Turboman je zlý sen, noční můra každého otce a očistec za všechny prohřešky, kterých se tatínkové dopustili. Turboman je hračka a velké přání milionů dětí. Výrobce ale nereaguje moc pružně, a tak plastového panáka sežene jen ten nejrychlejší. Arnold Schwarzenegger chce splnit přání svého syna a dát mu pod rozzářený vánoční stromek, co si bude přát. Doufal, že se jen zeptá, zajde do nejbližšího hračkářství a jednoduše za rozmary svého potomka zaplatí. Musí ale napnout všechny své titánské síly, vyvinout obrovskou rychlost i důvtip a přečkat přehršel nástrah, aby nakonec tu zatracenou umělohmotnou postavičku získal. (oficiální text distributora)

nevermore

Ale jo občas tam něco vtipného bylo, ale jen tak na letmý úsměv. Vrchol patosu se dostaví na konci. Arnold měl radši vytáhnout samopal, granáty, kulomet a cestu k Turbomanovi si prostřílet jako v Komandu. ()

Danny F.

Dobrý, ale tohle není v žádném případě Arnoldova parketa co se žánru týče. Ta honička za Turbomanem byla povedená. 60% ()

Compadre

Nepřišlo mi to tak deblní, jak tady všichni řvou...pohodová vánoční komedie s Arnoldem :) "Přichází turbočas!!!" Nebo jak to tam kurva bylo.. ()

fefee

Veľmi príjemná vianočná typicky americká filmová rodinná komédia s A.Schwarzeneggrom v hlavnej úlohe, Vianočný film ani lepší nemá, neuveriteľne podhodnotený film. (3,5*) ()

VanTom

Zpočátku se i zdálo, že taškařice o zaměstnaném otci, který se snaží koupit synovu lásku sehnáním vyprodané hračky, konzumní vánoční běsnění spíše vědomě odsuzuje, jak by naznačovaly třeba ironicky použité písničky. Jenže prozření „důležité je dodržování slibů, nikoliv drahé dárky“ hodili tvůrci za hlavu už dlouho před ujetým "superhrdinským" finále na opulentní přehlídce. Banálními rodinnými hodnotami (a KLIŠÉ) by se pak zalknul i jinačí herecký kalibr, než toporně šaškující Arnie. A bohužel jeho humory mi v 90% přišly přinejmenším trapné, s krátkodobým zlepšením po nástupu Belushiho Santovské mafie. ()

lykan9

Vůbec nechápu proč je tento Arnieho počin posuzován tak negativně. V rámci žánru - vánoční komedie - jsou Rolničky,kam se podíváš velice zábavný film a na sváteční odpoledne bude vždy dobrou volbou, jak uniknout tomu Vánočnímu stresu. Za mě palec nahoru. ()

manonfire

Náhodou vcelku sranda místy. Scény, kdy to Arnold už duševně nezvládá a v komedii pro děcka začne rasit bandu Santů jsou nejlepší. 50% ()

ssfan

Arnoldova další komedie, která patří k těm horším. Je to typický vánoční film, jenž jednou zhlédnete a nebudete chtít vidět víckrát. Pár momentů bylo vtipných, jiné pasáže byly slabší. 45% ()

spikey1

příjemná vánoční komedie o tom jak tatínek zapomene na vánoční dárky, není to nic silného, spíš něco na co se člověk podívá raději než na mrazíka. ()

Georgex

Arnold Schwargenegger jako Santa Claus? Příjde vám tato představa vtipná? Tak bohužel v této rodinné komedii Arnieho v tomto kostýmu neuvidíme, to nic nemění na tom, že se jedná o povedenou vánoční komedii, která nám ukáže jednu ze špatných vlastností Vánoc a to shon vedoucí šíleným nakupováním dárků a dva otce, kteří jsou schopni udělat, kvuli jejich dětmi vysněné hračce, cokoliv. Nevím proč si bez tohoto filmu nedokážu představit vánoční svátky, ale Arnold mi v této komedii příjde jedinečně zábavný a společně se svým rivalem tvoří velmi komickou dvojci. Příběh je povedený a zábávný již od začátku, nad koncem musíme trochu mávnout rukou, ale jako celek to působí příjemným dojmem. Nemluvně o tom, že Arnold pronese i pár výborných hlášek, které se bohužel v dabingu trochu ztratí. Ostatní herci podávají standartní výkony, ale nedá se říci, že by někdo výrazněji vyčníval. Trochu škoda, je že některé scény nejsou dotaženy do uplna, jelikož v některých situacích si o delší průlběh přímo říkaly. Celkově se jedná o jednu z neodmyslitelných komedií, kterou si vždy, v období Vánoc, rád pustím. Moje hodnocení 75% ()

zsn

Nízké hodnocení mají devadesátkové filmy, přitom nic lepšího vánočního nebylo dodnes natočeno. Toto je klasika jako Sám doma nebo Vánoční prázdniny s Chevym. Zato nějakej Grinch, totální fantasmagorie, se těší oblibě i po dvaceti letech. ()

lskala

Arnie měl jedno období, kdy hodně koketoval s komediálními rolemi. Tohle je jedna z nich. Není to zase až takový průser, ale Terminátor nebo Dutch z Predátora mu sedí mnohem, MNOHEM líp!!! 40% - 2** ()

kenkaku odpad!

Arnolde promiň ale... neměl by jsi točit komedie bez Danny DeVita. Nebo.... raději by jsi neměl točit komedie vůbec. Pozn.: ten závěr v průvodu z hloupé komedie udělal retardovanou parodii. ()

Arkanoid

Atmosféra vianočného zhonu využitá na maximum aj vďaka večnej zaneprázdnenosti a zábudlivosti hlavného hrdinu workoholika, ktorý sa snaží napraviť všetky svoje otcovské chyby jediným darčekom. Film postavený na komediálnom talente Arnolda v mnohých zábavných situáciách. Vtip je však priveľmi korektný a dej vzhľadom na rodinný žáner predvídateľný. ()