day I knew you were my pet I want to tell you How much I love you Come with me To the sea, of love Do you remember when we met Thats the day I knew you were my pet I want to tell you How much I love you I want to tell you How much I love you I want to tell you How much I love you... ()

viperblade

Když jsem se koukal do programu, tak jsem uviděl fotku Al Pacina a nad tím titulek filmu Moře lásky. Říkal jsem si, že to je nějaký divný, Al Pacino a romantický film? (Já si většinou o filmech nezjišťuji nic dopředu, abych si mohl udělat svůj vlastní názor a nemyslel furt na to, kolik tu film má procent.) Tak jsem si to nahrál a dnes pustil. A byl jsem překvapen. Skvělá detektivka, které vévodí Pan Herec Al. Potěší i John Goodman a mini rolička Samuela L. Jacksona (já jsem věděl, že to byl on!!! :-)) Přiznejme si to, tenhle film sice není dokonalý, má pár slabých chvilek, ale přesto má tak skvělou atmosféru a hudbu, že tohle jsou dost možná ty nejlepší 4 hvězdy, které jsem kdy filmu na této databázi dal. Můžete se vsadit, že si tento film seženu a už budu připraven na to, že tohle fakt není romantika… :-) ()

castor

Musím se klanit.. je totiž nesmírně osvěžující narazit na film, kde prim hraje silný příběh. Kriminální thriller (ano, srovnání s o něco mladším Základním instinktem se nabízí) rozplétá osudový vztah newyorského detektiva a svobodné matky, který se zrodil na základě seznamovacího inzerátu. Ten má být pojítkem k vražedkyni, která si podle jisté šifry vybírá osamělé muže, které pak stihne smrt v posteli za tónů songu Sea of Love. Osamělý Frank se ale do jedné „podezřelé“ zamiluje a sám se ocitá ve spleti lží. Touha roste, jenže usvědčující důkazy jsou stále zřetelnější. Vztah dvou opuštěných lidí se velmi blíží realitě, režisér Harold Becker se nebojí jít do hloubky a zcela suverénní a za roli Franka na Zlatý glóbus nominovaný Al Pacino tu prožívá profesní i osobní krizi (paradoxně je tento snímek považován za jeho comeback). V zásadě opět nepříliš sympatická, s leskem šílenství v oku a hlasově opět fenomenální postava je tak trochu znovu tou, kterou si s Pacinem spojujeme. Psychologicky neobyčejně věrohodný snímek tak příjemně graduje a za své klady vděčí i právě hercům. Lehkomyslný a citově vyprahlý Pacino je opět přesný, potěší i jeho parťák John Goodman nebo mysteriózní a vskutku dráždivá Ellen Barkin. Dusná atmosféra nočního New Yorku, logické rozuzlení, gradace napětí a řada skvělých momentů (vytváření ideálního inzerátu, schůzky v restauraci, Frankova podezřívavost) dělají z relativně zapomenutého Pacinova snímku nezapomenutelný zážitek. ()

Xmilden

V 80. letech to Pačínovi zkrátka nešlo. Natočil geniální Scarface a pak už vlastně nic. V Moři lásky se zkouší znovu prodat roli detektiva, ale výsledek je tak napůl. Částečně se vlastně jedná o předchůdce erotického thrilleru, který o dost lépe později rozvinul Verhoeeven. Tady jsem měl místo toho pocit, že film se snad nakonec ani neuzavře, přotože pátrání ve filmu prakticky skončí už někdy v první polovině, stejně jako většina postav a děj se zaměří na zamilovaný pár. Nehrát v tom Al, tak film jde nekompromisně do kopru. 65% ()

