Velmi nebezpečné známosti

• USA Cruel Intentions (více)

Kathryn (Sarah Michelle Gellar) a Sebastian (Ryan Phillippe) jsou dva bohatí zhýčkaní teenageři z té nejluxusnější části Manhattanu. A také papíroví sourozenci, protože jejich nechutně bohatí rodiče spolu uzavřeli manželství. Výraz zlatá mládež se ani zdaleka nepřibližuje jejich dekadentnímu životnímu stylu. Sebastian poznal všechny krásné dívky z Manhattanu a také Kathryn je na svůj věk neskutečně zhýralá. O to víc ji rozzuří, když dostane kopačky od svého přítele, který vyměnil její rafinovaný půvab za panenskou nevinnost naivní Cecile (Selma Blair). Kathryn proto s bratříčkem uzavře ďábelskou a náležitě pomstychtivou sázku. Pokud playboy Sebastian, kterému ještě nedokázala odolat žádná dívka, připraví Cecile o panenství a navíc dokáže svést další květ andělské nevinnosti Annette (Reese Witherspoon), připraví mu nevlastní sestřička noc plnou nadpozemské rozkoše. Pokud Sebastian prohraje, přijde o svého milovaného Jaguara, ročník 56... (oficiální text distributora)

Salmayo

Výborný výběr hl. představitelů, kteří tam všichni vypadají min. o 5let mladší. Intrikářská dě*ka S.M.Gellar, hrozně divná S.Blair a frajírek R.Phillippe, který zcela podlehne andělsky nevinné R.With. ***"Proč nemůžeme být spolu? Chceš vážně vědět proč? Protože když jsem s tebou nevím co dělám."*** ()

Ole92

Celý film jsem přemýšlel o hodnocení. Ještě před koncem jsem byl rozhodnutý že nad 3 hvězdičky rozhodně nepůjdu ale konec řekl něco jiného. Takže 4 z 5 a docela dobře využitých 95 minut. ()

husokachna

Velmi subjektivní čtyři z pěti knedel. Byl jsem mladý a v tomhle bylo všechno - emoce, sex, vysavače, lesbopolibky ohodnocené 8 z 10 MTV diváky, anální přísliby, Placeba, emoce, pozlátko, krásní lidé, intriky, sex, Pacey, supr káro a emoce. Byli jsme z toho hotoví, jen co je pravda...a nestydíme se za to!!! ()

kartacek odpad!

Nelíbí se mi, když má někdo na někoho takto políčeno. To s láskou nemá nic společného a mně se takové filmy nelíbí. ()

P-puma-

Na tenhle film se pokaždé ráda podívám. Jsou v něm nezapomenutelné sceny, herci které mám ráda, muziku která se mi líbí. A spojení toho všeho tvoří skvělej film. ()

Cecilka

Ve čtrnácti jsem tento film vnímala jako velmi dobrodružný s fantastickým příběhem, lechtivými scénami a dokonalou hudbou. Bohužel, když člověk trochu dospěje, ztrácí snímek téměř všechny kvality. Kromě první a poslední scény se mi vzpomínka na něj rozplynula mezi prsty. Možná jsem si ho v paměti příliš vymalovala, ale druhé zhlédnutí po několika letech by pro mě bylo zřejmě zklamání tak jako tak. Naštěstí zůstal skvělý soundtrack, který neztratí asi nikdy svoje kouzlo ()

jasanka

Po prvním zhlédnutí: příběh plný všeho, co má správný film mít. Zápletka se zdá na první pohled dost okoukaná a byla zpracovaná milionkrát, ale tady opravdu originálně. Aktualizace: po druhém zhlédnutí, a zároveň po přečtení knihy a zhlédnutí Nebezpečných známostí z roku 1988 měním ze 4* na 5*. Film je krásně rozporuplný, plný lásky a nenávisti, a posledních zhruba dvacet minut je naprosto perfektních a dojemných. To vše umocňuje moc povedený soundtrack. Ději tak odpouštím i dost nepřesností oproti knize, což mi občas u jiných filmů vadí. Tady je to naopak k dobru. Výborné. ()

