Animovaný film Asterix a Vikingové je adaptací původního komiksu Asterix a Normané. Příběh začíná, když náčelník vesnice obdrží zoufalou žádost o pomoc od svého bratra v Lutecii. Ten potřebuje, aby se z jeho syna stal pořádný muž a tak jej poslal do galské vesničky. Mladík je nejprve znuděný ze strohosti venkova, tato nuda se však velmi rychle změní, když připlují vikingské Drakkary. Vikingové však nepřišli plundrovat a ničit, ale naučit se novým věcem, jako je například strach. A toho má mladík v sobě dost a tak jej unesou. (SPI Film)

Nihlathak

Hnusná a odporná prohnutá animace.... Zničehonix je TAK hroznej! A ta vikingská holka taky! Hrozná disneyovitost! Atmosféra je v kravím lívanci. Jakoby kopírovali filmy, když se tu objevují ty absurdní (tehdy) futurismy, se kterými to opravdu přehánějí. No a červivou třešničkou na zkyslém dortu jsou ty písně. ()

lumiros

S ohledem na to, které věkové skupině je tento animák určen nemám větší výhrady. Tedy až na toho kytkožrouta, tem mi lezl celou dobu na nervy, ale asi to tak tvůrci chtěli, aby poukázali na výdoblitky moderní doby a on byl tedy přesný obrázek některých dnešních telat. ()

PetrPan2

Nechci působit jako starý patron a uznávám, že každý může mít na svůj názor, ale mě se původní filmy ze šedesátých a osmdesátých let zdály mnohem vtipnější... Asterix a Vikingové působí tak trochu Disneyovským humorem pro opravdu ty nejmenší děti, zatímco v původních filmech i komixech byl i humor dospělejšího rázu. ()

sskrblik

Na jednu stranu jsem rád za to, že se udělal ještě komix, protože hraný Asterix byl otřesný. Ale na druhou tomu něco chybí, aby to byl ten starý dobrý Asterix. Nemyslím si, že nové animace by uškodily filmu, to rozhodně ne. Ovšem pokulhává příběh - pop taneček a jiný výstřelky kazí atmosféru. Rád bych tomu dál i víc, protože mám Asterixe rád, ale bohužel si to nezaslouží. ()

KimmyJ

Tak perfektní předloha!! Tento díl Asterixe byl vždy můj nejoblíbeněší a tudíž jsem se těšil, že i film bude super. Ovšem filmaři se toho asi snažili zhostit nějak nově a já si myslím, že se jim to vůbec nepovedlo... Velké zklamání. ()

Všivák

SMSka, diskotékové rytmy, všelijaké moderní prvky? Tak to pardón, ale takovýhle axterix už mě nebaví. Kde že je ta atmosféra z prvních dílů. Ach jo, asi už nejsem dítě.. ()

Compadre

No jo, no...kvalit starých Asterixů tenhle vikingskej nedosahuje, ale stejně je dobrej. Hlavně mě pobavilo Obelixovo zjištění, že ti Vikingové jsou houževnatější než Římani a že je to teprve ta správná rvačka :))) ()

mirec88

To už nie je ten klasický Asterix, akého poznáme. Tá modernizácia mi na tú dobu vôbec, ale vôbec neprišla vhod. ()

Ravi

Neztrácí to na vtipnosti, ale pozbylo to překvapení a pořádný příběh. Nový snímek je spíše poněkolikáté vylouhovaným sáčkem čaje - bez římanů to není ono, ale co s nimi potolikáté? Výsledek vyzněl do prázdna, ale úroveň si to drží. Povedená hudba. 60% = 3/5 ()

mcleod

Co to udělali kreslenému Asterixovi? Nejen, že vtipy ve filmu jsou na úrovni hraných filmů (jejichž fanouškem opravdu nejsem)... ale autorům se dokonce povedlo zničit atmosféru kreslených filmů. Možná k tomu přispěla i výše zmíněná inspirace ve filmech o Asterixovi, ale především fakt, že autoři film vytvořili v příšerné počítačové grafice. Chápu, že ruční kreslení je náročnejší, ale kdyby se aspoň v počítači pokusili napodobit starý styl (nebo vytvořili nový styl s podobně příjemnou atmosférou). Takto jsem měl spíše pocit, že se dívám na nepovedenou počítačovou hru. ()

