Již sedmý měsíc trvá krutá občanská válka ve východoasijském Shadaloo. Psychopatický diktátor generál Bison kromě světovládných ambicí rád nepohodlným lidem láme vaz, a když jde do tuhého, dokáže své bojové umění podepřít i vražednými dávkami supravodivého magnetismu. Velitel místních jednotek Sjednocených národů plukovník William F. Guile má 72 hodin na to, aby se pokusil o nemožné. Infiltrovat shadalooské podsvětí (tvrdě koučované jednookým bossem a dodavatelem zbraní pro Bisonovu armádu Viktorem Sagatem), proniknout do tajné Bisonovy pevnosti, odkud chce ovládnout svět, zlikvidovat patologického tyrana v jeho doupěti a osvobodit desítky rukojmí, čímž uštří nerozhodným Sjednoceným národům mnoho starostí a nezanedbatelných dvacet miliard dolarů výkupného. Kromě správně nažhavených modrých přileb mu pomáhají dva "streetfighterové" Ken Masters a Ryu Hoshi a snaživá novinářka Chun-li, poháněná touhou po pomstě a snahou získat od sympaťáka Guilea exkluzivní interview. A tak, zatímco Bison sní o svém megaměstě Bizonopolis a ve své genetické laboratoři předělává bezmocného zajatce na vražedné monstrum, řítí se na bojových superčlunech k jeho ochrannému minovému poli ke všemu odhodlaný výsadek, v čele s plukovníkem Guilem. Akční filmové zpracování nejúspěšnější bojové videohry všech dob, kterou mohou stejně intenzivně prožívat její skalní vyznavač i ti, kteří v ní s Van Dammem budou bojovat poprvé. (oficiální text distributora)

Trailer

HAL

Jako malého prcka mě obal VHSky ve videopůjčovně lákal nesmírně, ale nikdy jsem se nedostal k tomu se na Street Fightera podívat. Tento velký rest jsem dohnal až dnes, a ponaučení je z toho jediné: Některé resty, by vážně neměly být doháněny. Amatérskost a hloupost všeho ve filmu je až tak velká, že už ani nebolí. Jen unavuje, a trochu konsternuje. Jednak tím že ani všudypřítomný sklon k záměrné sebeparodičnosti stejně není zábavný, ale obzvlášť tím, jak snadno si Street Fightera o rok později Mortal Kombat přehnul přes koleno, a nařezal mu jak malému harantovi. 2/10 ()

korbitch22

Parádní béčko,které se nebere moc vážně,oplývá skvělým humorem a skvělou akcí.Jean Claude tu skvěle přehrává a Raul Julia je pekelnej psychouš,plus ultra blbej Zangief :-D Tohle dílko neodmyslitelně patří k mému mládí a i v dospělosti,se na to rád mrknu.Film byl neskutečný komerční trhák a tady ho bohužel strhala parta blbečků...klasika. ()

GOREGASM odpad!

Doslova tragický zmetek, který semlel, co mu pod ruku přišlo. O tom, že herr Van Damme hrát neumí všichni dobře víme. Tady se ale dostává na ještě vyšší level svého neumětelství a nelze se nesmát. Stejně tragický je i zbytek rádobyherců a dokonce i Raul Julia přehrává jako student filmové akademie. Otázka zní­, dalo se v tomto tupém příběhu zahrát něco normálně? Papundeklové kulisy, kostýmy z výprodeje a výbuchy jako z levné východoevropské produkce. Totální­ plivanec do obličejů fanoušků herní­ série, mezi které naštěstí­ nepatří­m :-) 0% ()

choze

První vandammovka a zároveň první zfilmovaná hra, kterou jsem dal v kině a moje velké guilty pleasure. Od začátku se to netají zacílením na dětského diváka, je to plné (často dost blbě natočené a sestříhané) akce, infantilního humoru, totálních béčkovostí jako je neviditelný člun (jehož likvidace padouchem je pojednána jako hraní počítačové hry zakončené výkřikem Game Over!) nebo vytváření dokonalého zabijáka násilnickou televizí ve stylu MECHANICKÉHO POMERANČE, dále super hlášek ("JSTE V POŘÁDKU, PANE?" - "JEN POLOMRTVEJ." - "A BISON?" - "TEN ZCELA.") a úsměvných hereckých výkonů mezinárodního castu. Van Damme hýří svými playboyovskými úsměvy a suchými hláškami, Raul Julia ztvárnil svého oči vyvalujícího padoucha se stejnou chutí a uhrančivým charizmatem jako Christopher Lambert Lorda Raydena v MORTAL KOMBATU a jako třešinka na dortu Kylie Minogue s copánky. Největší pecka je pak poslední záběr, kdy hrdinové v odlesku vybuchující Bisonovy základny zaujmou vítězný postoj z herní animace a vyrazí triumfální ryk. Jóóóóóóóóó!!!!!!!! ()

B!shop

Muj oblibenej film s Van Dammem. V podstate tu je jen takova jedna vetsi chyba a to, ze tvurci tak nak zapomneli, ze Street Fighter je bojovka a skoro vsechny bitky si nechavaj az do posledni pulhodinky a predtim zadny poradny rubacky nejsou. Ale nutno rict, ze na zaver to rozjede fakt kazdej a to hodne solidne, hlavne Van Damme da i par vostrejch salt. Jediny zklamani je Raul Julia, sice ma plnou hubu kecu, i kdyz dost trapackejch, ale nakonec naprosto nic nepredvede a navic silene prehrava. To ostatni herci se nastesti do zadnejch moc dramatickejch scen nepoustej, takze i kdyz hrajou vselijak, nijak to nerusi. Navic sem tvurci narvali spoustu hlasek a vtipku, ktery jsou obcas fakt vtipny a prijemne dej odlehci. Ja si nemuzu pomoct, samozrejme z filmarskyho hlediska bych moh na filmu hledat chyby celej den, ale ja to proste beru jako super zabavny becko, ktery me vzdy skvele zabavi a ani na minutu nenudi. ()

• Z celkového rozpočtu 35 milionů amerických dolarů si Van Damme odnesl nejvyšší oficiálně známý honorář, a to 8 milionů. (Eldrick)
  • VHS verze má potitulkovou scénu (nebyla v kino verzi), ve které počítač získá alternativní energii ze solárního panelu a poté vyvolá vzkříšení generála M. Bisona. Generálovi se pak na displeji zobrazí vyskakovací okno jako ve videohře „World Domination“ – „Replay“ neboli „Znovu sehrát nadvládu nad světem“. (Eldrick)