Dokumentární

USA, 2004, 100 min

Morgan Spurlock

Morgan Spurlock

Řekl bych, že autor tohoto snímku je fakt magor. Jako myšlenka je zajímavá, ale praktikovat to na sobě nemusí dopadnout dvakrát valně. Tak jak mu doktoři na začátku řikali, že má nezvykle zdravé tělo si dokázal během pouhého jednoho měsíce pěkně zdevastovat. Občas jsem se mu i ironicky zasmál :) Jinak, i když se občas stravuju ve fast foodech ne zrovna v Mc Donald ale ono to je respektive jedno...film mi je neznechutil ale vysvětlil vlastně to co všichni víme.(16.6.2006)

Věru celkem zajímavé. Na druhou stranu tam opravdu bylo mnoho nicneříkajících a nudných míst, které bych klidně vystřihla, vymazala, vyhodila..(29.10.2011)

Zabavny a velmi poucny dokument na tema lidskeho stravovani. McDonald´s navstevuji, ale ne tak casto abych musel mit obavy o sve zdravi. Navic mi snimek neubral na chuti, si obcas ten Big Mac dat. Jen tak dal a vice podobnych napaditych dokumentu. 90%(1.6.2006)

Ještě že jsem vegetariánka (samozřejmě se smyslem pro humor). Při sledování Super Size Me jsem buď valila bulvy, chechtala se, nevěřícně kroutila hlavou nebo mi běhal mráz po zádech. Nebyla chvíle, kdy bych jen tak pasivně a bez odezvy seděla. Morgan Spurlock nám ukázal vtipný, věcný a autentický obrázek "vyspělé" civilizace a já jsem ráda, že jsem u McDonalda byla pouze dvakrát (a to abych se tam vyčůrala a na zeď záchodku jim načmárala nějaké to revoltující heslo, chi chi. Ale nikomu ani muk!)(23.8.2006)

• Angelino

Ak sa pokúsim odosobniť od môjho ľahko protiamerického naladenia (s ktorým už tri roky nie veľmi úspešne bojujem) a pozrieť sa na tento snímok objektívne, myslím že podstata by sa dala vtesnať do 30 minút a povedať rovnako.(25.9.2006)

Tak to máme potvrzené. Fastfoody se hodí maximálně k tomu, aby se opilý člověk nemusel ve 4 ráno na pražském Andělu cpát nechutnou studenou bagetou. Čtvrtá hvězdička je za Spurlockovu vytrvalost.(25.4.2007)

Tento dokumentární snímek mě v celku potěšil už jen díky tomu, že nesympatizuji s McDonalds. Morgan Spurlock se rozhodl být obětním beránkem (i když největším obětními beránky jsou všichni ti vypasenci, co se tam ládujou spolu s ním – bez urážky) výše zmiňované společnosti s rychlým občerstvením. 30 dní do sebe valí jeden hambáč za druhým, hodnoty látek v těle se navyšují každým kousnutím, pupek roste jak z vody, doktoři jsou z toho na větvi. I když jsem toho názoru, že kdyby někdo jedl měsíc třeba jen svíčkovou a guláš, tak by to s ním žádný zázraky taky neudělalo. Každopádně jeho tělo dostalo řádně zabrat. Ukazuje nám různé triky, jak to na nás zkouší „Mekáč“ jen aby se peníze sypaly do kasičky. Kdo neviděl, doporučuji. 4*(14.10.2008)

K MeCovi asi hned tak nezajdete, ale garantuju vám, že hlad budete mít pořádný při sledování tohoto dokumentu, takže doporučuju připravit nějakou tu papaňu ke sledování. Jenom dejte pozor, ať to nejsou burgery od zlatých oblouků, protože to by vás chuť velice rychle přešla. Jinak oceňuji množství faktů, čísel a diagramů, které prostupují celý dokument - rozhodně poučné a odrazující.(4.5.2009)

Je to zajímavý dokument, který je plno informací, dobrého experimentu a konečně světu ukázal, co dokážou peníze. Ale zároveň jsem se místama nudil a ztrácel jsem pozornost.(4.6.2009)

Happy meal? McChicken? McRoyal? Big Mac? Pork Mac? Fish Mac? Shit Mac? Jo jo, jen se pěkně nažer holubičko - 136kg na 120 cm je ideální váha, nebo vodnář? Či snad ryba? Fish Mac?(3.12.2009)

Místy nechutné, ale velmi zajímavé a poutavé. Morgan Spurlock je celkem frajer, že se do něčeho takového pustil a nominaci na Oscara si tím asi i zasloužil. Akorát si myslím, že to v určitém slova smyslu přehnal. Ono je fajn poukázat na to, jak je jídlo z fast foodů škodlivé, ale kdyby člověk žral celej měsíc jakoukoliv stejnou stravu (třeba i jenom mrkve) asi by mu nebylo zrovna do zpěvu. Takto jsem to bral před Super Size Me, takto to budu brát i po něm, a od občasné návštěvy McDonald's mě to nejspíš neodradí.(2.5.2011)

Dosť dobrý dokument, byť hlavným "hrdinom" tohto dokumentu, tak neviem či sa na niečo takéto dám. Spravil síce danej spoločnosti reklamu, ale ukázal svetu ako môžu tieto "zdravé" jedlá škodit ludom.(18.5.2013)

Díky schématickému přísupu k látce velmi koukatelný polodokument, který sází více na šokující výsledek, než na "suchá data". Stejně jako většinu dokumentů zabývajících se touto tématikou, i Super Size Me je třeba brát trošku s odstupem.(15.11.2013)

• Windu85

I love McDonald(27.10.2005)

Tento film je super. MOžno by ho mali premietať deťom v amerických školách a taktiež ich rodičom. Ale zdal sa mi trošku smiešny, keď žijem na Slovensku a najbližší McDonald je odo mňa vzdialený 70 km. Možno to, že sme pre túto sieť fast-foodov nezaujímavou krajinou, mi zachráni život:) Chodím do McDonaldu asi tak 3 x ročne, ale to tiež nadávam na tie nekresťanské ceny. Asi preto slovač nezhynie na fast-foodove jedlo. Dať za 3 dcl shaku 60 Sk je fakt trochu veľa. Alebo za trocha hranolkov 40 Sk. Dám 300 Sk a ani sa nenajem. Nám problém pána Spurlocka nehrozí:)(1.1.2007)

Po shlédnutí jsem okamžitě dostal strašnou chuť na pořádnej flák masa a velkou porci hranclů :-))(7.8.2008)

Výsledek tohoto experimentu mě nijak nešokoval - lidé kteří se v McDonaldu stravují na to většinou i vypadají.(28.9.2009)

Doporučuji sledovat např. na rotopedu či po návratu z fitka a tak, jinak byste (pokud teda rádi jíte a nemáte úplně ideální váhu) mohli mít trochu výčitky...Je tu pár skutečně nechutných záběrů (rozhodně blití z okýnka auta a operace žaludku u diabetika) a jinak řada zajímavých informací. Nevím, přišlo mi to možná až trochu přitažené za vlasy, navíc nevím, u nás snad frčí víc kfc než mcdonald, přesto - rozhodně film vnímám jako trefu do černého. A je to i vtipné, což u dokumentů nebývá až tak obvyklé.(16.10.2009)

• waits

Zajímavý námět, ale ruku na srdce, takhle se dá natočit dokument o jakémkoliv jídle. Komický je posměch našinců směrem k americkému Mc Donaldu. U Maca jako všude jinde platí Všeho s mírou, zdravý samozřejme rozhodne není! Ovšem, co si takhle dopřávat třikrát denně třicet dní v týdnu jen to, co nabízí kiosek na Václaváku? Klobásu s hořčicí, párek v rohlíku, smaený sýr, zmrzlinu. A co třeba pizzu za stejných podmínek? Anebo uzenářství na malém městě? Prejt, ovar, sekaná, tlačenka,utopenec. Nechte se změřit u doktora a pak přijdte. A ta každodenní návštěva u kioksu by mohla být švanda ještě větší, už jen z hygienických důvodů.(13.1.2010)

Jasně,je to šílenost každý den se rvát burgry,ale jisté je,že i malé množství burgrů či limonád Vás pomalu a jistě zabíjí.(24.7.2010)

Ze začátku mi ty žaloby na řetězce fast-foodů přišli směšné, ale po shlédnutí a zauvažování nad daným tématem musím uznat, že něco na tom je. I když stále stojím spíše za tím, že si za to lidé mohou sami.(21.4.2011)

1 7 9 10 11 12 13 14 15 18 23