Sám doma

• USA Home Alone (více)

Když McCallisterovi odjíždějí na dovolenou, nechají doma jen jedinou věc - a to je Kevin, jejich osmiletý syn. A když se dva nešikovní lupiči pokouší dostat do domu, Kevin musí úplně sám bránit svůj domov a přelstít lupiče ve válce, kterou vede jediným způsobem, který zná... (Bonton Home Video)

lennyd

Rozvětvená rodina McCullisterů se vydává na vánoční výlet za známými do Paříže. Jenže shodou náhod a okolností se stane, že zapomenou doma malého Kevina (Macaulay Culkin). Ten se po prvním rozkoukáním se svojí rolí pána domu rychle sžije, a bez otravné rodiny si užívá. Náhodou ale zjistí, že si na jejich dům dělají zálusk dva zloději. A tak musí rychle vytvořit bojový plán, a rodinný majetek před zloději uchránit ... Co napsat o filmu, který naše televize opakují mnohokrát do roka a každý jej viděl aspoň tisíckrát? Snad jen, že je tento filmu etalonem vánočních rodinných komedií, že je filmem, který "zničil" život Macaulaye Culkina, který neunesl rychlý nárůst kariéry a filmem, který definitivně přiřkl Chrisi Columbusovi nálepku režiséra příjemných rodinných komedií. Ještě si pamatuju, že na motivy filmu byla vytvořena kdysi dávno počítačová hra, kdy jste v roli malého Kevina bránili dům proti Mokrým banditům - a ve své době to byla docela zábava... A jinak mne vždycky dostane John Candy a jeho Polka, polka, polkáá.. ()

alyssa18

Jako malá jsem ten film zbožňovala. O deset let později jsem se na něj podívala znovu a absolutně jsem netušila, že to budu zase tak prožívat. Prostě Kevin je Kevin a všechno, co předváděl, mě dostávalo do kolen. Tohle je komedie, jak má být - pro děti, pro dospělé, to je fuk, hlavně když to člověka baví. ()

BoncheR

Po druhom pozretí zdvíham o hviezdičku vyššie. Pôvodne celkom dobré a pre Ľudí vo veku 4-10 celkom ideálne, no mňa to až tak strašne neoslovilo... ani po druhom zhliadnutí. (( 50% )) ()

anli

Dnes už klasická rodinná komedie,která se postupem času stala vánočním klenotem.Praštěná základní myšlenka o zapomenutém dítěti doma dala vzniknout zábavnému scénáři a v rukou mistra rodinných podívaných Chrise Columbuse se proměnila ve velmi zábavnou podívanou pro diváky a zlatý důl pro producenty.Hlavní zásluhu na tom jistě má skvělý Macaulay Culkin,který je opravdu k sežrání,dále pak bezpochyby Joe Pesci jako geniální padouch a pak taky Daniel Stern jako méně geniální padouch.Zábavná atmosféra pastí,které jsou připraveny na lupiče je opravdu budována s gustem a vtipem,takže spousta scén a hlášek je dnes už legendárních(k čemuž u nás pomohl i skvělý český dabing)a divák se baví a směje a baví a směje.Už jsem tohle viděl několikrát a pořád mě to stejně rozesmívá,jako kdybych to viděl poprvé(...."Tys to udělal zase,viď Márve"..."my sme mokrý banditi"...)a to je na tom právě to filmové kouzlo,kromě těch Vánoc,které nás diváky na tom nejvíc baví.U mě jasných 100% a zajímalo by mě,jak tenhle film baví zloděje. ()

tnp101

Nestárnoucí vánoční kult a zároveň další z řady osobních dětských klasik s výborným Culkinem, dvojicí nesmrtelných mokrých banditů, za doprovodu vtipných členů rodiny McCallisterů. Zde opravdu není co dodat, tohle mě asi nikdy neomrzí. Jako malého mě ta poslední půlhodinka pokaždé naprosto odrovnala. Čtyři hvězdy za film jako takový plus jedna za nostalgii. RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Nebezpečný Culkin se nám na tuzemském Blu-ray disku představuje v poměru stran obrazu 1,85:1 a svůj více jak dvacetiletý věk nezapře. Ostrost není zrovna úchvatná. Nedá se říct, že by postrádal detaily, ale obraz je příliš jemný, aby ve větší míře vynikly. Přesto se nejedná o žádnou tragédii a vzhledem k věku se to dá pochopit. Ostatní aspekty jsou na tom lépe. Film je to velmi světlý, což je sáma o sobě výhoda. Vykreslení barev je příjemné, totéž platí i o černé, přirozeného zrna je tak akorát, aby jeho odpůrce nerušil, kontrast pak o něco nižší, z čehož do jisté míry těží ta zmíněná přílišná jemnost. Jedná se o průměr, kde se vzhledem k věku nedají čekat zázraky a už vůbec nesnese srovnání s disky moderních snímků. Lépe na tom je originální zvuk v DTS-HD 5.1 MASTER. Stopa je docela dynamická s energicky podanou hudbou a jinými prvky využívající jak prostorové reproduktory, tak subwoofer s podporou hlasitých čistých dialogů. Opět nelze čekat zázraky, ale stopa mě příjemně překvapila. Přítomna je také česká v DD 5.1, která po technické stránce nemůže té původní ani zdaleka konkurovat. Je to veliká škoda, protože všemi známý výborný dabing je mnohdy povedenější než originál. Bohužel se topí v hromadě šumu. Nyní můžeme přejít na bonusy, které odstartujeme povedeným audio komentářem režiséra a „velkého“ Culkina, z něhož se dozvíte hromadu zákulisních informací všeho druhu zaobalených v odlehčeném podání - jedna z těch stop, která vás po spuštění nepustí. Dále tu máme dobový, 4 minutový „making of“/promo filmeček a hned na to také regulérní 20 minutový „making of“. Poté se v 5 minutách podíváme formou „Mac Cam“ (malý Culkin s kamerou v ruce) do zákulisí natáčení scény na letišti, další 7 minutovka nám představí šílené kaskadéry filmu, následně se ve 4 minutách podíváme na různé jazykové mutace (česká chybí), ve 3 minutách se z úst štábu a samotného představitele dozvíme všemožné teorie o tom, kam to dotáhl Buzz a řadu krátkých videí zakončuje 2 minutový film ve filmu ve své plné kráse. Poté tu máme nálož patnácti povedených smazaných scén o celkové stopáži 17 minut a nakonec také „Bloopers“, tedy 2 minuty zábavných blbůstek a nepovedených scén. Všechny bonusy jsou prezentovány v SD a nedisponují českými ani anglickými titulky. Pokud film jako já milujete a v poličce se vám neválí DVD, litovat nebudete. Uděluji slabších 60%. ()

pytlik... odpad!

Film je pouhým sledem nadšených / vyděšených grimas, padání kamsi, hrabání se kamsi, házení čehosi na kohosi, tržných, řezných a podobných zranění a s patřičně přeslazeným závěrem. Chachachá, fakt ukrutná řachanda. Úroveň rozhodně nepozvedl svým výkonem ani Culkin, který se evidentně učil herectví u Nicolase Cagee a byl vynikajícím žákem - výrazové schopnosti má se svým vzorem zcela totožné. Při sledování tohoto mistrovského veledíla se mi zježily chlupy i tam, kde žádné nemám. ()

Pavlínka9

Přes 24let nejúspěšnější vánoční film, který znám, že lidé říkají, že na Vánoce u nich prostě nemůže chybět. Pro mě je tento snímek taky ten, který v období zimy ráda zapnu :) Je tam sice plno "blbostí" a nelogičností, ale je to skvělá zábava a je to paráda :) A hudba - jak jinak než výborná :) ()

venison

Nejlepší kultovní vánoční rodinná komedie ze všech.. Jako malá jsem film "Sám doma" rozhodně hltala víc, ale i když znám všechny scény, dialogy i soundtrack nazpaměť, tak ve správné míře dávkování rozhodně neomrzí.. Přesně takhle nazdobené Vánoce bych si přála taky.. Ty dva lupiče naprosto žeru :-D Kevin je lehce přehnaně upištěný, ale díky jeho sladkému úsměvu a rošťáckému kukuči mu to vřískáníčko prominu ;-) Ps: Harry, jdu do baráku! :-D :-D :-D ()

Pajkenzi

Skvělá rodinná Vánoční komedie plná překvapení. Film se odehrává v nádherném prostředí, což je úžasný. Nikdy neomrzí nikdy mě neprestane naplňovat duchem Vánoc. ()

Compadre

Vánoční klasika jak řemen...Malej Kevin je hroznej mazák :)) ty pasti na zloděje byly fakt originální. výborná zábava každej rok :) ()

Antek

Sen každého malého kluka přetavený do celuloidu, který nestárne. Naopak -- je zaručeným lístkem zpátky do dětství, kdy jsme každý snili. Neopakovatelná vánoční atmosféra ... Vánoční klasika, která strčí do kapsy všechny ty pyšné princezny, popelky a Lady. ()

Krysa SPK

Nadprůměrná a originální komedie s překrásnou vánoční hudbou mistra Johna Williamse, která se pro mě stala jedním ze symbolů vánoční atmosféry. ()

Mihail123

Skvelá a každoročná súčasť vysielania slovenských televízií a prekvapivo je to ešte stále zábavné. Macaulay Culkin vo svojej životnej roli. ()

Danny F.

Sám doma s plno možnostmi si užít bez dohledu rodičů. Jenže na to doplatí zločinci. VAROVÁNÍ: Nezahrávejte si s malými klučinami co jsou doma sami bez rodičů. 65% ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Reboot Sám doma našel obsazení

Reboot Sám doma našel obsazení

11.12.2019

Nová verze populární vánoční komedie Sám doma se pomalu ale jistě blíží začátku produkce, snímek chystaný pro streamovací službu Disney+ tak nyní oznamuje obsazení. V hlavní roli dětské postavy se… (více)

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

19.11.2019

Kdybyste to ještě náhodou nevěděli, Hollywoodu už dávno není nic svaté. Pokračování Jumanji? Jasně. Reboot Sám doma? Proč ne! Nejnovější oznámení tak vlastně nemá koho překvapit. David Fincher a… (více)

Sám doma, ale jinak?

Sám doma, ale jinak?

03.10.2019

Server Collider čerstvě vydal pár nových informací o nadcházejícím remaku kultovní vánoční komedie Sám doma, který dorazí na streamovací službu Disney+ nejspíš příští Vánoce. Nový snímek bude podle… (více)