Nebojte, nepůjde o smrt roztomilého domácího mazlíčka, ale kočky nadmíru půvabné, povrchní a egoistické… A máme tu další díl kriminální minisérie s Janem Kanyzou jako majorem Bohuslavem v hlavní roli. A jak již samotný název napovídá – i tentokrát půjde o vraždu. Ovšem nikoli o smrt obyčejného domácího zvířátka, ale „kočky dvounohé“: manekýny, fotomodelky a především neúspěšné studentky gymnázia (E. Geislerová). Dívky nadmíru půvabné, ale značně povrchní a egoistické, jež chce v životě pouze získávat a brát, ať už jde o lásku, blahobyt či peníze. Svým lehkomyslným až cynickým přístupem k životu si dokázala vytvořit řadu nepřátel, což se jí nakonec stalo osudným… (Česká televize)

klúčik

Opäť Ján Kanyza ako inšpektor, ktorý vyšetruje vraždu slečny. Klasická kriminálka , no musím priznať, že som videl aj lepšie inscenácie..... 45%. ()

klukluka odpad!

Česká televiize od Vraždy kočky domácí naštěstí pro nás diváky urazila dlouhou cestu. Nebo spíš v té době právě procházela citelnou krizí. Otřesná věc. ()

Bohemák

Tak už jsem viděl i horší věci. Ale hned mi naskočí geniální Baumaxův verš: "Mám po očima váčky jako Kanyza..." A pohled do Tváře tohoto člověka, jak hraje toho naprosto tradičního ubrumlaného, zkušeného a charakterního policajta, to je vážně únavné. Ale velmi půvabná a mladá Ester Geislerová svou roli, podle mě, zvládla skvěle. Pan hezoun Šimůnek působil jako grázl hrozně komicky, ale své fanynky by ještě potěšil. ()

mira007

Kanyza bez Cibulkový v ještě méně akčním tempu než obvykle, nicméně zápletka celkem ušla a hodnocení pomohla zvýšit oběť Ester Geislerová, která tady je zatraceně sexy jako uškrcená fotomodelka. ()

Kochanski odpad!

Opravdu děs! Karel štorkán "proslulý" např. seriálem Chlapci a chalpi opět boduje! Neexistující výrazy , kterých používá ve snaze o autenticitu jsou vrcholně trapné. Růžičkova režie a zpracování nejvíce připomínají studiové detektivky z počátku sedmdesátých let. A na tohle ČT peníze má!!! ()

PavelZava

Celkem slušná zápletka/detektivka majora Bohuslava (Jan Kanyza), který je vždy sympa. Parťákem mu je Vrána (Karel Zima), no nevím, ale od tohoto podžánru detektivky nečekám více. Slabší dialogy místy … Kdyby, alespoň chodil včas, jsem zvědavej jakou ptákovinu si vymyslí dneska Dobrý den … dobrej Vítám tě synku Sorry, stávkujou tramvajáci Hlavně, že nestávkujete vy . Néé, to není důvod ()

Schlierkamp

Český kriminální film podle námětu K. Štorkána, v němž se vyšetřuje smrt osmnáctileté Alexandry Homolové, začínající fotomodelky žijící s otcem alkoholikem, která s oblibou svým mladistvým půvabem motá mužům hlavu. V roli oběti se představila E. Geislerová a v úvodu příběhu jsou naznačeny její povrchní vztahy, z nichž je jasné, že podezřelých osob bude víc a bude to patrně jeden z odmítnutých a zhrzených nápadníků. Jedná se o příběh, v němž je potenciálních vrahů celá řada, avšak žádný podezřelý do okolností vraždy nezapadá ideálně, přičemž na konci se ukáže, že vrahem byl někdo, kdo se ve filmu pouze nenápadně mihne a jeho spojitost s vraždou by čekal málokdo. Vyšetřováním případu byl pověřen major Bohuslav v podání J. Kanyzy a během pátrání mu byl nápomocen K. Zima v roli poručíka Vrány. Tato nadmíru zajímavá dvojice kriminalistů nesporně příběh obohatila a zpříjemnila. Ve vedlejších rolích se ukázala H. Maciuchová coby stárnoucí herečka Králová, která nalezla zalíbení v mladé dívce a nabídla jí azyl a její syn, morálně vyprahlý fotograf M. Šimůnek. Dále jsme mohli sledovat Alexandřina středoškolského profesora J. Satoranského, jenž těžko skrýval své citové touhy ke své studentce, jeho manželku v podání velmi zajímavé herečky A. Procházkové či dotírajícího Alexandřina spolužáka J. Maxiána. V malé, ale pro tohoto herce typické roli, se krátce před svým skonem ukázal V. Kotva jako tchán herečky Králové, který poskytl kriminalistům důležité svědectví. Druhý díl kriminální trilogie s majorem Bohuslavem nepříliš úspěšného režiséra M. Růžičky hodnotím především díky dobře napsanému příběhu a ústřední dvojici kriminalistů mírně nadprůměrně. ()

ostravak30

Možná trochu lepší než první část, kde převažovali rodinné záležitosti Jana Kanyzy. Tady máme opravdu detektivní příběh až do samého konce. Z původních hlavních hrdinů zůstal už opravdu jen Jan Kanyza, ale Karel Zima detektivku docela oživil. Ester Geislerové zase role modelky sekla. Nic světoborného nečekejte, ale takovou průměrnou kriminálku s možností tipnout si vraha ano. ()

Aidina

Hodně podprůměrná detektivka. Jedinou hvězdičku si zaslouží Karel Zima za ty svoje výmluvy, proč jde zase pozdě do práce. Tramvajáci stávkovali... ()

rigby

Silně odpočinková detektivka, která jde ve stopách klasické krimi. Vražda - vyšetřování - odhalení pachatele. Nic překvapujícího, nic novátorského. Jen příjemné herecké obsazení, které přispívá k pohodové koukatelnosti. ()

Pasternak

Velmi podprůměrné dílko s navíc velice trapným názvem. V osudový večer vraždy se téměř všichni co ve filmu vystupují zrovna setkají s obětí, to je náhoda!!! Snímek byl nazván jako: volné pokračování detektivky "Muž, který vycházel z domu". Ta byla alespoň průměrná. Doufám, že se nedočkám dalšího volného pokračování, kde dceruška Leni začne už běhat. ()

Mistr119

No nevim...celou dobu sice naprosto běžná (ale nijak podprůměrná, jak tady čtu komentáře) detektivka, ale ten závěr a uvědomění si, že ta holka vlastně zemřela, byla označována za děvku a přitom za to ani nemohla... vlastně nešlo ani tak o detektivku jako spíš o hořké drama se závěrem, kam až dokáže dojít pomluva a špatné lidské slovo... :/ Za mne tedy nakonec 4*, čímž jsem posunul film z celkových 45% na 46... :)) ()

PetrJJ

Po vzhlédnutí této české kriminálky jsem si vzpomněl že jsem před lety již viděl. Obecně od režie Milana Růžičky se my filmy moc nelíbí. Kriminálka je sice napínavá nicméně i trochu nudná. Jde se na to podívat jednou za čas když v tv tedy nic jiného zajímavého není. ()

Monicina

Mňa to bavilo a dej bol zaujímavý, bolo tam veľa humoru a irónie. Kanyza s Maciuchovou mali dobré scény, moja najobľúbenejšia bola, keď ako podozrivá sa mu chválila, že má alibi a hrala v divadle a "ako vždy skvele". načo on jej s vážnou tvárou odpovedal " O tom vôbec nepochybujem, madam" a vyznelo to skryto ironicky. Maciuchová veľmi dobre zahrala tú úlohu domýšľavej a nafúkanej prestárlej herečky, čo si myslí, že je pupok sveta. Jediný, kto mi tam nesedel bol Satoranský, tá úloha mu nesadla a pôsobil divne. ()