Hooligans

• USA Hooligans (více)

outcashed

Téma „Hooligans“ je vcelku omývané, alespoň co já vím. Ačkoliv, jediný snímek, který jsem měl možnost zhlédnout před Green Street byl český film Proč?, který mě svým příběhem moc neuchvátil a proto jsem se ostýchal k tomuto snímku dostat. Byl jsem ale na omylu. Z počátku mě film utvrdil o tom, že jde o nízkorozpočtový počin, postupem filmu jsem na to nebral žádné ohledy. Scénky bitek jsou natočené dobře a akčně, pozitivně to vidím i s postavami. Matt Buckner hraný Elijah Woodem mě sice nijak moc neoslovil, avšak to se nedá říct o Charliem Hunnamovi, kterého jsem do té doby neznal a postava Peta Dunhama mě příjemně překvapila. Chlapík, co stojí za svými lidmi, je osobitý, jak už jeho hláškami a řečí, tak i jeho vůdčí schopností a odhodláním. Byly sice momentky, kdy mi hlava začala lehce klimbat, ale netrvalo to nijak dlouho. Snímek byl vzhledem k rozpočtu a tématu velmi povedený a z konce mi spadla čelist až bůh ví kam. ()

kak2s

Taková slabší, komerčnější a cenzurovaná verze Rise of the Footsoldier co lze díky odstředěnosti pustit v TV po večerních zprávách. ()

Sulrii

Tento film je úžasný v tom, jak se vlastně úplně náhodný, vyklepaný a zmatený Američan z Harvardu dostane mezi fotbalové fanoušky, kteří nenávidí žurnály a rádi se pomlátí s konkurencí. Příběh je parádní v tom, jak se náš Američan naučí žít jejich život, začne ctít jejich tradice a chce patřit mezi ně, i když studoval právě žurnalistiku, což tají. Jak to celé dopadne si už musíte zjistit vy, ale pokud máte rádi pořádné bitky, fotbal a docela i emotivní příběh, je to právě pro Vás. Film patří mezi moje nejoblíbenější a musím ohodnotit 5/5. ()