Animovaný film Asterix a Vikingové je adaptací původního komiksu Asterix a Normané. Příběh začíná, když náčelník vesnice obdrží zoufalou žádost o pomoc od svého bratra v Lutecii. Ten potřebuje, aby se z jeho syna stal pořádný muž a tak jej poslal do galské vesničky. Mladík je nejprve znuděný ze strohosti venkova, tato nuda se však velmi rychle změní, když připlují vikingské Drakkary. Vikingové však nepřišli plundrovat a ničit, ale naučit se novým věcem, jako je například strach. A toho má mladík v sobě dost a tak jej unesou. (SPI Film)

C0r0ner

Dost velká hrůza. Nečekal bych, že kreslený Asterix bude někdy tak strašně špatný. Velmi pravděpodobně to je tím, že autoři totálně porušili základní myšlenku - souboj s Římem. Vikingové jsou sice zajímavé téma, ale pro Asterixe se ani trochu nehodí. A ten příběh taky nestál za nic. Prostě velká bída. 20% ()

tomtomtoma

Již normanská předloha nepatří k nejúchvatnějším dílům komiksového seriálu a novodobý roub dokázal učinit z filmu Asterix a Vikingové nejméně poutavou animovanou zábavu nepoddajných Galů. Asterix vždy sloužil k nadsázce komentování nešvarů současnosti, ale ne každá podobná snaha vede ke stejně důmyslnému vyznění. Snad je to i pokročilejší dobou spotřební éry vzniku filmu, ale výsledek je povrchnější a příliš umanutě si lebedí ve svém vlastním pofidérním přínosu. Nebýt postaviček obou světoznámých hrdinů, byl by film zaměnitelný s ostatním balastem animované tvorby moderního věku a snad jen z obdivné úcty lze nalézt každý sebemenší záchvěv zábavy a úsměvu. Asterix a Vikingové dovršili transformaci kultu na novodobé podmínky. Nemohu být nadšen, ale stále jde o dva svérázné výtečníky. Strach jde ze směrování, nikoli ze všehoschopných nájezdníků. Oubliez et augmentez! Je vais dormir avec cet espoir! ()

Wormboy

Velmi pekna rozpravka v klasickom zmysle a konecne aj v 2D ponimani, ktora je tak vtipna ako aj zabavna. Proste stari a dobri Asterix a Obelix :) ()

bouchy

Po zhlédnutí filmu mi bylo dost smutno. Tvůrcům se podařilo zlikvidovat vše, co pro mě - a jsem si jist, že nejen pro mě, ale i pro spoustu dalších fandů, kteří v dětství hltali kresleného Asterixe - tyhle postavičky a příběhy kdy znamenaly. Vražda jedné velké legendy. Rozmašírovali původní nápad, vysekali veškeré kouzlo a charakterům odřezali jejich pravou tvář. A co teprve ta kvanta narážek na moderní dobu? Proč, proboha? Kdyby to bylo alespoň vtipné... takhle jsem měl pocit, že tvůrci nepočítají s tím, že na film se bude dívat také někdo od jedenácti výš. Z dospělého diváka odkojeného na původních příbězích dělají dementa. V porovnání se staršími filmy slabá jedna hvězdička (a to jen za to, že jsou si postavy alespoň podobné). V porovnání s původním příběhem - Asterix a Normané - jasný odpad! Už dlouho se mi nestalo, že bych měl chuť právě přehrávaný film vypnout a potřísnit kyselinou. ()

MarekT

Neskutečné zklamání mi přinesl zatím poslední animovaný film údajně adaptací komiksu Asterix a Normané. To je první věc, co mě tíží - adaptace komiksu. Jak se tahle nepravda může rozšiřovat dál? S komiksem je zde společného jen velice málo věcí. A můžu vám říct, že jistá lovestory tam vůbec nepatří. Také zařazení hiphopu narozdíl od rokenrolu jakožto moderního lutéckého stylu mě dosti iritovalo. Dále - po hrané Kleopatře jsem si myslel, že horší už to opravdu být nemůže. A ono bylo. Komiksové vtípky a situace byly nahrazeny těmi pro děti. On vlastně samotný film nedělá z Asterixe podobně jako u simpsonovského celovečeráku zábavu i pro starší, on se zaměřuje výhradně na děti. No, dále se nebudu rozčilovat, je to zbytečné. Ještě bych se vyjádřil k dabingu - ten byl spíše podprůměrný a máme tu akorát jediný záblesk v podobě Oty Jiráka (Obelixe), který se dokáže vyrovnat svým předchůdcům, jakým byli Jiří Lábus nebo Jan Schánilec. A na závěr poselství dalším generacím - už nikdy žádné zfilmované komiksy, ani animované a už vůbec ne hrané. A za co ta jedna hvězda? Sám nevím, ale asi je to z úcty ke Galům, kteří mě provázeli dětstvím a provází mě i nyní, kdy si nějaký ten komiks rád přečtu a nějaký klasický animák pustím. Zajímavý a výstižný komentář: bouchy. ()

Radiq odpad!

Už jsem na takový filmy asi moc starej. Anglickej dabing je strašnej, protože jejich hlasy jsou úplně normální a není na nich nic vtipného. Takhle mi tam nejlepší přišlo, když kouzelným nápojem oživili holuba :))). Jo a ta hudba je tam jak rána pěstí ne na oko, ale otevřenou lebkou do centra filmového vnímání. ()

Rockwood

OMG lidičky. To snad není možný tohle. Říkám si Asterix, nový, kreslený... to musím vidět. Viděl jsem, byl sem udiven, zaskočen, uražen, rozhorčen, naštván. No jako příběh dobrý... kreslíři... přímo výborný... hudba... nádherná. Ale proboha co to techno, dance nebo co to bylo. Co ta smska... Bože tohle tam fakt neměli dávat. To se mi hrubě nelíbilo jak to zmodernizovali. Prostě FUJ. Tři hvězdičky a to za tu ústřední hudbu, za pěkně zpracovaný (myslím jako kreslený)... ale jinak prostě fuj. ()

tom88

Viditeľne slabšia časť Asterixov. Animácia je pekná, lepšia , no dej je menej pútavý a mne osobne vadil ten taký modernizovaný štýl ako je SMSka cez holuba a trápne disko s modernou hudbou, ktoré zaviedol v galskej osade ten vysušený blonďák. Film ani nebol taký vtipný ako som čakal aj keď sa sem tam niečo podarilo. Po tomto už nechcem ďalších Asterixov. 45% ()

Nivenx

Asterix a Vikingové jsou nejnovějším dílem, ale pořád velice zábavným. Sice se tam najde několik velice trapných scén, ale stejně se člověk pobaví. 65%. ()

otík

Začne to jako reklama na IKEU, pokračuje parodií na Rockyho a pak se jede v příjemném duchu animované a zábavné moderní pohádky. Vše je OK, příběh v pohodě, sem tam vskutku podařené vtípky. Naprostá spokojenost včetně velké spokojenosti s klasickou 2D animací. ()

filmmovier

Bavil jsem se výborně, nemělo to chybu a kouzlu starších Asterix filmů se to slušně přiblížilo. Občas sice slabší, ale ocenil jsem hlavně to, že tady velký prostor dostali i piráti. Takže po tomto filmu převládalo nadšení. Proč takhle neudělají Tintina? 75%. ()

LeoH

Kupodivu poctivá práce a důstojné pokračování tradice. Obrázky klasické, sice barevnější s malinko tvrdšími liniemi, ale nic, na co by se nedalo zvyknout (asi jako když Rychlé šípy převzal po Fischerovi Čermák :-) ); ozvuky současnosti k Astérixovi odjakživa patří a jsou do toho zapasované nehumpolácky, takže s nimi nemám problém; komu nepřipadá vyrovnané soupeření s Vikingy zajímavější než nekonečné šikanování Římanů, může si smlsnout na trápení náčelníkova synovce; děj ani humor netrpí na hluchá místa jako leckteré z původních dílů. Scénky s druidem a bardem působí pravda trochu jako z povinnosti, ale stejně si nejsem jistý, jestli se to náhodou ze všech animovaných Astérixů nejvíc neblíží náladě, kterou si pamatuju z dětství z komiksů, takže všeobecné nevoli (i u mých vlastních ratolestí) nerozumím. Neslyšel jsem český dabing, možná bude pes zakopaný tam. Za mě stejné hodnocení jako u většiny starých dílů. ()

LordSnape

Nový kreslený Asterix mě docela pobavil. Animace je také pěkná, ale při pomyšlení na staré kousky jako Asterix a překvapení pro Caesara, se mi tento film jeví spíš jako slabý odvar. ()

Mrkvič

Jeden z těch lepších nových Asterixů. Oproti jiným zaujme obrazem a hlavně hudbou! Oproti jiným mi ale přišel určený trochu mladším divákům, ale nějakých vyloženě trapných scének tak moc není. Některým vtipem se zasmějí i dospělý, takže to snad může zvlýdnout každý. ()

Ryuuhei

Rozhodně chválím klasickou 2D animaci, která 3D prvky nezakomponovává prakticky nikde - i ta voda je ručně animovaná. Co se týče ale zbytku - jak se říká u nás, je to taková prostoduchá blbost, která sází na nanicovatého hrdinu a řadu popkulturních odkazů. Pousmál jsem se třeba u scény, kde se stála fronta do vikingského rádoby klubu, ale to je tak vše. Žádné velké ponaučení, ani moralizování z filmu nevyplynulo a tím mám i já jasno, že cílil vyloženě na mladší publikum (a to starší neměl moc čím potěšit). Nicméně jsem se díky tomu všemu a kratší stopáži ani nestihl nudit, vše pěkně odsýpalo a mělo jasnou pointu, tak uděluju opravdu hrubý průměr. ()

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč