poster

Hodina pušek

 • USA

  Hour of the Gun

Western

USA, 1967, 100 min

 • RHK
  ****

  Další z příběhů šerifa Wyatta Earpa a další z western odehrávající se v Tombstone. Tentokrát kvalitní a svěží snímek v režii Johna Sturgese (Sedm statečných) a jde o sequel (tedy volné pokračování) jeho vlastního slavného westernu Přestřelka u ohrady O.K. (Přestřelka u O.K. Corralu). Wyatta Earpa už nehraje Burt Lancaster, ale James Garner, na kvalitě snímku se však nezměnilo nic. Trailer: http://www.tcm.com/mediaroom/index.jsp?cid=205653(16.2.2009)

 • dopitak
  ***

  Wyatta Earpa znám jako hrdinu z mnoha rodokapsů a představoval jsem si ho dost jinak. Tenhle film tak bourá můj mýtus, a stejně tak o Docu Hollidayovi upíjejícím si život pálenkou. Proto ale není špatný, jenom část, kdy hlavní padouch Robert Ryan (nemá tu co hrát, víc prostoru dostávají jeho pistolníci) uprchne do Mexika, je taková scenáristicky bezradná, tento zvrat ničemu nesvědčí. Viděno v dabingu Studio Bär pro MGM vzniklém o rok později než pro ČT, hnus. Vašinka ale docela dobrý.(23.8.2015)

 • T2
  ****

  Rozpočet $1,8miliónaTržby USA $-Tržby Celosvetovo $-║ Režisér John Sturges dokázal , že vie točiť westerny hlavne vďaka bravúrnemu filmu ako Sedem statočných (100%), ktorý je môj najobľúbenejší v tomto žánry. Pri filme Hodina pušiek mu chýba lepšia dynamickosť a troška hlbšie vykreslenie postáv ale aj tak sa jedná vďaka téme z Tombstonského OK Corral o jeden z tých lepších diel. O niečo málo sa my ale pozdáva dá sa povedať že remake tohto filmu od režiséra George P. Cosmatosa Tombstone(85%). /75%/(13.7.2008)

 • Boss321
  ***

  Průměrný western, který mě ze začátku velmi zaujal (hlavně záběry ze soudní síně jsou výborné), ale postupem času začal ztrácet tempo. James Garner v roli pomstichtivého šerifa zahrál parádně, stejně jako jeho filmový přítel Jason Robards. Ovšem od režiséra Johna Sturgese, který má na kontě takové kulty jako je Sedm statečných či Velký útěk, bych čekal větší zážitek než kterého se mi dostalo. Jeden z filmů, který už bych podruhé vidět nemusel..........(13.7.2008)

 • klerik
  ***

  Divný názov, dobrá hudba, skvelé obsadenie... A stále len priemerný western. Rozoberá udalosti po smrti Morgana Earpa, čiže likvidáciu jeho vrahov. Na filmových i knižných earpovkách som vyrastal, preto ma zamrzelo, že všetci záporáci sú len figúrky, ktoré treba odstreliť, aby sa mohlo ísť ďalej. A pri tom veľa času zaberajú papierovačky - zatykače, súdy, voľby šerifa atď.... Robert Ryan (DIVOKÁ BANDA, STRÁŽCA ZÁKONA) ako Ike Calton má síce svoju charizmu, ale nemá priestor a tak ani finálny stret nevyznieva tak dobre ako by mohol. Skvelý Jason Robards (Cheyenne z VTEDY NA ZÁPADE) ako Doc Holliday... Keďže Jamesa Garnera som doteraz poznal len ako starého páprdu (MAVERICK) dosť ma prekvapil, aký bol kedysi drsný suverén... TOMBSTONE, WYATT EARP a VÝSTRELY PRI O.K. CORRALE sú lepšie filmy...(2.1.2013)

 • - Ještě před začátkem natáčení dali producenti Sturgesovi na vědomí, že nesmí obsadit nikoho z herců, kteří hráli v jeho předchozím filmu Přestřelka u ohrady O.K., aby bylo dáno jasně najevo, že se jedná o jiný film. Sturges však zamýšlel alespoň do menších rolí Virgila a Morgana Earpových obsadit jejich původní představitele Johna Hudsona a DeForesta Kelleyho. Producenti s tím souhlasili, ale Hudson v té době již s hraním skončil a o roli neměl zájem a Kelley zrovna pracoval na natáčení Star Treku a nemohl se pro tento film uvolnit. (liquido26)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace