poster

Hodina pušek

 • anglický

  Hour of the Gun

Western

USA, 1967, 100 min

 • Pohrobek
  ****

  Šéf nebezpečné bandy Clanton (Robert Ryan) se v osmdesátých letech 19. století pokouší násilím ovládnout arizonské město Tombstone. Jeho lidí zmrzačí jednoho bratra šerifa Wyatta Earpa (James Garner), druhého dokonce zabijí. Poté je však odplata Wyatta a jeho přítele Doca Hollidaye (Jason Robards) nemine... Asi nejlepší zpracování earpovské "legendy", které vyšlo z rukou koho jiného než Johna Sturgese, jenž se tak dobře zhostil i režie svého prvního earpovského filmu Přestřelka u ohrady O. K.(7.8.2005)

 • Cervenak
  ***

  Solídna earpovka, ktorá prestrelkou pri OK Corral nevrcholí, ale naopak začína. Dôsledne chlapský, emocionálne strohý film bez náznaku ženskej postavy. Sturgesova réžia efektívna, Garner v hlavnej úlohe dostatočne ikonický, Robards ako Doc nonstop sucho hláškuje. A k tomu výborný soundtrack od mladého Jerryho Goldsmitha. 7/10(27.2.2011)

 • Vitason
  ***

  Kladní hrdinové jsou čestní až za hrob, zlí jsou zase úlisní a jen čekají ve stínu, aby se vám mohli podívat na záda skrze hledí nabité brokovnice. Náboje jsou rozdány. Přestřelka může začít. Jenže Hodina pušek je vcelku průměrný western, což je při pohledu na jméno režiséra, jakým je klasik žánru John Sturges, docela zarážející. Největší problém vidím v samotné postavě Wyatta Earpa, jež je zde vyobrazen jako hrozný suchar, kterého musí pořádně tlačit sedlo. James Garner tady střídá dvě polohy: nezájem a znuděnost. U člověka, který chce pomstít své bratry bych čekal více agrese, emocí i proměn psychologického rozpoložení. On se místo toho tváří pořád stejně a za celý film pronese tak zhruba 20 vět (80% z nich je o tom, že zákony se musí dodržovat) a jakýkoliv psychologický rozměr filmu tak musí nést výborný Jason Robards. Je to škoda a to i vzhledem k tomu, že Earp likviduje záporáky jak na běžícím pásu. Jenže to vše se stoickým klidem. Když se k tomu přidá i průměrné provedení filmu, tak mi z toho vycházejí pouhé tři hvězdičky.(5.11.2011)

 • RHK
  ****

  Další z příběhů šerifa Wyatta Earpa a další z western odehrávající se v Tombstone. Tentokrát kvalitní a svěží snímek v režii Johna Sturgese (Sedm statečných) a jde o sequel (tedy volné pokračování) jeho vlastního slavného westernu Přestřelka u ohrady O.K. (Přestřelka u O.K. Corralu). Wyatta Earpa už nehraje Burt Lancaster, ale James Garner, na kvalitě snímku se však nezměnilo nic. Trailer: http://www.tcm.com/mediaroom/index.jsp?cid=205653(16.2.2009)

 • gogo76
  ***

  Ďalší film o legende menom W. Earp u mňa nakoniec dopadol iba priemerne. Od režiséra J. Sturgesa, tvorcu nezabudnuteľných Siedmych statočných či Velkého úteku ale aj iných dobrých westernov som čakal o čosi viac. James Garner ma nikdy neoslovil, jeho výkon bol iba primerný. Najlepšou postavou bol jednoznačne Jason Robards v roli Doca Hollidayea, ale tešil som aj na R. Ryana, ale nakoniec dostal málo priestoru. Film obsahuje všetko, čo by mal dobrý western obsahovať, ale napriek tomu ma to nechytilo tak ako by som si želal. Film má dobrý rozjazd, scény zo súdnej siene vyznejú lepšie než akčné prestrelky, no neskôr hlavne prostredná časť filmu stráca tempo. Za zatiaľ najlepší film o W. Earpovi považujem Tombstone. Hodina pušiek si u mňa nevystrieľala viac než 60%.(19.2.2017)

 • - Ještě před začátkem natáčení dali producenti Sturgesovi na vědomí, že nesmí obsadit nikoho z herců, kteří hráli v jeho předchozím filmu Přestřelka u ohrady O.K., aby bylo dáno jasně najevo, že se jedná o jiný film. Sturges však zamýšlel alespoň do menších rolí Virgila a Morgana Earpových obsadit jejich původní představitele Johna Hudsona a DeForesta Kelleyho. Producenti s tím souhlasili, ale Hudson v té době již s hraním skončil a o roli neměl zájem a Kelley zrovna pracoval na natáčení Star Treku a nemohl se pro tento film uvolnit. (liquido26)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace