poster

Smrt přišla brzy (TV film)

 • USA

  Too Young to Die?

 • Slovensko

  Smrť prišla priskoro

Drama / Krimi

USA, 1990, 92 min

 • Chrustyn
  ***

  Silně depresivní televizní drama, kde jsou hlavním tahounem herecké výkony Juliette Lewis a tehdy neznámého Brada Pitta. Co se týče příběhu ten už tak zajímavý není (mladá dívka - zneužívaná otčímem - utíká z domova - ujme se jí mladý pasák - dostane jí do ještě větších problémů - vše končí vraždou) a tempo vyprávění je hodně utahané. Za podívaní to ale stojí.(24.2.2010)

 • MM_Ramone
  ***

  Pätnásť ročná Amanda Sue Bradleyová je zatknutá za únos a vraždu. Nevlastný otec ju sexuálne zneužíval. Jej matka sa o ňu nezaujímala. Únik z tohto ťažkého života vyriešila tým, že sa vydala za svojho osemnásť ročného priateľa. No po pár mesiacoch ju opustil. Amanda sa začala živiť ako striptérka. Dostala sa do područia pasáka, narkomana a kriminálnika Billyho. Zo špinavého baru ju vytiahol rozvedený vojak Mike. Prichílil ju u seba doma a začali spolu žiť. Zakrátko sa aj tento vzťah rozpadol. Amanda sa ocitla znova na ulici. Vrátila sa ku Billymu. Ten ju nahovoril na to, aby sa Mikemu pomstila. Z Amandy sa stala chladnokrvná vrahyňa. Hrozí jej trest smrti. ***(26.11.2016)

 • Radiq
  **

  Moc mi nešlo do hlavy, jak se v Americe mohla holka vdát ve 14 letech. Prokurátor a policajti byli na ni trošku moc drsní, navzdory jejímu věku - jak kdyby byla nějaká masová. Prej: budeme ji soudit jako dospělou, vzhledem k brutálnosti jejího zločinu. A to ho jen trochu píchla a řízla. Asi holt jiná doba. Jinak je to ale především koncert pro 16letou Juliette Lewis, která mladou blbku zahrála skvěle. S Bradem Pittem si tak natrénovala roli do pozdějšího (dost podobného) snímku Kalifornie, kterej se podobal hlavně Pittovou rolí šupáka s dobrým vztahem k pivu (a tady i k drogám) a kriminalitě. Dokonce jednou zmínili i to, že jsou na svatební cestě do Kalifornie. Kdyby někoho zajímalo, co se nakonec stalo s postavou Billyho, kterého na konci zatkli a už jsme o něm neslyšeli, tak ve skutečnosti (protože to bylo podle skutečného příběhu) byl také odsouzen k trestu smrti, což mu nakonec změnili na doživotí. Jí nakonec změnili rozsudek na doživotí + dvakrát 25 let, ale nakonec ji v roce 2008 propustili. Film bohužel dost zavání televizností (hudba, zvuk, obraz) a najdou se tam i nějaké docela strašné herecké výkony ve vedlejších rolích, ale jinak hlavní dvojice si to dala na jedničku. No, spíš na dvojku. Takže celkově průměr.(28.11.2019)

 • rockwoman
  ****

  Vzhledem k tomu čím si Amanda prošla je vůbec zázrak že v její duši zůstalo pořád tolik citu. Chudák holka měla v životě víc smůly než štěstí. Zneužívaná otčímem,přehlížená vlastní mámou a výběr partnerů taky žádná sláva. Možná kdyby nebyla rozumově pomalejší dokázala by líp rozlišit co a kdo je pro ní dobrý. Bohužel nebyl nikdo kdo by jí připravil do života. Nepomohla ani snaha jejího obhájce. Lewiska v roli Amandy byla skvělá. Tak si tak říkám kolik asi běhá po světě takových zneužívaných Amand a šmejdů jako byl Billy. Je dobře že se točí i takovýhle filmy.(14.4.2013)

 • HOCKEYKA
  ****

  Predstava popravy pätnásťročného dieťaťa je fakt desivá.Ak si k tomu primyslíme hrôzu,ktorou počas svojho kratučkého života prešlo,sme na najlepšej ceste prikloniť sa na stranu zločinca a odsúdiť zákon.Prečo to tak necítili porotcovia,ktorí bez mihnutia oka poslali malé dievča do plynu,zostáva pre moju citlivú dušu záhadou.(28.7.2013)

 • - Film je natočen podle skutečného zločinu z roku 1982, který spáchala Attina Marie Cannaday. Ta se ve skutečnosti vdala ve 13 letech a rozvedla se ve 14 letech. V době soudního procesu jí bylo 16 let. Byla opravdu odsouzena k trestu smrti smrtící injekcí, v roce 1984 byl rozsudek změněn na doživotí a dvakrát 25 let a nakonec ji v roce 2008 propustili. (Radiq)

 • - Film sa odohráva v americkej Oklahome a je v ňom niekoľko odkazov na popravu v plynovej komore. Štát Oklahoma však nikdy nepoužíval plynovú komru na popravy. Od vzniku štátnosti (ako 46. štát USA v roku 1907) sa používalo elektrické kreslo. Prvýkrát v roku 1915 až do roku 1966. Od roku 1977 sú na popravu používané smrtiace injekcie. (Smok)

 • - Ve filmu nebylo zmíněno, co se nakonec stalo s pasákem Billym (Brad Pitt). Ve skutečnosti byl jejím spolupachatelem David Randolph Gray, který byl za tento zločin odsouzen také k trestu smrti, ale nakonec mu to změnili na doživotí. (Radiq)