Jerry Welbach (Brad Pitt) dostane dvě ultimáta. Šéf gangu chce, aby odjel do Mexika a dovezl vzácnou starou pistoli nazývanou Mexičan, nebo ponese následky. Další podmínku mu dá jeho přítelkyně Samantha (Julia Robertsová), která si nepřeje, aby jeho spojení s gangem dál pokračovalo. Zůstat naživu i přes problémy se svou dívkou je lepší než být mrtvý, a tak se Jerry vydává k hranicím. Najít pistoli je jednoduché, ale dostat ji domů je jiná záležitost. Zbraň totiž údajně nese prokletí, kterému Jerry stále více věří, zvlášť když se Samantha stane rukojmím chladnokrevného zabijáka Leroye (James Gandolfini), jehož si najal Jerryho nervózní boss (Bob Balaban). (HBO Europe)

Pitryx

Ta já to vezmu od mínusů, tedy záporů filmu, a že jich není na dvě hodiny zrovna málo. Iritovala mne ta velkohubá hysterka. Ale to by se dalo překonat, nebýt těch sáhodlouhých, a naprosto zbytečných dialogů. Snímek mohl mít klidně o půl hodiny méně. Bylo tam málo akce, vlastně prakticky skoro žádná. Ve snímku nebyl žádná sympatická postava. Neustále hádky hlavního páru mne také štvalo. V celkovém resumé dávám jako plus jen pár legrácek, takže s bídou dvacet procent, a to se zavřeným okem. ()

mrclTV

Aj vy máte podobnú skúsenosť? Máte nejaký film z detstva, ktorý ste nikdy nevideli, ale zdal sa vám v televíznych upútavkách cool. Na 15 či 20 rokov ste naňho zabudli no jedného dňa si naňho spomeniete, tak si ho z dlhej chvíle pozriete? Pre mňa je tento film Mexičan. Je to vtipné, lebo som sa úplne zmýlil. Nie je cool, nie je dobrý, nie je vôbec ničím. Veľká slabota. ()

Seuata

Film se mi líbil, hlavně ten příběh. Je to pohodový snímek, který je (možná) chvílemi zdlouhavý, ale kdyby byl víc akční, tak by se mi nelíbil. Mexičan je film, který je velice pěkným mixem romantiky, humoru, napětí a již zmiňované akce. 4 slabší hvězdičky, ráda se na něj kouknu znovu. ()

bobin

Filmový eintopf , s pomatenou zápletkou ohledně staré pistole . Zámlky děje a stop pauzy kamery celému filmu jen škodí . Velké naděje , které jsem měl byly těžce zklamány . ()

zuzza11

Pro mě báječná dobrodružná komedie.... napětí, láska i legrace.... úžasná Julie a ohromující fešák Brad.... 4 hvězdy.... pokud od toho nečekáte holywoodský peněžní trhák.... ()

fimler

Všichni musí uznat, že na čtyři hvězdičky to fakt není.Krásná Julia Roberts která se mi v tomhle filmu velice líbila a skvělý Bard Pitt.Prostě normální film s těmi lepšími herci kteří tomu dodávají energii. ()

Renswo

The Mexican : posledná misia Brada Pitta je isť do Mexika a nájsť tam starožitnú pištoľ, ktorá má pár legend. Pri odchode do Mexika dostáva kopačky od svojej milovanej Julii Roberts. A aby nebolo všetko take jednoduché v Mexiku má Pitt všetko, len nie šťastie , komplikácie a Murphyho zákon tam fungujú pri každej príležitosti. Film nie je až taký zly no určite by mohol byť viac zábavnejší, má hluché miesta , pár scén sú nezaujímavé a nudné. Na to že máte hviezdne obsadenatvo tak medzi Pittom a Juliou chyba určite chémia a to je škoda. ()

Muso

Nič proti Pittovi a Robertsovej. Tí svoje postavy zvládli s prehladom, ale už len za debilnú dejovú líniu s homosexuálnym mafiánom, nemôžem hodnotiť inak. Neviem či to mal byť nejaký scénaristický vtip ale mafián, ktorý bere stopárov (taktiež homosexuálov) je zároveň asi pravdepodobne renomovaný psychológ, lebo pomáha Samanthe (rukojemníčke, ktorú zajal-Julie R.) s jej skrachovaným vzťahom a napokon sa jej rozplače na rameni, lebo má sám problémy vo svojom milostnom živote, mi nepríde naozaj vierohodná postava. A na záver ešte jedna logická otázka: Som drsný mafióso, mám zbraň s tlmičom, som v hotelovej izbe kde sa nachádza osoba, ktorú chcem zabiť--čo spravím???Logická odpoveď: Presne tak, vyhodím ju z balkóna!!! ()

Gwilwen

Hvězdně obsazený film, s průměrným příběhem, zato však se střapatým a tak sladce zoufale bezradným Jerrym alias Bradem Pittem, že musím dát alespoň ***. ()

vasek.raul

Nesouhlasím se značnou částí hodnocení zde. Pro mě velice příjemný film. Dobré výkony herců, zajímavá zápletka, sem tam špetka humoru, dobrá hudba...musím vyzdvihnout opět výborný výkon Pitta a Julie Roberts, která svou roli hraje tak dobře, že byste jí chvílemi nejraději strčili do krabice a poslali lidožroutům na ztracený ostrov kdesi v Pacifiku...:)... ()

veverysiak

Dosť nerovnovážny kúsok, príliš často sa v ňom striedajú dobré chvíľky so slabšími, ale tie dobré sú celkom vydarené, najsvetlejšie zjavy sú typové kreácie nemotorného gangstríka Brada a rozcíteného zabijaka Jamesa, akurát keď sa jeden zmení na zbehlejšieho a sebavedomejšieho pomstiteľa a druhý na správneho tvrďasa, tak to stráca ten správny drajv, a ešte aj tie mexické reálie sú celkom podarené, takže 70%. ()

Nekdojiny

Jeden z nejvíce nedoceněných filmů tady. Skutečně zábavná, ironická a originální komedie s dobrými hereckými výkony a zajímavým příběhem (dokažte mi opak). 81% ()