Snímek Hon na myš je založen na archetypiálním komediálním modelu, v němž se silnější pokouší dopadnout slabšího, a přitom dostává jednu ránu za druhou. Hrdiny bláznivé komedie debutujícího režiséra Gora Verbinského jsou bratři Ernie a Lars Smuntzové, kteří po otci zdědí kromě zastaralé továrny na provázky i zchátralý dům, z něhož se vyklube architektonický unikát. Aby bratři získali z prodeje co nejvíce peněz, musejí z nemovitosti vystrnadit myš. Vychytralý hlodavec se ovšem nehodlá vzdát svého domova. Vypořádá se s bratry, s krvelačnou kočkou i s profesionálním hubitelem, a houževnatě bojuje, až dokud útočníci vzácnou nemovitost zcela nezničí... (Cinemax)

ARI50

Abych řekl líbil se mi nápad na humor a celá ta snaha a honba za myší a mělo to i světlé minuty ale je to dostačující zábava. ()

duklak2

Je to skvělý film a zasměju se dodnes. Je o tom jak myška dokáže „zbořit“ celý dům a skoro zabít dva „přihlouplé“ domovníky. Většina z nás to už určitě viděla. Tento film se bude těšit oblibě i dalším generacím. ()

Drunk_Queen

Komedie, ve které bratři Ernie a Lars přijdou o dům. Kvůli čemu? Kvůli MYŠI. Myš je sice malé stvoření, ale s duši Terminátora. :D. Tuhle myš by nejspíš neodstranila ani jaderná bomba. A tam proč se s ní nespiknuot a nevyrábět sýrový provázek?:D :D Sledovat, jak ta myš všechny (i všechno) zřídila, a jak jí chtěli chytit. bylo fakt k popukání :D. 95% ()

ScarPoul

Pre mňa aj po rokoch neskutočná zábava. Film má skvelé tempo a funkčnú chémiu medzi Nathanom Laneom a Lee Evansom. Veľká pocta starým groteskám a animovaným filmom typu Tom a Jerry par excellance. Najviac na filme oceňujem živú myšku, ktorá dominuje oproti tej digitálnej. Dnes by sa takýto film robil inak. A práve preto, že je robený poctivo sa stáva akýmsi žánrovým klenotom. Výborný Silvestriho motív, precízna Verbinského réžia - už tu ukazoval zmysel pre detail a zábavu, a v neposlednej rade skvelý štek Christophera Walkena. Pre mňa funkčný, zábavný a milý filmík, ktorý ani po rokoch nestratil nič zo svojej pútavosti. ()

Gary

Nic moc.Herci přehrávají.Myš má na myš příliš dlouhý ocas a tak působí dojmem potkana.Jediným příjemným oživením je cca pětiminutový výstup Chrise Walkena. ()

BoPo

Je to taký zlepenec už použitých nápadov, ktorý však funguje celkom dobre. Nie je tam nič zbytočné ani nudné. Dobrá zábava odvádzajúca myseľ od každodenných zbytočností. ()

El Pistolero

Je trochu s podivem, že tuto milou rodinnou komedii natočil režisér takových filmů, jako jsou hororový „Kruh“ nebo dobrodružní „Piráti z Karibiku“. Ale jsem spokojený, takový „Sám doma“ na myší způsob. A to hlodavce moc nemusím. ()

corpsy

Veľmi vtipná a kúzelná filmová naháňačka, ktorá sa môže spoľahnúť na skvelé herecké obsadenie, výbornú výpravu a šibalskú myš, ktorá je jednoznačnou hviezdou tohto úsmevného snímku, či už je na plátne vo svojej skutočnej alebo trikovej podobe. ()

Krt.Ek

Film ve mě evokuje vzpomínky na Toma a Jerryho a ostatní animované grotesky, kde proti sobě stojí dva sílou nesrovnatelní soupeři, z jejichž duelu vyjde jako vítěz ten slabší ale zároveň chytřejší. Tyto (bohužel) pohádky mám moc rád, takže proto musím hodnotit kvalitně. Na druhé straně ale nemohu hodnotit nadprůměrně, jelikož animované seriály s podobným motivem zacházejí ještě dále (nápaditostí a četnosti pastiček - pochopitelné, animace je animace a herci jsou herci) a pro mě jsou daleko vtipnější a tím pádem snáz sledovatelné. 65% ()

Korbitch

Hej,hej proč si furt hrajete na strašný dospěláky??? Každý z nás je vlastně velké dítě a já se strašně rád do dětských let vracím. Pomáhá mi to jednak vyrovnat se s každodenním pracovním stresem a zároveň mi to připomíná,že každý se stejně vracíme tam,odkud sme vzešli.A tohle je prostě lahůdkově promakaná prdel :-))) ()

mysiak

Vtipná, oddychová a nenáročná komédia, v ktorej sa striedajú dobré chvíľky so slabšími...a to je slabina toho filmu, bo ináč by to bola perfektná vec na viacnásobné vzhliadnutie... ()

MissJ

"A world without string is chaos." - Rudolf Smuntz. Já ty reakce tady nechápu, vždyť je to super film. Kupříkladu scéna s lepenkovou paní teda nemá chybu:) ()