Zcela unikátní kombinací komiksu, hororových i vědecko-fantastických filmů a romantických příběhů je ambiciózní projekt od producenta Hvězdných válek George Lucase a scenáristů Indiana Jonese. Howard T. Duck je kačer v kačeřím světě, který je téměř alternativní kopií toho našeho. Jednoho dne je vytržen ze svého pohodlí a i s křeslem přistane kdesi ve špinavých uličkách New Yorku. Seznamuje se s mladou zpěvačkou Beverly (Lea Thompson) a společně se snaží přijít na kloub tomu, jak dostat excentrického a osamělého kačera zpět domů. Na pomoc přispěchá potrhlý vědátor Phil (Tim Robbins), který společně s kolegy zjistí, že Howard byl náhodou přenesen jejich urychlovačem částic. Při dalším pokusu se do doktora Waltera (Jeffrey Jones) dostane mocná příšera z alternativního vesmíru, která jej nakonec ovládne a začne připravovat cestu svým příbuzným, toužícím obsadit celou Zemi. A kdo jiný může zabránit zničení našeho světa, než roztomilý bílý kačer s neodolatelným zobákem? (Řitka video)

Stegr

Zlaté maliny 1986 - 4x - Nejhorší film, Nejhorší scénář, Nejhorší nová hvězda (Šest chlapců a děvčat v kačeřím kostýmu), Nejhorší vizuální efekty... ()

Allien.9

Naprostá bomba, kterou jsem viděla ještě v dobách rychlodabingu (snad 100x), a která neztrácí kouzlo ani po dvaceti letech. Takový milý a vtipný sci-fi shit. :-) ()

Goldbeater

Jako malej kluk jsem tenhle film měl docela v oblibě, ale po letech jsem si z něj pamatoval prakticky už jen scénu s křeslem a nic víc. Když jsem si před pár dny Kačera Howarda pustil po asi patnácti letech znovu, nestačil jsem zírat, jak bizarní dílo to v jádru je a jak se při něm i po těch letech dokážu neskutečně bavit. V době vzniku kritiky strhaný finanční propadák z produkce George Lucase dodnes obsazuje místa ve všemožných žebříčcích nejhorších filmů všech dob - v mých očích zcela neprávem. Je to teda neskutečná bejkovina, v níž se dočkáte několika opravdu šílených nápadů a dost suchého humoru, ale zároveň je to tak zábavné retro dobrodružství, že není možné se u toho nudit. Baví mě myšlenka, že Kačer Howard prakticky předběhl dobu a to mu více méně zlomilo vaz - dnes, kdy jedny z divácky nejúspěšnějších komiksových blockbusterů jsou ty s mluvícím mývalem a kusem dřeva, by tahle bláznivá podívaná přišla vhod. Mně ale stejně Kačer Howard sedí víc do té poloviny 80. let, jejichž atmosféru smíchal s trochou neo-noiru, což skvěle podkresluje velkolepá hudba Johna Barryho a velmi chytlavý rockový soundtrack (z velké části zpívaný hlavní herečkou Leou Thompson). Jak mě dnešní komiksové filmy povětšinou už moc nebaví (i ty od Marvelu), tak tenhle snímek si naopak milerád dám někdy brzy znovu. Kačer Howard pro mě zřejmě bude takovým menším „guilty pleasure“ a kdykoliv se ho rád zastanu. ()

Snorlax odpad!

Ze začátku se to tvářilo, že by z toho mohla být průměrná parodie. Postupně se to propadalo do trapna, až se to stalo hloupým a nudným zároveň. Takže z toho není ani sci-fi, ani parodie, ani akční film, není z toho vlastně vůbec nic. Jediné, čím se mohu utěšovat, je téměř jistota, že nejpozději zítra si z něčeho tak prázdného nebudu vůbec nic pamatovat. Marně se pídím po důvodu pro alespoň jednu hvězdičku, ale kde nic není... ()

Anderton

Spočiatku vtipná situačná komédia, z ktorej sa, pribúdaním akcie, stáva stále väčšia a väčšia zhovadilosť. Našťastie aj pri scénach úplne mimo akéhokoľvek chápania sa občas prehodí nejaká vtipná hláška. Ak bolo Zlaté dieťa veľký hit, tak je prepad Howarda, sympatickejšieho chlapíka ako Eddie Murphy, dosť prekvapením. Ale nikto nie je vo svojej krajine prorokom, ani producent Lucas. Osobne by som si vedel predstaviť pokračovanie na káčerovej planéte, kde by sa pre zmenu premiestnili pozemšťania. ()

DJ Lonely

Tenhle film je prostě moje srdcovka z teenegerských let, kdy jsem ji sjížděl z páté kopie VHS dvakrát denně. Skvělá oddychovka, u které se báječně pobavíte a také úžasný Tim Robbins, na kterého doba jeho největší popularity teprve čekala. I love you, ducky. :) ()

AllShallFall

Na tomto filmu spolupracoval i George Lucas. Jako malý jsem se na to často díval. po těch dlouhých letech jsem si na to opět vzpomněl a musel si to pustit zas a ještě stále jsem udiven jedinečností filmu. Dobrodružné a vtipné. 85% ()

SeBig

Já si toho KVÁKA docela oblibil :-D. Je to vlastně taková kravina která se dá dokoukat a upřímě se i zasmějete nad akčním kačerem! ()

honajz

Docelá příjemná parodie na fantasy filmy v hlavní roli se sprostým kačerem. Lea Thompson jako metalačka taky není k zahození :-) ()

HellFire

Chvílemi „komedie“, chvílemi drama, chvílemi horor, chvílemi erotika... Howard the Duck neví, jestli se má zalíbit dětem, nebo dospělým. Respektive napsaný je rozhodně pro dospělé, protože obsahuje až příliš mnoho scén, které dítě nikdy nepochopí (tohle napsali slizcí úchyláci, jinak není možné, že v jednom momentě málem sledujeme, jak Howard masturbuje u erotického časopisu, pak zjistíme velikost jeho přirození, načež musíme sledovat, jak pracuje v erotickém klubu či co to je... a nakonec se málem vyspí s Leou Thompson – na tohle producentsky dohlížel George Lucas?), zato rodič bude kroutit nevěřícně hlavou. Na druhé straně jsou nelogické scény, které nebudou vadit jen nevinné dětské mysli. V tomto podání tak není Howard sympatický pro žádnou cílovou skupinu. Tak tonálně nevyvážená věc mohla vzniknout jen v devadesátkách, kdy nikdo nevěděl, jak pořádně uchopit filmy podle komiksu. Děj se točí okolo kačera Howarda, který je jednoho dne bezdůvodně vysát portálem na nebi a přenesen na Zemi, kde se dočkáme klasického ,fish out of water“ scénáře. Bohužel právě v tomto kabátku se není na co dívat a já celou dobu jen nevěřícně kroutil hlavou nad tím, že něco takového mohlo vůbec vzniknout. V paměti mi utkvěl především naprosto příšerný soundtrack – tvůrci na nás doslova chrlí jednu písničku nevalné kvality za druhou. P.S. Nepamatuji si, že bych kdy viděl film s tak špatným dabingem. Herci musí normálně některé dialogy namluvit znovu ve studiu, protože na place bývá rušno. Je to veskrze normální postup a pokud nevíte, že se něco takového děje, nepoznáte to. Tady ale herci mluví na rušné ulici, přitom zní, jako kdyby byli zavření v telefonní budce. Tohle je jeden z těch mála filmů, které ukončují kariéry. Tady to, stejně jako třeba v případě Super Mario Bros. schytal režisér. ()

ARI50

Mám k tomu zvláštní postoj, protože jako menší jsem to celkem obdivoval kačer nám dodá skvělý smutný a zvláštní příběh a dá se slušně na něho koukat ale láska k člověku se mi tam nehodila ale asi to tak mělo být. Je to prostě hodně zajímavý film jako by to bylo včera kdy jsem to viděl. Ale přesto mi něco říká že v budoucnu to mu dám šanci a třeba změním hodnocení zatím je to na vážkách. ()

Lacike

Nevedel som co od toho mam ocakavat. Bal som sa, ze to bude detska blbina. Prekvapivo nie je. Howard sa sprava cely cas dospelo a je to velky sympatak. Po boku ma neskutocne sexy Leu Thompson a chemia medzi nimi dvoma je perfektna. Aj to dobrodruzstvo plne velkolepych akcnych scen na ktorych vidno, ze to bolo drahe je celkom zaujimave. Takze som uvazoval aj o tretej hviezdicke. Bohuzial film neustale zrazala do hladin trapnosti detinsky sa spravajuca postava Tima Robbinsa. Bez neho by to bola zabavna sci-fi komedia typu Men In Black. 5/10. ()

Terva

CITÁT - Ve všech těch Galaxiích může existovat cokoliv......... Marvel vytasil svého kačera. Dal mu kalhoty, jméno Howard a přenesl jej z Marschingtonu na Marsu do Clevelandu na Zemi. Kupodivu se s touto situací kačer Howard vyrovnal rychleji než místní "nahé" opice. CITÁT - Hele, vypadají hladově. Dejte jim banán.......... Plno vtipných hlášek, gegů a komických situací. Dobrý hudební doprovod a supr hlavní herečka Lea Thompson. Například její erotická scéna mě dostala do kolen a kačerovi dokonce i postavila. Postavila pírka na hlavě. CITÁT - To je zvrácenost!!!........Howard mi okamžitě přirostl k srdci - je silně ironický, nemá rád vajíčka a miluje pivo. CITÁT - Dáme si třikrát pivo!!!........ A aby to nebylo až tak moc romantické, objeví sa na planetě zvané Země ještě jeden mimozemšťan. Je to záporák, nemá rád pivo a miluje vajíčka. Závěrečná hudební šou je prostě krásná a píseň Howard of The Duck je pěkná. CITÁT - To nebylo špatný na kačera z Vesmíru........ ()

corpsy

Pecka, ktorá nespravodlivo prepadla. Je to krásny príklad fantastického filmu, ktorý sa točí pre masy. Komerčne sa to občas vydarí ( GREMLINS ), občas nie ( HOWARD alebo MY SCIENCE PROJECT ). Je to však legenda, aj z hlavne nostalgického hľadiska, lebo priznajme si, koho tento film v detstve nezaujal. Film je plný nápadov, akcie, trikov a humoru, bez väčších ambícií ( maximálne tak trhať rekordy v návštevnosti ) a s mimoriadne charizmatickým a sympatickým hrdinom. A za to si svoje hodnotenie s istotou určite zaslúži. ()

ConanVJ

Celkem povedený filmek, ke kterému jsem se dostal až teď. Příběh je pěkný, efekty dnes již nikoho neohromí a obsazení celkem v pohodě. Taková jednohubka která nenudí. Za mě 60% :) ()