Ducharme

Noc, temné chodby, město pod mrakem a tím vším bloumá nejistý a životem znechucený policajt Al Pacino. I přes snadno prokouknutelý příběh je Sea Of Love výborná kriminálka s fantastickou atmosférou od začátku až do konce. 109 minut koncentrovaného napětí. Kam se hrabe Základní instinkt i s okoukanou Sheron! Al Pacino a John Goodman působí jako perfektně sehraná dvojka a skvěle se doplňují a Ellen Barkin (i když ji nemám ráda) jim zdatně sekunduje. A k tomu všemu na závěr - jako třešnička na dortu - cover Sea Of Love od Toma Waitse. ()

Aky

První polovina byla naprosto skvělá, a kdyby film udržel tohle tempo dirigované Al Pacinem a Johnem Goodmanem, dal bych bez zaváhání 5*. V durhé polovině, kdy se přestala hrát sonáta o mužské partě a chlapském přátelství, ale přešlo se na pole lásky, všechno najednou začínalo dostávat naivní podtóny, vytrácel se humor a ani překvapivé odhalení vraha už to zkrátka nevytrhlo. ()

Anderton

Pomerne známa klasika z osemdesiatok, kde to spolu sluší Pacinovi a Barkinke.Bohužiaľ to nie je až tak napínavé, ako by mohlo, pretože celá zápletka stojí na tom, či to ona spáchala, alebo nie. Čiže je to 50 na 50 a rozuzlenie s ničím iným neráta. Čiže na nejaký moment prekvapenia zabudnite. Ale ono ide skôr o tých hercov a chémiu medzi nimi, ako o nejaký suspense pocit. Ale možno po čase, ak ho niekde budú vysielať, pozmením názor. VIDENÉ ZNOVA: Názor trochu mením, je to slušný triler, ktorý myslím chce povedať niečo o osamelosti ľudí a predovšetkým opustených žien v súčasnom veľkomeste. To ho robí značne nadčasovým. Len to vyústenie a záverečný súboj so záporákom pôsobí ako obohraté klišé. ()

klerik

Fajn kriminálka s vynikajúcimi hercami. Zaujímavá mrazivá atmosféra okorenená erotikou prebije "obyčajnosť" príbehu... ()

dopitak

Podivný začátek, ale dejte mu šanci, když tu, náhle, Frank strhá pečeť na zárubních a vstoupí do bytu zabitého, začne hrát hudba, a vy rázem čekáte všechno. Ačkoliv Pacinova postava je víc než trošku psychopat a alkoholik, a některé dialogy spíš natahují než vysvětlují, atmosféra a postupně sílící příběh dělá z tohohle krimi thrilleru úžasnou podívanou. Dlouho jsem nebyl tak napnutý. Viděno v prvním dabingu z Barrandova. ()

SeBig

Ze začátku jsem myslel, že to bude dalši nudná sračka, ale pátrání po vrahovi mě celkem chytlo. Hlavně ten způsob. ()

Chrustyn

Překvapivě nudná a nezáživná krimi, kde je jediným lákadlem Al Pacino. Filmu chybí napětí nebo zajímavý zvrat a bez Pacina by neměl vůbec co nabídnout. ()

classic

„More lásky” má síce výstižné názvisko, ako hrom, i rovnakú ústrednú pieseň (na začiatku naspievanú Philom Phillipsom a na konci prespievanú Tomom Waitsom), a na prvý pohľad hodiacu sa do romantického žánru, ale namiesto toho som skôr vnímal „more absurdnosti” , čoho je Priceov scenár vlastne schopný, že zároveň k tomu tiež pridávam, ako si tentokrát Al Pacino nedobre vybral !? Nie totižto každý film, v ktorom sa vynikajúci herec automaticky objavil, stál za pozornosť, a práve komentovaný, je ďalším príkladom toho, že skrátka (po)mýliť sa, je naprosto ľudskou vlastnosťou, aké sa bežne stávajú, aj mne samotnému, kedy som sa opäť trochu sekol... Možno za to v podstate ani nemohol, zrejme sa miestami sám čudoval, aké otrasné dialógy predvádzal, a tak väčšinou radšej býval tesne „pod parou” , aby sa nad nimi celkovo povzniesol ? Béčkový režisér Harold Becker nakrútil filmový brak, ktorý by som si znovu pozrel jedine v tom prípade, ak by sa vystrihli všetky scény s "Frankom Kellerom" , ostala by len "Helen Cruger" , ako sa trebárs skvostne prechádzala po Manhattane... Áno, kvôli Ellen Barkin sa tento nepodarok vidieť celkom oplatí. ()

