Super Size Me

Proč jsme tak tlustí? Stačí dvě slova: rychlé občerstvení. Co by se stalo, kdybyste nepozřeli nic jiného než stravu z rychlých občerstvení po dobu celého měsíce? Filmař Morgan Spurlock se vydá na takovou cestu a je to ta nejriskantnější pouť jeho života. Pravidla? Třicet dní nesmí jíst nic jiného než co je na nabídce McDonalds, stravovat se v tomto řetězci třikrát denně, musí si objednat vše co je v nabídce alespoň jednou a musí si dát XXL menu, pokud je k tomu vyzván. Zatímco Spurlock přežvykuje pod zlatými oblouky, sjíždí celou zemi a rozmlouvá s počtem odborníků na rychlé občerstvení, s obyčejnými lidmi a navštěvuje školy, firmy a politiky. Spurlockova trýznivá hamburgerová dieta ho dovede k fyzické a citové proměně, která vás donutí zamyslet se nad objednávkou dalšího Big Macu. Super Size Me je film nabízející nový pohled na jeden z našich největších národních zdravotních problémů, na obezitu. (oficiální text distributora)

Babous

Sice trochu kontroverzní a zaměřené pouze na McDonalds, ale člověka to donutí přemýšlet, jestli přece jenom není do školy lepší jít pěšky než se svézt tramvají. A místo oběda u Meka si vzít svačinu z domu, nebo jít aspoň do Subwaye! ()

Gyorgy

Snad se aspoň po tomhle lidé rozhodnout nejíst Fast-foody. Víc takových dokumentů, lidé jsou vážně hloupí. ()

Sdoom

I když se dá tomuto dokumentu z hlediska obsahu ledacos vytknout, tak vzhledem k rostoucímu celosvětovému problému obezity je to dokument, který prostě byl potřeba. A rozhodně je podaný zábavnou formou, takže ani 100minutová stopáž nevadí. (DVD, orig.) ()

!Borec!

Dokument ve svižném a vtipném tempu, který mě dokázal pobavit, ale i znechutit navzájem. Sice mě neodradil od občasného pojídání "hambáčů", ale někdy jsem naopak při sledování dostal takovou chuť, že jsem málem okousal sedačku :-) ()

honzii

Ne, že bych se ve fast-foodech stravoval často a pravidělně, ale tenhle dokument člověku trochu otevře oči. Na mě to zapůsobilo. A nejde jen o McDonaldy, ale o stravování obecně. Člověku, který nesportuje a jí docela hodně, jako já, se hned chce jíst víc zeleniny a třeba si jít i zaběhat. Brávo. ()

Matts

Nepochybně velice zajímavý snímek, který se zamýšlí nad otázkou současných stravovacích návyků. Ale mě tahle obžaloba řetězce McDonalds ze světové obezity prostě nepřesvědčila. Když vezmete dokonale zdravého člověka (hladina cholesterolu i cukru v pořádku, tlak v pořádku atd.) a budete do něj měsíc cpát jakékoliv tučné jídlo, jeho zdravotní stav se určitě zhorší. A je celkem jedno, jestli to bude cheesburger, nebo guláš se šesti. ()

Ivusha

geniální.:-) Jen já bych to prostě nepodstoupila... (i když jsem to téměř zkusila... stačil mi občasný toast a mcflurry, když jsem byla na měsíční brigádě u 'meka' a váha pak pode mnou praskala:-)) ()

Michelle75

Zajímavý dokument, oblečený do veselého kabátu. To, že fast foody nejsou zrovna zdravá výživa víme snad všichni. Více, než samotný McDonalds mě dostalo strovování ve školách, které tady bylo krásně zobrazeno a pak nám dojde, kde má počátek zakopaný pes toho všeho. Některé věci se mi zdály hódně přitažené za vlasy, např. zdravotní stav dotyčného po dvou týdnech/hlavně stav játry/, no předsvědčil by mě snad jen pokus na vlastním těle, ale já tyhle věci nemám od přírody příliš v lásce, takže se neobětuju a časem snad uvěřím panu Marganovi. ()

