Připravte se na nepřetržitou akci a napětí! Sylvester Stallone se v závodě s časem snaží vyvést na povrch skupinu cestujících, kteří uvízli ve zříceném tunelu 100 stop pod řekou Hudson, ve filmu Roba Cohena Denní světlo. Když výbuch uzavře tunel, musí se přeživší vypořádat s toxickými výpary, požáry a hrozícím kolapsem celé konstrukce. Jejich jediná naděje je v rukou Kita Latury (Stallone), bývalého šéfa lékařské pohotovosti, pronásledovaného vlastní tragickou minulostí. Stěny se postupně bortí a tunel se plní vodou a Latura je nucen dát v sázku svůj vlastní život, aby zachránil ostatní a zabránil katastrofě přerůst v ještě větší pohromu. V napínavém dobrodružství dále hraje Amy Brenneman. Z působivých zvláštních efektů a nervy drásající naléhavosti snímku Denní světlo se vám bude tajit dech od začátku až do konce. (Magic Box)

B!shop

No neni to tak spatny, i kdyz Stallone natocil spoustu lepsich filmu. Pribeh nijak originalni, ale odehrava se v docela zajimavym prostredi takze to celkem jeste de. Herci moc nehrajou, Sly taky ne, ale prislo mi, ze se do ty role docela hodil, takze to bylo fuk, ze moc nehral. Nejaky "dramaticky" momenty si ale tvurci mohli odpustit, protoze se tam furt stavali podobny situace. Ke konci me to uz moc nebavilo a ani to nebylo napinavy, ale presto to neni tak strasnej film jak to podle komentaru vypada. ()

monolog

Je zvláštní, že přestože jsou Sylvestrovy filmy jeden vedle druhýho poslední dobou zatracovány, já většinou nevidím důvod. Tento film sice není po scénáristické stránce kdovíco, logika diváka kope do prdele, že se ani posadit nemůže, ale jinak je to podle mě řemeslně docela dobře odvedené dílko. Nestihne nudit, člověk ani nemá zas tak moc času se ptát, co je to zas za kravinu (kromě okamžiku Slyova útěku před roztočenou cisternou ve vodě po pas). Prostě je to televizní snímek, který zabaví, potěší a vyšumí. A jen tak na okraj, myslím, že je sakra velký štěstí, že Viggo moc prostoru nedostal, protože ten chlap neumí hrát o nic líp, jak Sly. A vypadá mnohem hůř. ()

Boss321

Sylvestr Stallone bojuje s časem při záchraně skupiny lidí uvězněných v tunelu pod řekou. Není to zrovna nejlepší snímek od Slye, ale mě se to poměrně líbilo. ()

Shit

No neni to tak špatný, příběh to má dobrej i když to jeho prodlužování různejma náhodnejma situacema je trošku na škodu, ale jak jinak prodloužit podobnej typ filmu, snad jen nějakejma dialogama a to už je sbad lepší tohle. herectví se tady skoro nevyskytuje, ale je tam Sly, takže to je všechno v pohodeě, jediný co mi silně vadí je to, že jsou tam na chlup stejný situace jako v Dobrodružství Poseidonu, až je to směšný, jinak by ty scény byly docela v pohodě, ale i tak se u toho dá docela dobře pobavit a nějak zvlášť to nenudí ()

choze

Klaustrofobický katastrofický průměr s originální a pěkně zpracovanou katastrofou (nejsilnější scéna filmu) a pár dalšími fajn scénkami (Slyova cesta ventilátory, smrt horolezce Mortensena), ale se slabým příběhem, postavami a finále. ()

Hal_Moore

Katastrofické filmy já rád. Oprava. Dobré katastrofické filmy já rád. Oprava. Dobré katastrofické filmy s výrazným hlavním představitelem já rád. Sylvester Stallone je výrazný představitel jednoho katastrofického filmu o zatopení jednoho moc pěkného, výfukovými plyny zamořeného tunelu jednou nevyzpytatelnou řekou. Výborný zvuk a obraz jen umocňují atmosféru, hudba je také na nadprůměrné úrovni a ani kamera není nejhorší. S efekty to už pokulhává, ale i tak jsou v žánru obrovským nadprůměrem. Chcete vidět pořádný katastrofický film a Twister jste již viděli? Na řadě je Denní světlo. ()

sniper18

Je to mierne nadpriemerný katastrofický dobrodružný film so Sylvestrom Stallonom. Má priemerný príbeh o bývalom veliteľovi záchranárov, ktorý je svedkom explózie v tuneli, ktorá ho na oboch stranách zatarasí a tak preživší nemôžu uniknúť a keďže súčasný veliteľ má pri akcii smrteľnú nehodu, rozhodne sa vrátiť do služby a urobiť všetko preto, aby sa k preživším dostal a spolu vyšli von. Spracovanie nie je zlé, od filmu s takouto tématikou sa nedá čakať nič výnimočné, takže prakticky všetko ide tak, ako aj má, nič tu neprekvapí, ale dá sa na to bez problémov pozerať a v záverečnej časti sa už nájde aj pár situácií, ktoré sú celkom zaujímavé. O nejakej akcii sa tu moc hovoriť nedá, keďže je len presne v štýle tohto žánru, samotná explózia v tuneli a celková nehoda sú dobre zvládnuté, zaujal ma aj spôsob, akým sa hlavný hrdina dostane k preživším, ale to je už prakticky všetko, zvyšok je už klasika, takže nejaké to preplávanie, úzke priechody a podobne. Herecké obsadenie je dosť dobré, Sylvester Stallone v hlavnej úlohe, ktorý je rozhodne hlavným kladom filmu, ale nesklamú ani vedľajšie postavy, z nich ma zaujal hlavne Viggo Mortensen. Réžia a technická stránka sú slušné, rozpočet je vidieť, pre potreby filmu je to ideálne. Denné svetlo vo svojej kategórii patrí rozhodne medzi to lepšie, hlavne kvôli Stallonovi a rozpočtu, ale len predsa to nie je práve môj štýl, tento typ filmu nevyhľadávam a nemá ani výraznejšie premyslený scenár a tak lepšie hodnotenie dať určite nemôžem. 57% ()

genetique

Sly pokiaľ nehrá vo filme, v ktorom je zaangažovaný, tak to za veľa nestojí a aj tu je tradične monotónny. V priemernom deväťdesiatkovom thrilleri, v ktorom ak nebol dobrý scenár, herci a režisér rutinér, tak ste mali smolu. Efekty za pár rokov neskutočného pokroku vypadali dosť nemotorne, béčkarski herci tiež nepridali na atraktívnosti, dialógy škrípali a atmosféra gradovala naozaj len sporadicky. 55%. ()

Kaka

Tahle devadesátková kazetová legenda není zase tak špatná. Technicky je to velmi povedené a od Stalloneho se snad nečeká nějaký dechberoucí herecký výkon. Svojí úlohu splnil na jedničku. Byl tradičním hrdinou se vším všudy. Tenrokrát se povedla i skličující atmosféra a solidní thrillerové prvky. ()

castor

Klasická záležitost let devadesátých (samozřejmě plná klišé a úsměvných dialogů), která i přes svou nespornou průměrnost hravě strčí do kapsy desítky současných pokusů o dobrodružné/katastrofické drama. Exploze pod řekou Hudson (velmi solidní úvodní výbuch) připraví nepěkné chvilky pro skupinu přeživších, kteří čekají, zda vysvitne denní světlo ze zavaleného tunelu spojujícího Manhattan s New Jersey. Vysvitne, protože… protože Sylvester Stallone. Bývalý šéf záchranky se škraloupem z minulosti ke skupině najde cestu, snad až na moment, kdy srdceryvně promlouvá k pod autem uvězněném černochovi Georgovi, je herecky v pohodě (další nominaci na Zlatou malinu tím pádem nechápu, holt tradice). Prvních 45 minut je moc fajn, pak tempo i nápady zvolní, každopádně o sterilitě nebo mukách bych rozhodně nemluvil. ()

ClintEastwood

Sylvester Stallone zachraňuje New York. Nadprůměrný katastrofický film, který sice nedosahuje kvalit takových žánrových trháků jako Skleněné peklo či Dobrodružství Poseidonu, ale rozhodně se ve Slyově filmografii neztratí. Je zde cítit na svou dobu slušný rozpočet, snímek nemá moc hluchých míst, příjemně odsýpá, má velmi kvalitní efekty a Stallone... je zkrátka Stallone. Mně se to líbí. Tři a půl hvězdy zaokrouhluji s čistým svědomím nahoru. ()

Rex Mundi

Čakala som málo, dostala ešte menej. Príšerne predvídateľná a patetická katastrofická kaša. Scenár je celý postavený na najlacnejších dojákových trikoch typu: (***here be spoilers***) nafúkaný macher to schytá prvý, geniálneho, nešťastne a nespravodlivo vyhodeného záchranára nikto nepočúva, ten za cenu vlastného života zachráni ešte aj psa a ku všetkým je milý ako Matka Tereza, jedno smrteľné nebezpečenstvo strieda druhé a ON má vždy riešenie...a tak ďalej. A ešte k tej bande hysterických amíkov: viem, že na jednej strane je to len hlúpy scenár a na druhej sa ľudia v kritických situáciách správajú všelijako, ale poviem vám, keby som sa tam s nimi mala ocitnúť, radšej si "to hodím" hneď na začiatku a ušetrím si ďalšie utrpenie. Toto všetko spolu rovná sa film ušitý Stallonemu na mieru. Asi sa pri nakrúcaní veľmi vytešoval, horšie sú na tom diváci :-) A Amy Brenneman bola tiež hrozná... ()

MM_Ramone

Sylvestra Stalloneho mám rád. Na snímkoch v ktorých hral som vyrastal. Je stálym členom v rebríčku mojich obľúbených hercov. Musím však uznať fakt, že v deväťdesiatych rokoch minulého storočia sa ocitol v kríze. Objavoval sa vo filmoch, ktoré ma moc nebavili. Patrí medzi ne aj akčný katastrofický titul "Denné svetlo" z roku 1996. Stallone v ňom stvárnil postavu vodiča limuzíny, ktorý spolu s ďalšími ľuďmi uviazne v tunely pod riekou Hudson. Je na ňom, aby ich všetkých zachránil. Bola to dosť nuda. ** ()

Wacoslav1

První půlka je super. Krátké seznámení s postavami pak stále působivě natočená gigantická exploze se starými dobrými poctivými triky. Všechna typická žánrová klišé. Sly a jeho skok mezi větráky. Druhá půlka však bohužel přepne do poměrně otravného módu. Mimo Slye jsou ostatní postavy nezajímavé až brutálně otravné a ve chvíli kdy má film gradovat, tak se mění v konstantní uřvanou nudu, takže ve finále jen průměr, což je škoda vzhledem k tomu, že se jedná o starou dobrou katastrofickou školu.55% ()

pepo

slušný katastrofický thriller ktorému ublížil veľmi pitomý záver a slabé herecké výkony.naopak sa veľmi podarila hudba a efekty.nič prevratné ani nič otrasné.proste priemer ()

Xmilden

Film není tak špatný jak se může leckomu jevit, ve své době věřím, že šlo o pořádný propadák. Dnes, ale musím ocenit vynikající explozi na začátku filmu a pozdejší heroický výkon záchranáře Slye, přestože některé postavy bych nejraději s chutí zasypal sám. 60% ()

cheyene

Ano, nejedná se o nějaký katastrofický velkofilm s extrémně duchaplným scénářem, avšak v zásadě jde o příjemnou podívanou, které nechybí sympatické postavy, napětí, nějaké ty zvraty, ať už jsou více či méně očekávatelné, ale také dávka emocí úměrná ostatním Stallonovým filmům srovnatelné kvality a počinům podobných žánrů. Dennímu světlu jsem se dlouho vyhýbal, ale nakonec jsem rád, že jsem Cohenův snímek viděl a mohu mu bez váhání dát 4*. ()