Již sedmý měsíc trvá krutá občanská válka ve východoasijském Shadaloo. Psychopatický diktátor generál Bison kromě světovládných ambicí rád nepohodlným lidem láme vaz, a když jde do tuhého, dokáže své bojové umění podepřít i vražednými dávkami supravodivého magnetismu. Velitel místních jednotek Sjednocených národů plukovník William F. Guile má 72 hodin na to, aby se pokusil o nemožné. Infiltrovat shadalooské podsvětí (tvrdě koučované jednookým bossem a dodavatelem zbraní pro Bisonovu armádu Viktorem Sagatem), proniknout do tajné Bisonovy pevnosti, odkud chce ovládnout svět, zlikvidovat patologického tyrana v jeho doupěti a osvobodit desítky rukojmí, čímž uštří nerozhodným Sjednoceným národům mnoho starostí a nezanedbatelných dvacet miliard dolarů výkupného. Kromě správně nažhavených modrých přileb mu pomáhají dva "streetfighterové" Ken Masters a Ryu Hoshi a snaživá novinářka Chun-li, poháněná touhou po pomstě a snahou získat od sympaťáka Guilea exkluzivní interview. A tak, zatímco Bison sní o svém megaměstě Bizonopolis a ve své genetické laboratoři předělává bezmocného zajatce na vražedné monstrum, řítí se na bojových superčlunech k jeho ochrannému minovému poli ke všemu odhodlaný výsadek, v čele s plukovníkem Guilem. Akční filmové zpracování nejúspěšnější bojové videohry všech dob, kterou mohou stejně intenzivně prožívat její skalní vyznavač i ti, kteří v ní s Van Dammem budou bojovat poprvé. (oficiální text distributora)

Trailer

otík

Filmové béčko jak vyšité - bez pochyby. Van Dammova první z hodně trapných rolí - bez pochyby. Akce směšná až trapná - bez pochyby. Hodně výbuchů, hlášek, vtipných momentů - bez pochyby. Tento film je něčím mezi příšerným zpracováním slušné staré bojové hry a praštěnou komedií s akčním hrdinou, charakterním hercem a krásnou zpěvačkou. Jako Van Dammův fanoušek jsem si film dokonale užil, mnoho scén je snad i nechtěně velmi vtipných, pár je jich vyloženě trapných. Přesto hodnotím jako průměr průměrů. ()

Dever

Soundtrack Graeme Revell: 1. Showdown in Shadaloo ,2. Habanero (Vega and Ryu) ,3. Chun-Li Enters the Morgue ,4. Colonel Guile Addresses the Troops ,5. The Circus Tent ,6. General M. Bison ,7. Honda Is Tortured ,8. Bison Troopers Marching Song ,9. Chun Li's Story ,10. Dhalsim Reprograms Blanka ,11. The Stealth Boat Attack ,12. "Game Over" ,13. Chun Li and Bison ,14. Guile Discovers Blanka ,15. "Raise the Chamber" (Guile Attacks) ,16. Clash of the Titans (Honda and Zangief) ,17. Guile Faces Bison ,18. Vega and Sagat vs. Ken and Ryu ,19. Bison Dies ,20. The Aftermath , ()

Bauer

Tento film je velmi , velmi zabávný.Nechápu jak může být mezi 200 nejhoršíma filmama.Asi to bude tím , že vy odsoudíte film už jen kvůli tomu , že v něm hraje Jean Claude Van Damme.Je to zábavný , akční a fantasy film.Když sem byl malý tak sem to fakt žral a žeru i teď jen o trochu méně.Van Damme je dobrej herec - až na pár filmů , které se mu fakt nepovedli - a v tomto filmu podává dobrý výkon ale trošku komický , hlavně ty jeho hlášky!! Takže , já se u filmu bavil a dávám spíše 3,5 *. ()

korbitch22

Parádní béčko,které se nebere moc vážně,oplývá skvělým humorem a skvělou akcí.Jean Claude tu skvěle přehrává a Raul Julia je pekelnej psychouš,plus ultra blbej Zangief :-D Tohle dílko neodmyslitelně patří k mému mládí a i v dospělosti,se na to rád mrknu.Film byl neskutečný komerční trhák a tady ho bohužel strhala parta blbečků...klasika. ()

choze

První vandammovka a zároveň první zfilmovaná hra, kterou jsem dal v kině a moje velké guilty pleasure. Od začátku se to netají zacílením na dětského diváka, je to plné (často dost blbě natočené a sestříhané) akce, infantilního humoru, totálních béčkovostí jako je neviditelný člun (jehož likvidace padouchem je pojednána jako hraní počítačové hry zakončené výkřikem Game Over!) nebo vytváření dokonalého zabijáka násilnickou televizí ve stylu MECHANICKÉHO POMERANČE, dále super hlášek ("JSTE V POŘÁDKU, PANE?" - "JEN POLOMRTVEJ." - "A BISON?" - "TEN ZCELA.") a úsměvných hereckých výkonů mezinárodního castu. Van Damme hýří svými playboyovskými úsměvy a suchými hláškami, Raul Julia ztvárnil svého oči vyvalujícího padoucha se stejnou chutí a uhrančivým charizmatem jako Christopher Lambert Lorda Raydena v MORTAL KOMBATU a jako třešinka na dortu Kylie Minogue s copánky. Největší pecka je pak poslední záběr, kdy hrdinové v odlesku vybuchující Bisonovy základny zaujmou vítězný postoj z herní animace a vyrazí triumfální ryk. Jóóóóóóóóó!!!!!!!! ()

• Zlatá socha v obchodnom salóne Sagat (dáma ležiaca na boku) je zhodná s tou, ktorú možno vidieť na pozadí vo videohre. (m.a.t.o.)
  • Z celkového rozpočtu 35 milionů amerických dolarů si Van Damme odnesl nejvyšší oficiálně známý honorář, a to 8 milionů. (Eldrick)
  • Natáčalo sa v Thajsku, Austrálii a Kanade od 29. mája do 20. augusta 1994. (m.a.t.o.)