poster

Pes baskervillský (TV film)

 • český

  Sherlock Holmes: Pes baskervillský

 • anglický

  The Hound of the Baskervilles

 • slovenský

  Pes baskervillský

 • slovenský

  Sherlock Holmes: Pes baskervillský

Krimi / Drama / Horor / Mysteriózní

Velká Británie, 1988, 105 min

Režie:

Brian Mills

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Scénář:

John Hawkesworth
 • Pohrobek
  ***

  Jako horor či cokoliv mysteriózního to kvůli televiznímu zpracování fungovat nebude, stále nám však zůstává víc než slušná dávka řemeslně dobře odvedené kriminalistické rutiny - zápletka díky Conanovi zklamat prostě nemůže. Jednotlivé postavy nejsou také načrtnuty špatně, akoráť vrah by měl dostat více prostoru na projevení svého potutelného šarmu.(21.7.2005)

 • Finskej
  ****

  Jak to jen říci... Tato adaptace dalšího z dobrodružství proslulého a geniálního Doyleova detektiva zdánlivě ničím extra originálním nevyniká - ona se "jen" drží poměrně věrně své literární předlohy a Jeremy Brett je "jen" jedním z nejlepších představitelů Sherlocka Holmese, kteří kdy přepochodovali po stříbrném plátně a že jich bylo až až. No a přesně to ("jen") je nakonec to, v čem vlastně bývají Sherlockovky s Brettem originální... Protože já, coby ctitel kánonu, po žádných variacích a adaptacích věru netoužím, já chci vidět *toho* Sherlocka, jaký má být. A Watson Edwarda Hardwicka je stejně dobrý Watson jako Brettův Sherlock je dobrý Sherlock. Obecně jsou prakticky všechny Brettovky slušně a poctivě odvedená práce a to by stačilo na *** až ****. Ta čtvrtá hvězdička je v tomto případě za použití fosforu, které mi v dětství nahánělo hrůzu :)(22.11.2009)

 • Faidra
  ***

  Zařazení Sherlockových případů na půl jedenáctou večer potvrzuje mou teorii o společné snaze televizních stanic za každou cenu vytočit pracující lid. Jelikož jsem byla v onu nekřesťanskou hodinu, kdy běžel Pes baskervillský, stále ještě pracující, už jsem vytočenější být stejně nemohla, čímž jeden problém odpadal a mohla jsem se během datlování do počítače na sesterně aspoň rozptylovat svým oblíbeným detektivem, který v podání Jeremyho Bretta jako obvykle nezklamal, ale příběh v jedné podstatné věci zklamal, a to ve strašidelnosti. Když se hluboko po půlnoci vracím domů z pracovních prostor umístěných v prastarém zámečku uprostřed pochmurného parku a nablízku zavyje pes, mělo by to vzbudit aspoň náznak tísně, ne zařvání: "Co kdybys toho chudáka aspoň občas odvázal, hajzle!"(24.4.2008)

 • B!shop
  **

  No tak tohle se teda zrovna nepovedlo. Zacnu pribehem. Pes Baskervillsky je jeden z nejzasadnejsich pribehu Sherlocka, aspon pro me, ale tady mi to zpracovani prislo dost divny. Jednak Sherlock je tu v podstate poradne az zaverecnou pulhodinku, vysetrovani je sfouknuty vetou, ze tajne vse zkoumal a uz to vyresil a konec je takovej podivnej. Ani Jeremy Brett mi dvakrat nesed, ne ze by hral spatne, jen se nehodil ani vzhledem ani oblecenim. A samotny zpracovani je sice televizni, ale kulisy ujdou, nicmene zadna atmosfera, zadna gradace napeti, nic. Takze krome par scen sem se casto solidne nudil a i kdyz sem si uz nepamatoval, kdo je vrah, tak jsem to celkem lehce odhad. Lepsi 2*.(2.3.2008)

 • lemonova
  *****

  Musím prehodnotiť svoj pôvodný komentár: tento Pes baskervillský je (pre mňa) jednoznačne najlepší! Možno som si Jeremyho Bretta až príliš zamilovala a ostatní predstavitelia Sherlocka mi preto už takpovediac nestačia, ale táto adaptácia ponúka oveľa viac ako jeho charizmu: v prvom rade asi najlepšiu hudbu, akú som počula, dokonale vystihujúcu zlovestnosť celého príbehu. Hneď úvodné titulky spôsobujú zimomriavky - tak skvelé prepojnie obrazu a zvuku sa len tak nevidí.. taktiež prostredie, v ktorom sa príbeh odohráva, je úchvatné a atmosferické. A asi ťažko by som vedela niečo vytknúť hereckému ansámblu, scenáru a réžii. Možno by som si priala strhujúcejší záver, ale to je asi moja jediná "výhrada". ;))(15.11.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace