Jerry Welbach (Brad Pitt) dostane dvě ultimáta. Šéf gangu chce, aby odjel do Mexika a dovezl vzácnou starou pistoli nazývanou Mexičan, nebo ponese následky. Další podmínku mu dá jeho přítelkyně Samantha (Julia Robertsová), která si nepřeje, aby jeho spojení s gangem dál pokračovalo. Zůstat naživu i přes problémy se svou dívkou je lepší než být mrtvý, a tak se Jerry vydává k hranicím. Najít pistoli je jednoduché, ale dostat ji domů je jiná záležitost. Zbraň totiž údajně nese prokletí, kterému Jerry stále více věří, zvlášť když se Samantha stane rukojmím chladnokrevného zabijáka Leroye (James Gandolfini), jehož si najal Jerryho nervózní boss (Bob Balaban). (HBO Europe)

BIG.NINE.CF

Pokaždé co to vidím znovu, tomu stále více přicházím na chuť. Stojí za to vidět, zdejší hodnocení je klasicky mimo 😉 Jedněm Julia vadí, druhým zase Pitt. Pak si vyber 😁 Za mě byl 🔝 James. To je hrot. ()

antuta

Jakejch padesát pět!? To si děláte trubku na výkaly! já bych dala 85 %! To jest nadprůměrný film! Vždyť to má dokonalou atmosféru Mexika, děj je velice vtipný a sem tam i romantický ! přehrávání herců je tu pochopitelné - vždyť je to komedie! Navíc tam hrají dva z mých favoritů z hereckého branže: Brad Pitt a Julia Roberts. Vtip je hlavně v tom, že se tam střílí a zabijí jen kvůli pifpafce, která stejnak nefunguje! Hlavní roli tam má taky pěkně otravné psisko! Vytřete si zrak: na scénu přicházejí dokonale k popukání herecký výkon a velice vtipy obohacený románek o pistoli! KOUKEJTE TOMU DÁT ALESPOŇ 4 HVĚZDIČKY! ()

Daemonek

U tohoto filmu jsem se opravdu BAVIL, těch 119 minutek uteklo pohodově a rychle... P.S....tak opravdu nevím, jestli jsme se koukali na to samé ()

macejo

Najlepší v tomto filme jednoznačne Luis Felipe Tovar, proste pán herec a klasik tie zuby proste hotowo :D :D Brad a Julia takisto ušli ale Luis mal jednu scénku a oscara zasluženého!! :D ()

Boylina

Mě to docela bavilo. Je fakt že Bradova zásoba dvou nebo tří roztomilých pohledů ve všech jeho filmech už trochu ztrácí na kouzle a Julie mohla trošku míň ječet a víc se usmívat, ale jinak mě to nijak zvlášť neuráželo, protože jsem taky od toho nic extra nečekala. ()

M.a.r.v.i.n

Brad pitt se tu skutečně moc nevytáh, ale tak hrozný to zase nebylo. Na to že Julii R. moc nemusim tak tady byla celkem snesitelná hozkej příběh. mohlo to bejt o mnoho zajimavější a kdo ví co by se z toho vyklubalo kdyby se to dostalo do ruk někomu jinému. Bohužel takhle to dopadlo velmi nemastně neslaně a trochu nudně... 3*** ()

heylinn

Jé,Pitt,Roberts-no kdo si přečte obsazení,film si pravděpodobně pustí(ovšem vyjímky se najdou),jenže pak přichází hysterie J.Roberts a ohraným,ale už vážně ohraným Pittem.Děj je tak nějak celkem dobrý.3* ()

Regeindy

Jak se mohli dvě největší hvězdy hollywoodu upsat takovéto hovadině? To nečetli ten bezzubí scénář? Kdyby se alespoň Verbinsky snažil mdlý příběh zabalit do originálně nebo vtipně natočených scén, ale ne, tvůrci si očividně řekli: „dáme na plakát Pitta s Roberts a máme vyděláno, ani se nemusíme moc snažit.“ A tak se i stalo. ()

Rathe

No na to, jaký hvězdy si tam Verbinski vzal tak nic moc. Jak už se tady hodně krát napsalo, herci byli strašně prkenní. I když ta hysterická Julia Robert se mi docela líbila. Ono to sice má děj, ale je to tak nehorázně ... haááááááaaaaahhhhh... únavné. ()

dedavena

Tovaryš prosi sfoju lasku, ať proboha něstřila. Beze strachu fšak posila sfoju dušu do očistca. Pistol něse prokleti zbrojiřove cery. Geny přisaha, že pistolu najdě a vrati sfojemu tatovi. Brat je pry vojakem božim. Julia v kufru z mexyčanem v rukach hukně na Najmana ať zavře zobak a provali mu krkem guľu. A je tu technicka přestafka. Za dvě, vicej ni. ()

Kelinej

Film, u kterého se vždy cítím příjemně. Sympatičtí herci, pěkné Mexiko, fajn atmosféra. Nikdy nezapomenu na úžasného Jamese Gandolfiniho ani na toho vostrýho hafana. ()