Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

• Austrálie

• Kanada

Rodinný / Komedie / Dobrodružný

USA, 1992, 115 min

Nie som si ista, ci by som dala Kevinovi 5 hviezdiciek keby to nebol jeden z filmov mojho detstva a nepocitovala pri tom taku silnu nostalgiu 90tych rokov, ale fakticky, stala sa z toho uz vianocna klasika. Myslim si, ze nebudem jedina, kto sa po prvom zhliadnuti zamiloval do cara New Yorku a ozaj smutny je ten zaber na byvale WTC... pre mna je scena s Kevinovou mamou, ktora komicky odpadne po uvedomeni si, ze "Kevin tu nie je" uplne genialna, rovnako ako aj celi mokri banditi. Dalsie pokracovania stratili vsetok smrnc, takze ku stastiu si povinne staci pozriet 1 a 2.(12.1.2019)

Macaulay Culkin tentokrát ztracen v New Yorku, sice o něco málo slabší než 1. díl, ale opět je to skvělá zábava.(10.12.2010)

Jak se mi líbil Sám doma, tak dvojka mě baví ještě víc. Pravda, je to úplně stejné jako jednička, až na to, že je to v New Yorku, ale tento díl mi přišel mnohem strašidelnější a dojemnější než jednička a to se mi na tom líbilo nejvíce. V jedničce se mi nejvíc líbila část, kdy nastražil ty pasti. A ve dvojce je pastí víc a jsou mnohem zábavnější. Ale být Kevinem, tak bych stál na letišti a brečel bych, dokud by si mě někdo nevšiml.(23.12.2010)

Dvojka nijak neztrácí za jedničkou. Je to stejně kvalitní jako první díl. Nemalý podíl na tom má to, že se zachovali všechny postavy a herci z prvního dílu, stejná režie, hudba, atd… Pro mě už klasika, kterou si vždy rád kolem Vánoc pustím.(28.12.2010)

Scény s nastraženými pastmi jsou ve dvojce mnohem lepší než v jedničce. Avšak zbytek filmu trochu pokulhává, je na můj vkus moc americký.(13.3.2011)

Absolutně nesouhlasím s tvrzením, že dvojka je o hodně horší než jednička. Ano, je pravda, že i mě se jednička líbila více, New York ji hodně kopíruje, ať závěrečnými pastmi nebo dějem samotným, ale zároveň nové prostředí vám přinese také něco nového. Vrací se i staří známí lapkové, některé pasti jsou sice naprosto přehnané, ale Columbus si uvědomoval, že jsou nemyslitelné, a právě proto je tam dal. Takže i dvojku si rád pustím o Vánocích. Takže 75%!(12.10.2011)

"Co to je?" "Znělo to jako když pádá taška s nářadím." Z toho jsem nemohl a nejednou jsem spadl z židle.(16.12.2011)

Vůbec ne slabší, než první díl. Ba naopak, scéna s cihlama mi stačí k naprostému záchvatu smíchu i teď.(3.3.2012)

Vyvařování konceptu jedničky,ovšem tady ještě docela dost zábavné.(3.11.2012)

Počet zhlednutí odhaduji na několik desítek. V dnešní době už mě to tolik nebaví, ale za mlada to byl jeden z mých nejoblíbenějších filmů, takže si zaslouží plný počet.(9.6.2013)

1. díl by bohatě stačil, tady už se to pomalu, ale jistě schyluje k horším výkonům a horší zábavě. Dopadlo to ještě jakž takž, ale už tu není žádná extra scénka ani hláška, kterou bych si zapamatoval. Taková velice průměrná komedie, která aní neublíží, ale ani nic nového nepřinese. Jednou shlédnout a zahodit do koše ;).(30.6.2013)

Myslím, že Sám doma je legenda sama o sebe. Prvá časť bola top, táto druhá už len ťažila z úspechu prvej. Lebo Kevinove ťahy a triky boli takmer rovnaké, ako v jednotke. Ale aj tak som vždy závidel tomu malému parchantovi, ako to všetko dokázal sám, bez pomoci.(17.8.2013)

Jak byl Joe Pesci v roli Marva v jedničce výbornej, tak tady je snad ještě lepší. Trošku slabší než jednička, ale stejně super(22.11.2013)

Základné pravidlá tvorby pokračovaní sú dodržané, zmenilo sa miesto deja, ústredné postavy sa nám rozmnožili, do trpiaceho kolektívu babrákov bol prijatý nový člen so ksichtom Tima Curryho. Trošku to miestami stráca tu rýchlosť prvého dielu, ale koniec to vcelku napraví. Apropo, ten koniec. Tak týmto dielom sa mala séria skončiť a ľudia by si doteraz žobronili o ďalšie diely namiesto toho, aby na ne nadávali...(22.7.2014)

Kultovní komedie, pro mě o Vánocích povinost. Není důvod na tomto filmu hledat chyby.(13.8.2014)

Joe Pesci umí hrát zatraceně ďábelské parchanty-:)(15.12.2014)

Pořád velmi povedené!(16.12.2014)

Ten Kevin (Macaulay Culkin) má ale smůlu (nebo spíš štěstí), před rokem zůstal sám doma a tentokrát se ztratil na letišti a nasedl do letadla, které místo do Miami, kam mířila celá jeho rodina, letělo do New Yorku. Naštěstí má Kevin kabelu svého táty a v ní kreditku i hotovost, takže mu nic nebrání se ubytovat v hotelu Plaza a užít si pořádné Vánoce v New Yorku... Ve sportu obecně platí, že vítězná sestava se nemění, což platí i o tomto pokračování, Na režisérskou židl znovu usedl Chris Columbus, hudební motivy opětovně dodal John Williams a to samé platí i o hereckému obsazení, které tentokrát doplňuje třeba Tim Curry se svým typickým úsměvem nebo mladý Rob Schneider. Horší je to už ale s příběhem, který je vlastně to samé co jednička, akorát v New Yorku. Kevin si užívá samoty, spřátelí se s osamělou ženou (Bredna Fricker), potká povedenou dvojici zlodějů Marva (Daniel Stern) a Harryho (Joe Pesci), nachystá na ně své pověstné pastičky a nakonec si bude přát být se svou rodinou. Ale i když je to už všechno jednou viděné, tak je to pořád zábava a navíc prostředí New Yorku celý příběh pěkně zpestřuje. Snad jenom ta délka nebyla úplně ideální, takhle se tady najde pár slabších míst, ale jak jsem už napsal pořád je to slušná vánoční komedie.(17.12.2014)

,,Tak pojď Márve, vstávej! Už nemá žádný cihly, došly mu.“ Pokračování Sám doma jede podle stejného vzoru, jen je situován do New Yorku a nejelegantnějšího hotelu Plazza. A to se mi líbí trochu víc, než velký dům na předměstí z prvního filmu. Vtipných momentů je myslím více a celý příběh je trochu akčnější, což je jen dobře. Samozřejmě zde ale nesmí chybět povinné dojemné momenty týkající se rodiny a přátelství, ale to už k vánočním filmům prostě patří. A Hárvy a Márv jsou tady vynikající a fandil jsem jim snad více než Kevinovi.(3.1.2015)

Opakovaný vtip už nieje vtipom a nezachráni to ani nádherne prostredie mesta New York. Celé je to až príliš predvídateľné a scény s banditmi sú už dosť prehnané. Priemerné pokračovanie, ktoré je síce výrazne slabšie, ale ešte stále pozerateľné vzhľadom na ďalšie pokračovania. Potešilo najmä staré herecké obsadenie a nadväznosť na jednotku. /65%/(16.1.2015)

Konečně jeden film u kterého jsem se snad nemohl přestat smát. Geniální Chris Columbus vytvořil pořádnou komedii jaká má být. Škoda jen, že to skončilo pouze u dvojky. Následující díly jsou prakticky nekoukatelné, což je veliká škoda.(29.1.2015)