Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Již sedmý měsíc trvá krutá občanská válka ve východoasijském Shadaloo. Psychopatický diktátor generál Bison kromě světovládných ambicí rád nepohodlným lidem láme vaz, a když jde do tuhého, dokáže své bojové umění podepřít i vražednými dávkami supravodivého magnetismu. Velitel místních jednotek Sjednocených národů plukovník William F. Guile má 72 hodin na to, aby se pokusil o nemožné. Infiltrovat shadalooské podsvětí (tvrdě koučované jednookým bossem a dodavatelem zbraní pro Bisonovu armádu Viktorem Sagatem), proniknout do tajné Bisonovy pevnosti, odkud chce ovládnout svět, zlikvidovat patologického tyrana v jeho doupěti a osvobodit desítky rukojmí, čímž uštří nerozhodným Sjednoceným národům mnoho starostí a nezanedbatelných dvacet miliard dolarů výkupného. Kromě správně nažhavených modrých přileb mu pomáhají dva "streetfighterové" Ken Masters a Ryu Hoshi a snaživá novinářka Chun-li, poháněná touhou po pomstě a snahou získat od sympaťáka Guilea exkluzivní interview. A tak, zatímco Bison sní o svém megaměstě Bizonopolis a ve své genetické laboratoři předělává bezmocného zajatce na vražedné monstrum, řítí se na bojových superčlunech k jeho ochrannému minovému poli ke všemu odhodlaný výsadek, v čele s plukovníkem Guilem. Akční filmové zpracování nejúspěšnější bojové videohry všech dob, kterou mohou stejně intenzivně prožívat její skalní vyznavač i ti, kteří v ní s Van Dammem budou bojovat poprvé. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (239)

B!shop 

všechny recenze uživatele

Muj oblibenej film s Van Dammem. V podstate tu je jen takova jedna vetsi chyba a to, ze tvurci tak nak zapomneli, ze Street Fighter je bojovka a skoro vsechny bitky si nechavaj az do posledni pulhodinky a predtim zadny poradny rubacky nejsou. Ale nutno rict, ze na zaver to rozjede fakt kazdej a to hodne solidne, hlavne Van Damme da i par vostrejch salt. Jediny zklamani je Raul Julia, sice ma plnou hubu kecu, i kdyz dost trapackejch, ale nakonec naprosto nic nepredvede a navic silene prehrava. To ostatni herci se nastesti do zadnejch moc dramatickejch scen nepoustej, takze i kdyz hrajou vselijak, nijak to nerusi. Navic sem tvurci narvali spoustu hlasek a vtipku, ktery jsou obcas fakt vtipny a prijemne dej odlehci. Ja si nemuzu pomoct, samozrejme z filmarskyho hlediska bych moh na filmu hledat chyby celej den, ale ja to proste beru jako super zabavny becko, ktery me vzdy skvele zabavi a ani na minutu nenudi. ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

"This war is not about your personal vendetta." "It's about mine!" Aneb Van Damme je tu neuvěřitelný macho, který hláškuje o stošest. Bohužel tu má překvapivě málo prostoru, kvůli spoustě trapných vedlejších postav, z nichž fakt každá mluví s jiným přízvukem. Street Fighter je fakt shitovní záležitost s hypertrapnýma efektama a kulisama, jenže při sledování jsem se nenudil a měl jsem opravdu to správné potěšení z ryzího béčka. ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Je to tak a nejinak, oba Streetfightery - hra i film jsou legendou a symbolem zábavy...nebo spíš pobavení, když mluvíme o filmu. Poslední boj bohužel i pro Raula Juliu, čest jeho památce...byl to právě generál Bison, kdo stál za nejlepšími frky (viz scénka s Chun Li), i když ten největší není z jeho dílny a ani se ve filmu neobjevil...Kylie prý za svoje, a pánové mi jistě dají za pravdu, výjimečně vypracované pozadí vděčí mistru Van Dammeovi, protože jí prý prozradil pár cviků, které i on používá na zpevnění jistých problémových partií....že by ten chlap měl problémy s orientací? Kolikrát, že to vlastně byl ženatý??? ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Graeme Revell: 1. Showdown in Shadaloo ,2. Habanero (Vega and Ryu) ,3. Chun-Li Enters the Morgue ,4. Colonel Guile Addresses the Troops ,5. The Circus Tent ,6. General M. Bison ,7. Honda Is Tortured ,8. Bison Troopers Marching Song ,9. Chun Li's Story ,10. Dhalsim Reprograms Blanka ,11. The Stealth Boat Attack ,12. "Game Over" ,13. Chun Li and Bison ,14. Guile Discovers Blanka ,15. "Raise the Chamber" (Guile Attacks) ,16. Clash of the Titans (Honda and Zangief) ,17. Guile Faces Bison ,18. Vega and Sagat vs. Ken and Ryu ,19. Bison Dies ,20. The Aftermath , ()

JFL 

všechny recenze uživatele

Není divu, že se svého času film setkal převážně s nepochopením a opovržením. Příznivci Van Dama čekali akci a fandové hry zase "důstojné" zpracování předlohy. Proto také grandiózně nadsazené a drze sebereflexivní převyprávění Street Fightera do podoby campu pro předpubertální chlapce narazilo. Nejednalo se o zlomyslný výsměch tvůrců - film produkovala sama firma Capcom, která hru stvořila. Film se nabízí chápat jako experiment. Ve stejné době totiž v produkci Capcomu vzniklo i ultra-macho anime "Street Fighter II: The Movie", které je naprostým opakem hraného zpracování. Tržby evidentně ukázaly, že anime směr pryštící testosteronem a patosem je divácky vděčnější. Přitom hraná adaptace ukazuje tolik tvůrčí profesionality a nápaditosti. Obzvláště scénář, který hloupoučké postavy a černobílou naivitu světa videoher adekvátně přetváří do vyprávění nesvázaného tradiční logikou, a výprava, jež láskyplně rozvádí imbecilitu postav (aluze na propagandu doby první a druhé světové války v sídle Bisona, duel v maketě Bisonovy megapole pojatý jako souboj japonských monster ala Godzilla) ukazují tvůrčí nasazení všech zúčasněných. Nemluvě o skvělých videoherních aluzích jako konzolové ovládání ostřelovacích systémů, zmnožení obrazovek a s ním spojená simultaneita vjemů, drzá karikatura debaty po škodlivosti násilí v médiích při transformaci Blanky a především tečka po závěrečných titulcích " World Domination - Replay"). "Street Fighter: Poslední boj" byl nejen jednou z prvních filmových adaptací videoher (předcházely mu pouze "Super Mario Bros" a hongkongští "Future Cops"), ale také byl na svou dobu enormně progresivní. Nuzné americké tržby bohužel postup adpatací videoher stáhly do prostoru snahy podřizovat svobodné hyperstylizované světy "realistickým" prostředím a především klasicky koncipovaným příběhům, z něhož se až po více jak deseti letech odvážilo vykročit teprve duo Neveldine/Taylor s avantgardní sérií "Zastav a nepřežiješ" a v těsném závěsu za nimi Paul W.S. Anderson s "DOA" a "Rallye smrti". ()

Galerie (39)

Zajímavosti (15)

  • Kvôli účinkovaniu v tomto filme neprijal Jean-Claude Van Damme úlohu v ďalšej adaptácii videohry Mortal Kombat (1995). (m.a.t.o.)
  • Snímek se umístil na 27. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)

Reklama

Reklama