Napínavý příběh o pátrání po vrazích mladé studentky. Skupina mladíků z prostředí takzvané zlaté mládeže se bavila tím, že se zmocňovala dívek, aby je přiměla ke skupinovému sexu. Jednoho dne unesli z vysokoškolského klubu studentku 1. ročníku a znásilnili ji. Na rozdíl od jiných obětí ale tentokrát studentka nechtěla o svém ponížení mlčet, a proto musela být umlčena. O tom, kteří z únosců se stanou vrahy, rozhodne v její přítomnosti los. Nad ránem dívku odvezou k řece a utopí… Snímek režiséra a kameramana F. A. Brabce podle scénáře M. Zinnerové je vzdáleně inspirovaný skutečným zločinem. Uměleckými postupy obnažuje obludnou podobu egoismu, cynismus a bezcitnost při zacházení s lidskou bytostí, a usiluje o renesanci svědomí, soucitu a lidskosti. Film je doslova nabit hereckými hvězdami. Zaujme excelentní výkon J. Bartošky či M. Stropnického jako hlavního vyšetřujícího nebo obsazení hereckých rodin do rolí filmových rodičů a dětí (B. Polívka a A. Polívková, A. a D. Švehlíkovi). (Česká televize)

Véronique

Hodně drsný film - myslím ve svém žánru jako lichotivé označení. Výborný střih, kamera, hudba - a herecký výkon snad všech představitelů - především Báry Seidlové. To je film, ze kterého mi běhá mráz po zádech. Přičtu-li k tomu fakt, že byl natočen podle skutečné události... Co bych tvůrcům vytkla, to je snad určitá zmatenost při převypravování. Retrospektivní pohled na věc se mi líbí, zde se však člověk trochu ztrácel. I tak se ale jedná o velmi dobrý film posledních let, který nemá vyzyvatele. ()

pravo

Tesil som sa na zaujímavý pohľad na vraždu, jej pozadie a spôsob vyšetrovania a keďže som mal informáciu, že filmový prípad je inšpirovaný skutočným prípadom vraždy medičky Cervanovej, ktorej kauza zamestnávala súdnictvo SR aj po mnohých rokov, hodne som sa tešil a bum. Zabudol som totiž, že režisérsku taktovku ovláda režisér, ktorý síce dokáže vyčariť obrazovo nádherný film, ale skúsenosti s vystavaním kriminálneho príbehu sú nulové. Postavy ma nedokázali absolútne zaujať a teda film som pozeral absolútne nezaujato čo považujem za obrovskú chybu. Pri tomto filme mi je viac-menej ľúto premrhaného dobrého filmového námetu a nevyužitie solídneho hereckého obsadenia. Najviac ma zaujala postava v podaní A. Polívkovej, ktorú som mal doteraz možnosť vidieť iba druhýkrát vo filme (po Účastníkov zájazdu) a to je na jeden film sakra málo. ()

tranquill

Splétání případu bylo zajímavé. Plejáda našich vynikajících herců však nic moc nepředvedla. Zbytečně moc skandálních scén, policisté byli nevýrazní... prostě jinak to na mne působilo dost ploše. Třeba série Expozitury, která měla podobnou atmosféru, dopadla podstatně lépe. ()

Ozzy2

Vančurová-Harapes, z toho jsem měl lehkou depresi,hlavně ta fotka v obýváku z filmu Den pro mou lásku.Polívka jako majitel autosalónu, prostě vypadá i tady jako buran Bohuš Stejskal, možná ten autosalon zdědil.Otřesný detektiv Šimčík. Pouze Bartoška, Stropnický, Kraus, Polívková a Švehlík snesou přísnější měřítko. ()

cyright

jediná pasáž, kdy se brabcův styl v tomto folmu vyjímá, je poslední čtvrthodina - zachycení zločinu a rozuzlení.. to je vynikající a hodně silné, jakobyto celé chtěl natočit jen kvůli tomu..zbytek filmu je plytká předehra k závěru. ()

waska

Nechápu proč v tom někdo hledá něco co tam ani být nemá. Je to fakticky rekonstrukce případu vraždy a znásilnění a tak to i bylo myšleno. Je pravda, že co se týká děje a dialogů, mohlo to mít větší spád, ale zase to vynahrazuje skvělá kamera a působivá hudba. K hereckému obsazení bych pár námitek měl, Štefánková prostě není herečka, Kraus ml. to samé a i když Polívková podává docela dobrý výkon, prostě jí nějak nemusim...Škoda, že B. Seidlová nedostala víc prostoru, ale ta záverečná scéna znásilnění byla hodně povedená, až mrazilo.. ()

dessa

Bolku, přestaň tu svoji dcerku takhle protežovat... Film o ničem... Námět tak do 50 minutového dílu detektivního seriálu... ()

Oonika

Působivý příběh, rozhodně mi vyrazil dech... Ale... Jak již mnozí psali, spousta nedostatků výsledek kazí. ()

ladybird32

Celý film strašne iritujúca hudba, úplne zbytočné tanečné vložky a herečka s neuveritelne škaredým nosom, ináč celkom dobrá televízna kriminálka :-) ()

markotter

Celkem obyčejná detektivka s výbornou hudbou a kamerou. Docela se mi líbil způsob rozplétání zločinu pozpátku, kdy víme, kdo je kdo a jen nevíme, jak to dopadne. Co film dle mého úplně srazilo hodně dolů byl obzvlášť polarizovaný casting, kdy na jedné straně stáli dobří (někdy i velmi dobří) herci (Bartoška, Polívková, Kraus, Stropnický ...) a na druhé straně zbytek, nebojím se říct ubohých deklamátorů, který o herectví sotva zavadili. ()

danny_21

Nebyla to taková tragédie, jak jsem se obával. Přeci jen si dovolím tvrdit, že v našich krajinách nedokážeme pořádnou detektivku natočit, i přesto že v minulosti se točily jedna za druhou. Bolero naštěstí není obrazem beznaděje novodobé české tvorby, hlavně díky Brabcově stylu točení a slušné atmosféře, kterou dokáže navodit i za pomocí povedeného hudbeních doprovodu, ale velký mínus vidím hlavně v nepovedeném castingu s vyjímkou Stropnického a Seidlové- 60 % ()

josieaddms odpad!

Češi si hrají na Američany. Trapné, sprosté, ubohé. Příšerní herci a to: Trapnej Stropnický, Hnusnej Kraus, naprosto nehercký mladý Švehlík, svlečená Polívková... Prostě jedna hrůza za druhou. Příšerné dialogy které působily hrozně uměle. Nebylo to strašně směšné, jak si hráli na atmosféru a napínavost. F.A. Brabec je blbec, a nejen že je hrozný kameraman, on je taky příšerný režisér. Je to jen vykrádání navíc úplně bez vyřešení některých jednotlivostí v "případu". A ta hudba je na pár pohlavků. ()

bono22vox

Škoda snad jen toho toporného scénáře, ten totiž podráží nohy pozoruhodnému zpracování, solidním hereckým výkonům a vlastně celému filmu... ()

dustur

Vždy mi tento film niakým spôsobom unikal , ale neviem prečo... A tak som sa chopil ,a tak som nevedel čo mám od tochto filmu očakávať ,a dostal som prekvapivo veľmi slušnú kriminálku ,z celkom zaujímavým príbehom , ktorý sa že vraj ,, natočil podľa skutočných udalostí"... A prekvapivo aj herecké obsadenie je docela solídne a dobre zahrané... ,aj keď moje hodnotenie bohužiaľ nebude na plné hodnotenie ,ale zároveň u mňa sa film pohybuje medzi troma a štyrmi hviezdičkami... Moje hodnotenie filmu je.: 3,5 / 5 Ale pre jej zaujímavosť ,si film ešte určite pozriem... Film videný - na DVD ( 25.10.2016 ) ()

mira.l

Co se týká původní události, matně si pamatuju, že se něco takového stalo, ani mi nepřipadá, že to bylo už v 80. letech, měl jsem dojem, že k tomu došlo až po revoluci. Žádná vysoká filmařina to není, to si nebudem namlouvat, nicméně podívat se na to dá, je to vlastně takový předobraz všech těch různých kriminálek Anděl a podobně... Ač je to z r. 2004, nějak mi to připadalo (sám nevím proč), že je to natočeno na začátku "devadesátek". Přišlo mi takový divný, že z filmu nebylo patrno, že dopadení pachatelů trvalo několik let. Takový slušný průměr, ze kterého by asi bylo dobře vyzdvihnout hudbu, výkon Barbory Seidlové, pro kterou (pokud neměla dublérku) to asi nebylo úplně příjemné a za mně Kr. Filipovou, koukalo se mi na ni určitě líp než na Štefánkovou... ()