Street Fighter: Poslední boj

Street Fighter: Posledný boj

Akční

USA / Japonsko, 1994, 102 min

• M.Macho

Převedení hry do filmu proběhlo naprosto dokonale!!! Akorát se obávám, že to nebyl Street fighter, ale Command&Conquery, které jsem spatřoval - mezinárodní vojenské síly jasně připomínaly GDI a naopak Bisonovi legrační legionáři vypadali jak příslušníci NOD - sám Bison pak svými velikášskými kecy spodobňoval velkého Kanea. Celý příběh rámcovalo mnoho rozličných frakcí a je to dobře! Některé situace šli předvídat a někkteré mě prostě bavili - například scény jedoucích člunů. Výtvarně nedostižné dílo plné chyb a dokonalého účesu Kylie Minogue!!! Bože to muselo stát majland...:D(7.8.2009)

• Oktavianus

Nádherně hravá úplná ptákovina s (tehdy ještě) nádhernou Kylie a stoprocentním nehercem Van Dammem. Podívaná ale stojí za to, s kostýmy si taky vyhráli - třeba uniforma, co má na sobě Raul Julia (přesně tak jsem si představoval, že jsou padouši oblečený, když mi bylo deset). K tomu laboratoře na supervojáky, vlastní peníze...to je prostě klukovská hra. A kluci si mají hrát.(15.7.2012)

• Roby

Tohle byla hrozná záležitost. Tak žalostného záporáka jsem ještě neviděl, on byl vlastně jen mix Dartha Vadera, soudce Dooma z filmu falešná hra s kralíkem Rogerem a adolfa Hitlera s jeho novou říší, prakticky nic nového. U bojového filmu se čeká dobrý Fight, ale to se nekonalo zápasy byly navísost otřesné a krátké, plus grimasy které házely hlavní postavy při svých ´´skvělých´´ ůderech byly legrační až ubohé. Jean-claude Van Damme to už jaksi nezachránil občas prohodil nějaký povedený hlod, ale to bylo žalostně málo. Kýčovité, Ubohé a naprosto Klišovité. Tomuto zpracování slavné hry se dá vytknout snad ůplně všechno a vyzdvihnout prakticky nic. Velmi slabý film 15%(26.6.2010)

Taková ujetost, která ale není v provedení až tak špatná, i když by si to jeden mohl myslet podle doby vzniku. Pokud jsou tu nějaké triky, nejsou ani zdaleka tak zlé, jak by si jeden myslel. Docela se mi líbí, že je to taková kostýmní ujetost, kde se to mlátí hlava nehlava a dopadá to celkem dobře. Nic světoborného, ale fajn zábava na hodinku a půl ano.(28.4.2015)

Hrozný úlet, co se týče filmu podle hry a i zařazení do termínu Martial Art filmů. Film má špatnou choreografii a i příběhem moc nezaujme. Někdy je až trapný, ale co na tom. Není to nic, na co bych musel koukat věčně, ale zas si to jednou za čas rád pustím jako kulisu k nějaké jiné činnosti. Prostě jen tak z nostalgie. Obsazen to není špatný, ale i Van Damme je zde spíš úsměvný. Za mě 60% :)(10.2.2016)

• - Natáčalo sa v Thajsku, Austrálii a Kanade od 29. mája do 20. augusta 1994. (m.a.t.o.)

• - Děj filmu byl inspirován herní předlohou „Street Fighter 2“. (SeBig)

• - Snímek se umístil na 27. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)