Jerry Welbach (Brad Pitt) dostane dvě ultimáta. Šéf gangu chce, aby odjel do Mexika a dovezl vzácnou starou pistoli nazývanou Mexičan, nebo ponese následky. Další podmínku mu dá jeho přítelkyně Samantha (Julia Robertsová), která si nepřeje, aby jeho spojení s gangem dál pokračovalo. Zůstat naživu i přes problémy se svou dívkou je lepší než být mrtvý, a tak se Jerry vydává k hranicím. Najít pistoli je jednoduché, ale dostat ji domů je jiná záležitost. Zbraň totiž údajně nese prokletí, kterému Jerry stále více věří, zvlášť když se Samantha stane rukojmím chladnokrevného zabijáka Leroye (James Gandolfini), jehož si najal Jerryho nervózní boss (Bob Balaban). (HBO Europe)

Viburnus

Příjemně mě zabavil na dvě hodiny... nevím co bych sem měl psát, filmy, které mě nezaujmou většinou okamžitě zapomínám, ale z Mexičana si pamatuji celkem dost. Především takové ty malé věci jako semafor uprostřed pouště, ošklivej pes, zabiják citlivka mě fakt dostal (teď když jsem to napsal, tak vidím, že to není moc originální, ale tohodle si prostě zapamatujete), jak Pitt pořád jí. Ale teda nechápu proč tak nízké hodnocení od ostatních... ()

mira007

Ve své době intergalakticky hvězdné obsazení a i ten námět nebyl marný, ale ve výsledku průměrně nudný film. Akorát ten teplej vrahoun Gandolfini byl extra mimo  zažité konvence. ()

M1k9

Zlaté období roztomilého Brada Pitta. Brad = Top. Amen. O filmu se dá říct, že je dlouhý. Romantický není. Mezi hlavními herci není přitažlivost a to je škoda. Postery jsou zavádějící. James Gandolfini svým výkonem zaujal. Julia = nuda. Celkem = nuda, ale je to optimistický a světlý film, což se počítá. 4.5/10 ()

Tomislav

Prázdnotu tohohle filmu nedokázaly vyplnit ani hvězdy typu Pitt a Roberts. Shlédnutí Mexičana je ztráta času a když už se obětujete, nic, co by stálo za to, si z filmu neodnesete. ()

malenfant

Vyhýbal jsem se tomu filmu jak jsem jen mohl, neboť spojení Pitt-Roberts mě strašilo, ale nakonec jsem byl rád, že jsem to viděl. Vtipné. ()

Luqi

Nemastný, neslaný scenár - hlavne tie konverzácie afektovanej Robertsovej s Gandofinim, ktoré zrejme plnili funkciu purpeny - len vyplniť priestor................ Ale s tou atmosférou mexického zapadákova, kde sa čas zastavil pár desaťročí dozadu, to nevyznelo až tak zle. ............ Jednoznačne by to však chcelo rozkopať scenár a spraviť z toho niečo menej prekombinované, pretože Verbinski vyzerá ako celkom šikovný režisér. Niektoré tie scény z Mexika sa mu fakt podarili a je škoda, že mu scenár nedovolil viac..............Aj tak dávam 3 hviezdičky, jednu zelenú, jednu oranžovú a jednu červenú............. ()

bllm

Věta " Nemůžu najít kreditní tampony a karty Tampax." mě přesvědčila o tom, že nebudu tenhle film dokoukávat. A to je věc, kterou dělám naprosto vyjímečně. Příšrná slátanina, vtipy pitomý. Nechápu proč takový hvězdy hrály v tak dementním filmu. Julii Roberts mám celkem ráda, ale tenhle film dokazuje, že zas až tak úžasná hrerčka není. ()

Matli

Dobře natočené, v podstatě mě to bavilo. Hvězdičku navíc za hudbu. Je vidět, že Alan Silvestri patří mezi TOP skladatele. 68% ()

Adm.Nelson

Neuveriteľne kŕčovitý film, s uškriekanou Juliou Roberts, nemám ju veľmi v láske ale kvôli tomuto filmu na ňu začínam byť alergický, aj keď je to aj vina scenára že hraje veľmi nesympatickú postavu. Pitt ujde (aj keď mám pocit že vo filme je akoby omylom) a Gandolfini je asi jediný herec, ktorý na pľaci ukázal kvalitný výkon. Čo sa týka réžie, tak som nepríjemne prekvapený, že Verbinski, ktorého považujem za kvalitného režiséra, podal film strašne nudne a nezaujímavo. Flashbacky sú dosť... divné:/ Je to veľmi zmätený film, réžijne ani scenáristicky nedotiahnutý, s ničím, čo by ma zaujalo, takže s hodnotením to u mňa vyzerá dosť zle. 2/10 ()

*Colorado

Překvapuje mě zdejší hodnocení. Já se filmem dokonale bavím, přijde mi to opravdu dobře namíchané, je tu romantika, nechybí humor ani akce. Příjemná hudba, zajímavá zápletka, hudba, herci.. Je to koukatelný prakticky kdykoliv. Dávám beze studu **** ()

char_t

S poťouchlým úsměvem jsem si užíval fakt, že Bradovi perfektně (jako by to ani nehrál?) seděla role pitomce, co zkazí na co sáhne, a Julii role pitomé hysterky :-) ()

helloween93

Podivný mix komedie, romantiky a krimi, který ale nemá moc co nabídnout. Tedy až na Pitta a Roberts, ta mi ale neskutečně rozčilovala svými hysterickými záchvaty. Brad je sympaťák, ale tenhle film prostě utáhnout nedokáže...2* ()

Folky

Nebýt té patetické linky s Julií Roberts, byla by to skvělá zábava. Takhle bych si nejradši udělal vlastní sestřih, kde by se nerozebírali partnerské vztahy a zůstaly by jen zábavné momenty s Bradem Pittem. ()