Od chvíle, kdy John Connor s matkou a terminátorem zabránili zkáze lidstva, uplynulo deset let. John se snaží žít tak, aby ho stroje nedokázaly najít. Vymazal o sobě všechny údaje a zničil vše, co by ho mohlo spojovat s minulostí. Jedné noci se ale objeví nejdokonalejší typ terminátora s označením T-X, který se vydá hledat cíle určené k likvidaci. John je zraněn při autonehodě, a tak se vloupe na veterinární kliniku pro léky. Přistihne ho tam Kate, která se vrátila kvůli jedné ze svých zákaznic. Ukáže se, že se oba znají ze školy, ale dřív než si cokoli stačí vysvětlit, vtrhne na stanici T-X a zabije zákaznici v domnění, že jde o Kate. Zjistí, že v budově je i její hlavní cíl John Connor, ale dřív než je stačí oba zabít, zachrání je starší typ terminátora T-101. Ten pak Johnovi řekne, že byl vyslán, aby ho chránil, a že soudný den byl jejich zásahem před deseti lety pouze oddálen a nyní zbývají do vypuknutí jaderné války pouhé tři hodiny. (TV Nova)

Rozjimatel

"Katherine Brewster? Have you sustained injury?" "Drop dead, you asshole!" "I am unable to comply."     Tretie pokračovanie Terminátora už síce prinieslo istý pokles úrovne, stále sa však jedná z môjho pohľadu o nadmieru vzrušujúce predstavenie. V prvom rade je očividné, že trojka je výrazne odlišná od svojich temnejších predchodcov, nesnaží sa ich za každú cenu napodobňovať, a to je len dobre (ani by to inak nešlo, veď Jonathan Mostow má do režisérskej kapacity typu Jamesa Camerona hodne ďaleko). Vydáva sa tak cestou trochu odľahčenejšou (neberie sa až tak vážne), humornejšou, hoci má paradoxne zo všetkých dielov najtemnejší, najmenej optimistický koniec. No a táto cesta mi sedí veľmi dobre, dokonca i po viacnásobnom zhliadnutí, najmä vďaka tomu, že ten humor je naozaj funkčný, či už ten situačný (nahý Arnie v erotickom nočnom podniku, skvelá bitka dvoch terminátorov na WC), alebo ten slovný   ("Drop your weapon! And the coffin!").   Ani snáď nemusím spomínať, že efekty sú ešte dokonalejšie (cestovanie časom), akcia ešte veľkolepejšia (parádna automobilová naháňačka) a k tomu aj vtipnejšia, čo je pre mňa vítaný bonus. Tradične sa zdokonalil i nepriateľský terminátor (výborný nápad s ohromne štýlovou terminátorkou T-X v perfektnom podaní Kristanny Loken), čo bola po dvojke vec iba veľmi ťažko predstaviteľná, a tak desivý jednotkový T800 (znovu výborný Arnold Schwarzenegger) pôsobí oproti nemu (nej) už len ako taký chudáčik. Úroveň filmu pozdvihuje výborná herečka Claire Danes (Kate Brewster), takže celkovo by sa herecké obsadenie dalo označiť ako veľmi vydarené, snáď až na jeden slabší článok, ktorým je Nick Stahl v role Johna Connora (to nebola príliš šťastná voľba).     "Are you sure about this? About her and me, I mean?" "Your confusion is not rational. She's a healthy female of breeding age." ()

listr

Je to nezastavitelná jízda u které jsem měl jen par chvil nudy. Velké překvapení pro mne byly humorné prvky a schopnost utahovat si ze svých starších a podle mě i lepších- v případě dvojky určitě- filmových bratříčků. Prostě jak už tu napsalo hodně lidí předemnou: HE'S BACK a čtyřce nestojí nic v cestě. ()

willis

Slušná akce se dvěmi výbornými akčními scénami. Jinak film vznikl s tím, aby se jakžtakž zaplatil (hlavně nákup autorských práv) a manageři SONY jistě počítají se čtyřkou, která bude levnější(bez Schwarzeneggera) a vydělá víc. Osobně jsem čekal něco navíc a film kultovnosti předešlých filmů smozřejmě nedosáhne. ()

Jeržik

Po prvním shlednutí bych to hodnotil na 3*, ale(ALE) následný rozbor a druhé shlednutí mě jasně přesvědčili, že hodnocení "Odpad" by mi už nestačilo. A teď ještě proč. Začneme od začátku. Scénář je opravdu přihlouplí(to se ale nelze divit, když ho psal někdo zodpovědný za takový klenot jakým je Catwoman;), děsivě naivní(asi jako slohová práce dětí na prvním stupni) ale hlavně úplně nezajímavý(respektivě nepřináší nic nového, jen variuje to co jsme už viděli). Mostowova režie je prachbídná, znuděná, absolutně bez života a jiskry(připadáte si jako by jste strávili tři dny na semináři o perspektivách hřebíku) a nesmíme zapomínat na to tempo(!!!;). To vše se projeví hlavně při opakovaných schlédnutích(no ono toho při opakování vyplave napovrch mnohem víc;). Herecký (ne)výkon týpka jménem Stahl je k breku, Claire Danes přehrává až mě z toho bolí oči a Kristanna Loken nikdy na žádném hereckém kursu nebyla;) Jediný kdo zvládá je Arnold, ikdyž je pravda, že jeho tři výrazy by uhrála i cvičená opice(ale ta by zas nevypadala tak cool;). Další na řadě je akce. Souboje "face to face" jsou výborné, přestřelky ujdou. Ale to co by mělo při tak mamutím rozpočtu diváka opravdu ohromit jsou efektní honičky. No, mě ohromili ale přesně opačně než to tvůrci někde v kanceláři zamýšleli. Sice je pravda, že při tom zdemolovali všechno co jim přišlo pod ruku, ale mě to navzdory všemu nechalo absolutně chladným a nezúčastněným(a proč? nejenže neplatí fyzikální zákony a ocelové lano trhá betonovou silnici ale hlavně jak už jsem řekl výše to není nic co by jsme už neviděli-respektivě nic co by šokovalo nebo donutilo říct:"Wow!" a navíc Mostowovo tempo je opravdu ubíjející;) Ale abych jenom nekřivdil, musím říct, že tenhle film je přesně 3x plánovaně vtipný( 2krát ze 3 se o to postaral Arnold). Dost chvály;) P.S. To že je nesčetněkrát k pláči a breku si už nechám od cesty. ()

Pauling

Inspirace: nic převratného a revolučního jsem sice neobjevil, ale bavil jsem se dobře. Nejvíce mne potěšila Kristanna Loken jako sexy terminátorka, její mimické projevy ovšem při sadistických akcích ovšem moc strojově nevypadaly. Ostatně polidštěných T s psychologickým výcvikem bylo více. Pro mne příjemná inspirace - vztek je lepší než beznaděj, dobré a poučné. Projekt T je asi už ukončen, pokud se počítá s Arnoldem, ale nechám se překvapit. ()

Eruntano

Neurazí. Možná nejfrekventovanější slovo mezi komentáři. To podle mě odpovídá jedné hvězdě. Druhou dám za to, že mi to s blížícím se koncem připomnělo krásné chvíle s atmosférou Falloutu. Termogirl ale byla děsná, co vás na ni tak nadchlo? ()

Krepi

Pokud tenhle film budete brát jako komedii, jakože doufám, že to tak tvůrci mysleli, tak je to vyborný snímek, u kterého se víc než pobavíte:-) ()

Yardie

Takových pěkných 70%. Ztratilo to kouzlo prvních dvou dílů, působí to trošku moc moderně a hlavně tomu chybí ta temná atmosféra. Je to akce od začátku do konce. Člověk se ani na chvíli nenudí. Honičky auty jsou dobré, bitky terminátorů také, dějová linka není špatná a závěr je překvapující a výborně udělaný. Celkově je to pořádná odpočinková akce, u které se dá výborně pobavit. Ale už to není úplně ono... Howgh! ()

Ukko

Navzdory všem kritikům se mi trojka prostě líbila a myslím, že na rozdíl od Salvation je důstojným pokračováním. Navíc mě potěšily i drobné vtípky na předchozí dva díly. ()

gumolit

Jasné že Cameron by to zvládol lepšie , ale aj tak Mostow to zvládol ako len vedel a je dobre že to bol práve on lebo aj tak vzniklo skvelé pokračovanie , ktor sa nemá za čo hanbiť a nezaostáva !Sú tam pekné akčné scény má to rýchly spád a proste vydarilo sa.Herci sú tiež dobrí , Arnold na svoje roky vyzerá skvelo a jeho protivník Kristana Loken ešte lepšie.. Kľudne sa môže radiť toto pokračovanie k úspešným ! ()

mazadlo

Zábavný a důstojný závěr výborné série který funguje skvěle. Je tam sice několikset žánrových klišé ale zábava ve stylu rozmlácení obchodu s Arniem na jeřábu apod. mě prostě skvěle uvolňuje. Šokující závěr je navíc jakýmsi openingem Terminatora Salvation. A i když by si tento film zasloužil spíše čtyři hvězdy nemůžu odolat...žezlo převzal Mostow a povedlo se mu zachovat alespoň něco z toho původního skvostu. Takže za mě pět. ()

Movie Gourmet

Arnie ve své životní roli IS BACK! Povedená akční zábava a mega film i když ne krok vpřep o proti Dni zúčtování (viz komentář k němu). Výborná sexy a smrtonosná Kristanna Loken v roli Arnieho protivnice. Arnie taky nezklamal. Půvabná Claire Danes s Nickem Stahlem coby Johnem Connorem... to už je trošku jiná. Arnieho honorář - 30 000 000 - nehorázné! Verdikt: 4* a 80 %. ()

lukasd

Atmosféra se oproti předchozím snímkům hodně změnila - je tady zjevná snaha o to dostat do filmu více vtipu. Občas se to daří, ale temná atmosféra jedničky a částečně i dvojky je zcela pryč. Příběh s ničím extra novým nepřichází, ale je natočen celkem svižně a nenudí. Prostě nadprůměrný akční film. 70% ()

peto580

takže po dnešnom (druhom) zhliadnutí mením hodnotenie z 4 na plný počet. Terminátor je terminátor... alebo Arnold je Arnold? ()

Rufete

Dva díly by byly optimální, třetí už je takový navíc. Dost věcí se opakuje, efekty se sice zlepšují, ale jsou už příliš známé a nepřekvapující. Arnold hraje opět skvěle, tahle role mu prostě sedí. Novinka jménem T-X, kterou hraje Kristanna Loken je skutečně krásná a nebezpečná, velice příjemné zpestření filmu. Podle mě je tento díl dosti průměrný, vše důležité jsme už viděli v předchozích dvou dílech. K tomu hlavní herci nepředvedli žádné famózní výkony, bylo to nudné. Chvilkami až téměř komedie. Škoda, že režii nedostal opět James Cameron, který už před lety dokázal, že si s touto tematikou dokonale rozumí. Pro mě z celé této trilogie je nejlepší druhý díl, který byl vskutku dokonalý. A tento nejhorší, přesto dobrý. ()

mira007

Jednička byla nízkorozpočtová originalita, dvojka přelomová v oblasti digitálních triků a tohle veledílo v sobě nemá krom sentimentu po předešlých filmech vůbec nic. Ve srovnání s filmy roku 2003 je to tuctovka, na které se mi líbí jen ta Terminátorka Kristanna. ()

Mikino00

Čekal jsem více, bylo mi jasné, že bude třeba se odchýlit od dvojky a nevytvořit jen zbytečné pokračování, to se však podařilo jen částečně. Tentokrát dostaneme slabší příběh, který místy nemá moc co nabídnout a motivy se opakují z minula (opět se vypíná Skynet), ale akce je nová, neokoukaná stejně jako herci a ve výsledku se tak jedná o přijatelnou podívanou, která neurazí. Je jen dobře, že se 4 díl naprosto odklonil svou formou. ()

Klajnik

Furt relativně fajn akčňák, ale nyní už bez srdíčka a poněkud ohranej. Samotná záporačka svědčí o tom, že došly nápady. Celé je to komediálnější a taky nějaké hnusnější (což je záležitost CGI a směšných designů robotů) ()

Scenáristé v akci

27.08.2008

Bruce Willis má hezčího zástupce

Bruce Willis má hezčího zástupce

21.11.2007

Minimálně v sci-fi thrilleru The Surrogates, který začne v únoru natáčet Jonathan Mostow. Tomu scénář podle stejnojmenné komiksové předlohy napsali staří kámoši Michael Ferris a John Brancato, s… (více)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (více)