Harry Potter a Tajemná komnata

• USA Harry Potter and the Chamber of Secrets (více)

Malý čaroděj Harry Potter je nucen trávit prázdniny u zlých příbuzných. Pomůže mu kamarád Ron, který ho přiletí v otcově létajícím autě zachránit. Máma jim sice vynadá, ale je ráda, že je Harry s nimi. Když mají později odjet do školy, nepodaří se jim projít zdí na nástupiště 9 3/4 , odkud odjíždí vlak do Bradavic. Vezmou tedy létající auto pana Weasleye a poněkud tvrdě nouzově přistanou ve větvích Vrby mlátičky. Ron na to doplatí zlomenou hůlkou. V Bradavicích se na stěně objeví rudý nápis, který hlásá, že Tajemná komnata je znovu otevřena a nepřátelé dědice by se měli bát. Kdysi se jeden ze čtveřice zakladatelů školy, čaroděj Salazar Zmijozel, nepohodl s ostatními a odešel. Ještě předtím vybudoval tajemnou komnatu, kterou prý otevře jeho dědic a vypustí zlo, jež zahubí všechny nečistokrevné kouzelníky. Při souboji s Dracem se při hodině obrany proti černé magii ukáže, že Harry rozumí hadí řeči, a ostatní ho začnou podezřívat, že právě on by mohl být Zmijozelovým potomkem, který otevřel tajemnou komnatu. Harry najde kouzelný deník Toma Raddlea, který ho zavede padesát let do minulosti, kdy byla komnata otevřena poprvé. Tehdy byl podezřelý Hagrid. Staré podezření se vynoří i tentokrát a Hagrid skončí ve vězení v Azkabanu... (TV Nova)

Threepwood

Natočené o tochu líp než jednička,příběh je stejně špatný jako v knize což pokládám za největší chybu filmů.Radcliffe je pořád hrozný herec. ()

Bukiet

Jak kniha, tak i film mi zatím z celého příběhu připadají nejslabší, ale to už tak bývá osudem druhých dílů. Přesto se mi ale film líbil. Režie je možná stále stejně řemeslná jako u dílu prvního, ale možná že ze stejných důvodů. Nezapomeňme, že i tohle je ještě příběh pro děti, což už u dílu příštího neplatí. Od počátku celého fenoménu jménem Harry Potter mne zajímala jedna věc, jak si autorka knih a po ní autoři filmů, poradí s faktem, že sedm knih a snad jednou i sedm filmů, musí být logicky určeno pro různé lidi. První dva filmy jsou dětskými příběhy pro desetileté, ale pro tyhle diváky přece nebudou příběhy, kdy už bude Harrymu osmnáct a dojde na konečné účtování s Voldemortem? Jsem zvědav, jak tohle filmaři marketingově zvládnou. ()

vaeg

Nejoblíbenější postava: Severus Snape (Alan Rickman) ... Dvojka se drží v zažitých kolejích a takřka vůbec z nich nevybočuje. Není se co divit. Columbus měl s prvním dílem úspěch a tak se vydal stejnou cestou. Vylepšení (a podle mě zaslouženého) se dočkaly speciální efekty, ale jakýsi vývoj je vidět i na hlavních dětských představitelých. Možná, že alespoň z některého z nich něco bude! :o) Příběh je opět věrným přepisem předlohy, což fanoušky potěší, ale zároveň jim nepřináší nic nového. Atmosféra trochu ztrácí na rodinnosti, přesto snímek stále působí tak trochu jako drahá vánoční pohádka. Ale objeví se i scény, které stojí zato a o kterých se dá říct, že jsou "strašidelné" a tak trochu předznamenávají, kam se celá série bude ubírat. Hereckým výkonům dospělých představitelů vévodí záporáci: Alan Rickman, Jason Isaacs a Kenneth Branagh. ()

alsha

Jako zapřísáhlý potterovec nemohu dát méně než čtyři hvězdičky. Film ovšem nenabízí ke knize žádnou přidanou hodnotu, což se následujícím zfilmovaným částem víceméně vždy podařilo... ()

RedRose

Proste a jasne... Serie ktera me po X letech opet donutila cist knihy... Nad tim cim to presne je spekulovat radeji nebudu... Filmova zpracovani techto knizek taky nepotrebuji nijak zvlast hajit a snesou i nejprisnejsi kritiky ;-) ()

fruity

Průměrný Potter( já je stejně všechny žeru:)) se skvělým Kennethem alias Zlatoslavem:) Mam pro tuhle postavu slabost, protože mi strašně připomíná jednoho učitele, který se taky jen vychloubal a ani bych se nedivil, kdyby uměl jen pamětová kouzla a vás mudly jen pěkně šálil:) (mamka je čarodejnice a otec byl čert, ale pozvánku z Bradavic jsem nedostal, tak pořád doufám, že aspoň ten Kruval, nebo Krásnohůlky se ozvou:) ()

Tiiso

Další pokračování, které vzhledem k věku samotného hrdiny oslovuje ještě stále více dětskou obec a příznivce kouzel a čar. Zpracování stejně zdařilé a herecké výkony taktéž. ()

Gromit

Překonává první díl snad ve všech ohledech. Tajemná komnata je podstatně napínavější, o chloupek vynalézavější a evidentně dospělejší než Kámen mudrců. Od prvního dílu Columbus značně pokročil a zajistil slibně rozjeté sérii další pokračování. ()

Jacccob

Podstatně lepší než jednička, postavy se postupně vykreslují, a už je i na hercích vidět, že mají víc sebevědomí. ()

Izz

To nejhorší,co se mohlo Harrymu stát,se stalo,a Columbus se ujal i druhého dílu.Díky tomuto podrpůměrně talentovanému tvůrci tak Harryho start byl mnohem pomalejší a rozpačitější než mohl být se schopnějším režisérem na palubě.V prvním dílu jsem to ještě relativně překousla,ale Tajemná komnata mě svým skoro až amatérismem skutečně dohání k šílenství,celková nekvalita díla vynikne o to víc ve srovnání s pozdějším Vězněm z Azkabanu.Tak měli potterovky vypadat od začátku,ne jako nablýskané hračkářství bez emocí. ()

Ogrb

Největší provar celý série. Možná má konkurenci v Ohnivým poháru, ale tohle je fakt utrpení. Nebýt slušnejch herců, asi bych to nedokoukal. 3/10 ()

GudMen

Ponurejší pokračování s tajuplnější zápletkou a výraznějším smyslem pro humor mě čas od času vystavilo iritujícímu fňukání některých postav a na závěr mě jako neznalce knižní předlohy nepříjemně konfrontovalo se znovu definitivní smrtí úhlavního nepřítele. ()

john.h

Já se i přes dlouhou stopáž nenudil, což je to hlavní. Moc se mi líbí propracovanost toho potterovského universa a vůbec, jako malý bych to určitě hltal. ()

WScully

Po zklamání z prvního dílu jsem nikterk netoužil se na tajemnou komnatu podívat. Čekal jsem podobně nesoudržný snímek plný vaty a nudy, avšak ve výsledku jsem byl příjemně překvapen. Už od prvních momentů mě film bavil, závratnou rychlostí rostoucí hlavní hrdinové formují své charaktery, o kterých jsem tolikrát slýchával od fanoušků těchto postav, triky jsou o stupínek lepší, vedlejší postavy jsou konečně více použity do hlavní zápletky, přičemž ty nové v podání Branagha a Isaacse neotálejí a rozjedou své herecké mistrovství na jedničku, o jejich rolích v příběhu ani nemluvě. Scénář je daleko vydařenější než v prvním díle, ba přímo radikálně dokáže navnadit na další a další minutu, kdy se příběh rozplétá. Ano, ano! Tento Harry Potter srší vtipem, šarmem, napětím! Konečně Harry Potter takový, na jakého jsem se těšil! ()

Neuge

V podstatě obdobný případ prvního dílu. Povrchní a dětské, což jako celek ostře kontrastuje s několika případy rádoby filozofických mouder, jenž jsou naprosto nevěrohodně interpretovány 12letými pre-teenagery - zkrátka film se sem tam snaží být trochu dospělejší, nicméně to v obsazení ještě stále velmi mladých představitelů vyznívá docela směšně. Po technické stránce opět bez výhrad - pěkně se na to kouká a i přes dlouhou stopáž to celkem odsejpá. ()

Marvel urval další rekord

Marvel urval další rekord

23.10.2015

7 let, 12 filmů... 9 miliard dolarů. Marvelácký filmový vesmír je zjevením, které se momentálně snaží zkopírovat celý Hollywood. Každý chce mít svoji provázanou značku nehledě na to, jak velký to… (více)