poster

Jakubův žebřík

 • USA

  Jacob's Ladder

 • slovenský

  Jakubov rebrík

Drama / Horor / Mysteriózní

USA, 1990, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Richie666
  ****

  Tak tenhle film mě cupoval na kusy, každá scéna přikládá solidně pod kotel.., schizofrenie, strach a kýbl potu; v půlce jsem se klepal a cítil podobně jako Jacob... "I was burning from ice." Znamenité 'psycho'. Bohužel ale od chvíle, kdy "pravda" vyjde najevo, to najednou ztrácí šťávu a směřuje už jen k řekl bych neutrálnímu konci, kterej mě ničím nezaujal ani nedojal. Možná jsem ho nepochopil... Přesto velmi povedený thriller s doléhavou atmosférou a skvělým Timem Robbinsem.(3.3.2009)

 • akisha
  ****

  Nejvíc mi vadila paradoxně právě ta haluzovost, kdy divák nemá ani tucha, co se skutečně děje, co je flashback a co je jenom haluškový výmysl. Být to jen o trochu přehlednější, a mít to lepší konec (tenhle mě zklamal) neváhám s pátou hvězdou. Tim Robbins zde dokazuje, jak dobrý je herec. Hororové vsuvky se nesou v duchu devadesátek, jsou nechutné a děsivé. Těžké a depresivní, přesně jak to máme rádi. Poslední výhrada, která v originále odpadá - malý Macaulay Culkin nadabovaný podle mě dospělou ženou, ten jeho hlas je naprosto strašný!(1.1.2017)

 • milicjant
  *****

  Slyšel jsem, že se filmem kdysi nechali silně inspirovat tvůrci herního skvostu jménem Silent Hill, což je samo o sobě slušná reklama. Zároveň to však ve mně vyvolalo nemalé obavy o celkovém zúčtování a jakémsi „povinném“ srovnání těchto dvou světů. Přece jenom titul z dílny vývojářů z Konani se vyznačuje letitou kvalitou a hlavně si ze snímku mohl „vypůjčit“ jen ty nejpůsobivější nápady a... u těch vlastních muziku ještě patřičně přitvrdit. I stalo se tak. Rád bych však zmínil, že Jakubův žebřík je ve filmovém světě důstojným soupeřem. Ne stejně atmosférickým, ale v pár scénách se k mrazivému silenthillskému šílenství opravdu dokáže přiblížit. Čuměl jsem jak péro z gauče, z kolika scén japonci nakonec čerpali. (v SH2 je taky na Jacob's Ladder pár odkazů). Skvělá, těžce nedoceněná a mnohými opomíjená záležitost.(24.9.2005)

 • Nick Tow
  *****

  Psycho, ktoré sa chvíľami mení na horror a podtým všetkým po celý čas tlie hustá a silná dráma o manipulácii, výdatne podporovaná geniálnym výkonom Tima Robbinsa. /Pozor, vyletí spoiler: Po filme Carnival of Souls /1962/ už druhý film v poradí, ktorý pointou predbehol Shyamalanov 6. zmysel/1999/.(5.10.2006)

 • stilgar1
  *****

  Jeden z nejlepších novodobých hororů s Timem Robbinsem, který se vžil do své role naprosto skvěle. Nejenže jsem se skutečně bál, ale celý děj je prostoupen nezapomenutelnou mysteriózní atmosférou a doprovázen perfektní hudbou. A konec byl snad vyřešen nejlepším možným způsobem. Vybrat ten správný konec je těžká věc, zde se to však podařilo na výbornou. Kdo by řekl, že tohle příjde z dílen tvůrce filmu Flashdance? 9/10(11.9.2007)

 • - Funková skladba "My Thang" od Jamese Browna, která je slyšet v bujaré párty scéně, se nachází na Brownově dvojalbu z roku 1974 nazvané příhodně "Hell", v překladu "Peklo". (Seabeast)

 • - Některé obrazy byly inspirovány forografiemi Joela-Petera Witkina. Nejlépe zřetelný obraz beznohého muže s kapucou, který třese hlavou, je zvárněn podle Witkinovi fotografie "Man With No Legs" z roku 1976. Dále je film po vizuální stránce ovlivněn především dílem malířů Williama Blaka, H. R. Gigera a Francise Bacona. (Seabeast)

 • - Adrian Lyne se nechal slyšet, že většina dialogů v úvodní scéně mezi vojáky byla improvizovaná samotnými herci, zejména konverzace mezi Georgem (Ving Rhames) a Jacobem (Tim Robbins) týkající se masturbace. (Seabeast)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace