Animovaný film Asterix a Vikingové je adaptací původního komiksu Asterix a Normané. Příběh začíná, když náčelník vesnice obdrží zoufalou žádost o pomoc od svého bratra v Lutecii. Ten potřebuje, aby se z jeho syna stal pořádný muž a tak jej poslal do galské vesničky. Mladík je nejprve znuděný ze strohosti venkova, tato nuda se však velmi rychle změní, když připlují vikingské Drakkary. Vikingové však nepřišli plundrovat a ničit, ale naučit se novým věcem, jako je například strach. A toho má mladík v sobě dost a tak jej unesou. (SPI Film)

zelda82

Novy Asterix se sice tem starsim jako je prekvapeni pro Cesara nevyrovna, ale to rozhodne neznamena, ze by se na nej nedalo koukat. V pameti vas sice asi nezustane, ale nastesti ani nezanecha pachut v ustech.... ()

Darkslayer

Fajn. Neváľal som sa smiechom po zemy, ale to nevadí. Bolo to vtipné a osviežujúce. Neviedel som iných asterixov takže nemám možnosť porovnať, ale tento je tak na 70-75 %. ()

Puol

Zopár popkukúltrnych naražiek ujde, zbytok je taký neslany nemastný. Francúzi by mali so svojim národným pokladom ako o Asterixovi s obľubou hovoria, narábať zodpovednejšie. ()

Hapretor

Na kresleného Asterixe a spol. je to velká nuda a slátanina. No, tak to dopadá, když už docházej nápady, a přece se musí točit. ()

fr3ak odpad!

Takhle nasranej už sem fakt dlouho nebyl, velice děkuji za zničení jedné z nejlepších animovaných sérií... ()

Merggie

Veľmi dobrá oddychovka. Pravdupovediac, myslel som si, že to bude horšie. Často spomínané "modernizačné" vstupy mi nevadili napríklad preto, lebo ich príliš veľa nebolo. V porovnaní s 12 úlohami pre Asterixa ide o akčnejší animák, ktorému však narozdiel od spomínaného veľdiela chýba inteligentný humor. Dáni stavili na jednoduchosť postáv a priamočiarosť príbehu bez narážok a skrytých vtipov. A ako sa ukázalo, rozhodli sa dobre. ()

salamandrr

Velmi podařený asterix,který je docela dost vtipný.jsem rád že galové našli protivníky,kteří o něco více vydží než římané 8) ()

Filmárik

Časy 12tich úloch, Kleopatier a Británie sú dávno preč. Asterix je pre mňa jedna z najväčších európskych ikon komixu a animovaného filmu. O to viac ma mrzí že sa čoraz viac przní podobnými filmami ako napríklad Asterix a Vikingovia. Vždy som v Asterixovi miloval moderné narážky ktoré tomu vždy dodali potrebnú šťavu a grády. No tu je to abslútne pateticky na silu pretrčené pred diváka a niektoré scény doslova kričia " smej sa na mne " . Zničohonix je síce štýlová postavička ale jej prezentácia v podobe diskofliného tanca a holuba s menom Esemeska ja proste trápna aj pre malé dieťa. Ako dodnes veľký fanúšik papierových komixov od majstrov Uderza a Goscinnyho som určite rozmaznaný genalitou ich dokonalej statickej interpretácie ale každý musí predsa vidieť že ich adaptácie boli oveľa kvalitnejšie pred dvadsiatimi rokmi ako teraz. 1* za výborné ( hoci premrhané ) spracovanie 2* za vernosť kultu. ()

Tryman

Docela zábavný animák, ale u starších Asterixů jsem se zasmál víc. Nicméně zas taková katastrofa to nebyla, koukat se na to dalo, vtipné gagy se našly a příběh měl hlavu a patu. ()

igirazor

Jeden z najlepší asterixových filmov. Narozdiel od niektorých iných častiach série, tento film ma dobre rozosmial. Aj ked to je trošku pritiahnuté za vlasy, ale ked nič nehladáte, ale chcete si odpočinúť a zasmiať sa, tak je to to pravé.:D ()

kilobyte

To kouzlo, které dělalo z Asterixe a Obelixe něco víc než jen pohádku, zde prostě chybí. Nejvíc mě pobavil stejný budíček v Galii a Skandinávii. ()

Torgal

Toto sa nepodarilo. Na prvý pohľad to síce vyzerá ako starý dobrý Asterix, ale animácia vo mne vyvolávala dojem “uncanny valley” tým ako neúspešne imitovala štýl starších filmov. Zásadnejším problémom je však zženštilý fracek v hlavnej úlohe. Keď na začiatku filmu spustil otravnú disco otrhovačku (podotýkam, že v neskrátenej verzii!), tak som to skoro vypol. Celkovo sa mi sem tie moderné popkultúrne odkazy nehodili a zhadzovali celkový dojem ešte nižšie. Tiež je tu trestuhodne málo Rimanov, hoci pár vydarených bitiek sa tu predsa len vyskytlo. Príbeh ako taký bol ale hodne infantilný a celkovo tento počin vnímam ako pošpinenie série. 3-/10 ()

PanthercOY

Pribeh je lacine americky, nezajimavy, tisickrat opakovana sablona. V takovem kontextu uz ani oblibene 'vtipove posrupy' z minulych dilu nerozesmeji, spis naopak. Ikdyz trochu nesikovne to vystihl kocour : "Sada univerzálních gagů poplatných moderní době" az na to, ze prave z toho je me na bliti ()

artuš

výborná animace, akorát v některých okamžicích jsme se nevešly s našim dabingem do toho co postava říká,byla zde hluchá místa. Všechny tyto potíže,ale kompenzuje dějten byl vynikající. ()

Psycho.R

Přemýšlel jsem v čem je problém posledních dvou Asterixů v animované formě - bobývá Ameriku a vikingové. A došlo mi, že je to závěrem. Na konci jsme zvyklí na římany a bezstarostnou zábavu, kde Obelix mlátí hlava nehlava záporáky a Asterix vymýšlí něco k vyřešení zápletky. Tady to není. Je tu pouze zápas s "Balvanem", kde se ještě o jednu z hlavních postav musíme bát. O tom to podle mě celé je. Jinak neříkám, že je to nejhorší část. A budu rád, když se budou dál točit nové. ()

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč