Epizody(6)

Jednoho večera prolétá zemskou atmosférou roj komet doprovázený neuvěřitelnými světelnými efekty. Bill Masen tento roj komet nevidí, protože leží v nemocnici s obvazy na očích. Ráno se probouzí a zjišťuje, že v nemocnici a na ulicích jsou všichni slepí. Myslí si, že je jediný člověk na Zemi, kterému zůstal zrak. Později však narazí na ženu jménem Jo Pleyton, která osudného večera také nebyla schopna pozorovat světélkující oblohu. Společně se dostávají mezi různá společenství a skupiny většinou nevidomých lidí a pomáhají jim. S několika dalšími vidomými lidmi se snaží vytvořit lepší svět. Je vtom však jeden velký problém - Trifidi. Masožravé chodící rostliny, které projevují určitou inteligenci, se rozhodli, že porazí dominantní druh na naší planetě pomocí svých smrtelně jedovatých žahadel. Světová centra jako Londýn začínají rychle chátrat a na celém světě se rozpoutala válka mezi oslabeným lidstvem a smrtícími rostlinami.

Šesti dílný seriál je natočený podle knižní předlohy klasické světové sci-fi od Johna Wyndhama, The Day od the Triffids, jež byla přeložena do více než čtyřiceti jazyků a je označována za nejprodávanější sci-fi román století. Seriál je daleko povedenější verze než stejnojmenný film z roku 1962. (lift666)

venalce

Takhle nějak si představuji knižní adaptaci. Poměrně slušně se drží děje, žádná nadbytečná akce ve stylu "podívejte, na co všechno máme triky". A bod k dobru za trifidy, kteří odpovídají popisu knihy více než podivná aloe vera s přebytkem kořenů v novější verzi. ()

yeniczek

Moc rád bych viděl moderní zpracování, tohle bylo i na mě moc televizní. Kniha patří mezi mé nejoblíbenější a tak jsem asi dost háklivý na to, jak se s ní zachází. 4/10 ()

Philoun1

Románovou předlohu mám moc rád a proto sem rád, že sem mohl vidět i něco ve filmové podobě i když jen v nedostatečné tv produkci. Taky mě mrzí krátká stopáž, ale aspoň něco. ()

Braddy

Doufám že některá z našich TV tento seriál zakoupí. Moc rád bych jej viděl a spravil si tak (pa)chuť po stejnojmenném filmu z 60. let. ()

kenkaku

Klobouk dolů. Je to staré přes 30 let, natočila to státní televize a přesto nedělá své předloze vůbec ostudu. Naopak. Je to nejlepší zpracování mé oblíbené knihy co bylo zatím natočeno. Krásná práce (co na to říct jiného). Nebýt sem tam těch prkenně natočených rozhovorů (dialogy dvou lidí v místnosti jsou snímané jako TV inscenace České televize) dal bych klidně plný počet. Dějová linka seděla dokonale, zápletka byla podávána rovnoměrně (vyváženost scénáře mám rád) a celkový dojem nadstandardní. ()

rybitvi

Více než útoky umělých masožravek na oslabené lidstvo mě zaujala myšlenka oslepnutí obyvatel a následný rozklad celé společnosti, která na věčnou tmu není připravena, celé to nápadně připomíná stav apokalypsy po atomové válce, jakou jsme mohli vidět ve Vláknech, rovněž projektu BBC. ()

sona123

Některé filmy mohou být staré jako Metuzalém a vůbec to nevadí, naopak (co třebas Casablanca?), ale tady je to průšvih. Chvilkama dramatičnost nabírala nádech komičnosti, až mi bylo tvůrců líto (a nemusíme zacházet daleko, začněme třeba znělkou). A pak samotné triffidy - no, byly to takové přerostlé ibišky a působily - prostě legračně. Ale jinak ano, knížka byla kopírována více než důsledně a ano, zajímavé to bylo. Možná by neuškodilo lepší rozložení (posledním dílem skočíme 6 let dopředu a je to). Toužíte-li po troše nostalgičnosti a poctivém řemeslu, máte ho mít...a je tu už skoro 30 let. ()

Movie Gourmet

Film má dobře budované napětí, které se projevuje veskrze kvalitní filmovou hudbu. Bez znalosti knižní předlohy na mě film udělal dojem. Nenudil jsem se. Verdikt: 4* a 80 %. ()

laepus

Věrný přepis vynikající knihy, která je absolutním základem sci-fi literatury - komorní příběh několika přeživších s mrazivou (hnusně depresivní klavírní) hudbou, která na strachu z neznámého ještě přidává. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí, dobře hrající a přesvědčiví, ale ta jedna hvězda k dokonalosti je pouze za přece jen nedostatečný rozpočet, který tento seriál získal. Dějově skvělé, přesto to mohlo být dotaženo k úplné dokonalosti. Ale ještě na závěr - je to skvěle natočená napínavá komorní záležitost. ()

tom.cube

Knihu jsem již četl před nějakým časem, tato skvělá minisérie BBC mi však veškeré vzpomínky a atmosféru díla Johna Wyndhama dokázala vrátit před oči. Takto nějak jsem si to představoval. Jako fanoušek post-apo nemůžu jinak. ()

DuanBerry

Nečetl jsem sice předlohu, ale pamatuji si, jako by to bylo včera, že jsem jako malý, o trifidech od kohosi slyšel a pak jsem na letním táboře v Ivančicích na oranžový krepový papír napsal vlastní adaptaci. Hodně jsem si toho tehdy musel navymýšlet, byl jsem tím prostě fascinován. Musíte uznat, že autorův nápad je skutečně neotřelý. Všech šest dílů jsem sledoval s napětím. Vizuální zpracování je sice docela mizerné (zvláště střely protitrifidí pistole), ale pal to čert, vezmeme-li do úvahy, že seriál byl natočen na začátku 80. let, zcela jistě na tehdejších televizních obrazovkách působil dostatečně přesvědčivě. ()

JM87

The Day of the Triffids není podle mě knížka, která se dá shrnout do nějakých 140-ti minut. Nebo by to možná šlo, ale vybudovaný jinak než je toto. Ty průhledný konverzace, který měly naznačit myšlenky hlavního hrdiny z knížky byly dost na houby. Celý to občas působilo jako dost dětský divadlo. Na druhou stranu, tam byly dobrý a depresivní scény, který měly fakt koule. Bohužel těch bylo fakt málo. Každopádně, myslím, že kdyby tomu BBC dala aspoň ještě 4 díly nahoru a krapátko větší rozpočet, tak by to bylo mnohem lepší. Protože aji ty efekty to dost zhazovaly. Ale každopádně su rád i za tohle filmový zpracování a doufám, že někdo, kdo není úplnej retard někdy natočí něco vysokorozpočtovýho, co nebude vypadat jako film nahrávanej kamerou někde v divadle Na Zábradlí. ()

zelda82

I kdyz jde jen o televizni film, dycha tato miniserie uzasnou atmosferou, ktera si nezada se svou predlohou. Herci predvadeji vytecne vykony a iluze sveta plneho slepcu je navzdory nizkemu rozpoctu velmi presvedciva. Pro ty, kdo cetli Wyndhamuv roman povinnost, pro priznivce scifi prijemne stravene tri hodiny casu. ()

crha

Po dlouhý čas byl Den Trifidů mojí nejoblíbenější knihou a tento seriál jsem shltnul jako malinu. Píšu seriál, ale pro mě spíše TV film, protože na jeden zátah se zkouknout rozhodně dá. Při čtení knihy jsem si vždycky říkal, že se nedá zfilmovat, protože vystihnout atmosféru jakou má kniha se prostě nedá, ale nadruhou stranu, tady se to celkem dobře povedlo a nízký rozpočet a televiznost tomu paradoxně přidávají. 85% film, kniha 100 %. ()

PDcz

Přesně takhle jsem si je při čtení představoval!! Je až neuvěřitelné, jak dokázali krásně a plynule v tak krátkém začátku vystihnout celou atmosféru i povyprávět děj. Učte se filmaři, takhle by to mělo vypadat. ()

Axident

Úměrně k v době vzniku adekvátním trikovým možnostem, soundtrackům a stylu herectví je šestidílná televizní série důstojným a skoro doslovným zpracováním legendární klasiky (čtenář znalý knihy je ve výhodě, leccos je jen naznačeno) která by si zasloužila novou verzi s využitím současného CGI. ()

fraktal

3x 50 minut, viděno v kuse. Včera jsem si (jako velký fanda klasických sci-fi příběhů) přečetl knihu Noc trifidů (navazující příběh od Simona Clarka - http://cs.wikipedia.org/wiki/Noc_trifid%C5%AF) - a tak pokračuji v tématické jízdě. K filmu (seriálu?) - zpracováním celkem věrné leč triky mizerné - možná trifidy neukazovat tak otevřeně (viz Vetřelec I) a zaměřit se spíše na důsledky/následky atp.. Z celého pojetí mi absolutně nejvíc vadila "hudba" - zcela době poplatné, rádoby dramatické, podbarvení zlomových scén mne celou dobu sálo krev. Příjemně široký prostor byl ponechán úvahám i dilematům hlavního hrdiny - autoři se srdnatě ubránili veškerým svodům k předělávce na bezduchý horor či akčnák. *** hvězdy za výkon (nízkorozpočtový), čtvrtá pak za "historičnost". ()

billyador

je to hodne stary, hodne "low cost" ale atmosfera mi tam nechybela a je to pomerne verne predloze.... takze prozatim nejlepsi preneseni tohohle bestselleru na platno resp. obrazovku ()