Road House

Road House

Hrozba smrti

Akční / Krimi / Thriller

USA, 1989, 110 min

"Pane Daltone, můžete ke svému seznamu jedenatřiceti zlomenin, dvou průstřelů, devíti bodných ran a čtyř šroubů přidat devět stehů." To mi prosím pěkně řekněte, kterému chlapovi a které ženské se tenhle film nemůže líbit? Patrick a Sam Elliott jsou víc cool než dnešní Iron Manové, Thórové a Wolverinové dohromady. Poctivej Biják s úžasnou atmosférou a se vším, co se nám prostě musí líbit. Drsné béčko, které má status kultu a my víme proč. Buď chcete být Swayze a pobíhat v barech jako vyhazovač a bydlet v chatrči, kde za rohem cvičíte Kung-Fu, zatímco u vás dospává neuvěřitelná kočka (samozřejmě vás po probuzení uvidí a vám okamžitě stoupne kredit, jelikož už nejste "jen drsnej vyhazovač" , ale vyhazovač s filozofií) a nebo chcete být Sam Elliott a říkáte si, že přesně takovej sekáč chcete být, až budete v jeho věku. Podtrženo sečteno, úžasnost.(29.11.2013)

Pan dokonalý Patrick Swayze zde láme kosti, srdce, zákony, vystudoval filozofii a je neskutečnej frajer :-) No absolutní chuťovka z konce 80. let, které vůbec nic nechybí a člověk se u toho náramně pobaví. Navíc parádní muzika a slušivá Kelly Lynch. Jedno z mých nejoblíbenějších guilty pleasure. 9/10!(22.3.2011)

Road House. Dle názvu bych řekl, že se bude jednat o zcela odlišný žánr. Ale ač jsem se nedočkal očekávaného, byl jsem mile překvapen. Jasně, Patrick se neumí tak rvát jako veleskučení borci (všichni je známe), no ale tenhle film utáhne. No a ostatní svým charismatem také dokáží zaujmout. Třeba jenom Sam Elliott. Není zde ústřední postavou a tudíž nemá tolik prostoru, přesto mi v hlavě zůstanou scény s ním na dlouho. Shrnuto a podtrženo je to romantická věcička se spoustou rvaček (a ta hudba..ta nádherná hudba..tady se vyplatí sáhnout po soundtracku) a hlavně toho, že jsou dobří a zlí. No a že je třeba za dobro bojovat a vytrvat až do úplného konce. Ať už je jakýkoliv. Scénář: *****; Režie: ****; Herci: ****; Hudba: *****(14.1.2012)

Vždycky, když se přiblíží výročí Patrickovi smrti, popadne mě nějaká nostalgie a stesk po těch mandlových očích, a tak jsem si pustila tenhle ne úplně náročný snímek o proslulém barovém vyhazovači, který se nechá najmout do nového místa, které slávu má už tak nějak pomalu za sebou. A Dalton má oči všude. A co teprve jeho kamarád, trošku životem ošoupaný Sam Elliott, že kterého charisma kape ne po kapkách, ale rovnou po polévkových lžících. Mladá lékařka, Kelly Lynch, to byla ještě pěkná holka, dnes je spíš něco jako namakaný zchrtlý tranvestita. Filmu nechyběla ani akce, ani humor, takže vzpomínka jako vyšitá.(18.9.2016)

Vděčná role, stylizovaná do sympaťáka, co vám vždycky rád poseče trávník nebo chlapíkovi při odchodu za novou výzvou věnuje vlastní bourák. Tou je nová práce vyhazovače v baru jednoho městečka, který postupně zbavuje ožralů a rváčů, ovšem nedaleko číhá daleko větší problém. Tím je místní boss, který vydírá podnikatele a vyhrožuje všem, kteří by se snad chtěli postavit jeho praktikám. Celkově je to naivní limonáda, u které se scénáristé dvakrát nesnažili. A dramaturg chyběl úplně. Nicméně na staré dobré časy Patricka Swayzeho rád vzpomínám, navíc jde o hercovu nejsilnější pětiletku, počínaje Hříšným tancem (1987), konče Duchem a vynikajícím Bodem zlomu (1991). V produkci guru Joela Silvera, testosteronem napumpovaným příběhem a s poprsím Kelly Lynch tu máme béčko jak ulité.(28.7.2009)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 7. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Auta, kterými jezdí James Dalton (Patrick Swayze), jsou Buick Riviera 1965 a Mercedes-Benz 560 SEC. (kostak)

• - V malé roli ve scéně z baru se objevuje virtuózní bluesový kytarista a zpěvák Jeff Healey. (Zdroj: ČSFD.cz)