Mallyyy

ÁÁÁ Už jsem myslel že Sarah nebude hrát nikdy ''bitch'', ale stalo se a je to SUPER! Libácí scéna byla taky super. ()

rusty09

Otřesná romantika, celkem trapný dialogy, ale ten konec celkem ušel, takže aspoň 2 hvězdy, ale čekal jsem víc. ()

MovieFive

Čekala jsem něco více oddechového, ale to tenhle film rozhodně moc není. Ačkoliv námět zní jako romantická komedie pro teenagery, k romantice a komedii to má daleko. Během filmu se vztahy nečekaně i čekaně zaplétají a vyvrcholí koncem, který sice překvapivý byl, přesto bych volila jiný...Když se odprostím od svých očekávání, film je napínavý se sympatickým hereckým obsazením a pěknou hudbou. ()

andaa

Velmi dobré, má to napětí, jak dějové, tak sexuální, skvělá atmosféra a opravdu unikátní soundtrack (bittersweet symphony nám hrála i na pasování na maturanty, takže taková duševní hymna). Charaktery jsou moc hezky udělané. Z hocha, ketrý je zvyklý na velké výzvy, které ale vždy zvládne, se Seb promění do kluka, který se nepokrytě rozpláče před svojí mrchou-ségrou, protože si uvědomuje, že tady prohrál. Najednou nemá navrch, najednou je úplně nadně a poznává strasti upřímné lásky. Větčinou mi herci, jež mají být prvoplánově přitažliví přijdou spíš slizcí (ano, nemám standartní vkus;)), ale tady, tomuhle borcovi bych podlehla stejně rychle jako každá jiná:). Sestra je perfektní, umí si hrát. Ta tmavovláska mi příjde trochu jako vata, ale stejně to hraje dobře, a krásně se vyvine v sebevědomou holku. No a Anette, ta má skvělou roli a krásně ji ztvárnila (btw tady to Reese vážně sekne!). Závěr překvapivý, o to hezčí a příjemnější. Stojí za shlédnutí! ()

Bozvav

Dokonalý herecký koncert Payna Phillppa a S:M. Gellarové. Rees se teprve klubala. Velmi zdařile převedená adaptace známého románu do moderní doby. Navzdory tomu, že mne tato věková kategorie již zcela minula, musím uznat, že jsem se bavila a Kahryn jsem v podání Sarah neochvějně fandila. V reálném světe by ostatně vyhrála na celé čáře, protože hodné a naiví blbky ke štěstí přijdou jedině omylem.Za mne 90%. ()

#47

Mé hodnocení je spíš srdeční záležitostí i přesto jsem přesvědčen, že Nebezpečné známosti byly ve své době kultem a ani odstup let a zaplevelení žánru blbými teen-komediemi o prvních zásunech na tom nemůže nic změnit. Žádná pokračování se již nemohla tomuto vyrovnat i kdyby se snažila sebevíc. Casting se opravdu vydařil a naše ústřední trojice (čtveřice) je nejen k nakousnutí, ale dá se i věřit jejich hereckým výkonům. Srovnání s předchozími (historickými) adaptacemi asi tentokrát nemají smysl, v každém případě moderní kabát Nebezpečným známostem sluší. Ve spojení s perfektním soundtrackem (Every you every me, Bitter sweet symphony atd.) i celkovým nábojem filmu máme perfektní koktejl nejen pro náročnější teenagery. ()

Marsello

Modernejšie spracovanie filmu spred desiatich rokov. Pozerateľné taktiež. Zahrávanie sa s osudom iných, manipulácia, intrigy, pretvárka, sex, klamstvo, peniaze - aj taký môže byť život. ()

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“