Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Starý rančer Ike Clanton se se svojí bandou pokouší za každou cenu ovládnout arizonské město Tombstone a jeho okolí. Tento záměr před nikým příliš netají, všechny nepohodlné přitom rychle a neúprosně odstraňuje z cesty. Proti němu stojí uznávaný šerif Wyatt Earp, jenž se marně a téměř osamoceně pokouší zastavit rozpoutané bezpráví a násilí. Spolehnout se přitom příliš nemůže na zbabělé zástupce ve vedení města, ani na úplatného soudce Hermana Spicera. Ve chvíli, kdy hrozí, že by mohl ztratit svůj vliv, se Clanton pokusí zasáhnout Wyatta na tom nejcitlivějším místě. Proto chce zákeřně zabít jeho bratry. Šerif Wyatt Earp se odhodlá složitou situaci řešit po svém. Pomoc proti přesile zločinců mu přitom nabídne známý pistolník, věčný opilec a hazardní hráč Doc Holliday... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (45)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Další western založený na Wyattu Earpovy a jeho odvaze a čestnosti. Mnoho filmů se věnuje stejnému úseku těchto oblíbených amerických dějin, např. z poslední doby Tombstone. Každý přinese do příběhu trochu něco jiného, nového a někdy špatného. V této "variaci" se John Sturges věnuje problematice povahy Wyatta Earpa, který po smrti jednoho z bratrů a ochrnutí druhého, bere zákon do vlastních rukou a jde za svou pomstou, která nezná mezí. Psychologický rozsah postavy je vcelku jednoduchý, bývalý šerif, který uctívá zákon, ale ten mu způsobí hlubokou ránu a ztrátu a on sám v boji proti "špíně" začne ztrácet sám sebe. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $1,8miliónaTržby USA $-Tržby Celosvetovo $-║ Režisér John Sturges dokázal , že vie točiť westerny hlavne vďaka bravúrnemu filmu ako Sedem statočných (100%), ktorý je môj najobľúbenejší v tomto žánry. Pri filme Hodina pušiek mu chýba lepšia dynamickosť a troška hlbšie vykreslenie postáv ale aj tak sa jedná vďaka téme z Tombstonského OK Corral o jeden z tých lepších diel. O niečo málo sa my ale pozdáva dá sa povedať že remake tohto filmu od režiséra George P. Cosmatosa Tombstone(85%). /75%/ ()

Reklama

Boss321 

všechny recenze uživatele

Průměrný western, který mě ze začátku velmi zaujal (hlavně záběry ze soudní síně jsou výborné), ale postupem času začal ztrácet tempo. James Garner v roli pomstichtivého šerifa zahrál parádně, stejně jako jeho filmový přítel Jason Robards. Ovšem od režiséra Johna Sturgese, který má na kontě takové kulty jako je Sedm statečných či Velký útěk, bych čekal větší zážitek než kterého se mi dostalo. Jeden z filmů, který už bych podruhé vidět nemusel.......... ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Solídna earpovka, ktorá prestrelkou pri OK Corral nevrcholí, ale naopak začína. Dôsledne chlapský, emocionálne strohý film bez náznaku ženskej postavy. Sturgesova réžia efektívna, Garner v hlavnej úlohe dostatočne ikonický, Robards ako Doc nonstop sucho hláškuje. A k tomu výborný soundtrack od mladého Jerryho Goldsmitha. 7/10 ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Šéf nebezpečné bandy Clanton (Robert Ryan) se v osmdesátých letech 19. století pokouší násilím ovládnout arizonské město Tombstone. Jeho lidí zmrzačí jednoho bratra šerifa Wyatta Earpa (James Garner), druhého dokonce zabijí. Poté je však odplata Wyatta a jeho přítele Doca Hollidaye (Jason Robards) nemine... Asi nejlepší zpracování earpovské "legendy", které vyšlo z rukou koho jiného než Johna Sturgese, jenž se tak dobře zhostil i režie svého prvního earpovského filmu Přestřelka u ohrady O. K. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (1)

  • Ještě před začátkem natáčení dali producenti Sturgesovi na vědomí, že nesmí obsadit nikoho z herců, kteří hráli v jeho předchozím filmu Přestřelka u ohrady O.K., aby bylo dáno jasně najevo, že se jedná o jiný film. Sturges však zamýšlel alespoň do menších rolí Virgila a Morgana Earpových obsadit jejich původní představitele Johna Hudsona a DeForesta Kelleyho. Producenti s tím souhlasili, ale Hudson v té době již s hraním skončil a o roli neměl zájem a Kelley zrovna pracoval na natáčení Star Treku a nemohl se pro tento film uvolnit. (liquido26)

Reklama

Reklama