marhoul

Moře lásky mě bavilo moc. I linka krimi, i ta vztahová. Dokonce uvažuji nad plnou palbou, protože je fajn objevit starší film, který se takhle hezky vybarví. Dobře obsazené, John Goodman mě potěší vždy, příjemný humor, v menších rolích se mihne několik známých tváří, dobře vystavěná zápletka, výborné rozuzlení, živočišný Al je neskutečně sexy, se zajímavou a podle mě skvělou Ellen Barkin jim to hrálo jedna radost, typ filmu, který jen tak nedostanu z hlavy. Elektrizující možná víc, než Základní instinkt. Neznala jsem, ale nevadí, protože na tohle se ráda podívám v budoucnu klidně několikrát. ()

Roman.Ticka

Scénář vypadal lacině, ale zdání občas klame. Jako správný detektiv, jsem provedla empirický výzkum s cca stovkou podezřelých, kde hlavní stopou byla stará ohraná deska. Vsadila jsem na jednoho koně a ten to nebyl. Uhá. Takže končím s indukcí a dedukcí a celou kriminalistikou a zanalyzuji herectví, to mi jde o něco líp. Co je jasné, ověřitelné a má neměnnou platnost je platforma AL PACINO. Dost dobří přihazovači - svůdná Barkin a "střízlík" Goodman. Musím uznat, že mají chlapci policajtští někdy hodně pikantní zážitky, viz akce Inzerát. Nejenže si oprášili techniky namlouvání, ale oba si i oprášili.... :-) ()

Necrotongue

Vzhledem k tomu, jak povětšinou dopadají mé filmové návraty, jsem už předem počítal s tím, že zase uspořím nějakou tu hvězdičku. Nestalo se tak a jsem tomu rád. Psychicky ne úplně stabilní detektiv Al Pacina i femme fatale v podání Ellen Barkin předvedli přesně to, co příběh potřeboval, neztratil se ani podpůrný charakter Johna Goodmana, scénář byl velmi slušně napsaný, režisér to všechno pěkně ukočíroval, já jsem se dobře bavil a hvězdičky zůstávají v původní sestavě. ()

Gary

Klsicky dobrý Al Pacino v nepříliš originální krimi. Kvůli Samu Jacksonovi v minutové roli bych se na to rozhodně nedíval. Ve filmu vyčuhuje kromě Pacina také sympatický John Goodman. ()

Johny_fork

Skvělý Al Pacino v chytrém thriller, pozvolné tempo snímku mi vůbec nevadilo, naopak napomáhá vytvářet specifickou deštivou atmosféru nočního New Yorku, trochu to připomíná noir filmy, Ellen Barkin hraje skvěle a je opravdu sexy, rovněž postava obtloustlého hláškujícího parťáka Johna Goodmana do filmu skvěle pasuje a štěk Samula L. Jacksona taky mile potěší. ()

MrCreosote

Sea of Love bohužel zůstalo někde napůl cesty mezi drsnou, erotikou prodchnutou kriminálkou a exkurzí do života jednoho znaveného, chlastu holdujícího poldy. Ten zvláštní milostným vztah mezi dvěma hlavními hrdiny se ale nepodařilo vytěžit naplno a postupně se rozmělnil až do bizarního, k atmosféře totálně nesedícího závěru ve stylu Tootsie (ať už to zní sebedivněji). Jinak Pacino a spol. výteční, o tom nemůže nikdo pochybovat. ()