Vytribeny mindfuck snimek. Paranoia, haluznosti, alternativni reality, zoufalost a deprese, demoni, co je vlastne pravda? Tohle je presne typ filmu, ktere zeru a Jacob's Ladder patri k tomu nejlepsimu. Silna Lynchovina, ktera ale neni od Lynche, nicmene se jeho kouskum velmi schopne vyrovnava. "If you're frightened of dying, and you're holding on, you'll see devils tearing your life away. If you've made your peace, then the devils are really angels, freeing you from the Earth. " 8/10(23.11.2009)

See? According to this, you're already dead. Super! Jacobova vize pekla v nemocnici už teď patří mezi jedny z mých nejoblíbenějších scén. Rozhodně doporučuju zhlédnout klip od Cage, který je lehce inspirovaný filmem http://www.youtube.com/watch?v=vrIUuP88Jpw .(4.3.2013)

115 minut stagnace v říši přeludů. Někomu to ke štěstí stačí, já bych od nadprůměrného filmu (ve vší skromnosti) chtěl třeba něco jako "dějový vývoj". S ohledem na dobu vzniku hodnotím spíš shovívavě. Ovšem v dnešních časech "Mechaniků" a "Vanilkových nebí" působí tahle mystérie spíš jako úsměvná kaše, kterou nám pan Lyne neúnosně dlouho matlá kolem papuly.(5.8.2010)

Těžko se komentují filmy jako je Jakubův žebřík. To, co se ve filmu dělo, je totální peklo. Někdy v půlce filmu to příběhově trošku sláblo, protože start to mělo víc než brutální. Závěr byl ale finišem se vším všudy a dlouho se mi nestalo, že bych na obrazovku civěl s otevřenou držkou, ze které stačilo málo, aby mi začaly odkapávat sliny hrůzou. Tento příběh tak dokazuje to, že je vlastně úplně jedno, jestli žijete v demokracii nebo totalitě. I domnělá demokracie jako je USA dokáže takové zvěrstva, jako testování žebříku na lidech, kteří o tom ani neví. Výsledek? Podívejte se na tento film.(25.1.2016)

• Frajer42

Celkový nápad i finální pointa jsou rozhodně super, ale celý snímek byl koláží převážně úmorně nudných psycho pasáží a já nepatřím mezi ty vyvolené, kteří jsou schopní cokoli z toho nějak docenit. Rozhodně to není zapříčiněno pouze tím, že dávám přednost knize před drogami. Taktéž se musím přiznat, že mi byl krajně nesympatický Tim Robbins v této herecké poloze a s překvapením sleduji, kolik "náročných diváků" nad ním probudilo k aktivitě svých 14 centimetrů. Před zhlédnutím snímku jsem si nevyhledával žádné informace, ale od tak vděčného tématu, jako je použití halucinogenů v armádě, jsem si troufl očekávat poněkud chytlavější a působivější podívanou s výrazně silnějším poselstvím. Bohužel jsme viděli jen jakési předsmrtelné křeče člověka, který byl ve špatný čas na špatném místě. Extrémně mě to nebavilo. Zejména první polovina filmu je úplně o hovně. Lepší hvězdička.(18.3.2020)

• - Spoiler: V jedné z alternativních scén, která vede k jinému zavěru filmu, než jak jej známe, Michael Newman (Matt Craven), chemik, který se podílel na vytvoření subsatnce žebříku, nabídne Jacobovi (Tim Robbins) protilátku na příznaky žebříku. Jacob si vezme lék u Newmena v bytě. V tu chvíli začnou praskat stěny bytu a dovnitř se sápou přízraky. Jacob upadne do bezvědomí, a když se probudí, jsou přeludy pryč. (KRYSIOPICE)

• - Adrian Lyne se nechal slyšet, že většina dialogů v úvodní scéně mezi vojáky byla improvizovaná samotnými herci, zejména konverzace mezi Georgem (Ving Rhames) a Jacobem (Tim Robbins) týkající se masturbace. (Seabeast)

• - Je možné všimnout si, že všechny reklamy na zastávce metra Burgen Street jsou zaměřeny proti drogám. (Listeroman)