Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

• Austrálie

• Kanada

Rodinný / Komedie / Dobrodružný

USA, 1992, 115 min

Nie som si ista, ci by som dala Kevinovi 5 hviezdiciek keby to nebol jeden z filmov mojho detstva a nepocitovala pri tom taku silnu nostalgiu 90tych rokov, ale fakticky, stala sa z toho uz vianocna klasika. Myslim si, ze nebudem jedina, kto sa po prvom zhliadnuti zamiloval do cara New Yorku a ozaj smutny je ten zaber na byvale WTC... pre mna je scena s Kevinovou mamou, ktora komicky odpadne po uvedomeni si, ze "Kevin tu nie je" uplne genialna, rovnako ako aj celi mokri banditi. Dalsie pokracovania stratili vsetok smrnc, takze ku stastiu si povinne staci pozriet 1 a 2.(12.1.2019)

Jóó, ryby. Blbost banditů tomu opět dominuje a nedá se nesmát jejich karambolům, který by normální smrtelník osmiletýmu frackovi nesežral a když už, tak by je nepřežil. Skvělá hudba, nezájem o nelogičnost, co mě ale překvapivě až naposledy praštilo přes smysly byla neskutečná vyspělost a uvědomělost toho smrada. Zejména při jeho promluvách s Osamělou holubicí jsem šel do kolen, ovšem z důvodů, který pro komedii nejsou lichotivý, protože "jestli můžete někomu důvěřovat, tak jsem to já." Jednička hold byla lepší, a proto mě to tam tak nebilo do očí.(16.12.2014)

• mrclTV

Platí tu to isté ako pri jednotke - nemám rád koncept, prestaviteľa a všetko ostatné. Vlastne jeden plus by som našiel, aspoň sa dej odohráva vo veľkom jablku.(1.2.2015)

Dalo se čekat, že po takovém trháku Columbus pojede dál a natočí dvojku, dalo se čekat, že taková latka prostě nemůže být dorovnána nebo snad překonána. Ale opět to splní účel, plno kvalitních momentů a vtipů. 75%(12.12.2015)

Jasne, je to kopia jednotky, no 5* musim dat uz len pre scenu z hotela a ciernobiely film :-D(19.12.2015)

V něčem lepší než jednička a naopak !!!(25.12.2016)

6/10(29.12.2017)

Rovnako dobré, ako prvý diel. Je to vtipné a svižne natočené. Bavil som sa.(27.1.2018)

Oproti 1 dílu,slabší.(13.4.2018)

Někdo říká, že je lepší první díl, někdo zase že tento. Někteří dokonce uvažují o trojce! O té tady ale řeč nebude. Nám první dva díly příjdou stejně výjimečné. V obou jsou super zlodějíčci, roztomilý klučina, úžasný závěr v domě a příjemná vánoční atmosféra. Když vynecháme režii, tak hlavně skvělá hudba a perfektní nedokumentární průvodce po New Yorku a bezva scéna s Trumpem v hotelu Plaza :-)) 80% 5* nedáme snad jen proto, že už je to takový "kopírák" po jedničce, ale sakra stále to zbožňujeme!!!(23.4.2018)

Vykradení sebe samotného, ale pořád ještě pobaví.(30.9.2018)

Menej podarené no stále pobaví. Mokrí banditi sú stále mokrí (ajkeď teraz skvôr dlhoprstí) a stále retardovaný. Kevinove pasce sa viac podobajú na Sawove a na 100 percent by Harry a Marv pri týchto pasciach zomreli. Za "Milujem vás ó pane!" musím tomu dať ajkeď horších ,no stále skvelých 90%(31.12.2018)

Láska. Jinak se to nedá vyjádřit. Vždycky, ale opravdu vždycky se u scénky Marva ve sklepení toho rozbořeného domu válím smíchy. Sám doma: Ztracen v New Yorku se nikdy neokouká. Nikdy nepřestane bavit. Top komedie.(2.1.2019)

Není to jednička v bledě modrém.... jednička je stokrát lepší, ikdyž i tohle ještě pořád stačí na pět hvězdiček, alespoň u mě. Opět se režisérovi podařilo vykreslit nádhernou vánoční atmosféru a opět je to prostě vtipné. Víc takových filmů...(12.10.2006)

rovnako dobre ako jednotka :)(9.7.2007)

Stejné vtipy, stejné pasti, stejné hlášky. I přesto zdařilé pokračování této vánoční komedie.(27.7.2007)

No jo podívat se na to dá ale jednička byla příjemnější....určítě by to takové škvrně samo v NY zvládlo..no jo...tak on by nezvládl ani ty pasti v jedničce....hodně přitažené za pačesy(18.1.2008)

Skvělé pokračování prvního dílu, sice lehčí vykrádačka, ale přesto stejně povedené, viděno mnoho a mnohokrát...(30.8.2008)

Už nebyl tak jako jednička, ale pořád dobrý. :-)(21.12.2008)

Super, nemá chybu. Dokonalý pokračování prvního dílu(1.10.2009)

Spletení se letadla a následný odlet jinam je trochu lacině provedené téma, ale to už se dá u komedie takového rázu skousnout. Jinak příjemně ubíhající děj, dobrá zábava, ale stejně první díl měl něco do sebe, co mi tu chybí. Nevadí.(26.11.2009)