BuryGol

Už od začátku jsem si říkal "A do háje!". Časy Asterixe už jsou asi pryč. Původní filmy byly výborný a i ten českej dabing ušel. Dneska je českej dabing pro mě tak nesnesitelnej, že se koukám na originál. Tohle jsem v češtině zkousnul, ale s menší újmou na zdraví. Příběh klasickej, to nový kreslení celkem taky ujde...možná jsem těch 70 minut moh dělat něco jinýho, ale co. I když, párkrát jsem se zasmál, to zase jo. Hlavně u Abby a Ikey. ()

MiaMoonlight

Nebudu zastírat, do shlédnutí jsem byla donucena. Nakonec sem se ale až divila, že kreslení Galové můžou být zábavní jako celovečerák a film má nějaký ten příběh. Za mě příjemné překvapení. ()

giovanni3

Asterix a Obelix to je prostě klasika a Vikingy jsem měl vždy rád. Zdálo se to tedy jako ideální koktej, který zaručí pořádnou porci humoru a relaxace. Bohužel výsledek byl o dost slabší. Vikingové byli jen o něco málo tužší než Římané, ale hlavně se tito drsňáci báli. Jejich čaroděj hodně připomínal toho rádoby čaroděje, který v starším díle Asterixe a Obelixe přišel do Galské vesnice, aby Galy využil pro zisk zlata. Tudíž tu probíhá i opakování postupů ze starších dílů. No a celý děj se netočí vlastně ani tak kolem Vikingů, ale spíše kolem mladého rozmazleného fakana. Jeho chování, tanec, gesta atd.. prostě odpad první kategorie. Jako bonus přidáme románek s mladou seveřankou a máme univerzální lákadlo na publikum. Tudíž tento film jde co nejpřímější cetou jak být stále Asterix a Obelix, ale moc se u toho nenadřít, nalákat lidi a vydělat prachy nic víc. Slabota a 2z5 z úcty ke kultovní dvojici a skrze pár dobrých scének. P.S.: Vikingové plují k břehům Francie hledat strach? To je taková krav.na, že to to musel ten scénárista vymyslet když byl na mol... ()

Drnqonovic

Asi jsem nostalgik, ale tohle se mi nelíbilo. Nejspíš to bylo tím, že hlavní roli měl ten blonďatej fracek, a Asterix s Obelixem byli jenom taková kulisa. Modernizace... Budiž, neskáču z toho radostí, ale je to pro děcka a rock'n'roll už prostě tolik v rádiích nefrčí. Je to rozhodně lepší, než pozdní hraní Asterixové (po Kleopatře, samozřejmě), ale že by to byla nějaká pochvala, to se říct nedá. ()

Looser

Vůbec nic mimo pár nápadů (yurayura), opravdu pohadka max. pro deti predskolniho veku a je mozne, ze i ty se budou nudit. ()

Obivan

Film se mi docela líbil. Byl skvěle graficky zpracovaný, měl povedený děj a objevily si i dobré vtipy, ale na dřívější animáky Asterixe to rozhodně nemá. ()

SG-1

"Tak to u nás chodí. Vybereš si děvče a pak si ho odtáhneš za vlasy do své nory. Zeptej se své matky." -náčelník Vikingů- ()

Kuny27

já osobně jsem zastánce hraného Asterixe a Obelixe, a proto jsem si myslel, kdo ví co to bude za hovadinu, ale byl jsem mile překvapen ()

Han22

Poslední kreslený Asterix je bezesporu jednoduchá hovadina, která opouští většinu tradičních náležitostí původních animáků. Místo nich zde máme moderního floutka, který učí vesničany tancovat na disco, má holuba esemesku a zamiluje se do tvrdohlavé vikingské dcerušky. Dále pak partu vikingů, jednoho přitroublýho záporáka, pár moralních ponaučení a závěrečný akčně-napínavý konec. Spíše to připomíná disneyovku než Asterixe. Přestože jsou tu Asterix a Obelix skoro navíc, bavilo mě to celkem slušně. Možná i více než dva předchozí díly, takže tu trojku tomu dám. ()

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč