Skvělé dobrodružství Billa a Teda

Bill & Ted's Excellent Adventure

Dobrodružný / Fantasy / Komedie / Sci-Fi

USA, 1989, 90 min

[Druhé zhlédnutí] Esenciální přísady osmdesátkového humoru jsou zde - užitečná když potřebujete někomu vysvětlit co považovali naši předci za vtipné v tomto zvrhlém desetiletí (desetiletí kdy Danny DeVito mohl být dvojčetem Schwarzeneggera!)? Keanu Reeves a Alex Winter to demonstrují na prostoru 90 minut znamenitě. Tolik "outdated" features nenajdete v žádném jiném filmu a nejen proto si Bill s Tedem zaslouží tři a půl časotelebudky z pěti. 70 %(6.5.2013)

Ze začátku než se příběh pořádně rozběhl jsem si myslela,že je to další odpad a už kvůli Keanu Reevsovi mě to trochu mrzelo, tak jsem si říkala - přežiju to do konce třeba se to změní...Nezměnilo, ale i tak to bylo celkem vtipné pozorovat ty herce,kteří hráli ty významné postavy v dejinách USA a vůbec celého světa jak běhají po tehdy moderním světě. Obzvláště vtipný mi přišel Napoleon ve vodním světě a Beethoven v obchodu s hudebními nástroji.(20.8.2012)

Koukal jsem na nesmyslnou hloupost, ve které si dva školáci lítají v telefonní budce do minulosti pro největší historické osobnosti, aby udělali zkoušku z dějepisu. Dobře že se film nezajímá kauzalitou, protože pak již by se v ději nikdo nezorientoval. Komické situace nám tedy připravují např. Napoleon v aquaparku nebo Johanka z Arku na lekci erobiku.(8.11.2012)

Jasně, je to těžkotonážní ptákovina, ale ve srovnání se současnou "zábavou" pro mlaďochy jde téměř o geniální počin. Keanu Reeves je potom dude k pohledání, ale potřeboval by rovnocennějšího parťáka. Fórky jsou příjemně nenáročné a celkově přispívají k uvolněné atmosféře celého filmu. Nečekal jsem nic a dostal jsem oddechovou komedii, které se už netočí, a která mi dovolila na tu hoďku a půl bezbolestně vypnout. 65%(4.10.2012)

Snímek, který se prostě musí vidět, aby člověk pochopil, jestli je tohle něco pro něj, anebo spíše ne. Keanu Reeves a Alex Winter jsou zde v roli blbů, kterým není shůry dáno, ale naštěstí se přihlásí budoucnost, aby je vyslala na cestu do minulosti a oni zvládli vytvořit historickou esej. Děsně blbé, ale ne vždy trapné.(27.11.2016)

• - Bill a Ted představí Rufuse sami sobě, Rufus jim nikdy neřekne své jméno. (Vlado666)

• - Keď Napoleon na konci filmu ukončí svoju prezentáciu, Ted zahlási: „Nemyslím si, že to bude fungovať". Mapa, ktorú Napoleon použil pri prezentácii, znázorňuje francúzsku inváziu do Ruska. Známy francúzsky cisár pri nej utrpel porážku. (busev)

• - Ve filmu jsou použity záběry z filmu Vojna a mír (1956). (Mirokukii)