Harry Potter a Tajemná komnata

• USA Harry Potter and the Chamber of Secrets (více)

Malý čaroděj Harry Potter je nucen trávit prázdniny u zlých příbuzných. Pomůže mu kamarád Ron, který ho přiletí v otcově létajícím autě zachránit. Máma jim sice vynadá, ale je ráda, že je Harry s nimi. Když mají později odjet do školy, nepodaří se jim projít zdí na nástupiště 9 3/4 , odkud odjíždí vlak do Bradavic. Vezmou tedy létající auto pana Weasleye a poněkud tvrdě nouzově přistanou ve větvích Vrby mlátičky. Ron na to doplatí zlomenou hůlkou. V Bradavicích se na stěně objeví rudý nápis, který hlásá, že Tajemná komnata je znovu otevřena a nepřátelé dědice by se měli bát. Kdysi se jeden ze čtveřice zakladatelů školy, čaroděj Salazar Zmijozel, nepohodl s ostatními a odešel. Ještě předtím vybudoval tajemnou komnatu, kterou prý otevře jeho dědic a vypustí zlo, jež zahubí všechny nečistokrevné kouzelníky. Při souboji s Dracem se při hodině obrany proti černé magii ukáže, že Harry rozumí hadí řeči, a ostatní ho začnou podezřívat, že právě on by mohl být Zmijozelovým potomkem, který otevřel tajemnou komnatu. Harry najde kouzelný deník Toma Raddlea, který ho zavede padesát let do minulosti, kdy byla komnata otevřena poprvé. Tehdy byl podezřelý Hagrid. Staré podezření se vynoří i tentokrát a Hagrid skončí ve vězení v Azkabanu... (TV Nova)

Spazz

No podle me je cela potterovska serie o ... . Rowlingova by udelala lip, kdyby nechala jen jeden dil. Je to porad jedno a to same. No..ale film je docela zabavny, az an ten konec, ktery podle me nema vubec zadnou atmosferu a ze by byl nejak efektne natocen se taky rict neda. Mimochodem mi Radcliffe neprijde jako moc dobry herec, narozdil od Grinta, napriklad.... ()

gédé

Columbus to nějak neumí trefit, harrypotterovská jednička byla příšerná nuda a dvojka je zase taková drsárna, že mrňousové v kině brečeli strachy. Ale mně se to docela líbilo. :))) ()

Mrxyz

Hezká výprava, hezké triky, hezká britská angličtina - celkově ale jen velmi působivá a na efekt vytvořená forma. Děti jsou z toho asi programově a marketingově nadšeni a mnozí kritici taky, když přistupují na poněkud nekritický obdiv tohoto mediálního kultu. Herci dělají, co mohou, děj má spád a všechny detaily dobrodružného žánru jsou v něm až ´příliš´ moc správně a vykalkulovaně vyvážené. ()

FISSSH

Film, který nijak neurazí a pokud jste ochotni se dívat na pohádky, tak tohle je přesné. Dobby nemá chybu...a K. Brannagh coby Lockhart taky ne. ()

Goodlooker

Tajemná komnata byla i ze všech knih pravděpodobně nejslabší a film mi navíc přišel až neuvěřitelně podobný prvnímu dílu. To ovšem neznamená že film není pěkný, herecké výkony výborné (Zvlášť Kenneth Branagh je více než k pousmátí). Kamera a podobné věci také strhující, jen jsem si už připadal jako v nějakém rodinném filmu pro děti, než ve fantasy baladě pro všechny věkové kategorie... Změna režiséra byla již na čase. Good-Bye Columbus ()

cactiforme

Mám to nějaké ohrané. Opět se mi pár scén nelíbilo a opět se mi přespříliš líbila hudba. Dobby mě těší vždy, když se objeví a učitelé.. ti jsou už raritou.. Není to velkolepé, ale zase nic víc od zfilmování knih nečekám.. na to je to povedené. Dalo by se nadchnout víc, ale přesto fajn.:) ()

Trinculo

Děti rostou a s nimi roste příběh. Ještě je to pořád víceméně taková hra v podstatě a stín se teprve blíží. Prostě pokračování, které je nesporně lepší než první díl. Samotná předloha je ještě rozumně veliká a vcelku dobře zfilmovatelná.. ()

májovec13

Pro mne platí totéž co o prvním dílu. Možná o něco strašidelnější, ale zas méně vtipné. Kennetha Branaghe je pro takovou roli škoda. ()

Miyamoto

Zpracování jedné z mých nejoblíbenějších knih o Harrym, není moc co dodat, děj ještě není tak zuřivě zestručňovaný jako později, slušné **** ()

Boss999

Harry Potter a Tajomná Komnata bola moja prvá Potterovka ktorú som videl tak som si vtedy povedal, že to je Good film a preto je to môj najoblubenejši film. :-) ()

HennessyVSOP

Slušný film a povedenější než jednička. Herci hrají lépe, atmosféra potemněla, triky se zlepšily a děj je lepší. Tenhle díl si přesto divák příliš nezapamatuje, neobsahuje žádné wow scény a navíc ten Lockhart je opravdu otravný. 70% ()

rigby

Další příběh z Bradavic. Oproti prvnímu dílu je značně slabší jak obsahově, tak zpracováním. Ale stále je lepší, než současný průměr. Ne o moc. 3+ ()

pursuer

Tajemná komnata mi nikdy k srdci nepřirostla. V minulosti kvůli absenci čehokoliv nového, nějakého zvratu, zajímavosti. Jako bych koukal pouze na další epizodu seriálu. V současnosti, tedy nezdravě sentimentálním věku, oceňuju zachování skvělé atmosféry prvního filmu, ovšem v mých očích daleko více vyčnívá nedospělost a naivita zpracování. Herci nehrají, jen se o to zatím letmo pokouší. Střihy jako ze špatného filmu ze 70. let. je to škoda, protože film trpí přehnanou pedantností na britském stylu. ()

Marvel urval další rekord

Marvel urval další rekord

23.10.2015

7 let, 12 filmů... 9 miliard dolarů. Marvelácký filmový vesmír je zjevením, které se momentálně snaží zkopírovat celý Hollywood. Každý chce mít svoji provázanou značku nehledě na to, jak velký to… (více)