Benedygtus

Ikdyz bych si to sam od sebe nejspis nepustil, jsem spokojeny a jsem rad, ze jsem to videl. Rozhodne muj obdiv patri Morganu Spurlockoj i jeho zene/slecne, a to za napad, ale hlavne, ze to, ze to i udelali a nedali od toho ruce pryc. ()

Lukoboss

Tak za prvé: Tenhle chlap je blázen, že šel do něčeho takovýho, protože když jsem to viděl, bylo mně blbě i za něho. A za druhé: Jen ať lidi vidí, co se tam prodává za sračky! Ne, že bych to dřív nevěděl (a taky nejedl), ale teď se mně to jenom potvrdilo. Naštěstí u nás se SuperSize menu neprodává, pak by to tady asi vypadalo jinak... ()

Lisabellla

Věru celkem zajímavé. Na druhou stranu tam opravdu bylo mnoho nicneříkajících a nudných míst, které bych klidně vystřihla, vymazala, vyhodila.. ()

Balu...

Já bych si tak rád dal Big Mac =) ..zajímavej dokument se spoustou ne na první pohled jasných faktů. Vzhledem k finančním nedostatkům mě osud jako hlavního protagonistu ponejspíš nečeká; i tak ale spíše preferuju chutné věci před těmi zdravými; dal bych si ten Big Mac.. ()

cab

Zabavny a velmi poucny dokument na tema lidskeho stravovani. McDonald´s navstevuji, ale ne tak casto abych musel mit obavy o sve zdravi. Navic mi snimek neubral na chuti, si obcas ten Big Mac dat. Jen tak dal a vice podobnych napaditych dokumentu. 90% ()

Sten-li

Tento dokumentární snímek mě v celku potěšil už jen díky tomu, že nesympatizuji s McDonalds. Morgan Spurlock se rozhodl být obětním beránkem (i když největším obětními beránky jsou všichni ti vypasenci, co se tam ládujou spolu s ním – bez urážky) výše zmiňované společnosti s rychlým občerstvením. 30 dní do sebe valí jeden hambáč za druhým, hodnoty látek v těle se navyšují každým kousnutím, pupek roste jak z vody, doktoři jsou z toho na větvi. I když jsem toho názoru, že kdyby někdo jedl měsíc třeba jen svíčkovou a guláš, tak by to s ním žádný zázraky taky neudělalo. Každopádně jeho tělo dostalo řádně zabrat. Ukazuje nám různé triky, jak to na nás zkouší „Mekáč“ jen aby se peníze sypaly do kasičky. Kdo neviděl, doporučuji. 4* ()

Hanys_

Teda ne že bych nevěděl, že hambáče nejsou zdravé :) navíc kdo normalní by je jedl měsíc v kuse a zapíjel to kolou?? výsledek se dal lehce odtušit i tak...70% ()

showxman

K MeCovi asi hned tak nezajdete, ale garantuju vám, že hlad budete mít pořádný při sledování tohoto dokumentu, takže doporučuju připravit nějakou tu papaňu ke sledování. Jenom dejte pozor, ať to nejsou burgery od zlatých oblouků, protože to by vás chuť velice rychle přešla. Jinak oceňuji množství faktů, čísel a diagramů, které prostupují celý dokument - rozhodně poučné a odrazující. ()

MareT.

Je to zajímavý dokument, který je plno informací, dobrého experimentu a konečně světu ukázal, co dokážou peníze. Ale zároveň jsem se místama nudil a ztrácel jsem pozornost. ()

Spurlock a hollywoodská superagentka

Spurlock a hollywoodská superagentka

06.07.2016

Pokud vám jméno Morgan Spurlock nic neříká, zřejmě moc nekoukáte na dokumenty. Režisér Super Size Me, Nejlepšího filmu, jaký byl kdy prodán nebo Mansome o sobě dal naposledy vědět 3D výletem s… (více)

Politika nebo vědecký pokrok?

Politika nebo vědecký pokrok?

18.12.2005

Právě tímto tématem se bude ve svém novém dokumentu zabývat režisér Morgan Spurlock, který už zaujal svým anti-mcdonaldovským dokumentem Super Size Me. Nyní podle vlastní knižní předlohy nazvané THE… (více)