Road House

Road House

Hrozba smrti

Akční / Krimi / Thriller

USA, 1989, 110 min

"Pane Daltone, můžete ke svému seznamu jedenatřiceti zlomenin, dvou průstřelů, devíti bodných ran a čtyř šroubů přidat devět stehů." To mi prosím pěkně řekněte, kterému chlapovi a které ženské se tenhle film nemůže líbit? Patrick a Sam Elliott jsou víc cool než dnešní Iron Manové, Thórové a Wolverinové dohromady. Poctivej Biják s úžasnou atmosférou a se vším, co se nám prostě musí líbit. Drsné béčko, které má status kultu a my víme proč. Buď chcete být Swayze a pobíhat v barech jako vyhazovač a bydlet v chatrči, kde za rohem cvičíte Kung-Fu, zatímco u vás dospává neuvěřitelná kočka (samozřejmě vás po probuzení uvidí a vám okamžitě stoupne kredit, jelikož už nejste "jen drsnej vyhazovač" , ale vyhazovač s filozofií) a nebo chcete být Sam Elliott a říkáte si, že přesně takovej sekáč chcete být, až budete v jeho věku. Podtrženo sečteno, úžasnost.(29.11.2013)

Být to jen trochu jiný film, musel by soudný člověk říct, že je to v podstatě pitomost. (Je.) Ale, bůh ví proč, tenhle kousek je zkrátka akční klasika a přesto, že je to v podstatě pitomost, má své nezadatelné kouzlo. Je Patrick Swayze tak charismatický i přes to, že je tak odporně spravedlivý a kladný? Je. Je Ben Gazzara tak okouzlující záporák? Je. Je Sam Elliott Patrickovi snad ještě sympatičtějším parťákem? Je. Jsou tvrďácké scény zlých hochů roztomile naivní v mustru 80. / 90. let? Jsou. Do toho všeho se zamíchá hudba báječného slepého kanadského bluesmana Jeffa Healeyho - bez níž by to asi skutečně nešlo - a výsledkem je naprosto nevysvětlitelné kouzlo a nutkání si to někdy pustit zas. P.S. Název pro českou distribuci je jeden z okatějších důkazů stupidity těch, kdo ty názvy vymýšlejí.(15.9.2009)

• nash.

V paměti mi to uvízlo jako povedený akční nářez. Paměť je, jak se zdá, poněkud ošidná. Prostá béčková historka, několik hospodských rvaček, poněkud toporný všeuměl Swayze a úsměvné potřásání osmdesátkově načesanými hřívami. Nostalgicky mě to pobavilo a uvolněný ranař Sam Elliott neměl chybu, laťku v základní výšce průměru to však překonat nedokázalo.(14.3.2012)

Bar fighting forever!!!! Tak tohle snad ani není možný. Můžu říct, že už dlouhý léta jsem neviděl větší ptákovinu, u který bych se tak pobavil, že by mi zůstal úsměv na rtu ještě dlouhý hodiny po skončení. Nařachlej Patrick Swayze v úloze chladnokrevnýho, drsnýho šéfa ostrahy baru, kterej je nejenom totální profík, mentor, ovládá snad 10 bojovejch umění a šije si sám několikacentimetrový tržný rány bez pípnutí, ale taky balí ženský lusknutím prstu, bojuje s mafiány a u toho stíhá hlásit jako kdyby to byl snad bratr Joea Hallenbecka. Tohle jsem ještě neviděl!!!! Road house si musí oblíbit každej člověk bez výjimky, protože, i když to nemá žádnou kostru nebo nedejbože smysluplnej příběh, tak - jak už jsem psal - Patrick je tady tak boží, že si fanda čehokoli musí přijít na svý. A když do toho připočteme Sama Elliota a slepýho kytaristu, máme dokonalej (spíš nechtěně dokonalej) film. Jinak bych rád napsal, že o tomhle velebijáku jsem se dozvěděl ze seriálu Family guy, kde tenhle film stylově a bez okolků parodoval Peter Griffin. Tady je menší ochutnávka http://www.youtube.com/watch?v=nDURfLc9u0g :)(20.3.2010)

"Pane Daltone, můžete ke svému seznamu jedenatřiceti zlomenin, dvou průstřelů, devíti bodných ran a čtyř šroubů přidat devět stehů." Tady ovšem porcování Daltona zdaleka nekončí, protože si zajel do jiného města zažít stejný příběh a tentokrát to vzal osobně. Mně se ta proměna hříšného tanečníka v galantního ninju celkem líbila a kdyby to celé nebylo postavené na hlavu, tak bych byl ještě spokojenější. Ale osmdesátky jsou zkrátka osmdesátky a k tomuto kousku nemohu nic přihodit za nostalgii, neboť jsem ho neviděl ve správné době.(28.5.2016)

• - Auta, kterými jezdí James Dalton (Patrick Swayze), jsou Buick Riviera 1965 a Mercedes-Benz 560 SEC. (kostak)

• - V malé roli ve scéně z baru se objevuje virtuózní bluesový kytarista a zpěvák Jeff Healey. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 7. (Zdroj: ČSFD.cz)