Od chvíle, kdy John Connor s matkou a terminátorem zabránili zkáze lidstva, uplynulo deset let. John se snaží žít tak, aby ho stroje nedokázaly najít. Vymazal o sobě všechny údaje a zničil vše, co by ho mohlo spojovat s minulostí. Jedné noci se ale objeví nejdokonalejší typ terminátora s označením T-X, který se vydá hledat cíle určené k likvidaci. John je zraněn při autonehodě, a tak se vloupe na veterinární kliniku pro léky. Přistihne ho tam Kate, která se vrátila kvůli jedné ze svých zákaznic. Ukáže se, že se oba znají ze školy, ale dřív než si cokoli stačí vysvětlit, vtrhne na stanici T-X a zabije zákaznici v domnění, že jde o Kate. Zjistí, že v budově je i její hlavní cíl John Connor, ale dřív než je stačí oba zabít, zachrání je starší typ terminátora T-101. Ten pak Johnovi řekne, že byl vyslán, aby ho chránil, a že soudný den byl jejich zásahem před deseti lety pouze oddálen a nyní zbývají do vypuknutí jaderné války pouhé tři hodiny. (TV Nova)

derryl

Arnie je zpět! Bomba! Tak by mělo vypadat každé pokračování kasovních trháků. Je to film sám o sobě, a i když navazuje na zavedená klišé přechozích dvou filmů, má dostatek nadsázky i humoru. Překvapí také dokonalými triky a akcí (nejlepší je honička s jeřábem a hasičským autem). Všechny složky filmu jsou (podle mne) vyvážené a překvapí solidní herecké výkony (zvláště sebeparodující výstupy Arnieho jsou dokonalé). I když akční filmy nemám moc v lásce, tento mne opravdu dostal. A je jen dobře, že ho natočil jiný režisér. Film získal novou šťávu a určitě jsme neviděli poslední pokračování T-série. Opravdu: Arnie je zpět a je to dobře! Jen tak dál. ()

abysser

Logicky nedopracovaný scénář plný faktických dějových chyb... Je-li SkyNet gridový systém rozesetý po počítačích celého Světa bez centrálního vedení, destrukce lidské infrastruktury je logicky i jeho zánik.... ()

Radim

Nejsem žádný skalní fanda T a jednotlivé díly jsem viděl s velkým odstupem. Některé nepřesnosti děje, které jsou zmiňovány, jsou mi tedy utajeny. Díval jsem se na to jako na běžný snímek a očekával jsem sci-fi akčňák se spoustou efektů (které mě obecně fakt baví), a to jsem taky dostal. Nějaká hluboká zápletka se nekonala, ale tak nějak mi zapadala do toho, co si pamatuji z přechozích dílů. Efekty dobré, nadchla mě honička s autojeřáben v první třetině. Výhrady mám jen k Arnoldovi - obstarožní kulturista není moc ke koukání, naštěstí role robota od něj nevyžadovala nějaké herecké výkony (které mu stejně nikdy moc nešly). ()

Midnite

Asi keby som neporovnával trojku s predošlými dielmi, mala by päť hviezdičiek. Smola, že dvojka sa proste nedá prekonať. Stále nadpriemerný film so skvelými akčnými scénami, ktorý má proste smolu v tom, že jednotka a dvojka sú kultové. ()

jasiska

Veľmi sa mi páčila Terminátorka a celkovo dej nebol až taký hrozný. Akcia sa mi zdala klasicky dobrá (aj keď na tú ja nie som až taká háklivá), len ma trochu mrzelao, že z toho Johna Connora neurobili väčšieho dávača:-) ()

ClimbVibe

Člověk nemůže být neovlivněný existencí dokonalých předchozích dvou dílů. Ve srovnání s nimi není trojka tak dobrá, řekl bych, že ve srovnání s nimi je dokonce průměrná. Ale pro mě je to pořád výborně udělaný akční film, který si nezaslouží míň než 5 hvězdiček. ()

VonoXX

Obrovské zklamání. Kdyby nebylo Arnolda, tak je to průměrný akčňák. Ta atmosféra, co na mě dýchala z předchozích dvou dílu, tu chybí. Herci stojí za prd. Kdyby se film jmenoval jinak tak bych dal i víc, ale když už se někdo odhodlá pokračovat v legendární sérii, tak by to měl natočit pořádně. [68%] ()

blues

Tento film jsem při jeho premiéře nějak nevítal, vynechal jsem ho, ale teď musím zpětně litovat. Je to film podobný dvojce, sympatičtí hlavní hrdinové, nezničitelná záporačka (což je bohužel i ke škodě), a hlavně Arnold ve formě. No a otevřená vrátka nakonec... "Máte pěknou pistoli, líbí se mi.. muhahááá!" ()

Schuldiner

Kravina, ale myšleno v porovnání s předchozími dvěma (skvělými) díly... Zklamání a asi i zbytečnost.. Vůbec to neměli točit. ()

Prochy38

Whaw. Od prvním dvou dílů je to pořádný krok dopředu, i když paradoxně nikdy takových kvalit nedosáhne. V tomto dílu, byla Arnoldovi kontrastním soupeřem velesympatická K. Loken. Obzvláště akce s rakví stála za to. Když člověk ví, že nejde o poslední díl, těžko se to uzavírá... Jako dobré. Ale zlatej Cameron. ()

Alaitos

Ale jo, dá se to. V rámci žánru je to určitě velmi kvalitní podívaná... v rámci Terminátor ságy to však přeci jenom pokulhává. ()

airwolfis

Bylo by lépe, kdyby tenhle terminátor vůbec nevznikl! V podstatě se mi zdá, že se jedná o druhé pokračování s jiným záporným hrdinou (terminátorkou), jiným koncem a mnohem lacinějšími triky (á la low cost seriál). Pro mě osobně dobrý snad jen konec, kdy se všichni dozvídají, že vzpoura strojů doopravdy jednou začne... ()

Hyb_rid

Terminátor, který sám sebe nebere vůbec vážně? Je to vůbec možné?! Ale ano, je. Divím se, že mezi škatulkami Sci-Fi / Akční / Thriller chybí komedie, protože já jsem se královsky zasmál. Pravda čekal jsem pokračování kultovního druhého dílu a trvalo mi než jsem se povznesl nad to co s ním Mostow provedl, ale ruku na srdce je to fakt dobrý sci-fi akčňák (někdy až parodie) u které se skoro nepřestanete smát. ()

peetriss

Zcela jistě všichni moc dobře ví, že laťku vysoko nastavenou předchozími dvěma Terminátory už jen těžko někdo překoná. Originalita prvního Terminátora už je také profláknutá a věděl to i Jonathan Mostow, který se rozhodl natočit dílo podle svých představ a musím konstatovat, že se mu podařil vynikající blockbuster s efektními akčními scénami a výborným spádem. Na Mostowovi je sympatické, že se nepokoušel napodobovat mrazivou kovovou atmosféru Cameronových filmů, protože dobře věděl, že by se to těžko někomu povedlo, na druhou stranu však zde tato atmosféra přecejen trochu chybí. Arnold Schwarzenegger už také vypadá spíše jako vysloužilý stroj, naopak obsazení Kristanny Loken se povedlo, je půvabná, ale zároveň chladná a podobně jako Schwarzenegger před lety, zaujímá neherecký postoj ke své roli, což je správně. Ve výsledku jsem s filmem spokojen, jedná se o vynikají akční počin, s efektní jeřábovou honičkou či matrixovsky laděnou bojovou záchodovou scénou... ale přecejen Cameron je Cameron. ()

Hanes88

Musím uznat, že bylo asi těžké vytvořit trojku, když druhý díl byl naprosto famózní a všeobecně se líbil. Už to ale nebylo tak dobré. Schwarznegger ale zahrál supr a normálně bych dal asi jen tři hvězdy, ale za ten skvělý závěr dávám 4. 75%. ()

Lefty86

Ve srovnání s předchozím dílem jen slabý, ale jako samostatný moc dobrý film. Arnold i když mu je tu přes 50 let je ve skvělé formě. ()

Honzeek95

Omílání stále toho stejného dokola se nikdy nevyplatí. Své by o tom mohl povídat Terminátor 3. Potřetí ta samá šablona - jeden těžký záporák, jeden těžký klaďas, přičemž pokaždé aspoň jeden Schwarzenegger. Terminátor 3 je nepovedená kopie dvojky. Je to prakticky totožný film, akorát s jiným prostředím a natočený o 12 let později, než jeho předchůdce. Krása dvojky spočívala v tom, že zde byla myšlenka, že i budoucnost se dá změnit. Měla nádherný konec, který vás navíc donutil zamýšlet se o lidských chybách a nedostatcích. SPOILER: Navíc ve dvojce bylo jasně dokázáno a prokázáno, že veškeré důkazy o terminátorech byly zničeny. Poté přijde trojka, která hlásá, že vlastně se to celé nakonec stane, ale bude to jen "opožděno", čímž naprosto všechno pokazí. Když se nad tím člověk zamyslí, tak terminátor ve dvojce říká přesná data, kdy vypukne válka a tak podobně. A tím, že bylo všechno opožděné, tak se to celé stává nesmyslem! Takže terminátor byl vyslán z budoucnosti, která vlastně byla o mnoho let později a doba, ve které byl terminátor poslán zpátky časem se ještě nestala? Vždyť je to nesmysl! Toto zahrávání s budoucností se HRUBĚ nepovedlo. Navíc trojka byla natočena jiným režisérem, vymyšlena jiným scénáristou. Já osobně ji do série o terminátorech nezařazuji, kvůli tomu, co jsem tu už napsal. Dělá z lidí idioty a byla natočena jen pro jeden účel... Pro PENÍZE! ()

Paldiny

Tretí Terminátor prišiel v čase, kedy sa akčné legendy nedobrovoľne lúčili s kinosálami. Arnoldovi však úloha nemala priniesť comeback, ale vzhľadom na politické aktivity iba dôstojnú rozlúčku. Snímok hrá s krátkou minutážou a je priamočiarejší než predchodcovia. Spracovanie uberá na atmosfére, pridáva na humore, zároveň si udržuje neprístupný rating, čo bolo vzhľadom na dvesto miliónový rozpočet odvážne. Rovnako odvážne bolo obsadenie T-X. Demolačná akcia už len dokresľuje odľahčený prístup tvorcov, ktorí tých pár hercov vedú k zaujímavej pointe. Filmom som bol po návšteve kina sklamaný, dnes ho beriem ako posledný zmysluplný diel série. ()

Hadriel

Není to Cameronova klasika, ale myslím že i on by toho z Universa Terminátora víc nevytřískal. Atmosféra je úplně jiná než u předchozích dvou filmů, ale přijde mi že nebyl záměr natočit stejné pokračování, spíš přijít s vlastní verzí. Je tu víc humoru, stále ale v rozumné míře. Kristanna Loken jako ženský terminátor je v pohodě. Triky, efekty, kamera, všechno na super úrovni. + Sekvence s jeřábem a bitka na toaletách jsou ukázkou pěkného skloubení nepřímého humoru s pořádně přímou akcí. ()

Scenáristé v akci

27.08.2008

Bruce Willis má hezčího zástupce

Bruce Willis má hezčího zástupce

21.11.2007

Minimálně v sci-fi thrilleru The Surrogates, který začne v únoru natáčet Jonathan Mostow. Tomu scénář podle stejnojmenné komiksové předlohy napsali staří kámoši Michael Ferris a John Brancato, s… (více)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (více)