Sebevědomý Poručík Chris Burnett (Owen Wilson) byl vycvičen jako specialista na řízení bojových letadel typu F/A - 18 Superhornet a stal se skutečným špičkovým pilotem a navigátorem. Není proto divu, že nadupán vědomostmi a neotřesitelnou vírou ve své schopnosti, chce ukázat světu, co umí. Jeho poněkud konzervativní nadřízený admirál Reigart (Gene Hackman) jeho horkokrevnost nepovažuje za vhodnou. "Jsme pozorovatelé a ne vojáci", říká admirálu Reigartovi jeho podřízený Chris. Během průzkumné akce ale Burnett vyfotografuje cosi, co vidět rozhodně neměl, je sestřelen a pronásledován. Navzdory tomu, že celá akce probíhá "za nepřátelskou linií" , jde poručíkovi o krk. Admirál Reigart poruší své zásady a udělá riskantní rozhodnutí pro záchranu jeho života... Příběh filmu je zasazen do neurčité doby, která je charakterizována jako "pozítří" a je inspirována znepokojivou situací v Bosně. (oficiální text distributora)

cmman

Na zabavení dobré, ale jak je již několikrát zmíněno, závěr je spíš úsměvný. Owen Wilson jako nezastřelitelný voják kličkuje mezi kulkami svých nepřátel a megaskokem ze skály se ve finále zachrání. LOL ()

jezdec35

Na nedělní odpoledne ideální film, u kterého se nemusí vůbec přemýšlet. Je zbytečné diskutovat o kvalitách, které nedosahují v tomto případě ani tří hvězdiček. Ovšem necelých 8 minut leteckého průzkumu a následného vzdušného souboje stojí opravdu za to! ()

nocnimura

BAT21 & dokonce s Gene Hackmaneme revival ? Bohužel právě "pro US Army" scéna s Genem Hackmenem v závěru bere hvězdu jinak docela nadupanýmu filmu, kde Owen Wilson odvádí poněkud netradiční práci ()

bertrand odpad!

Čas od času holt musí americká army pustit chlup a natočit něco podobného. Účelem je nalákat co nejvíce dobrých bílých (a dnes už i černých, žlutých i jinak barevných) zdravých amerických chlapců (a dnes i děvčat) ze všech Buranovů země, steroidy jim odpomoct od akné, navléct je do uniforem a proměnit je v chodící roboty. Jelikož je tedy skrytým smyslem filmu reklama na válku zacílená na prznění mládeže dáváme s panem B. odpad, protože sme, kurva, pacifisti a pedagogisti. ()

Youda

Nerad zklamu Vás, co jste hodnotili počáteční scénu s letadlem kladně, nebo dokonce jako nejlepší část. Já se o letadla trochu zajímám a tohle má k realitě hodně daleko. Vyskytují se tam do očí bijící nesmysly, jako například snaha oklamat RADAROVĚ naváděné rakety světlicemi nebo výbuchem palivových nádrží. Podle mě je to vada na celém filmu stejně jako scéna s vrtulníky na konci. Jinak zbytek se mi líbí, dobrá akce :) Dávám 4* ()

loki3016

...film ktorý som videl asi 1a pol x...ale za to som si ho skoro celý odohral..natáčal sa na Tureckom vrchu a opustenej dedinke za Žilinou....bolo to príjemne spestrenie vojenskej služby a Wilson je celkom haluzár.... ()

Eclipsis___

Mne osobne sa film páčil, dokonca na 4 hviezdy. Škoda záverečnej scény s americkým spomaleným skokom pomedzi miliardu guliek do vrtuľníka. Inak samotné havarovanie a putovanie je urobené pomerne realisticky. Keď ležal v masovom hrobe, takmer som nedýchal. Ale ten koniec... ()

CharlitoCZ

No, dokoukal jsem to, nebudu tu říkat, že jen kvůli Hackmanovi, ale je to tak. Film by mohl být zajímavý a dobrý, bohužel však není, nedovedu ale přesně specifikovat kvůli čemu. Wilsonovi? Českému dabingu? Nevím, prostě mě to nenadchlo, ačkoliv jsem od toho fakt něco čekal.. ()

Martineq15

Sto lidí, sto chutí, mě tento snímek velmi sednul. Vždy se na něj rád podívám znovu. O akční scény není nouze, ve skvělém podánní herce Owena Wilsona.. ()

Ware

Skoro ako Bat 21, akurát namiesto Vietnamu tu máme Bosnu a Gene Hackman sa presunul do kancelárie, odkiaľ riadi záchranu zostreleného pilota... Nakoniec dostaneme film neznesiteľne prekypujúci americkým patriotizmom, akých som už videl stovky. Aj keď herecké výkony nie sú zlé (najmä Hackman, Wilson a Maškov) a scéna, v ktorej Superhornet uniká protilietadlovým strelám je fantastická, film neustále kvalitatívne upadá a záver je tak bohužiaľ najhoršia časť celého filmu, škoda *** ()

MrOgilwy

Můžete sníst celkem chutné jídlo, ale nemůžete večeři hodnotit jako dobrou, když po ní chytíte brutální průjem... "Kvůli tomuto zabili Steghouse"... Děkujeme Ti ó bože za hrdinné americké admirály. Proč kvůli nim nejdou Superman a Spiderman na dovolenou? Kvůli něčemu takovému si dám panáka Whisky. ()

JARDAHONDA

Gene Hackman a Owen Wilson se představují v napínavém, akčním thrillerovém příběhu - plném strhujícího vzrušení v každém okamžiku. Za nepřátelskou linií - se odehrává příběh stejnojmeného filmu. Je zasazen do neurčité doby, která je charakterizována jako "pozítří" a je inspirována znepokojivou situací v Bosně. Máme tak jedinečnou příležitost ponořit se do příběhu o vynikajícím pilotovi, o odvaze, statečnosti a schopnosti riskovat a o chlapských vztazích, které krystalizují v krizových a nebezpečných situacích. ()

LUIGISde

Dal som tomu šancu ale nebolo to nič moc. Prieskumna misia stihacich pilotov niekde na balkáne, na ktorej zostreli jeden a ten istý človek lietadlo, popraví katapultovaneho pilota a poluje na nabigátora kvoli snímkom masových hrobov. Nakoniev Owen Wilson v strhujucom závere dokáže, že okolo skutočnosti ten film ani nešiel. Nebolo to nič moc. 55% ()

TylerD.

Co je to za blábol v tom obsahu? Jaká neurčitá doba? Film klasika = reklama na americkou armádu, přehnané, hrdinské scény ale určitě to není nuda. ()

hdraf

Tento film je i v roce 2023 špičkový akční film (80%+), takže 5 hvězdiček. V roce 2001 jsem si myslel, že tu máme nocou akční hvezdu Owena Wilsona. Škoda. Potom asi až Převrat. ()

BonRStone

Dobrý a priamočiary scenár sa vyplatil. Akčné scény až na tú poslednú boli fajn a bavili, rovnako ako Wilson, Hackamn a Niko Bellic. Je to priemerný film, ktorý zaženie nudu, no určite stačí raz za desať rokov. Zato, že sa ho rozhodli natočiť na Slovensku a fakt, že som ho za mládi mal strašne rád, mu ochotne dám body navyše. ()

Wahlbergovy zpomalené kulky

Wahlbergovy zpomalené kulky