Elegantní poručík Ray Tango zneškodní kamión převážející drogy. Drsný polda Gabe Cash si o tom s úšklebkem přečte v novinách a vzápětí se musí bránit útoku najatého čínského vraha. Obou policistů už má Yves Perret, mocný král podsvětí, plné zuby a rozhodne se je zlikvidovat. Na mysli ovšem nemá obyčejnou vraždu. Vláká je do opuštěné budovy, kde se oba muži poprvé osobně setkají. Vzápětí objeví zavražděného muže a než stačí cokoli podniknout, jsou zadrženi agenty FBI a obviněni z vraždy a odsouzeni na základě Perretem podvržených důkazů. Nejenže jsou veřejně zostuzeni, ale navíc se ocitnou ve vězení, které dříve hojně zásobovali těmi nejhoršími zločinci. Je jisté, že tady dlouho na živu nevydrží. Zbité policisty první noc na poslední chvíli zachrání zástupce vězeňského správce, který jim také poradí jak uprchnout. Následující noci oba využijí příležitosti a skutečně se jim podaří uniknout. Každý sám se pak pouští do pátrání po muži, který je dostal do pasti. (TV Nova)

Lacike

Takze po Arniem si buddy movie komediu vyskusal aj Sly. A dopadlo to o nieco zabavnejsie. Hlavne chemia medzi Slyom a Russellom je dokonala a ti dvaja su rovnocenny partaci. Pre Slya je tento film netypicky aj tym, ze tu nema ziadnu vaznu temu, ale cely cas hlaskuje. Akurat Russel si mohol odpustit tu trapnu scenu v zenskych satach. Nie je nic odpornejsie. Obsadenie je nabite znamymi xichtami. Po Arnieho buddy movie sa aj v tom Slyovom objavi hnusak Brion James, tentokrat ako hlavny poskok ustredneho zaporaka. Zaporakov tu je neurekom. Legenda Jack Palance, James Hong, Star Trekovsky Marc Alaimo, velka drzka Robert Z'Dar a dokonca sa tam mihne aj Billy Blanks bez Total Gymu. Ako okrasa tu je nadherna mladucka Teri Hatcher, ktora hra Slyovu sestru akoze nobl tanecnicu, ale podla mna to, co predvadzala nemalo daleko k obycajnemu striptízu. Hovno tanecnicka, kurva to je. :) Akcne sceny ma potesili aj sklamali. Je ich tu dost malo. Skvela nahanacka na zaciatku a potom uz len velkolepe finale. Ale ked uz na nejaku akcnu scenu dôjde, tak stoji za to, lebo obsahuju pôsobive kaskaderske kusky (hlavne rôzne pady a odvazne skoky) za ktore by sa nehanbil ani Jackie Chan, ktoreho tu cituju (vykradaju) hned na zaciatku v scene s kamionom. Trochu sklame len preplacane finale v ktorom vsetko vybuchuje, ale uz to pôsobi trochu sterilne. Stred filmu mi pripadal nudnejsi. Blbnutie v base ma nenadchlo, ale stale je to zabavnejsie ako cely Kriminal. Tu ma potesili aspon bitky, ktore sice nie su prilis kontaktne, ale choreograficky na USA produkciu vyzeraju slusne. Nepôsobi to ako nudna krcmova bitka. Takze vdaka lepsej chemii a niekolkym pôsobivym kuskom v akcnych scenach ma tento film bavi viac ako Red Heat, ale aj tak si myslim, ze ani v tomto pripade nebol potencial vyuzity naplno. Proste dalsi film v ktorom sa prilis vela keca a ma malo akcnych scen, aj ked je v jednej z dvoch hlavnych rolí druhý najslavnejsi svalovec Sly. (Prvy je samozrejme Arnie). 7/10. ()

5150

Sympatická dvojice Sly Stallone a Kurt Russell a slušná porce akce, hlášek a zábavy, to je Tango a Cash, pohodová oddechovka. Na straně záporáků jim nejlépe sekundují Brion James a Robert Z´Dar..)) ()

slatkac

"Mám dobrou a špatnou zprávu, kterou chceš napřed?" "Špatnou" "Jsme skoro bez benzínu" "Teď tu dobrou" "Ještě ho trochu máme" Krutý hlášky, za ně plný počet hvězd. ()

BoPo

Akčná komédia, kde funguje chémia medzi dvomi samcami, ale predovšetkým funguje chémia medzi nimi a mladučkou Teri Hatcher. Inak však podpriemerný počin pre oboch akčných hrdinov. ()

erl

Tango a Cash , Cash a Tango. Možná nejlepší Buddy movie vůbec. Spousta akce , humoru a naprosto brilantní hlášky pronášené mými oblíbenými herci. Oba jsou stejně cool. Především Slye překvapil svou přirozeností. Příběh je sice nezajímavý a akce v některých scénách podivně sestříhaná ale drsné duo Slye , Kurt udělá prakticky celý film. 85% ()

Terva

CITÁT -Tebe znám, tys byl dobrej v barbaru Conanovi.......... Velcí rivalové Tango ( Sylvester Stallone ) a ( Kurt Russell ) Cash jsou nuceni spolupracovat, aby očistili svou pověst.. Scénář : Randy Feldman. Kamera : Donald E. Thorin. Hudba : Harold Faltermeyer. CHYBA VE FILMU - Ve 42 minutě se mění velikos krevních skvrn na Cashovo tričku. DIALOG - Raymond Tango : Dělám na tom už tři měsíce, proto je můj. Gabriel Cash : Aha... Tady vidíš jak jsi blbej. Já na tom dělám teprve půl hodiny a už jsem tě dohonil. ()

svik

Klasika na kterou se rád vždy znovu kouknu.Byl to můj akční film mládí .Sou zde velice slušné výkony pánů herců a příběh velice pěkný JE TAM VŠECHNO akce sex napětí zklamání podraz romantika .BOMBA ()

villon17

Nic výrazného, přesto nečekaně dobrá akční oddychovka, při které jsem se mnohokrát srdečně zasmála. Stallone s Russellem se předháněli ve vtipech, a tak mi ani nevadily často nedokonalé prostřihy. ()

Marek1991

Nie je to typická akcia s masakrami, ale skôr film o ďalšej dvojičke parťákov. Albert Magnoli a Andrej Končalovskij natočili veľmi akčnú kriminálnu komédiu, ktorá vám nedá vydýchnuť od začiatku do konca. Sám Končalovskij sa raz vyjadril, že v Sovietskom zväze, ak mal človek peniaze a nemiešal sa do politiky, mal voľnejšie ruky, ako keď pôsobil v Amerike. Osobne som mal pocit, že napriek tým tvrdým scénkam, to nakoniec dopadlo priveľmi cukrovo. V televízii som to vždy zachytil až v noci, ale nejak hrozné mi to nikdy neprišlo. Určité vtipy a scénky pobavia, ale to je tak všetko. ()

corpsy

Maximálne hláškarsky action hit, ktorý sa prakticky od začiatku nezastaví. Plus vydarená dvojica. Mohli skúsiť aj pokračovanie. ()

PauloZ

Na tomto snímku jsem vyrostl a nemůžu dát jinak. Hláškující cajti tenkrát letěli a konkrétně tenhle počin je velice crazy a cool! :) ()

ConanVJ

Skvělá akční jízda se spoustou hlášek a našlapanou akcí. Stallone je zde hodně za slušňáka a Russell je jeho pravým opakem. Já mám film hodně rád a dávám 95% :) ()

schizmo

Tenhle film rozhodně patří do zlatého fondu 80' hlášek, kterých je tam víc než ve všech Smrtonosných zbraních dokupy :D. Nepostrádá akci, zápletku a k tomu dostatek nadsázky i atmoféry, odkazující přesně na tu dobu, ve které vzniknul. A proto se k němu všichni i nadále budem vracet :) ()

agentmiky

Kdyby mi někdo řekl, kam bych film v rámci zpracování časově zasadil, hned bych vykřikl osmdesátky minulého století. Ten nostalgický nádech z toho srší v každém záběru. Přidejte k tomu jedny z největších hereckých hvězd (duo Stallone X Russell), kterým se v té době množily pracovní nabídky, že si je ani tito herci nestačili číst. Plus takový ten typ akce, kterému se spíš dnes zasmějete. I po stránce příběhové to je taková, teď mi promiňte ten výraz, hovadina se vším všudy. Ale i tak film nabídne neskutečnou porci zábavy, což se často nevidí. Pokud bych měl z filmu vybrat jeden aspekt, jenž je hoden k zapamatování, jednoznačně vybírám ten styl hlášek. Taková buddy komedie se dnes již až na pár výjimek netočí, ta bezchybná chemie mezi ústřední hereckou dvojkou a jejich parádní vtipné dialogy film povznesly z šedivého průměru na vyšší příčku. Asi za to může především skvělý český dabing, o tom nemá cenu polemizovat. Nečekejte nikterak promyšlenou podívanou, té se fakticky nedočkáte, ale jako film na sobotní odpoledne, kdy si chcete zlepšit náladu ? Klidně s čistým svědomím mohu doporučit. Za mě dávám 72 % ()

mysiak

Rambo is a pussy...pre mňa kultová hláška, a že je ich v tomto filme...jeden z najlepších buddy filmov...Russell a Stallone sú nezabudnuteľná dvojica a kultová kára..nutnosť vidieť spolu s Posledným Skautom... ()

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

18.02.2016

Tarantino a Cash

Tarantino a Cash

26.07.2006

Kdepak, žádný remake nebo pokračování dnes již klasického buddy snímku Tango a Cash se nechystá. To se jen kdysi zářivá hvězda akčního žánru Kurt Russell spolčil s režisérem Quentinem Tarantinem za… (více)